Topiknyitó: Portfolio 2011. 03. 03. 16:50

Matolcsy: nem tervezi a kormány a frankárfolyam befagyasztását  

Ugrás a cikkhez
A nemzetgazdasági miniszter az MTI érdeklődésére ma cáfolta a Hírszerző portál értesülését, miszerint a magyar kormány a svájci frank törlesztési árfolyamának befagyasztását tervezi a frankhitelesek védelmében. Amint arról a Portfolio.hu...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=146236
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
tokos. 2011. 03. 03. 20:56
Előzmény: #10  Törölt felhasználó
#11
Ezzel aligha, te amúgy mikor? Tényleg csak érdekességképpen, mert korábban már erről egyszer írtam, nem kell ahhoz akarattal manipulálni a piacot, hogy felvigyék az árakat, elég, ha a törlesztések nagyobb hányada néhány napon belül történik, és az elve generál akkora keresletet, ami megdobja az árakat.

Ha viszont tök egyenletes az eloszlás, akkor nincs jelentősége az egésznek.

Nyilván nem itt néhányan döntjük el a kérdést, de érdekes lehet.
Törölt felhasználó 2011. 03. 03. 20:42
Előzmény: #8  Törölt felhasználó
#10
Kár volt megadni az időpontot. Most ezzel alaposan befolyásoltátok a devizapiacot... :-)
tokos. 2011. 03. 03. 19:44
Előzmény: #8  Törölt felhasználó
#9
Gondoltam, hogy az összeg esetleg kényes kérdés lehet, nyilván mindenki maga dönti el hogy irritál-e másokat. Az enyémek még nem ilyenek.
Törölt felhasználó 2011. 03. 03. 19:38
Előzmény: #7  tokos.
#8
Bocsi, elírtam, a CHF 13-a, az EUR 5-e. Összeget nem szeretnék írni, az eurós kb. harmada a frankosnak.
tokos. 2011. 03. 03. 19:32
Előzmény: #6  Törölt felhasználó
#7
ennek is lehet jelentősége, ill az értéknek is.

Nekem

4. én CHF 14 eFt,
12-én EUR 33 eFt.

Törölt felhasználó 2011. 03. 03. 19:25
Előzmény: #5  Törölt felhasználó
#6
Egyik CHF, másik EUR (különböző banknál) és egyik időpont sem banki fix időpont, hanem folyósításkori, azaz bizonyos határok között én választottam meg.
Törölt felhasználó 2011. 03. 03. 19:21
Előzmény: #4  tokos.
#5
Lakás 13, autó 6.
tokos. 2011. 03. 03. 19:18
Előzmény: #3  Törölt felhasználó
#4
Egy szűkkörű közvéleménykutatás keretében kíváncsi lennék, hogy kinek mikor fordul a törlesztése.

Nekem szerencsére nem nagy tétel az egész, bár kettő van belőle, egyik 12-én, másik 4-én.
Törölt felhasználó 2011. 03. 03. 17:43
Előzmény: #2  Törölt felhasználó
#3
"Pedig valamit kellene tenni, mert a bankok nemcsak a magas árfolyammal,nemcsak a kockázati tényezők lebegtetésével, hanem a törlesztések időpontjának közeledtével valami ismeretlen okból mindig megnövekedő frankárfolyammal is szert tesznek hatalmas profitra."

Kb. vagy tucadszor írtam le kifejezetten neked, hogy ez hülység. Reaálni egyszer sem tudtál rá, csak hajtogatod a hülyeséged. Attól mert sokszor leírod, még nem lesz igaz. KÜLÖNBÖZŐ időpontokban vannak a törlesztések, tehát eleve baromság, amit írsz.
Törölt felhasználó 2011. 03. 03. 17:36
Előzmény: #1  portfolio
#2
Pedig valamit kellene tenni, mert a bankok nemcsak a magas árfolyammal,nemcsak a kockázati tényezők lebegtetésével, hanem a törlesztések időpontjának közeledtével valami ismeretlen okból mindig megnövekedő frankárfolyammal is szert tesznek hatalmas profitra. Rögzíteni az árfolyamot, vagy akármit, de tenni kellene, mert így a hitelesek közül a fizetők a kamatnövekedés, az egyéb költségek növekedése révén megfizetik a törleszteni nem tudók, vagy nem akarók terheit is.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek