Topiknyitó: Törölt felhasználó 2011. 07. 18. 08:40

Forex és sokminden más is  

na megszüntettem a kirekesztő topicot itt a másik ..



ez csak egy biztonsági topic , ami arra szolgál hogy ne érje szó a ház elejét ha a kerekedők a kereskedés közben mellet más is eszükbe jut - nyugodtan megírhatják.



mindent az éppen kialakultért a spontenaitásért , és nem a merev szabályok szerintiekért .. /abból úgy is van annyi de annyi az életünkben és a kereskedésben is



az ember nemcsak gyúr, hanem levegőt is vesz lazít is ..



"akkor jutsz el a csúcsra , ha azt könnyedén is teszed "



szóval senki ellen nem létesült ez a cucc .. ezt leszögezem, és elnézést kérek mike-tól az előbbi megszüntetett topicnak a címéért .



átjárható nyugodtan az egyikből a másikba


Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2011. 08. 28. 12:00
Előzmény: #3576  Törölt felhasználó
#3580
Ebben ott tévedsz, hogy a számolás nem egyenlő a feszes játékkal. Én pl a semmit is megjátszom ultra agresszíven, a megfelelő pozícióból, a megfelelő személy ellen. Soha nem teszem az ellenfelet 1 lapra, mindig range-eket számolok. A hívásaimat is százalékosan teszem meg, hogy nehezen kiismerhető legyen. Pl: KK-val hátsó poziból (osztó előtti 2 hely), az esetek 80%-ban emelek, 20%-ban limpelek. Ha mindig emelnék könnyebben kiismerhető lenne. Ezt egyébként minden kombinációnál változtatom (60-40%, 50-50%, stb). Azt, hogy éppen mit kell hívnom, egy rém egyszerű módon állapítom meg. Amikor megnézem a lapomat és látom, hogy az KK, ránézek az órámra egy pillanatra, ha 48sec előtt vagyunk akkor hívom a pot 3-5szörösét, ez már az asztal feszességétől függ, hogy mit adnak még meg, ha 48sec után van a mutató az órán akkor csak call (80-20%), hogy lássák, hogy ilyen is van, viszont a következő call-oknál már ilyen lapokra is számítaniuk kell. Itt is az a lényeg, hogy nem egy érzelmi döntést hozok, hanem egy random szabály szerint játszom. Ha tényleg szereted a pókert és komolyabban fogsz vele foglalkozni, Te is megismered majd ezeket a számításokat. Amikor a TV-ben mutatják a profi verseny pókereseket, hogy gondolkodnak egy megadáson, akkor ők is épp számolnak, range-eket, százalékokat, esélyeket. Gondolom az olyan butaságokban Te sem hiszel, hogy ha valaki blöfföl, akkor megvakarja a jobb fülét, vagy elkezdi forgatni a gyűrűjét, stb. Most a póker money menedzselésébe nem akarok belefolyni, mert az egy szárazabb téma, de az sem ördöngös. Mindenesetre minden tőzsdézőnek tudom ajánlani, hogy kezdjen el pókerezni, mert a kettő jól kiegészíti egymást. Engem sok rossztól megvédett, hogy 8 év póker után kezdtem kereskedni. A pókerben a nagy veszteségek hasonlóan keletkeznek, mint a tőzsdén. Az egyén érzelmi állapota oly módon megváltozik, hogy saját magát kergeti egy veszteség spirálba, amiből nagyon nehéz kijutni (lásd: chart knight). Ezt csakis fegyelmezetten betartott szabályokkal lehet elkerülni. Tudom, hogy ez így nagyon merevnek, száraznak tűnik, de el kell dönteni, hogy pénzt akarunk keresni, vagy csak az adrenalint akarjuk felturbózni.

Egy uccsó megjegyzés: január elejétől tagja vagyok egy remek trading room-nak. Naponta több kiváló kereskedővel is beszélgetek. Egyikük sem említi, hogy hány lottal köt, vagy mennyit keres. Csak százalékokat és pipeket mondunk, és nem is vagyunk kíváncsi többre, mert abból minden kiderül. Nálad miért annyira fontos, hogy lássa mindenki ezeket? Ez elég gyerekes viselkedés. Nem attól lesz valaki jó kereskedő, mert 8 lottal köt, meg 50K-t tol be pókeren. Sőt én akkor döbbentem rá, hogy Te csak bohóckodsz, amikor láttam, hogy minden páron, a számla méretétől függetlenül, és mindentől függetlenül ugyan azt a méretet használod. Abszolút nem kezeled a kockázatot.

Mennem kell, mert asszonypajti utálja a májat szétkaparni, és nekem kell májgombócot csinálni a húslevesbe.
Törölt felhasználó 2011. 08. 28. 10:43
Előzmény: #3578  forest_30
#3579
egyből a topik jutott az eszembe ÐÐ
forest_30 2011. 08. 28. 10:41
Előzmény: #3577  Törölt felhasználó
#3578
tuti :)
Törölt felhasználó 2011. 08. 28. 10:32
Előzmény: #3576  Törölt felhasználó
#3577
Beleznay Endre:Trader Tragédiája. A forex kereskedés drámai pillanatai paródiában
link
Törölt felhasználó 2011. 08. 28. 10:22
Előzmény: #3574  Törölt felhasználó
#3576
egy szint felett mindenki out-t számol , tehát ott majdnem mindig egyenlők az esélyek

/ez a "számolok" pókerben már nagyon szakállas egy cucc/

a meghívásos bulikra csak "okosok" jönnek .. ott nem nagyon lehet felállni , és egy másik asztalhoz átülni :))

hót szar kickerrel toltam én már sokszor be 50K-t , és ugyanakkor full h -val meg épphogy filléreket.. /tudatosan

inkább vesztek 1K eurót , hogy 3 óra elteltével nyerjek 5 -t .. ehhez viszont ideg kell /no meg sok zsé :o)), illetve hogy bízzam abban hogy mit csinálok.

hagyni kell a "matekosokat" hadd jöjjön be a számításuk - később ezen egy centit sem tudnak "váltani" úgysem .. de ha elkezdenek "lazáskodni" / ezt jól meg úgysem tudják/ azaz váltani próbálnak , akkor vissza kell szépen terelni őket a helyükre és óvatosan befeszülök úgy hogy észre se vegye/ csak pár fillért buknak ...

na mit csinálnak szinte egytől egyig mind ? megint feszes játékra törekednek - innentől le lesz kopasztva úgy hogy a fal adja nekik a másikat ...

a "matekos" , illetve a feszes rövid idő alatt elárulja magát - mert nem tud , nem képes váltani pláne hosszabb időre /ismeretlen pálya az nekik/ ..csak éppen megvezetni kell őket, minél előbb biztonságot adni nekik hogy " jó úton járnak" - de innentől kezdve én vezetem őt .. én játszom vele , és nem ő velem

azt fogja mondani a végén amikor vagy egy fél ház árát elbukta :
" szerencséd volt ..meg a lapjárás , szar volt a széria" meg ilyenek " 10 ből 9 észre sem veszi , hogy a "matek"-ja miatt vesztett .. nem képes , nem lesz képes "látni" hogy mit is történt valójában .

sztem ha elmagyaráznám neki , nem is értené és el se hinné , annyira tutkó a "szisztémája" ..

tehát a hangsúly itt sem a biflán van , hanem a variációk sokaságának a váltogatásán ..

a feszes a zsére csinálja .. a "játékos" mást is tud - mégannyira vigyáz a zséjére :))

csak obádovics - l ... nem lehet/szabad leülni egy jobb asztalhoz.

az élet sem fekete és fehér

Törölt felhasználó 2011. 08. 27. 14:05
#3575
Ichimoku tipp augusztus végére.

link
Törölt felhasználó 2011. 08. 27. 13:24
Előzmény: #3573  Törölt felhasználó
#3574
Chart knight folytatta a blogját. Minden elismerésem! Nagyon tanulságos amit leír, és bevall. link

Pár sort idéznék Tőle:

"Volt időm átgondolni a hogyan továbbot, s remélem, örökre a fejembe véstem; SOHA, SEMMILYEN KÖRÜLMÉNYEK KÖZÖTT NEM MELLŐZHETŐ A STOP LOSS! Kidolgozás alatt van egy új stratégiám is, lassan felépítek egy remélhetőleg hosszútávon életképes rendszert.

Nyomtatott nagybetűvel írtam ki a stop loss-t, nem véletlenül. Belegondoltam, volt ugye tavaly május hatodikán a Flash Crash, idén március közepén egy Fukusimánk, meg most ez a brutál esés. Tehát évente már akár többször is irreálisan szélsőségesen mozoghatnak az árak, mitöbb elképesztően volatilis időszakok jöhetnek, a STOP HASZNÁLATA A TÚLÉLÉST JELENTHETI! Ha aktívan figyeltem volna a piacot, bizony bánkódhattam volna, mekkora, de mekkora játékot hagytam ki, ekkora daytrade paradicsommal azért ritkán kényeztet a placc."

És még pár sor azoknak, akik abban a tévhitben élnek, hogy nagy pénzt, csakis nagy kockázattal lehet keresni:

"Kedden reggel tehát elkezdtem kereskedni egy másik számlán és péntek reggelre nagyon szigorú risk és money management alkalmazásával +175%-ot értem el. Akkora volatilitás volt a piacon, hogy ez az eredmény még kis méretekkel és stop-ok alkalmazásával is könnyedén elérhető volt. Ekkor bebizonyítottam magamnak, igenis szemléletváltással van mit keresnem a piacon."

Becsülöm a srácot az őszinteségéért! Azt, hogy ily nyíltan belátja, és vállalja a hibáit. Azt, hogy még 15 év után is tanul ezekből, talpra áll, és erőt merít a kudarcból.

A matektól meg nem kell félni, az nem egy bestia, hanem egy szórakoztató játék. A tőzsdén ugyan úgy, mint a pókerben, számolni kell, és az eredmény ott lesz a profitban.
Törölt felhasználó 2011. 08. 27. 07:24
Előzmény: #3572  Törölt felhasználó
#3573
Kis esélylatolgatás rövidtávra:

link

és ugyanez távolabbról nézve:

link

mivel az időtáv nagyon kicsi, ezért célárakat nem írok. Torzulhatnak a hullámok akár, meg jós sem akarok lenni.
Mivel az időtáv tényleg kicsi, ezért a kis "v" pont akár a hétfői ázsia session alatt meg lehet.

Ti mit gondoltok?
(Vagy Timit gondoltok ? :) )
Törölt felhasználó 2011. 08. 26. 22:26
Előzmény: #3571  Törölt felhasználó
#3572
Ja, abból kitört nem? Vagy csak most van kitörés készülőben? Mindegy... hétfőig ráér.

Neeem, ez a program még Brad Pittet is kicsapja a nyeregből.
Meleg napocska, hűsítő vízpart, és kedves barátok. (jahhh és persze szombaton némi zombie... 3/4 10 re érek oda... úgyhogy kb úgy reggel 10 től...)

Jaaaaa, (közben leesett) hogy az a háromszög, aminek a célára 1.4840-1.4940 közé esik... majd zutty... oké felőlem mehet :))
Törölt felhasználó 2011. 08. 26. 22:07
Előzmény: #3570  Törölt felhasználó
#3571
hm..... mondjuk a 3szög irányába
rock and roll baby

csak nem zombie forgatásra megyen ebbe a melegbe ÐÐÐ
Törölt felhasználó 2011. 08. 26. 22:04
Előzmény: #3568  Törölt felhasználó
#3570
Mindenképpen izgalmas lesz, csak nem mindegy melyik irányba :)

Természetesen még mindig: LONG LONG LONG!!!
Bár már -1 a longjaim száma :)

Részemről leléptem, vasárnap este jövök!
És mivel főnök nincs, kihirdetem az anarchiát addig! :))
Jó éjt Urak! Kellemes hétvégét!
Törölt felhasználó 2011. 08. 26. 21:55
Előzmény: #3566  Törölt felhasználó
#3569
azért kemény.. snp és dow mozgott ma kb 400-500 pontot felfelé az aljától.. dax összesen pattant 150-t.. nagyon le van maradva...
Törölt felhasználó 2011. 08. 26. 21:51
Előzmény: #3562  forest_30
#3568
eurusd izgalmas szinten zár akkor a jövőhét érdekes lesz Ð
ambrika 2011. 08. 26. 21:50
Előzmény: #3566  Törölt felhasználó
#3567


Köszönöm! Tisztelettel és örömmel elfogadtam az "ötösét".
Értékelem a kultúrális diverzifikációját. :))
Törölt felhasználó 2011. 08. 26. 21:13
Előzmény: #3564  ambrika
#3566
Nagy muzsika, de akkó má, ha "nyár van nyár" itt egy ötös:

link
vagy
link
és
link
de persze
link
na és hát
link

:P
jacksonhole 2011. 08. 26. 19:57
Előzmény: #3555  upgrayeddAKS
#3565
Szia AKS,
szerintem ne bízzál túlzottan a robotokban.
A legtöbb automata kereskedési rendszer egyszerű szabályokra épít, melyeket emberek alkottak. Innentől kezdve minden rendszer kiismerhető, tehát magába van kódolva az összeomlása is.
Persze nem kizárt, hogy raktak már össze olyan robotot is, amely kellően összetett, és a payoff rátája (átlag nyereség/veszteség) nem 1 alatti, de az ilyen szerintem elég ritkán adhat jelzést.
ambrika 2011. 08. 26. 19:36
Előzmény: #3551  Törölt felhasználó
#3564


Nem OK :( ! de :))link
ambrika 2011. 08. 26. 19:34
Előzmény: #3559  Törölt felhasználó
#3563


OK :))
forest_30 2011. 08. 26. 19:31
Előzmény: #3561  Törölt felhasználó
#3562
USD HUF long
HUF USD short

lehet :)
Törölt felhasználó 2011. 08. 26. 19:15
Előzmény: #3558  forest_30
#3561
long

Topik gazda

szoda
3 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek