Topiknyitó: Törölt felhasználó 2011. 05. 04. 17:02

Masterplast  

link



011. április 20.-tól Masterplast Nyrt. néven működik tovább a Masterplast Group Zrt., a váltás része a társaság középtávú stratégiájának. A vállalat az első negyedévben 13,1 millió eurós bevételt ért el, amely megfelel az előzetes terveknek.



Nyilvánosan működő részvénytársasággá alakult át 2011. április 20.-tól a Masterplast Group Zrt. A működési forma váltással együtt átalakult a vállalat legfelső vezetése is. Létrejött az Igazgatótanács, amely ellátja az igazgatóság és a felügyelőbizottság feladatait. Az Igazgatótanács elnöke Tibor Dávid, alelnöke pedig Ács Balázs. Létrejött az Audit bizottság is, amelyben az Igazgatótanács független tagjai - Bojár Gábor, Dr. Gara Iván, és Andrew Szőnyi - kaptak helyet.



"A jelenlegi átalakulás szerves része a vállalat középtávú stratégiájának" - jelentette ki a változással kapcsolatban Tibor Dávid, a Masterplast Nyrt. Igazgatótanácsának elnöke. "A cég fejlődése már évek óta ezen stratégia alapján történik, és amint elérkezettnek látjuk az időt újabb jelentős lépést teszünk a tőzsdei bevezetés irányába" - tette hozzá Tibor Dávid.



A Masterplast Nyrt. 2011. első negyedévében 13,125 millió eurós bevételt ért el, amely megegyezik az előzetes célkitűzésekkel, és csak minimális mértékben marad el az egy évvel korábbi, 13,302 millió eurós forgalomtól. "Elégedettek lehetünk az első három hónappal, hiszen annak ellenére, hogy az elmúlt évben végrehajtott racionalizálás miatt kevesebb leányvállalattal dolgoztunk, sikerült megismételni a tavalyi bevételt" - közölte az első három hónap eredményeivel kapcsolatban Tibor Dávid.



Háttérinformáció:

Az 1997-ben alapított Masterplast csoport a közép-kelet-európai régió egyik vezető építőanyag gyártó és forgalmazó vállalata. A cégcsoport 12 országban rendelkezik saját tulajdonú leányvállalattal. A vállalat 2010-es árbevétele 85,2 millió euró volt. A társaság 2008 óta tagja a Budapesti Értéktőzsde Tőzsdeképes Cégek Klubjának.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
eszpe2 2022. 10. 10. 19:11
Előzmény: #11379  d_mode
#11380
Nem tudok ilyen opcióról, és nem lehet majd azonnal kereskedni. 10.14. a jegyzés zárása, és kb. 11.02. lesz a kereskedés indulása az új papírokkal. (zárás után még: ár, allokáció, alaptőke emelés, cégbíróság, KELER, BÉT lépések vannak). De a MP törekszik arra, hogy minél előbb lehessen rendelkezni az új papírokkal.

(Korábban írtam, szerintem necces, hogy ebben a piaci környezetben lakossági jegyzésnél 2-3,5 hétig se pénzem, se papírom. Én inkább megvenném a BÉT-en u.ebben a jegyzési ársávban, és azonnal be tudok tenni egy stop-losst a piac durvulása esetére, és így azt is tudom, hogy hány darabot és mennyiért veszek. Jegyzésnél nem tudom, betolom a 4400 Ft-ot (ársáv tetején), és a végén látom majd, hogy hány darabot kapok, és milyen áron. Lakossági jegyző valószínűleg megkapja majd az igényelt mennyiséget, és ha a jegyzési ár 4400 alatt lesz, a különbözetet visszautalják kb. 1 héten belül.)
Tájékoztató 14. old. a menetrend:
Egyszerűsített_Tájékoztató_jóváhagyott.pdf (bet.hu)
d_mode
d_mode 2022. 10. 10. 18:27
Előzmény: #11376  eszpe2
#11379
Köszi a választ.
Nem a kisbefektetők által lejegyzett papírokra van e eladási opció vagyis határidő?
Vagy jegyzés lezártával,azonnal tudnak kerekedni vele ?
nevershort 2022. 10. 10. 18:23
Előzmény: #11377  Researcher
#11378
Hát az erstébe még nem....
Researcher
Researcher 2022. 10. 10. 18:19
#11377
Szépen megjött ma délután az osztalék. 
eszpe2 2022. 10. 10. 18:00
Előzmény: #11375  d_mode
#11376
Szia! A nagytulajdonosok által vállalt lock-upra gondolsz? Ha igen, akkor igen. :)
.
"5.9. Jelentős Részvényesek és tisztségviselők részvényigénylései
A Részvényekkel kapcsolatban a Kibocsátó Főrészvényesei közül Ács Balázs és Tibor Dávid a Tőkeemelés napjától számított 1 (egy) évre vonatkozó lock-up (Részvények – ideértve az adott Főrészvényes által esetlegesen megszerzendő Új Részvényeket is – értékesítését és kölcsönzését korlátozó) nyilatkozatot tettek."
.
"6.2. Eladó értékpapírokkal rendelkező személyek 
Jelen Egyszerűsített Tájékoztató alapján a Kibocsátó korábban forgalomba hozott részvényei nyilvános értékesítésre történő felajánlására nem kerül sor. A Részvényekkel kapcsolatban a Kibocsátó Főrészvényesei közül Ács Balázs és Tibor Dávid a Tőkeemelés napjától számított 1 (egy) évre vonatkozó lock-up (Részvények – ideértve az adott Főrészvényes által esetlegesen megszerzendő Új Részvényeket is – értékesítését és kölcsönzését korlátozó) nyilatkozatot tettek. 
A Kibocsátónak nincs tudomása arról, hogy a Főrészvényeseknek szándékában áll-e a Nyilvános Értékesítés keretében Új Részvényeket vásárolni, ettől függetlenül a Főrészvényesek jogosultak a Lakossági Értékesítésben Befektetőként részt venni."
d_mode
d_mode 2022. 10. 10. 11:22
#11375
Sziasztok!
Egy kérdésem lenne,a hegyzett papíroknal lesz valami opció ?
Eladási határidőre gondolnék itt?
eszpe2 2022. 10. 07. 16:32
Előzmény: #11373  bence88
#11374
Szerintem a jegyzés hatásaként, a jegyzés után/miatt nem lesz stabilizáció. Ez a lehetőség váratlanabb piaci hatások kivédésére szolgálna.
Illetve esetleg akkor lehetne lefelé mutató árfolyamhatása a jegyzésnek, ha pl. valamelyik lába (lakossági/intézményi) nem sikerül (olyan jól), vagy csak a sáv alján vagy a minimum összeget sikerül bevonni, valamiért felfüggesztik a jegyzést, elállnak a kibocsátástól stb. Más szitut nem nagyon tudok elképzelni.
Ezek miatt szerintem nem állnak be hivatalosan a tájékoztató szerinti stabilizációra, de ettől függetlenül, elméletileg előfordulhat, hogy pl. a rendes működés keretében saját részvényt vesznek, vagy pl. MRP vesz a jegyzés után, stb. Tibor Dávid mondta a portfoliós online fórumon, hogy 4000 Ft alatt nem akartak kibocsátást csinálni, a sáv aljához ragaszkodtak. Ha mondjuk ez alá csorogna az ár a külső körülmények miatt, szerintem saját részvényt vehetnek (stab.-tól függetlenül).
bence88 2022. 10. 07. 15:26
Előzmény: #11372  eszpe2
#11373
Jo persze, de en most pusztan a jegyzes esetleges hatasaira gondoltam.
Termeszetesen egyeb okobol barmikor elmozdulhat az arfolyam barmelyik iranyba.
IPO-nal rendben van, hogy meg nem allt be az ar es ido mig stabilizalodik, de siman uj reszveny jegyzesnel (plane ilyen fixalt savban)?
De ez csak az en logikam persze
eszpe2 2022. 10. 07. 14:49
Előzmény: #11371  bence88
#11372
Manapság bármitől. :) Pl. a nk-i piacok további esése, vagy hazai politikai/gazdasági események, háború eszkalálódása miatt stb., sajnos az MP sem tudja kivonni magát a piaci hangulat alól.
A Waberersnél is volt stabilizáció a jegyzés után, 5000 Ft körül, aztán ahogyan letelt a stabilizációs időszak,  el is kezdett lefelé csorogni. (Mondjuk ott az volt a helyzet, hogy eléggé túlárazott volt a kibocsátás.) 
MP jó áron van szerintem, középtávra, de a tőkepiaci környezet most nem jó. Sok más papírra is élnek magas célárak (pl. OTP, Richter, Alteo), jó cégek, de az árfolyamok ennek ellenére is nyomottak és csorognak.
.
De, ha a Porschenak jól sikerült most az IPO, talán az MP-vel is lehet majd egy kis száguldás. :) 
Én tényleg drukkolok nekik, mégha néha nem is úgy tűnik. Csak sok most a külső kockázat, és lakossági kis-/micro befektetőként/spekulánsként szerintem egyszerűbb és kisebb kockázattal jár most a BÉT-en megvenni, mint beugrani a jegyzésbe, de nem akarom ismételni a korábbi véleményemet.)
bence88 2022. 10. 07. 13:26
Előzmény: #11357  eszpe2
#11371
Emlited, hogy jegyzes utan hasznalhatjak arfolyam karbantartasra a stabilizalo mechanizmust.
Errol jutott csak eszembe egy kerdes:
Ha adott savban lesz a reszvenyjegyzes, mitol torhetne le az arfolyam a jegyzes utan?
bozso49
bozso49 2022. 10. 07. 12:17
#11370
Hova dugjam a minuszt?Oda?
bozso49
bozso49 2022. 10. 07. 11:39
#11369
Csak nem ?Hirre eladni,pletykára venni szabály úgy látszik még mindig érvényes.
eszpe2 2022. 10. 06. 20:09
Előzmény: #11364  Törölt felhasználó
#11366
Jegyzés után az allokációnál is tudják úgy alakítani (meg is teszik majd), hogy maradjon mind lakossági, mind intézményi kereslet. Érdeke mindenkinek, hogy legyen egy kis (többlet)likviditás a jegyzés után is. 
Plusz beléphet majd utána a saját részvény vásárlás is árstabilizációs céllal. (ld. korábban becopyzva)
.
Korábbi véleményem/megérzésem tartom, hogy az intézményi ág sikeres lesz, ha ezt nem vennék biztosra az előzetes piaci tapogatózások alapján, akkor nem is vágtak volna most bele a kibocsátásba. A lakossági ág pedig szerintem vérszegény lehet a mostani környezetben, aminek sok külső oka is van, de végül megoldják majd, hogy sikeres legyen az is (baráti kéz, management általi jegyzéssel). 
Drukkolok, hogy összességében jól sikerüljön!
.
Aki lemaradt az okt. 4.-i online portfolio klubról, itt megnézheti: 
https://www.youtube.com/watch?v=Fv61tojybBg&t=750s
Titus10 2022. 10. 06. 13:24
#11365
Ha jól látom, OTP értékpapír számla szükséges a jegyzéshez. A magán részvénybefektetők 95%-a nem OTP-s a magas díjak miatt. Maradnak az intézményi befektetők, de nem jön most új pénz a részvény alapokba. Ezen kívül a privát OTP ügyfelekre lehet számítani, de nem hiszem hogy őket egy privát bankár bele terelné ebbe a részvénybe. De ne legyen igazam!
Törölt felhasználó 2022. 10. 06. 09:08
#11364

Elég magabiztosan beszél a részvényjegyzéssel kapcsolatban. Ebből még jókora kielégítetlen kereslet is lehet?
https://www.youtube.com/watch?v=nLgg9DHqiBU  ;
https://youtu.be/xL7RfHaFVKo
eszpe2 2022. 10. 04. 23:17
Előzmény: #11362  Researcher
#11363
Köszi!Alul vannak linkelt doksik is, mint pl. ez a roadshow prezi:
https://www.masterplast-reszveny.hu/masterplast_roadshow_2022oktober.pdf
Researcher
Researcher 2022. 10. 04. 23:08
#11362
Researcher
Researcher 2022. 10. 04. 22:24
Előzmény: #11360  eszpe2
#11361
én nem félek attól , hogy a tőkeemelés sikertelen lesz! Valószínűleg a piacot felmérték már előre, és a tutira mennek. 

Topik gazda

marklovassy
4 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek