Topiknyitó: Törölt felhasználó 2011. 02. 17. 17:29

NUTEX: működik a Varázspálca, ugranak a spekulánsok  

Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2011. 07. 01. 17:58
Előzmény: #2758  Civinjanos
#2760
Írtam a Humet-PBC-nek és még válaszra sem méltattak.
Úgy tudom,hogy új vezetése van.
Éedekes,hogy Civint nem "érdekli" a Humet-PBC részvények sorsa pedig azt írta néhány hónapja,hogy van neki is.
Törölt felhasználó 2011. 07. 01. 17:56
Előzmény: #2758  Civinjanos
#2759
Civin úr, tudom hogy nem bennfentes már a szó szoros értelmében, de azért mégis csak igen sokat tud a cég belső ügyeiről.

azzal nincs gond hogy ezeket leírja, de az ilyen 50 Ft-ot ér duma nem tesz jót az árfolyamnak...ez tőzsde és szerintem mindenki tisztában van azzal hogy ez nem egy hosszútávú fundás befektető papír, de az hogy még itt is lefelé nyomják az árat kicsit probléma, főleg azoknak akik tényleg nagy mennyiséggel vannak benne milliós bukóban.
Civinjanos 2011. 07. 01. 17:49
#2758
Tisztelt Gazdi, kedves Brumex,

ha figyelmesen elolvassa, amit írtam, akkor láthatja, hogy ez mind május eleji írás. Nem az utóbbi másfél hónapban beragadtaknak szólt az a két írás, hanem azoknak, akik május 5-15-ig beragadtak.

Nem szerettem volna és nem szeretnék további beragadókat látni. Ezért kértem a Nutex (akkor még) Humet papírok kereskedésének felfüggesztését (nem most, még 2009-ben) más, de a fenti írásokban is említett tények kivizsgálásáig. Az tény, hogy erre a kérésemre egy sor választ nem kaptam a tőzsde vezérigazgatójától.

Abban nyilván nem kételkedik, hogy minden olyan információ, amely a rendelkezésemre áll az tény, vagy egyszerű (a négy alapművelettel elvégezhető) számítás és az abból levonható egyszerű következtetés.

Megjegyzés: Szíves engedelmével én 2008 karácsonya óta, azaz ide ’s tova két és fél éve nem vagyok bennfentes.

Őszinte híve

------------------

Kedves Hali,

igyekeztem végigolvasni mindazt, amit volt szíves ide legutóbb beírni, bemásolni. Úgy látom, abban a világon semmi helyteleníthető nincs.
Sok részletbe most nem mennék bele, mert csak megerősíteni tudnám azt, amit akkor írtam Önnek.

Annyit azért hadd írjak le – immár sokadszor – hogy az általam kibocsátott 60 millió darab HUMET részvényért én négymilliárd forintnyi olyan saját tőkét vásároltam, amely tartósan és növekvő nyereséget produkált, mindkét fundamentális alapmutató 60 forint körüli, azaz 30 és 90 forint közötti nem extrém árfolyamokat biztosított. Hogy ez a mai olvasó számára érthető legyen, leírom a mai kotta szerint, hogy a HUMET RÉSZVÉNYEKNEK 2008-BAN A TÁVOZÁSOMKOR A FUNDAMENTÁLIS ÉRTÉKE HÁROMEZER (3000) ÉS KILENCEZER (9000) FORINT KÖZÖTT VOLT BECSÜLHETŐ.
Ennélfogva azt, hogy ezt a két és fél éves csalássorozatot én generáltam volna – nos ezt egész egyszerűen kikérem magamnak.

A HUMET-PBC NORTH AMERICA INC RÉSZVÉNYEK 2009 nyaráig forgalomban voltak. A célom az volt - és ezt is már sokszor leírtam, hogy a két céget összeolvasztom, és a HUMET Nyrt a HUMET-PBC North America Inc-kel egyesülve egy olyan társaság lesz, amelynek három tőzsdén egyszerre forognak a részvényei (BÉT, Nasdaq, DB). Ezt már nem volt időm végrehajtani 2008. karácsonyáig, azaz a kivezetés és az eltűnés felelőssége sem az enyém.

Viszont: mint az eltelt 13 év alatt, majd a Portfólióra való beírásaimnak is az volt a célja, hogy a részvényeseket híven és a legjobb tudásomnak megfelelően tájékoztassam.

Jó egészséget kíván, őszinte híve
Törölt felhasználó 2011. 07. 01. 17:33
Előzmény: #2751  Törölt felhasználó
#2757
Gazdagodó, nincs Civinnek részvénye, legalábbis állítása szerint és hivatalosan. A Humet vezető pozíciójáról 2008. december végén lemondott. A cégben lévő 20-25% közötti részesedését, közel 14 millió db-os pakkját 2009. május-június hónapokban piacon kiszórta kb. 23-tól 16-ig lefelé, nagyjából 19-20 körüli átlagáron.

Van viszont egy 130 millió Ft-os kötvénykövetelése a céggel szemben, melynek eredeti lejárata 2019. tavasza (mert 10 évre szólt és 2009. tavaszán állapodtak meg). Ez átváltoztatható kötvény, de nem élt az átváltással (53 Ft volt az árfolyam, amit ugye meg se közelített az ár miután megegyeztek, 25 Ft volt a max. akkoriban). A 2009. december végi szétváláskor Civin szerint a TPT értelmében a követelése egy összegben esedékessé vált.
hali
hali 2011. 07. 01. 17:29
#2756
Üdvözlöm!

Elöször is:
Nekem ,mint átvert Humet-Pbc részvényesnek,már mindegy,hogy hogyan alakul a most éppen Nutexnek nevezett cég árfolyama...
,de nem valami szép dolog Öntől,hogy ide leírja milyen szar ez a részvény,amikor azért ez az egész folyamat Öntől indult el("részvénynyomda") és azért Ön is felelős a kialakult helyzetért!

Persze,ezt el soha nem ismerte.
Viszont akkor én is idézek az általunk folytatott levelezésből:

"Tisztelt Civin Úr!

Az Ön bátorítására való tekintettel feltenném a kérdéseimet.
Remélem mindegyikre sikerül válaszokat kapnom.
Nem biztos, hogy sikerül teljesen sorrendben haladnom, de pontokba próbálom szedni a kérdéseimet.


Először is (ha nem vagyok indiszkrét), hogy tetszik szolgálni az egészsége? Remélem teljesen tünetmentes már!!!

A rákos betegségeket kontroll alatt kell tartani. Az én műtétem novemberben volt, a kontroll azt követően, majd márciusban és júniusban nem mutatott ki problémát. A következő ellenőrzés december közepén lesz.

1.A mai napon tudomásomra jutott (brókereimtől),hogy a Humet-PBC részvényekre itthonról nem tudnak vételi(lehet eladásit is ,de azt nem próbáltam)ajánlatokat bevinni a rendszerbe!
Indokként valami féle németországi botrányt emlegettek, ahol az elmúlt napokban nagy eladási hullám lett úrrá a Humet-PBC piacán.
Aminek szerintük eléggé "kitömés" jellege volt.
Mondta, hogy erről nem tud semmit ,de szeretném, ha esetleg
megpróbálna utána járni, hogy mi igaz a hírből és ,ha igaz kik-, mennyit-
és miért adták?

A kereskedés nincs felfüggesztve, és nem látunk extrém forgalmat.

2.A humet Rt. tavaly a humet-PBC részvényekért ,ha jól számoltam
1,35 centet(euro centet) fizetett.
Kérdésem a következő (persze némelyik kérdésemre már válaszolt, de
jobb így összefoglalva):
-adott ebből valamennyit is el a cég??

Nem

-milyen áron válnának meg ettől a részvénycsomagtól(mert minden
eladó csak az ára kérdéses....)

Ha el kell ezeket adnunk, akkor annyiért adjuk el, amennyiért vevő lesz. Ezeknek a részvényeknek az eladása cél, de nincs napirenden.

-ma nekem azt mondta, hogy 7 cent(remélem Euró centről
beszélünk, csak a félreértések elkerülése végett)a reális értéke, viszont
a portfolion ennél sokkal többet mondott. Most akkor melyik a
valóságoshoz közelebb álló?

Ha mást mondtam, vagy írtam volna, mint azt, hogy a HUMET6 fele a HMTP reális árfolyama, akkor elírtam valamit, vagy nyelvbotlás volt.

3.Egy elméleti kérdés:
-ha befektetni való pénze lenne, akkor a Humet itthoni részvényéből
vagy a Humet-PBC-ből venne????

Nyilván HMTP-t.

-Milyen áron érdemes venni Ön (mint befektető) szerint a Pbc-t??
(max. árat kérdeznék, ami jó befektetésnek tűnhet még)
-Milyen ár alatt nem adná el a Humet-PBC-t?? (mondjuk 5-10-15.... cent
alatt nem ??)

Erre nincs válasz.

4.Említette,hogy a kiszemelt akvizíciós cég(a nevét megint nem,
jegyeztem meg(S..... valami) a tulajdonos 10,5 millió dollárt kér. Ez nem
sok érte??

De igen.

Megér ennyit(vagy ez nagyon kiindulási ár még? és lesz sokkal
alacsonyabb is?)

Nyilván alkuszunk majd, de ennek a vállalatnak nem a múltját, hanem a lehetséges jövőjét kell a vételár alapjának tekinteni.

Még két másik céget is emlegetett:-ezek nagyobbak vagy jóval
kisebbek,mint az előző?

Mindkettő kisebb.

Mikorra várható ezeknek a legelső eredménye(max. időtávot
kérdezek.)?

Erre nincs válasz, a fejleményekről, mint rendesen közleményt adunk ki.

Nem lenne érdemesebb lassabban haladni az ilyen vásárlásokkal?
Ezekhez így nagyon sok pénz kell. Mivel ez gondolom véges a
cégnél, egyesével nem lenne jobb haladni?
Persze merjünk nagyokat álmodni!!

Az akvizíciós célok kitűzve. Ha egyet meg lehet vásárolni, nyilván a másik kettőn el kell gondolkodni. Ha egy eladóvá válik (közel a megegyezés) azt is értékelni kell majd, hogy hogyan állunk a másik kettővel. Nyilván csak azt tudjuk megvenni, amire megfelelő pénz-, részvény eszközünk van.

5.A részvénykibocsátás folyamata ebben az évben még folytatódik??
(Mert ,végül is ha nem esik a részvény árfolyama egy-egy ilyen
tőkeemelés során akkor a cég értéke nő, De!!! nekem, mint részvényes
ez nem sokat hoz, mert az én darabszámom nem változik.
Nekem a részvényár növekedés az érdekem, nem a részvényszám
növekedés...
Értem ,hogy cégvásárlásokra kell, de meddig fog ez még így menni?
mikor fog a cég már saját eladásaiból +20%,50%, 100%....stb
eredményeket produkálni?

Semmiképpen nem bocsátunk ki úgy részvényt, hogy annak célja ne legyen. A cél a minél biztosabb fundamentális alapok elérése; továbbá az, hogy a HMTP árbevétele és más adatai megfeleljenek a NASDAQ követelményeinek.

6.Várhatók-e a közeljövőben olyan konkrét szerződések(mondjuk a
jelentésben emlegetett amerikai cégtől, vagy mástól)
bejelentése, hogy például:2008 évben xy cég 3 millió dollár értékben
vesz humet termékeket.Vagy 5 éven keresztül 1 millió dollárért vesz
termékeket,stb.)???
Ezek lendítenének igazán az árfolyamon.

Persze beszélni könnyű nekem...Viszont Nagyon örülnék ilyen
bejelentéseknek!!

Erre nincs válasz, a fejleményekről, mint rendesen közleményt adunk ki.

7.Mikor fog befejeződni a teljes cégépítés(akvizíciók) és mikor mondják
azt a humetre majd, hogy innen csak a piacok újabb
keresése, szerződések, és semmi egyesülés, részvényszám növelés.??

Egy vállalatnak folyamatosan növekednie kell, anélkül összeomlik. Hogy kior leszünk képesek hitelből, vagy saját cash-flow-ból vállalatokat venni, vagy árbevételt növelni, az kérdéses.

8. Azt mondta,hogy a Humet-PBC tavaly 100ezer dolláros havi
forgalmakat csinált. Idén mennyi lesz a havi átlagos forgalom?

200.000 feletti átlag várható.

Jövőre mennyit várnak szintén havi szinten (akvizíciók nélkül)??

Ha nincs sikeres akvizíció, akkor a PBC árbevételét kell növelnünk.

Mennyi lesz a forgalma havi szinten ,ha tételezzük fel sikerül mind a
három céget megvennie (már, ha a PBC veszi egyátalán meg-)?
mennyi ha csak a egyet? mennyi ha csak kettőt?

Sikeres akvizíció esetén nyilván a PBC saját – bár lassabb növekedését is figyelembe kell majd venni – de nyilvánvalóan ugrásszerűen nő az árbevétel.

Körübelüli(nagyságrendek is kielégitenék kérdésemet)adatok
érdekelnének?

9.van arról szó ,hogy humet-PBC részvényt valamilyen áron-valamikor
is kibocsátanának???

Igen, van; ha szükséges HMTP részvényeke is bocsátunk ki.

10. Utolsó kérdésem:Ha 2 év múlva beszélgetek majd Önnel ,akkor, ha
minden a terveik szerint alakul, hogy áll majd a vállalatcsoport???
(kb.mennyi részvény lesz? milyen árfolyammal lenne elégedett az itthoni
részvények tekintetében? a kinti részvény tekintetében?-elméleti síkon
persze. Egyszóval mi a terv(mert csak van valami..)??

A cél az, hogy a HMTP árbevétele és más adatai megfeleljenek a NASDAQ követelményeinek.

Köszönöm,hogy végigolvasta(ha valami érthetetlen, csak írja meg és
leírom, hogyan gondoltam)a kérdéseimet és remélem mindegyikre
kielégítő válaszokat kapok."

Végülis a válaszokat megírta!
Igen Ön saját maga!
A dátum:2007.11.28.

A harmadik ponthoz nincsen mit hozzátennem...
a mostani értéke a Humet-pbc-nek:Nulla

Szerintem az átvert részvényesektől illene elnézést kérni,nem ide írogatni és másokra mutogatni..

Üdv:hali
Törölt felhasználó 2011. 07. 01. 17:27
Előzmény: #2753  Sigorszky
#2755
szinte minden részvény ilyen a bluechipeken kívül...
Törölt felhasználó 2011. 07. 01. 17:27
Előzmény: #2752  Törölt felhasználó
#2754
sumák az öreg szerintem venni akar 50-ért
Sigorszky 2011. 07. 01. 17:26
Előzmény: #2751  Törölt felhasználó
#2753
Több esze van annál, mintsem hogy nutex részvényt venne. Ezt már csak néhány kicsi tekinti játszótérnek. Szerintem óriási rizikó pénzt beletenni akár még napon belül is, nem tudhatod melyik másodpercben öntik le.
Törölt felhasználó 2011. 07. 01. 17:25
Előzmény: törölt hozzászólás
#2752
Civin úr:

"A Nutex – figyelem: a kielemzett és nem a közzétett mérleg szerinti - saját tőkére vetített árfolyamértéke a jelenlegi kotta szerint valahol 50 forint körül van"

A közzétett hivatalos adat szerint a saját tőke kb. 700 Ft/rv. Bizonyára jól ismered a Humetnél alkalmazott akvizíciók elkönyvelésének módszereit, ha ilyen meggyőzően állítod, hogy 700 helyett az valójában csak 50 Ft. A kérdés így az, hogy a te számaid vajon mennyire voltak rendben...
Törölt felhasználó 2011. 07. 01. 17:21
Előzmény: #2749  Törölt felhasználó
#2751
tudom hogy már hivatalosan nincs a cégben, de azért még bennfentes szerintem...
nem beszélve arról hogy talán részvénye még mindíg van..tehát akkor vastagon bennfentesnek számít...vagy nincs neki?
eladta és töredékáron most akarja visszavenni????
Törölt felhasználó 2011. 07. 01. 17:20
Előzmény: #2742  bereczarpad
#2750
Örömmel szórták Rád a Nutex papírt...
Törölt felhasználó 2011. 07. 01. 17:19
Előzmény: #2746  Törölt felhasználó
#2749
Brumex (Gazdagodó), Civin nem bennfentes.
Törölt felhasználó 2011. 07. 01. 17:19
Előzmény: #2747  Sigorszky
#2748
hagyjál már ezzel az ócska dumával...meg nem is erről volt szó.

én tegnap vettem csak ezret , buktam 20K-t nem érdekes, majd visszajön.
de itt sokan milliókat buktak, aztán civin meg nyomja itt az 50 Ft-os dumáját.

az hogy ex vagy más nyomja egy dolog mert ők nem bennfentesek,vagy komolyan vesszük vagy nem, de ha civin 50 Ft-ozik az kemény piaci manipuláció..és bűncselekmény
Sigorszky 2011. 07. 01. 17:16
Előzmény: #2745  Törölt felhasználó
#2747
Ki mondta, hogy vegyél?
Törölt felhasználó 2011. 07. 01. 17:14
Előzmény: #2745  Törölt felhasználó
#2746
ja, és egy figyelmeztetés...ön bennfentesként manipulálni próbálja itt a piacot...ez bizony szintúgy bűncselekmény ha jobban megnézzük.
Törölt felhasználó 2011. 07. 01. 17:09
Előzmény: törölt hozzászólás
#2745
nagyon megy a leduma civin úr, csak nem venni akar egy nagyobb mennyiséget olcsón?

vagy abban leli örömét hogy tönkreteszi a szerencsétleneket akik beragadtak?
Civinjanos 2011. 07. 01. 17:04
Törölt hozzászólás
#2744
Sigorszky 2011. 07. 01. 16:39
Előzmény: #2742  bereczarpad
#2743
Inkább majd hagyod magad jól kitömni.
bereczarpad 2011. 07. 01. 14:32
Előzmény: #2741  Törölt felhasználó
#2742
Ismét üdvözöllek, hamarább visszaveszem, mint gondoltam, közben reggel volt 180-ért econetem, még egy sztár papír, de 5 perc és eladtam 188-on, na azt is idehozom, remélem támasztom itt az esést...
Törölt felhasználó 2011. 07. 01. 14:16
Előzmény: #2740  Törölt felhasználó
#2741
Néhány speki felhúzta, most meg visszaadják.

Topik gazda

penznyelo
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek