Topiknyitó: Portfolio 2011. 01. 03. 11:26

A német gazdasági miniszter is csatlakozott a magyarokra panaszkodókhoz  

Ugrás a cikkhez
Miután 13, többségében német nagyvállalati vezető az Orbán-kormány által tavaly ősszel bevezetett válságadók diszkriminatív jellege miatt a közelmúltban levélben fordult az Európai Bizottsághoz szankciókat követelve, ma a német gazdasági miniszter...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=143572
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
szivacs
szivacs 2011. 01. 03. 15:22
Előzmény: #31  Törölt felhasználó
#40
"Arra Bajnaiék sem gondoltak," - de gondoltak, csak későn, ezért már nem fért bele az idejükbe, hogy levezényeljék.
Bár van olyan vélekedés, hogy szándékosan hagyták meg az MNYP ügyet a következő kormánynak, mivel ezt alkalmasnak vélték arra, hogy elég sok embernek okozzon érdeksérelmet és ezzel csökkentse népszerűségüket. Ebbe a projektbe illeszkedik a 2010 évi költségvetés és a hiánycél mindenekfeletti betartására való rászoríttatás is.
Oszo 2011. 01. 03. 15:21
Előzmény: törölt hozzászólás
#39
Szerintem egyáltalán nem, sőt szerintem kimondottan logikus, de ha erősen akarod hinni, hogy hülyeség, akkor hinni is fogod.
Törölt felhasználó 2011. 01. 03. 15:20
Előzmény: #33  szivacs
#38
minek megkérdezni talpnyalókat?
Törölt felhasználó 2011. 01. 03. 15:15
Törölt hozzászólás
#37
Törölt felhasználó 2011. 01. 03. 15:13
Törölt hozzászólás
#36
Törölt felhasználó 2011. 01. 03. 15:13
Előzmény: #32  watson
#35
persze, erősebbek a németek vagy az eu mint mi, de a különadó, az helyi döntés. Nekik is engedniük kell, mint ahogy engedniük kellett volna a magánnyugdíjak költségvetési hiányt csökkentő tételként elszámolhatóságában. Nem engedtek, rosszabb lett az ő cégeiknek is...
Oszo 2011. 01. 03. 15:04
Előzmény: #30  Törölt felhasználó
#34
Már ne is haragudj, de mi ez a "szerintem sem korrekt maradéktalanul, bár..."
Korrekt, vagy nem? És jó lenne figyelembe venni, hogy az, hogy egyik multi sem kerekedett fel, és hagyta el az országot, nem jelenti azt, hogy ahol a 2-3-4 év mulva indítandó gyártást tervezik mondjuk az audinál, ott nem épen most teszik be a szekrény legaljára a magyarországi lehetséges helyszínek térképeit.
szivacs
szivacs 2011. 01. 03. 15:03
Előzmény: #27  Törölt felhasználó
#33
Helyettem? A megkérdezésem nélkül?
Ez aztán a demokratikus eljárás! Önkény az önkény ellen! :-)
watson
watson 2011. 01. 03. 14:22
Előzmény: #26  Törölt felhasználó
#32
"a jogot a hatalom írja"

H.S. a nemzetközi játékban ki a hatalom? ;)

Az Alstom party játékszabályai is meg vannak írva, van egy szerződés, abban vannak eljárási szabályok, végül van egy nemzetközi környezet amihez ezeknek igazodnia kell és aminek alapján lehet jogot orvosolni.
Nem mondom hogy nem lehetnek kuruzslók a jogorvosok ;) de egy biztos, a játékszabályok adottak.
Törölt felhasználó 2011. 01. 03. 14:14
Előzmény: #30  Törölt felhasználó
#31
Csakhogy a Bajnaiék már akkor tudták, hogy nem lehet lazítás, amikor Orbánék kerekperec kijelentették, hogy mi pedig adót fogunk csökkenteni. A birkanép pedig elhitte, hogy az akkori viszonyok között ez lehetséges.
Arra Bajnaiék sem gondoltak, hogy ezt Orbánék a nyugdíjasok pénzének lenyúlásával fogják megvalósítani. Kíváncsi vagyok, ha ezzel kampányolnak, meglett volna-e a kétharmad.
Törölt felhasználó 2011. 01. 03. 14:03
Előzmény: #22  watson
#30
"Az viszont durva hogy felrúgja a kormány a játékszabályokat és utólagos/ visszamenőleges szabályokat alkot. Ilyenért még egy demokratikus folyamatokat preferáló nemzetközi közegben is retorzió jár. "

ez szerintem sem korrekt maradéktalanul, bár szerintem elég nagy gáz van, vélhetőleg indokolt, mert másképp tarhtatatlan a hiánycél.. kértek lazítást az eutól, de nem adtak.. akkor kedves eu, itt a feketeleves... sorry.. vagy ez vagy az, kettő együtt nem megy..
bodij 2011. 01. 03. 14:00
#29
A BKV is milyen jól működik "nonprofit" alapon.

A megsarcolt cégek mind hatékonyan működtek. Azért mert a hatékony munkának idáig megvolt a jutalma – a profit.

Elég ostoba és igazságtalan dolog elvenni a munkájuk gyümölcsét.
Törölt felhasználó 2011. 01. 03. 13:59
Előzmény: #26  Törölt felhasználó
#28
Milyen magyar bírósági döntésről tudsz Alstom ügyben?
Törölt felhasználó 2011. 01. 03. 13:59
Előzmény: #19  szivacs
#27
helyetted (is) tiltakozik a hobbyfocista önkényuralma ellen
Törölt felhasználó 2011. 01. 03. 13:55
Előzmény: #22  watson
#26
nincs fix játékszabály, lásd Alstom. Francia bíróság neki ad igazat, a magyar ellene dönt. a jogot a hatalom írja(?)
Törölt felhasználó 2011. 01. 03. 13:48
Előzmény: #19  szivacs
#25
haza<>párt
Törölt felhasználó 2011. 01. 03. 13:47
Előzmény: #21  Törölt felhasználó
#24
Ha a hobbyfocista bevonul az EU Tanácsának ülésére, vajon akkor is fel kell állni a többieknek?
Törölt felhasználó 2011. 01. 03. 13:46
Előzmény: #18  Törölt felhasználó
#23
akkor nálad: szövegértés, szövegértelmezés: egyes... ülj le kislányom..

én ilyet sosem mondtam, csak nem fogok könnyes szemmel utánuk kiabálni, ha netán dacból kicuccolnának.. egyelőre az ország a miénk.. (vallási és etnikai hovatartozástól függetlneül, de a magyaroké... ebbe elég sokan beleférnek, mielőtt rasszizmussal vádolnál..) de talán pl. az itt pár évet vendégmunkásként itt élő német vállalatvezető még mindig csak vendég, akinek tiszteletben kell tartani az ország vezetésének döntéseit, és nem kint hisztizni, és megpróbálni lejáratni azt az országot, ahonnan csak a pénzt viszik el....
watson
watson 2011. 01. 03. 13:42
Előzmény: #16  Törölt felhasználó
#22
ok, helyes hogy adózzon a külföldi is, az is helyes hogy a nagyobb profittal dolgozó iparágak jobban adózzanak akkor is amikor láthatóan elköltségelik a profitjukat (pl. e.on leszerel egy ócska blokkot otthon és itt aranyárban betolja a cégébe hogy cserébe kivigye a lecsót, vagy elhozza az otthon tiltott villanykaróit mert földben kell vezessen mindent, itt meg bepóznázza az eget is.), de az is helyes hogy közszolgáltatások profitját keményen lefölözi, mert a közszolgáltatások (víz, csatorna...) monoplisztikusan ne sarcolják az országot amikor azokat magunk is működtethetjük nonprofit módon (ezt most ne pejoratíven értsétek!).

Az viszont durva hogy felrúgja a kormány a játékszabályokat és utólagos/ visszamenőleges szabályokat alkot. Ilyenért még egy demokratikus folyamatokat preferáló nemzetközi közegben is retorzió jár.

Ez olyan, hogy a nagy EU pókerpartyban Vitya beszól hogy most a 2-es pár üti az ász párt ;)A minimum hogy elrúgják az asztaltól, és örülhet ha nem rántanak rögtön fegyvert. ;)
Törölt felhasználó 2011. 01. 03. 13:36
Előzmény: #20  bodij
#21
inkább vicces. mint egy kabaré. csak ne lenne ilyen drága a belépő a hobbyfocista és a számokkal hadilábon álló gyuri műsorára

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek