Topiknyitó: Portfolio 2011. 05. 16. 12:13

Az indokolatlan nyugdíjakat bármikor el lehet vonni  

Ugrás a cikkhez
Az indokolatlanul folyósított rokkantnyugdíjakat alkotmánymódosítás nélkül is bármikor el lehet vonni, a korkedvezményes nyugdíjasok esetében azonban még a módosított alkotmány ellenére is komoly jogi aggályok merülhetnek fel. Ezt mondták...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=5&i=149496
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2011. 05. 16. 20:46
Törölt hozzászólás
#40
Törölt felhasználó 2011. 05. 16. 20:34
Törölt hozzászólás
#39
Törölt felhasználó 2011. 05. 16. 20:31
Előzmény: #37  marcus
#38
Szerintem aki messze van a nyugdíjas kortól, az igenis sajnálja a nyugdíjasoktól a pénzüket. Szerintem a nyugdíjasok igenis utálják az ifjakat, mert túl sok foguk van. Lehetőség szerint mindenki szarjon le mindenkit, és akkor megvalósulhat a szinte lehetetlen - még ennél is bunkóbak leszünk.
marcus 2011. 05. 16. 20:07
#37
helyes, mi a gond ezzel? én nem értem ...ha indokolatlan , vonják el...
nekem + ezen felül is lenne ötletem:
160 ezer ft fölött nem fizetnék ki senkinek / SENKINEK !! / egy peták nyugdíjat sem... minek??? mi indokolja?? ...na akkor milyen nyivákolás lenne...
Törölt felhasználó 2011. 05. 16. 19:20
Előzmény: #33  szivacs
#36
Ez jó! Volt tűzoltó ismerőseim azt hazudták hogy ki vannak az idegeik és bepisilnek ha riasztás van! Vidéken, kb. havonta egyszer vonultak.akkoris a szőlőhegyre borozni! Lenyugdíjazták őket 40 évesen!
Törölt felhasználó 2011. 05. 16. 18:59
Törölt hozzászólás
#35
szivacs
szivacs 2011. 05. 16. 18:57
Előzmény: #33  szivacs
#34
Első lépésként az előrehozott nyugdíj melletti munkavégzés ügyét kellene rendezni.
Korai nyugdíjazásra alapvetően az jogosult, aki nem képes munkát végezni, mivel a rendkívül megterhelő munkakörében idő előtt elhasználódott a munkavégző képessége.
Nos, ebben az esetben ez vagy így van és akkor nem képes és ne is végezhessen a nyugdíj mellett munkát, vagy, ha nem így van, akkor ne kaphasson előrehozott nyugdíjat munkavégzés mellett, mivel nem áll fenn annak alapja a munkaképtelenség!
Egy ilyen szabályozás esetén lényegesen enyhülne a korkedvezményes nyugdíjazásra irányuló igény, hiszen az érintettek többsége is tisztában van azzal, hogy képesek ők még munkára és fognak is dolgozni.
Mellesleg a nyugdíj melletti munkavégzők tisztességtelen módon letörik a béreket (nyugdíj mellett kevesebbért is elvállalják) és foglalják a munkahelyeket az aktívak elől, ezzel növelik a munkanélküliséget és rontják a következő generációk nyugdíjkilátásait is, mivel azoknak munkanélküliségük okán kevesebb munkaviszonyuk lesz.
szivacs
szivacs 2011. 05. 16. 18:48
Előzmény: #29  Törölt felhasználó
#33
"Farsang Jánosnak tehát immáron papírja van róla, hogy hároméves kora óta hivatásos rendőrként szolgál."
link
szivacs
szivacs 2011. 05. 16. 18:38
Előzmény: #11  Törölt felhasználó
#32
"mire is fizetem a TB-t meg az adót?"
A felvett hitelek visszafizetésére.
Immár huszonegyedszer.
Törölt felhasználó 2011. 05. 16. 17:51
Törölt hozzászólás
#31
Törölt felhasználó 2011. 05. 16. 14:24
Előzmény: #29  Törölt felhasználó
#30
Nem zavar, hogy köze ahhoz, amit írtam?!
Amúgy 800 000 " cigó" van , ha éhesek lesznek, majd átvágják a torkod, aztán "csá" Laza leszel akkor, nyilván.
Törölt felhasználó 2011. 05. 16. 14:17
Előzmény: #27  Törölt felhasználó
#29
Gyerekkor 20 éves korig? képzeld a korkedvezményesek 39-40 évesen 25 év munkaviszonnyal mennek nyugdíjba! Jó vicces!
Törölt felhasználó 2011. 05. 16. 14:14
Előzmény: #24  Törölt felhasználó
#28
Jól beszélsz! Plusz a cigóktól is megvonni a segélyt oszt csá!
Törölt felhasználó 2011. 05. 16. 14:14
Előzmény: #14  Törölt felhasználó
#27
Jó napot kívánok. Az ember általában elél vagy 75 évig. Gyerekkor kb. 20 éves korig, addig az idősebb szülei istápolják. ( tovább is) Aztán ő gondoskodik a gyermekeiről , később van egy időszak, amikor idős szüleit és gyermekeit egyszerre támogatja. Aztán gyermekei felnőnek , és őt támogatják, mint idős szülőt. Ez az élet normális rendje, és intelligens ember empátiával viseltetik minden korosztály iránt, ami éppen nem ő. Aki erre nem képes, az vagy talált gyerek - akkor érthető- vagy ha nem , akkor egy primitív barom.
Törölt felhasználó 2011. 05. 16. 14:11
Előzmény: #24  Törölt felhasználó
#26
Hogyan oldottad meg, mert érdekelne.
Törölt felhasználó 2011. 05. 16. 14:09
Törölt hozzászólás
#25
Törölt felhasználó 2011. 05. 16. 14:03
Előzmény: #19  prmiklos
#24
Kerültem. 2 hét alatt megoldottam önerőből, nem az államnak sírtam!
Gondoskodjon. De akkor ne sírjon senki, hogy 400 ft a berzin, hogy 25% az ÁFA, hogy fizetni kell a dokinak, az egyetemen, mindenhol!
Mert egyszerűen nincs pénz arra, hogy mindenkinek osztogassunk, ezt kéne végre felfogni a q… életbe!!!
Törölt felhasználó 2011. 05. 16. 13:51
Előzmény: #19  prmiklos
#23
Az tényleg szar ügy... Lakáshitellel a nyakadban megnyomorodsz és a korábbi jó fizud helyett kapod a jóféle egészségkárosodási ellátást. Vagy részese lehetsz a társadalmi értékteremtésnek 60 rugóért. Mert azt te sem gondolod komolyan, szellemi munka ide vagy oda, hogy ugyanolyan esélyekkel indulsz majd egy munkáért mint egészséges embertársaid...
Számolgathatod majd, hogy 30 év alatt 40 millió TB-t meg ki tudja mennyi SZJA-t befizettél és csak ez a sz@r jutott neked.
De kinézel a szociális otthon ablakán és nyugtázod, hogy nem volt hiábavaló mindez, mikor meglátod a 19 éves Kolompár Rómeót, miközben ordibál az asszonnyal és a 4 gyerekkel, hogy addig nincs vattacukor amíg nem jött meg a segély meg a családi, meg különben is piára kell először a pénz...
Törölt felhasználó 2011. 05. 16. 13:38
Törölt hozzászólás
#22
prmiklos 2011. 05. 16. 13:37
Előzmény: #18  Törölt felhasználó
#21
"A tényleges(!) elesetteket segítse transzferekkel."

Na ez így már azét más. Szerintem itt senki nincs az ellen, hogy a potyautasokat ésszerű keretek között kiszűrjék. Most egyértelműen magasak a szociális kiadások a LEHETŐSÉGEKHEZ képest. Persze jobb lenne a helyzet, ha nem mindenki az adóelkerülésre gyúrna.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek