Topiknyitó: Törölt felhasználó 2011. 03. 09. 10:33

Magyar Összefogás  

Válj részvényesévé egy gazdasági programnak, amivel a Magyar gazdákat, és termékeket támogatod, és profitálj belőle hosszú távon!



Nézd meg az alábbi linket, és dönts belátásod szerint:



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
secveszprem 2023. 03. 13. 09:37
Előzmény: #23  Sumerolog
#68
Szia. Közeli rokonom is EMTT károsult volt, nagyobb összeggel. A google semmit sem talál az ügyről, 0 találat. Tudsz róla valamit? Ki volt az alapító, hol akadt el a nyomozás...? Bármilyen információt nagyon megköszönnék.
Törölt felhasználó 2011. 03. 24. 14:28
#67
Ez így jónak hangzik, meg szép a kezdeményezés, csak jobban belenézegetve ez az egész nekem most egy "Nemzeti színű köntös" mögé bújtatott SCIENNET rendszernek tűnik.... Sciennet, Lionnes stb....
Kapásból MLM-es felépítésűnek tűnik az egész... Ami már úgy hirdeti magát hogy "nem MLM, nem pilótajáték" az már rosszul indul.... Sciennetet is hazavágták több mint fél millió ügyféllel. Ilyenkor jön 2-3 év múlva valami újabb, aztán megint palira vesznek egy pár embert.....
Ma felettébb divatos lett a "nemzeti érzelmek" kihasználása üzleti téren....
szivacs
szivacs 2011. 03. 24. 13:45
#66
"A Gazdasági Versenyhivatal feltételezése szerint három áruházlánc - az Aldi, az Auchan és a Spar - a fogyasztókat megtévesztő módon magyar termékként népszerűsítette különböző árucikkeit, ezért eljárást indított a cégek ellen. Az eljárás lefolytatására három hónapja van a hatóságnak, utána születhet döntés.
A vizsgálatra azért van szükség, mert a hatóság arra gyanakszik, hogy az Aldi Magyarország Bt., a Spar Magyarország Kft., valamint az Auchan Magyarország Kft. tisztességtelen kereskedelmi gyakorlatot folytatott a vásárlókkal szemben."
Törölt felhasználó 2011. 03. 22. 08:42
Előzmény: #64  szivacs
#65
ne forgasd ki a szavaimat ..

a másokon önzetlenül segítők nem a magyarságuk vagy valami ideológia miatt önzetlenek , hanem azért segitenek az elesetteken mert úgy érzik hogy segíteniük kell .

akik afrikában dolgoznak ingyen és segítenek ott ahol a kontinens napi 5000 gyermek hal meg / a legtöbbje / éhhalált hal ... azok a segítő emberek nem hazafiságból teszik amit tesznek , hanem emberségből ..

a gulyáságyút és a szegényeken való segítést nem a hazafiak találták ki .

a jószándékú emberek semmilyen különleges okért fognak össze , hanem akkor amikor ténylegesen szükség van rá és különkeges okokból saját jóérzésük , lelkiismeretük okán .

ha te megint biflázól , akkor én is teszek neked ide ilyent :

"A hazafiság egyik legnagyobb vonzereje, hogy kielégíti a legrosszabb vágyainkat. Nemzetünk tagjaként másodkézből erőszakoskodhatunk és
csalhatunk. Erőszakoskodhatunk és csalhatunk,méghozzá azzal a megnyugtató érzéssel, hogy mélyen erényesek vagyunk. "

Aldous Huxley

szivacs
szivacs 2011. 03. 22. 00:38
Előzmény: #60  Törölt felhasználó
#64
"de próbálj meg venni ezekből a boltban egy darab tibi csokit - az arcodba röhögnek"
Most még igen, de már most sem mindenhol.
Egyre több a jószándékú ember, aki másként gondolja és hajlandó is tenni valamit.
Augusztusban Bösztörpusztán a MOGY-on például még ingyenebéd is volt bárkinek!
Vagy hallottál a Bosnyák téri kőleves főzésekről "az üres gyomrú embereknek"?
Jártál már Magfalván? Hallottál a Bárka programról, amit ott is csinálnak, élnek?
A himi humizó, rőzsehordó öreg nénék verseit küldözgető zászlólobogtatók teszik meg ezeket és nem csak magukért, hanem önzetlenül másokért is!
A hatalmas tölgyfa is, amely sok embernek képes árnyékot adni a tűző nap ellen, aprócska mag volt csupán egykor!
szivacs
szivacs 2011. 03. 22. 00:21
Előzmény: #60  Törölt felhasználó
#63
"legyen egyszer már ebben a rohadt életben az is, hogy JÓ Magyarországon élnie a sok milliónyinak a mindennapjaikat .. "
Egyetértek a kifakadásoddal, de szerinted ki fogja ezt nekünk elintézni, megvalósítani - helyettünk???
Csak ülünk és várjuk, hogy majd egyszer csak úgy lesz, ahogy mi szeretnénk, anélkül, hogy mi bármit is tettünk volna érte???
Ez a mi érdekünk, nekünk magunknak kell hát tenni róla! Nincs mire várnunk.
Ha komolyan akarjuk, akkor nézzük meg, milyen eszközeink vannak és használjuk őket a magunk érdekében!
szivacs
szivacs 2011. 03. 22. 00:14
Előzmény: #60  Törölt felhasználó
#62
"de én akkor is olyan paradicsomot tejet , vajat veszek ami a kategóriájában jó , ízlik, tetszik és ahhoz mérten /a többihez/ az árát is megfelelőnek tartom ."
Eddig jó, de azért nem ártana azt is megnézned, hogy honnan is szállították ide azt a paradicsomot, mi a fene is van abban a tejben meg a vajban?
Miért is?
1. Önérdekből, mert amit helyben termeltek meg, azt nem kellett 1-2 ezer kilométeren át szállítgatni, átrakodni, tárolni. Ennek következtében sokkal frissebb és jobb fajtájú termékhez juthatsz. A "szállítástűrő" fajták helyett a minőségi fajtákhoz.
2. Önérdekből, mert amit helyben termeltek meg, azt nem kellett 1-2 ezer kilométeren át szállítgatni, ezért sokkal kevésbé szennyezte a környezetet, nem terhelte az utakat, nem apasztotta az üzemanyagkészletet. Nem igényelt környezetszennyező egyszerhasználatos csomagolást sem.
3. Önérdekből, mert amit helyben termeltek meg, az helyben ad munkát embereknek, akik jövedelemhez jutván nem szorulnak segélyre hanem netán még adót, járulékot is fizetnek sőt fizetőképes keresletet támasztanak a többi helyi vállalkozásnak és ez még a te munkád iránt is növeli a keresletet.
4. Önérdekből, mert ellenőrizhető helyi forrásból garantált minőséget kapsz a termékhez a nevét adó termelőtől.
5. Önérdekből, mert a gyorsan a fogyasztóhoz kerülő helyi terméknél nem kell vegyszerekkel biztosítani a tartósságot, megfelelő kinézetet és állagot, így ezek a vegyszerek nem ölnek meg szép lassan.
Mellesleg azt hallottad, hogy mostanában a hullák nem bomlanak le úgy mint régebben a bennük "modern, korszerű" életvitelük során felhalmozódott tartósító szerek miatt?!
szivacs
szivacs 2011. 03. 21. 19:26
Előzmény: #60  Törölt felhasználó
#61
"a magyrságot nem úgy kell hirdetni vagy szeretni , hogy abszolut nem vagyunk kritikusak magunkkal szemben , hanem pontosan fordítva - nem tűrjük , hogy emögé bújva elnézőek legyünk sajátmagunkkal szemben bármiről is legyen szó"
Na látod, tudsz te olyat is írni, amivel még egyet is lehet érteni.
Csak legalább kerek egész mondatokba próbáld meg foglalni!
Törölt felhasználó 2011. 03. 21. 18:42
Előzmény: #59  szivacs
#60
értem én ..értem én ..

de én akkor is olyan paradicsomot tejet , vajat veszek ami a kategóriájában jó , ízlik, tetszik és ahhoz mérten /a többihez/ az árát is megfelelőnek tartom .

a magyrságot nem úgy kell hirdetni vagy szeretni , hogy abszolut nem vagyunk kritikusak magunkkal szemben , hanem pontosan fordítva - nem tűrjük , hogy emögé bújva elnézőek legyünk sajátmagunkkal szemben bármiről is legyen szó .

elég már a szép Magyarországból , meg nagy Magyarországból, meg a dícső múltu Magyarországból ,meg az erős Magyarországból , meg Mária országából

legyen egyszer már ebben a rohadt életben az is, hogy JÓ Magyarországon élnie a sok milliónyinak a mindennapjaikat ..

ódákat zenghetsz az országról , nemzetről , bokrétáról , a magyar büszkeségről, mária országáról, turulról - az üres gyomrú embereknek - mindhiába

te meg ezt nem érted - himi humizol állandóan itt ilyenekkel, rőzsehordó öreg nénék verseivel , lobogtatod a zászlót , illetve csak ezt csináljátok

de próbálj meg venni ezekből a boltban egy darab tibi csokit - az arcodba röhögnek

megint: nem rólam van szó !
szivacs
szivacs 2011. 03. 21. 16:32
Előzmény: #58  Törölt felhasználó
#59
Nem érted? Talán majd megérted.

Egy székelyderzsi öreg néni

Túrázásaink során a székelyderzsi erődtemplom falánál induláshoz készülődtünk, amikor megállt mellettünk egy fekete ruhás, fejkendős, hajlott hátú néni.
Egészséget kívánt, majd megkérdezte honnan jöttünk. Amikor válaszoltunk, ezt kérdezte:
- És Magyarország tényleg olyan szép, amilyennek mondják?

Nem várta meg a választ, hanem hiba nélkül elmondta ezt:

Járjatok be minden földet,
Melyet Isten megteremtett,
S nem akadtok bizonyára
A magyar nemzet párjára.
Vajon mit kell véle tenni:
Szánni kell-e vagy megvetni? -
Ha a föld isten kalapja,
Hazánk a bokréta rajta!
Oly szép ország, oly virító,
Szemet-lelket andalító,
És oly gazdag!... aranysárgán
Ringatózik rónaságán
A kalászok óceánja;
S hegyeiben mennyi bánya!
És ezekben annyi kincs van,
Mennyit nem látsz álmaidban.
S ilyen áldások dacára

Ez a nemzet mégis árva,
Mégis rongyos, mégis éhes,
Közel áll az elveszéshez.
S szellemének országában
Hány rejtett gyöngy és gyémánt van!
S mindezek maradnak ott lenn.
Vagy ha éppen a véletlen
Föltalálja hozni őket,
Porban, sárban érnek véget,
Vagy az ínség zivatarja
Őket messze elsodorja,
Messze tőlünk a világba,
Idegen nép kincstárába,
És ha ott ragyogni látjuk,
Szánk-szemünket rájok tátjuk,
S áldicsőséggel lakunk jól,
Hogy ez innen van honunkból.

Ez hát nemes büszkeségünk,
Melyről annyiszor mesélünk?
Azzal dicsekedni váltig,
Ami szégyenünkre válik!...
Csak a magyar büszkeséget,
Csak ezt ne emlegessétek!

Ezer éve, hogy e nemzet
Itt magának hazát szerzett,
És ha jőne most halála,
A jövendő mit találna,
Mi neki arról beszélne,
Hogy itt hajdan magyar éle?
S a világtörténet könyve?
Ott sem lennénk följegyezve!
És ha lennénk, jaj minékünk,
Ezt olvasnák csak felőlünk:
"Élt egy nép a Tisza táján,
Századokig, lomhán, gyáván."
Óh hazám, mikor fogsz ismét
Tenni egy sugárt, egy kis fényt
Megrozsdásodott nevedre?
Mikor ébredsz önérzetre?

(Petőfi Sándor: A Magyar Nemzet)

Majd folytatta:
- Mondják, miért írt ez a Petőfi ilyeneket?

Azután elmondta, hogy 88 éves az idén. És hogy fogadjunk el tőle valamit.
A szatyrában volt pár tojás és négy, azaz négy szelet kalács.
Ebből kettőt nekünk adott, hogy osszuk el. Egészséget kívánt, és elcsoszogott.

Egy büdös kukkot nem tudtunk szólni!!!

Én pedig leültem a székelyderzsi Erődtemplom falához, és olyat tettem, ami
rohadtul nem illik bele egy 40 körüli, erősen borostás túramotorosról alkotott képbe.
Sírtam...

És arra gondoltam, hogy az itthoni, magukat bal-, és jobboldalinak nevező, megosztó politikusok csak egyetlen egyszer jönnének el ide és
hallgatnák meg, ahogy egy 88 éves, görbe hátú öregasszony ŐSZINTÉN Petőfit szaval a boltból hazafelé, és négy szelet kalácsból kettőt odaad vadidegen embereknek!
Talán elszégyellnék magukat, pont úgy, ahogy akkor, ott, én.
Talán elgondolkoznának azon, hogy vajon ki és miért tette őket oda, ahol vannak, és hogy mi dolguk a világban.

" Jöjjön el a Te országod..."

Én csak annyit tennék hozzá,hogy egyszer esküt tettünk ...

"Esküszünk ,esküszünk,hogy rabok tovább nem leszünk!!!"
Törölt felhasználó 2011. 03. 21. 15:40
Előzmény: #56  szivacs
#58
hogy kivéd a lózungjaidat , képes vagy az eredeti témától cirka 100 km távolságban keresni és vele bizonygatni olyant , (fingom nincs mit is akarsz ezekkel) , aminek abszolutte semmi köze nincs az eredeti témához ..

én példaként eistent hoztam fel és kimondottan csak a lózungodra - és mellékesen / pontosan azért , hogy ne használj ilyesmiket .

most már einstein tévedhetetlenségének a bizonygatásáról , illetve valami baromságról írsz .

ha nincs több vagy jobb érved az adott témához ,attól még nem kellene válaszolnod semmitmondókat vagy/és idétlenségeket.
szivacs
szivacs 2011. 03. 21. 15:24
Előzmény: #55  Törölt felhasználó
#57
szoda vagyok, rám nem hatnak a vegyszerek!
Meg a gravitáció seeeeeeeeeeeeee.....Pfff!
:-)))
szivacs
szivacs 2011. 03. 21. 15:08
Előzmény: #55  Törölt felhasználó
#56
"mivé is lett ez a pali :o( "
- ő sem tévedhetetlen!

Nándori Ottó:
Abszolút egyidejűség
Avagy mi volt Einstein legnagyobb tévedése
1 millió forint az első embernek, aki megcáfolja!
Próbálkozhatsz, még nem vitték el!
link
Törölt felhasználó 2011. 03. 21. 13:44
Előzmény: #53  szivacs
#55
na jó van szivacs ..

"komoly gondolkodású paradicsom vagy bármi más vásárló "

ez így baromság..

nem rólam van szó, hanem az átlag vásárlók tömegéről.

egyetlen paradicsomra sincs ráírva semmi .
mindenki küllemre és keménységre az összehasonlítható ára, illetve a saját benyomásai alapján vásárol pl. paradicsomot ,de ugyanígy bánik bármi más vásárolni kívánt árúfélével is.

**

a biflát és a sztereótipáidat lehetőleg hagyd már el - pláne a hülyébbikeket ..

"Azzá leszel, amit eszel."
einsten szendvicseken élt , a felesége adta be neki a dolgozó szobájába 4 óránként - fingja se volt arról , hogy mi is a mellékes tartalmuk - sztem ma is ha élne így tenne.

mivé is lett ez a pali :o(

Törölt felhasználó 2011. 03. 21. 13:28
#54
FOGJUNK ÖSSZE!:)
szivacs
szivacs 2011. 03. 21. 13:13
Előzmény: #51  Törölt felhasználó
#53
azt hittem azért ennél komolyabban gondolkodó ember vagy :-(

Mindössze 2 nagyon egyszerű gondolatot ajánlanék a figyelmedbe.
1. "Azzá leszel, amit eszel."
2. A paradicsomban (és persze minden másban is) benne van, amit beletettek.
Azt te megeszed és hat rád. Akkor is beléd kerül, ha nem érzed az ízén és nem látod rajta.

Te ezek szerint erre vagy vevő:
jóízészterrel feljavított, kellemeskinézetű, szépencsomagolt, olcsó szar.
:-)
Törölt felhasználó 2011. 03. 21. 12:41
Előzmény: #51  Törölt felhasználó
#52
"... a vásárlók racionálisabbak és kiműveltebbek lettek az elmúlt évtizedek folyamán ezekből a napi szinten előforduló átbaszásokból "
Komolyan gondolod, hogy a mai tömegfogyasztó "kiműveltebb", mint pl. 10 éve?
Esetleg a termék/ek előállítói csiszolták mesteri fokra az "átb@szást"?
Törölt felhasználó 2011. 03. 21. 12:31
Előzmény: #50  Törölt felhasználó
#51
há .. én elolvastam végig az ismertetőt ugyanúgy mint a médiatörvényt is - bár kívülről nem tudom visszamondani ..

kiváló árú ? az a kíváló nekem amit már kipróbáltam ... ki állapítja meg a kiváló árút ? miért is kell ráírni egy árúra hogy "kiváló" ?

én tudnék sorolni nem kiválót , hanem szar árút / mint pl. majd az összes sajtot - izük semmi az érlelés hiánya miatt / a tejet /hadd nem írjam ide ki gyártja / és még egy csomó hétköznap vásárolandó cuccot.. lehet hogy a bicikli dinamó egy kiváló magyar termék - én ezt nem tudom ..

észt nem osztok , hiszen nem én nyitottam a topicot , én csak regálók a magam megállapításival.
de ha rontom a boltot csak szólj nyugodtan .

sztem a jó árú természetesnek kellene lennie már a XXI században , nem lehet propagálni egy másik ellenében hogy az a "kiváló" .

nem kiváló árút akarok, hanem árban és minőségben megfelelőt .

még1x: én nem svájcoztam , és özv papp lajosné sem fog a boltban vásárlás közben .

hogy a paradicsom milyen , az úgy dől el , hogy megveszed és megkóstolod vagy megeszed . vonsz erről a paradicsomról egy megállapítást és úgy veszed meg - vagy nem a következő alkalomkor , és tök mindegy hogy az árú mennyit utazott és mi van benne - ellenőrizhetetlenül /neked is .

az a kiváló termék , amit én magamnak arról az árúról sajmagamnak megállapítok . hogy neked mi kiváló- az a te saját ízlelőbimbóid, vagy éppen gusztusodnak és közvetve a pénztárcádnak is a kérdése .

ha egy árúfajta választékból egyféle gyártótól észrevehetően több fogy mint az másikból/okból a más által gyártottakból , akkor azt lehet mondani , hogy az a termék már jobb lehet a többivel ellentétben , mert abból valószínűsíthetően többen vásárolnak.

de attól hogy arra rá van írva hogy az a "legfaszább árú" attól én még hadd hümmögjek már egy kicsit , hiszen elmúlt már a nyeretlen kétévesek időszaka mert a vásárlók racionálisabbak és kiműveltebbek lettek az elmúlt évtizedek folyamán ezekből a napi szinten előforduló átbaszásokból .

Törölt felhasználó 2011. 03. 21. 10:45
#50
Egy érdekes jegyzet az Összefogásról:

link
Törölt felhasználó 2011. 03. 18. 09:47
Előzmény: törölt hozzászólás
#49
Általánosságban beszéltem a termelőkről, de a programban azokról van szó, akik csatlakoznak az összefogáshoz!

Ha kifejted mire akarsz kilyukadni, természetesen megpróbálom behatárolni!
Törölt felhasználó 2011. 03. 18. 08:39
Törölt hozzászólás
#48
Törölt felhasználó 2011. 03. 18. 08:21
Előzmény: #41  Törölt felhasználó
#47
Te nem látod át, hogy szivacs miről beszél!

Hazánkban a termelők el vannak lehetetlenítve, meg sem tudja termelni olyan olcsón a portékáját, mint amennyiből a külföldi árú megterem és ideutazik!
És ez nem a termelő hibája, hanem a kormányzaté, akinek a külföldi termék behozatalában van érdekeltsége és haszna!
Nagyon jó példa Svájc is és a különböző külföldi mozgalmak!
Ezek pontosan az árat befolyásolják, mert nem mindegy, hogy hányan vásárolnak a termelőtől, aki a nagyobb forgalomnál mérsékelni tudja az árat! Ehhez kellenek az összefogások!

Amiben egyetértünk, hogy a silány minőségű, és drága árúknak nincs helye a boltok polcain!
Viszont érdemes lenne kicsit jobban beleásnod magad a témába, nem feltétlenül a Magyar Összefogás programba, hanem, hogy miért is működőképesek az ilyen programok!
Törölt felhasználó 2011. 03. 18. 08:04
Előzmény: #32  Törölt felhasználó
#46
Kicsit elkeveredtetek a témától!

Azért látszik, hogy ki az aki megnézte, hogy miről is van szó, és ki az, aki csak a hozzászólásokból összekapkodott fél információkból osztja az észt!

Itt nem az összes Magyar termékről és termelőről van szó, (erre is van jó néhány kezdeményezés a neten) hanem arról, hogy közös erővel az arra érdemes Magyar termelőket és áruikat tudjuk eljuttatni azoknak, akik nem a kormányzatra várnak, hanem tenni akarnak a Magyar gazdaság újbóli fellendítéséért!

Tehát nem a silány és drága magyar termékek mellett kampányolunk, hanem azért, hogy a KIVÁLÓ Magyar termékek, elérhető áron jussanak el hozzánk!

Egyébként zsarolásról szó sincs, hisz minden ember szabad tudattal rendelkezik, így el tudja dönteni, hogy mit vesz meg!
Így ki is szűrhetőek a silány árúk, hisz ha nem veszik meg a vállalkozó lehúzhatja a redőnyt!

Nem tudom te hol vásárolsz, de a külföldi árúból ha jót akarsz venni, az szintén nem olcsó!
Csak már hozzá vagyunk szoktatva a tartósítószer, és adalékanyag dús élelmiszerekhez, sok embernek már csak az a finom!
Kérdem én, mitől jobb számodra az a paradicsom, ami több ezer km után is olyan szép kívülről, mintha most szakítottad volna le!
Szerintem ez nem a minőség mértéke!
szivacs
szivacs 2011. 03. 17. 22:52
Előzmény: #44  Törölt felhasználó
#45
Ez valóban hót egyszerű, de látom nincs benned elég bátorság, hogy elismerd, az élelmiszerárak nem kizárólag az előállítási költségekkel arányosak, azokat nagyonis eltorzítják a szubvenciók, bujtatott exporttámogatások, diszkriminatív kereskedelmi költségek és módszerek.
Ha ezekkel nem vagy tisztában, akkor tájékozatlan vagy és megalapozatlanul mondasz véleményt.
Ha meg tisztában vagy velük, de úgy teszel, mintha nem tudnád, az szándékos csúsztatás.
"Egyenlő pályák, egyenlő esélyek!
Én kerékpárral megyek." (Sándor György)
Törölt felhasználó 2011. 03. 17. 22:28
Előzmény: #42  szivacs
#44
jaj szivacs ..

özv.zsirvágó alajosné azon morfondirózik a két tejfel felett , hogy melyik a jobban szubvencionált , vagy a módfelett exporttámogatott

ne rugózzál már a hót egyszerűn :)
exley 2011. 03. 17. 19:48
Előzmény: #42  szivacs
#43
19:30jobbra matolcskay báró asszem t@k@n szúrja magát amikor a Japánok benyújtják a számlát..adós fizess! csak ezek már elqrták a 60 millárd dolcsit amit a japánok adtak, 1974-től folyamtosan. Minden magyar állampolgár 2,2 millió ft-al tarozik, most a japánok nak ki kell fizetni 1 millót fejenként, pofátlanság lenne, ha most a magyarok el kezdenének sunnyogni.
Fogjunk össze hát Magyarok! A fideszes milliárdosok és tolvaj szociknak nem kell fizetni csak aputri lakóknak.
szivacs
szivacs 2011. 03. 17. 19:35
Előzmény: #41  Törölt felhasználó
#42
a "versenyképes árak" kialakulásához:

Esetleg tudnál arról néhány adatot, hogy a jó minőségű magyar áru mennyi támogatást (szubvenciót) kap a magyar piacra jutáshoz és a jó minőségű nem magyar áru mennyi export támogatást (szubvenciót) kap a magyar piacra jutáshoz ?
Törölt felhasználó 2011. 03. 17. 19:23
Előzmény: #40  szivacs
#41
már megint másról írsz :)

az árú minőségéről és áráról van szó, nem arról hogy hol milyen féle boltok vagy mozgalmak alakulnak szerte a világban a saját nemzeti termékeknek a terjesztésére ..

biztos vagyok benne , hogy spanyolországban , olaszországban nem a saját gyártású szar és drága árukat rakják ki a polcokra pusztán azért mert azok saját gyártmányok hanem azért ,mert azok az áruk megállják a helyüket a más versenytársaikkal szemben mind minőségben mind árban is .. így van értelme annak , hogy inkább a sajátot vegyék az importtal ellentétben .

sajnos mi még ott tartunk, hogy nagyon sok saját árúnk szar is meg drága is .. azt nem kell megvenni , hanem azt a vállalkozást meg kell szüntetni ha nem képes ennél többre .

minek is tartanád életben ?

hülyeségekre meg nem kellene agitálni a zembereket , mert úgysem vevők rá .

Topik gazda

Tibor33
3 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek