Topiknyitó: Törölt felhasználó 2011. 05. 04. 17:02

Masterplast  

link



011. április 20.-tól Masterplast Nyrt. néven működik tovább a Masterplast Group Zrt., a váltás része a társaság középtávú stratégiájának. A vállalat az első negyedévben 13,1 millió eurós bevételt ért el, amely megfelel az előzetes terveknek.



Nyilvánosan működő részvénytársasággá alakult át 2011. április 20.-tól a Masterplast Group Zrt. A működési forma váltással együtt átalakult a vállalat legfelső vezetése is. Létrejött az Igazgatótanács, amely ellátja az igazgatóság és a felügyelőbizottság feladatait. Az Igazgatótanács elnöke Tibor Dávid, alelnöke pedig Ács Balázs. Létrejött az Audit bizottság is, amelyben az Igazgatótanács független tagjai - Bojár Gábor, Dr. Gara Iván, és Andrew Szőnyi - kaptak helyet.



"A jelenlegi átalakulás szerves része a vállalat középtávú stratégiájának" - jelentette ki a változással kapcsolatban Tibor Dávid, a Masterplast Nyrt. Igazgatótanácsának elnöke. "A cég fejlődése már évek óta ezen stratégia alapján történik, és amint elérkezettnek látjuk az időt újabb jelentős lépést teszünk a tőzsdei bevezetés irányába" - tette hozzá Tibor Dávid.



A Masterplast Nyrt. 2011. első negyedévében 13,125 millió eurós bevételt ért el, amely megegyezik az előzetes célkitűzésekkel, és csak minimális mértékben marad el az egy évvel korábbi, 13,302 millió eurós forgalomtól. "Elégedettek lehetünk az első három hónappal, hiszen annak ellenére, hogy az elmúlt évben végrehajtott racionalizálás miatt kevesebb leányvállalattal dolgoztunk, sikerült megismételni a tavalyi bevételt" - közölte az első három hónap eredményeivel kapcsolatban Tibor Dávid.



Háttérinformáció:

Az 1997-ben alapított Masterplast csoport a közép-kelet-európai régió egyik vezető építőanyag gyártó és forgalmazó vállalata. A cégcsoport 12 országban rendelkezik saját tulajdonú leányvállalattal. A vállalat 2010-es árbevétele 85,2 millió euró volt. A társaság 2008 óta tagja a Budapesti Értéktőzsde Tőzsdeképes Cégek Klubjának.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
gassly65 2021. 01. 04. 09:46
#5080
mnjnk bds pcsb
patfaur
patfaur 2021. 01. 04. 09:45
#5079
R 2140  66 M
Mortal_Wombat
Mortal_Wombat 2021. 01. 04. 09:44
Előzmény: #5077  Bohocová
#5078
Jaj, már csak 2140.
Bohocová 2021. 01. 04. 09:36
#5077
Nagy az örömködés aztán nehogy sírás legyen a vége .
Mortal_Wombat
Mortal_Wombat 2021. 01. 02. 20:01
Előzmény: #5075  kupec
#5076
A BÉT-re csak konkrét, tető alá hozott megbízások, stb. kerülnek fel. Nyilván még nem ez a helyzet. Az én ingerküszöbömet nem érte el a dolog, de nem vagyunk egyformák. Btw, a BÉT-en korrektségről beszélni?! :)
kupec 2021. 01. 02. 17:00
Előzmény: #5070  Mortal_Wombat
#5075
Egy pillanatra visszatérnék még erre a piacbefolyásolási témára. Most őszintén: az egésznek kihúzhatták volna  a méregfogát egy aprócska, BÉT honlapján időben megjelentetett közleménnyel. Nekem az a problémám, hogy ez nem történt meg. Hogy miért, arra meg van a saját elképzelésem, amit már le is írtam itt korábban, de nem ismétlem meg. A szőlő nem savanyú, ez elvi kérdés.
geroooo 2021. 01. 01. 19:11
Előzmény: #5073  salaxx
#5074
Ugy gondolom mukodni fog ez a huzas, mert hamarabb ala fogjak tamasztani szamokkal, konkretumokkal, minthogy buntetes, elmaradt igeretek miatt pld beesne az arfolyam. Szoval igy utolag megint zsenialis volt, de nem feltetlenul szep. Mondom ezt jelenlegi befektetokent (bar mar joval kevesebb reszvennyel) :) Aztan meg majd meglatjuk. Mindenestre izglmas lesz a januar (is).
salaxx
salaxx 2021. 01. 01. 13:10
Előzmény: #5072  salaxx
#5073
De én lezártam a témát, majd meglátjuk lesz-e egyáltalán bármi ebből, a cég jó, évek óta tartottam, beérett a tevékenység, sőt egy jelenlegi jollyjoker irányban sikerült elindulni, ami ígéretes, pláne, hogy jelenleg állami támogatásokat is bevonz. Számomra ez a húzás egy komoly csalódás volt, innentől én másképp állok ehhez. Itt a vége. 
salaxx
salaxx 2021. 01. 01. 12:59
Előzmény: #5071  Mortal_Wombat
#5072
Nem azt jelenti, ott sem volt rendben, és ő megkapta a büntetését (mert megkapta a felügyelettől twitteres húzásai miatt), de az egy amerikai már befutott világhírű cég és a büntetést (és magát a tevékenységet) az iron man nimbusza miatt pláne a fiatal befeketetők, akik a Robin hoodon at égig húzzák "elnézik" neki. Ha itt is jönne büntetés, akkor meglátjuk, hogy a most remélt nagyobb számú intézményiek, esetleges külföldiek, hogy állanak hozzá. 
Mortal_Wombat
Mortal_Wombat 2021. 01. 01. 12:52
Előzmény: #5067  salaxx
#5071
Tehát az objektív jog azt jelenti, hogy Musknak szabad, mert van "nimbusza"? :)
Mortal_Wombat
Mortal_Wombat 2021. 01. 01. 12:49
#5070
Hmm, ha csak simán rakétázik az ár, és nem szólnak, akkor az bennfentes kereskedelem, hiszen valaki mégis tudta. Ha meg optimistán nyilatkoznak, azaz szivárogtatnak, az piacbefolyásolás. Most akkor döntsük már el, hogy miért fikázzuk a menedzsmentet! :D :D :D Bakker, venni akartál, és a menedzsment szivárogtatása/bejelentése miatt nem tudtál?! Pfff, Elon Muskot hányszor büntették meg piacbefolyásolásért? Na ugye! Majd a jövő eldönti, hogy a céggel kapcsolatos optimista kijelentések megalapozottak voltak-e, vagy Trumphoz hasonló bohócokkal állunk szemben. Aki bízik a cégben vegye, aki nem ne. Peace. BÚÉK Mindenkinek!
Törölt felhasználó 2021. 01. 01. 10:47
Előzmény: #5063  geroooo
#5069
Ez így van nagyon jól látod.Tanakodtam nagyon a vételen ,mert  minusz 2,5 körül volt, de lusta voltam már  aznap mindenhez év végén.Mondjuk a cikkben nem mondott nagyon necces dolgokat,nehéz ebbe belekötni az mnb-nek szerintem...meg igazán nem is  akarnak talán.
salaxx
salaxx 2021. 01. 01. 09:57
Előzmény: #5067  salaxx
#5068
... *van = az ominózus interjú idejében még volt, most per pill nincs 
salaxx
salaxx 2021. 01. 01. 09:53
Előzmény: #5066  kövesi
#5067
Ezt nem szabadna ilyen szubjektíven kezelni, mert pont a jognak alaphangon objektívnek kéne lennie. Szóval szerintem (!) nem szabad ezt így nézni, hogy ha van a tarsolyban, akkor "savanyú a szőlő, mi?!", akinek meg nincs az meg akkor a "habzó szájú, dögöljön meg a szomszéd tehene". Nekem van és mégis felháborít ez a dolog. Mert pont egy olyan cégről van szó, ami akár nemzetközi megítélésben is elismert lehete(ne), viszont akár jöhet a főcím, hogy elmarasztalás piacbefolyásolás miatt, aztán megy az egész renomé "ez is egy cég valami közép-európai banánköztársaságból" szintre. Ugyanúgy nem tetszettek a Bojár G. kirohanásai stb. Nem mindenkinek van egy Elon Musk nimbusza,m, hogy ezek beleférjenek, meg legyint az ember, hogy habókos. Egy nyilvános cég vezetője nem "csak" egy céget irányít, hanem a részvényesek pénzével is játszik. És hogy ebben az esetben most számodra (számomra is) jövedelemezően játszott az rég rossz, ha emiatt szemet kell hunyni felette. 
kövesi 2021. 01. 01. 00:30
#5066
Ugy tunik egyeseknek nagyon savanyu a szolo.
Nem hiaba mondjak a pszichologusok, hogy az elszalasztott nyereseg sokkal fajobb az elszenvedett vesztesegnel.
Piacfelugyeleti eljaras utan kialtani ugy gondolom a bennfentes kereskedest rutinszeruen muvelo NER cegek eseteben indokoltabb lenne.
mrider 2020. 12. 31. 20:45
Előzmény: #5064  kupec
#5065
Ez a likvid kategória bebiztosításáról szólt valószínűleg, ami az "interjú" (x) nélkül szerintem nem lett volna meg, bárhogy is próbálja ezt szépíteni.
MNB-n a sor.
kupec 2020. 12. 31. 20:05
Előzmény: #5063  geroooo
#5064
Sajnos a törvényes működésbe egyszer sem fér bele ilyen eljárás. Egyébként a részletezésed csak megerősített abban az elgondolásomban, hogy oka volt a menedzsmentnek arra, hogy miért cselekedett így: ha leesik a rv-ár 1400 köré, akkor fújhatták volna a likvid kategóriát!
BUÉK mindenkinek!
geroooo 2020. 12. 31. 19:15
Előzmény: #5043  totoro
#5063
Van benn reszvenyem meg, de egy kisse egyet kell ertenem. Mert aznap, amikor szivarogtattak sok (magamhoz kepest, nagyon kis befektetokent) reszvenyem volt benn 1600-as arrol. Sokadjara szenvedos nap kovetkezett volna, nagy esely volt ra, hogy elindul 1500 alja fele. Volt is meg egy ajanlatom 1505-en. Majd meglattam a cikket a portfolion, azonnal emeltem 1580-ra, mert akkor meg az volt az ara. Eppen lemaradtam, elindult a ralli. Szoval ha nem lett volna a cikk, akar volt esely hogy visszanezhet 1400-as arakra, persze ott is vettem volna, mert biztam/bizok a cegben. Ennek hatasara most talan 1400-as, 1500-as arakrol beszelnenk, es nem a 2000-esrol amirol mar regota szo volt. A jovoben erre valoban illene vigyazni, viszont egyszer talan belefert. BUEK.  
Törölt felhasználó 2020. 12. 30. 22:23
#5062

Sokféle részvényem van, de idén ez volt a legjobb választás, így hát ide írom, minden Masterplast vagy bármilyen más részvényesnek:Boldog újévet és boldog új évet kívánok mindenkinek!
Mortal_Wombat
Mortal_Wombat 2020. 12. 30. 10:59
Előzmény: #5058  Kocsis_Misa
#5061
Meg lehet próbálni leverni addig, de sok realitása nincs. Nem látok könyvet, csak reált, de szerintem már 1800 körül is nagy mennyiségben rárabolnak a büfik. Köztük én is. :)

Topik gazda

marklovassy
4 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek