Topiknyitó: Törölt felhasználó 2011. 05. 04. 17:02

Masterplast  

link



011. április 20.-tól Masterplast Nyrt. néven működik tovább a Masterplast Group Zrt., a váltás része a társaság középtávú stratégiájának. A vállalat az első negyedévben 13,1 millió eurós bevételt ért el, amely megfelel az előzetes terveknek.



Nyilvánosan működő részvénytársasággá alakult át 2011. április 20.-tól a Masterplast Group Zrt. A működési forma váltással együtt átalakult a vállalat legfelső vezetése is. Létrejött az Igazgatótanács, amely ellátja az igazgatóság és a felügyelőbizottság feladatait. Az Igazgatótanács elnöke Tibor Dávid, alelnöke pedig Ács Balázs. Létrejött az Audit bizottság is, amelyben az Igazgatótanács független tagjai - Bojár Gábor, Dr. Gara Iván, és Andrew Szőnyi - kaptak helyet.



"A jelenlegi átalakulás szerves része a vállalat középtávú stratégiájának" - jelentette ki a változással kapcsolatban Tibor Dávid, a Masterplast Nyrt. Igazgatótanácsának elnöke. "A cég fejlődése már évek óta ezen stratégia alapján történik, és amint elérkezettnek látjuk az időt újabb jelentős lépést teszünk a tőzsdei bevezetés irányába" - tette hozzá Tibor Dávid.



A Masterplast Nyrt. 2011. első negyedévében 13,125 millió eurós bevételt ért el, amely megegyezik az előzetes célkitűzésekkel, és csak minimális mértékben marad el az egy évvel korábbi, 13,302 millió eurós forgalomtól. "Elégedettek lehetünk az első három hónappal, hiszen annak ellenére, hogy az elmúlt évben végrehajtott racionalizálás miatt kevesebb leányvállalattal dolgoztunk, sikerült megismételni a tavalyi bevételt" - közölte az első három hónap eredményeivel kapcsolatban Tibor Dávid.



Háttérinformáció:

Az 1997-ben alapított Masterplast csoport a közép-kelet-európai régió egyik vezető építőanyag gyártó és forgalmazó vállalata. A cégcsoport 12 országban rendelkezik saját tulajdonú leányvállalattal. A vállalat 2010-es árbevétele 85,2 millió euró volt. A társaság 2008 óta tagja a Budapesti Értéktőzsde Tőzsdeképes Cégek Klubjának.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2022. 01. 19. 08:00
Előzmény: #10359  Laikus
#10360
Ez igaz, hogy nálunk kevésbé szánja rá magát az ember..., de nem csak Magyarorszagban fognak gondolkozni szerintem..ez az egyik...másik...pl az elektromos autó se jöhetett szóba Magyarországon 10 éve...ma meg már nem keveset látunk...Norvegiaban pedig már szinte csak az van... arról ne is beszéljünk, ha a téglaház 1 millió forint / nm és a panel 400.000 Ft... akkor a magyar is rá fog fanyarodni...azért gondoljuk végig! Eddig is jól csinálták, milliárdok vannak a cégben, esélytelen, hogy hülyeséget találjanak ki! 
Laikus 2022. 01. 19. 07:49
Előzmény: #10357  kupec
#10359
A moduláris rendszer nem arról szól, hogy 4/10 emeletes, 40-100 lakásos paneltömböket építenek. Akár egylakásos önálló házak esetén is versenyképes lehet. Az előny a garantálható, állandó minőség, hiszen kontrollált körülmények között folyik a gyártás, a gyorsaság és a sokkal egyszerűbb logisztika. Épp a mostani, egyre komolyabb technológiai elvárások nyomán szembetűnő, hogy a magyar építőipar nagy része képtelen megfelelni a kihívásoknak.
A legnagyobb kérdőjel inkább a nálunk berögzült értékrend: a tégla jó, a könnyűszerkezet, panel, modulrendszer... szar. Ezen lesz nehéz felülemelkedni.
Törölt felhasználó 2022. 01. 19. 06:11
Előzmény: #10357  kupec
#10358
Ez hülyeség bocsáss meg....veszik a 40 éves panelokat horror áron, mint a cukrot...Orvosi kellék 1,5 év???? Utána nem lesz orvoslás???! Komolyan azt gondolhatja bárki is, hogy egy ekkora cég nem képes bármilyen irányban profilt váltani?! (Persze szakmán belül)...bocs, de szerintem reális a velemenyem...
kupec 2022. 01. 19. 01:24
Előzmény: #10353  Jacob
#10357
Laktam panelben a 90-es évek első felében Németországban, sok probléma volt a lakással (ott is), a panelek a szerelési műveletek miatt számos hibát hordoztak magukban, amelyek nem tudom mostanra kiküszöbölhetővé váltak-e (pl. a víz/pára elleni szigetelés megoldása technikailag nem egy könnyű feladat, amikor különálló egységeket kell összekapcsolni - de nem vagyok építész, így ezen a területen előre is köszönöm a kiegészítést/felvilágosítást). 
Aztán egy következő probléma a panellel, hogy relatíve kis helyre sok ember kerül "összezsúfolásra", ez számomra kicsit 'gettós'. Fiatalon még csak-csak, de később már nem erre vágyik az ember. Vagyis akinek módjában áll, az igyekszik majd ezekből a lakásokból mielőbb továbbköltözni, ami egy jelentős fluktuációt jelet, amivel - sajnos - együttjár az is, hogy a lakások jóval kevesebb odafigyelést/karbantartást kapnak, m int egy olyan lakás, ahol hosszabb távra képzeli el az ember az életét. 
Vsz ezen új stratégiai elem talán az egyetlen előnye a gyors lakhatáshoz jutás lehet, bár a bekerülési költséghez jelentősen hozzájárul azon földterület ára is, ahol a lakásokat fel kívánják húzni (vagyis túl olcsó ez sem lesz), de igazad van, majd kiderül. 
Ami az orvosi kelmék és az ebből készített termékek piacát illeti, úgy gondolom, hogy a covid visszaszorulásával (nagyjából kb. 1-1,5 évet adok még neki, hiszen kezdünk megtanulni együttélni vele) ez a piac is szűkülni fog. Emellett ezen termékek nem túl zöldek (színtől eltekintve :-) ), azok ártalmatlanítása is nagy probléma, ami szintén ellene hat a minden határon túl történő használatuknak. 
drugics14 2022. 01. 18. 23:34
#10356
Mikor fognak jelenteni? 
Jacob 2022. 01. 18. 23:04
#10355
Majd az idő választ ad mindenre.
Jacob 2022. 01. 18. 23:02
Előzmény: #10351  kupec
#10354
Még 1 kérdés egészség ipari termékekre miért lesz kevesebb szükség? Ne a magyar viszonyokból indulj ki. Külföldön egyre többet költenek rá. Alapvető dolognak kéne lenni a fertőzés elkerülése, ahhoz meg cserèlni kell az egyszer használatos dolgokat. Ezért hal meg sok beteg, mert összeszed valamit a kórházban. Meg azért élnek itt rövidebb ideig az emberek, mert erre lóf...szt se költenek... csak a böszmeségre. Már bocsánat.
Jacob 2022. 01. 18. 22:53
Előzmény: #10351  kupec
#10353
kupec csak annyit tennék hozzá, hogy ami 50 éve nem lett sikeres, az lehet most robbanhat. Valamikor egy mai sikeres termék vagy mai sikeres akármi 10-20-30 évvel ezelőtt elhalt volna rövid időn belül, lehet ez lesz a sikersztori tényleg. Minden újítás lehet siker lesz, lehet bukás, majd a piac megmondja. Egyébként ha belegondolunk jó a koncepció, tényleg mindenki mindent most akar, nem 1-2 év múlva. Illetve amennyire elszálltak a ház építési árak, még egy érv lehet. Kicsit elmèlkedni kell rajta. Ha lényegesen olcsóbb lesz és rövid határidővel készülnek, akkor működhet.
Kèrdés mire alapozod a panel program sikertelenségét? Olcsón gyártottak sok lakást, akkor az kellett, ráadásul városokban. Most meg kapkodják őket. Akkor nem volt az olyan rossz szerintem.
Törölt felhasználó 2022. 01. 18. 21:50
Előzmény: #10351  kupec
#10352
Ez igaz, viszont a befektetők se gondolkozhatnak 10 évre előre...főleg manapság... véleményem szerint, 5+ év bőven van ebben a szegmensben! Tehát, ha a számok jönnek, akkor van mire befektetni...már pedig nagyon jönnek a számok...
kupec 2022. 01. 18. 21:23
Előzmény: #10336  kupec
#10351
Átfutottam a mai tájékoztató anyagát, ha jól látom a moduláris gyártás alatt tulajdonképpen újragondolták a 70-es évek paneljeit, előregyártott házgyári elemekből kialakított panelházait, természetesen megújított technológiával, ezen belül szigeteléssel. Mostanra kiderült, hogy a panel nem lett sikersztori, vsz újragondolva sem lesz az. Emellett marad a korábbi profil, azaz a szigetelőanyag-gyártás és az egészségipar, azon belül is az orvosi kelmék , illetve az ezekből készített termékek (tény, ezekre egyelőre nagy szükség van még, de ez nem fog örökké tartani, utána ez a szegmens se lesz húzó), vagyis lényegében semmi újdonság. Lehet ez áll a mai visszaesés miatt, mások is vérszegénynek tartják az új stratégiai elemeket. 
Törölt felhasználó 2022. 01. 18. 21:18
Előzmény: #10349  Törölt felhasználó
#10350
Bocs...3.680 volt az alja...Dec 28an...
Törölt felhasználó 2022. 01. 18. 21:17
Előzmény: #10347  Jacob
#10349
Én is remélem, hogy ez csak egy "h@lye" nap volt...és rövid úton emelkedni fog. Mert inkább felfelé illett volna menni legalább ennyit, de láthatóan, még a nagyok is teljesen kiszámíthatatlanok...OTP tegnap nagyon ment, el is adtam, ma meg az is esett nem kicsit...master is szinte semmi hírre visszapattant 3800ról aránylag rövid időn belül! 
kupec 2022. 01. 18. 20:18
Előzmény: #10339  Robinka80
#10348
Valóban nagybefektető vette? Esetleg olyan mennyiségben, hogy küszöböt is átlépett volna? Mert ilyenről ugye nem jött közlemény. Vagyis arra azért gondosan vigyázott a bevásárló nagybüfi, hogy porlassza a rv-eit, nehogy jelentési kötelezettsége keletkezzék. Persze lehet, hogy tévedek, de a tapasztalataim ezt súgják! Mivel jómagam nem vagyok érdekelt, remélem tényleg tévedek. 
Jacob 2022. 01. 18. 20:07
Előzmény: #10346  daniel2121
#10347
Megnéztem tavaly befektetői prezi után 1 hét alatt 10 %ot esett. Utána kezdett emelkedni. Reméljük itt ennyi volt.
daniel2121 2022. 01. 18. 19:51
Előzmény: #10345  Jacob
#10346
Igen ez igaz,meglátjuk hogyan tovább,de egyszerűen nem tudom hova tenni egy ilyen przentáció után az 5%-os esét. Lehet lesz még kèrdésem a menedzsment felé.😁
Jacob 2022. 01. 18. 19:19
Előzmény: #10344  daniel2121
#10345
Valaki megvette ezeket a pakkokat, folyamatosan pakolták vételre. Előbb utóbb számítanak emelkedésre ők is.
daniel2121 2022. 01. 18. 19:04
Előzmény: #10341  Jacob
#10344
Lehet belinkelhettem volna előbb is,de a tényeken mit sem változtat szerintem. A cég jó és az is lesz,de èn is értetlenül àllok a mai esés miatt. Nem tudom hova tenni a 10millás pakkok kiszórását,csak arra tudok gondolni hogy manipulálják brokik vagy más.
Kismacska 2022. 01. 18. 19:02
Előzmény: #10339  Robinka80
#10343
már kiszálltak
ha visszaveszik irnak ujra
Jacob 2022. 01. 18. 19:01
Előzmény: #10339  Robinka80
#10342
Robin ebben az országban már nincs mediafüggetlenség. Azt írnak amit mondanak nekik. Mind1 mennyi olvasó lesz. Az a lényeg, hogy azt olvassák amit akarnak, hogy olvassanak.
Nem baj, jó cég akkor is.
Jacob 2022. 01. 18. 18:57
Előzmény: #10338  daniel2121
#10341
Ezt simán beírhattad volna előbb is. Hivatalos szövegnek tűnik. Akkor mégis igaz amit gondoltam korábban. Realizálnak. Viszik oxoba. Gopdbe. Napba. ,)hehe

Topik gazda

marklovassy
4 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek