Topiknyitó: Portfolio 2011. 01. 03. 11:26

A német gazdasági miniszter is csatlakozott a magyarokra panaszkodókhoz  

Ugrás a cikkhez
Miután 13, többségében német nagyvállalati vezető az Orbán-kormány által tavaly ősszel bevezetett válságadók diszkriminatív jellege miatt a közelmúltban levélben fordult az Európai Bizottsághoz szankciókat követelve, ma a német gazdasági miniszter...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=143572
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
bodij 2011. 01. 03. 13:31
#20
Miért is akarunk Mercedest, Audit, Samsungot gyártani?

Inkább szegeljünk faládát, az kell a magyarnak és a világnak. Akkora nagy nemzeti boldogság lesz itt.
szivacs
szivacs 2011. 01. 03. 13:30
Előzmény: #16  Törölt felhasználó
#19
"Andras Schiff, Florence, Italy
The writer, who was born in Hungary, is a concert pianist." - mérvadó hírforrás.

"Schiff András (Budapest, 1953. december 21. – ) magyar származású brit zongoraművész. 1979-ben emigrált Nagy-Britanniába[1], 2001 óta brit állampolgár. Yūko Shiokawa hegedűművész férje.
Tanulmányait a Fővárosi Zeneiskola Szervezetben 7 évesen kezdte meg (1960), majd 1968-1974 között a Liszt Ferenc Zeneművészeti Főiskola növendéke, Kadosa Pál és Rados Ferenc professzorok tanítványa.
1975-1983 között a Liszt Ferenc Zeneművészeti Főiskola tanársegédje."

Itt tanult, jó állást kapott, külföldön koncertezhetett, legálisan disszidálhatott 26 éves korában.
Most meghálálja szülőhazájának.
Törölt felhasználó 2011. 01. 03. 13:23
Előzmény: #14  Törölt felhasználó
#18
A kevésbé támaszkodni külföldre, meg a "takarodjanak a multik" között elég nagy a különbség. Itteni eddig tevékenységed sokkal közelebb áll az utóbbihoz.
Törölt felhasználó 2011. 01. 03. 13:19
Előzmény: #16  Törölt felhasználó
#17
a nevéről itélve már kezdem érteni milyen "hovatarozású" személy írta a cikket.. ez sem 56-ban menekült ki.. :P
Törölt felhasználó 2011. 01. 03. 13:03
#16
Miért diszkriminatív amit az Eon kapott? A MOL is fizet, korlátozza a versenyben az Eont ez az adó? Nem. Fillérekért kaptak stratégiai szektorokat anno, garantált nyereséggel hosszútávra. Visszanyalt a fagyi? Magyarország bemocskolása megy külföldön, pl.:
link

Várható volt, hogy a külföldi cégek kint fognak lobbizni, az is igaz, hogy sok hülyeséget csinált már ez a kormány is, de ebben az ügyben a kormánynak adok igazat.

exley 2011. 01. 03. 12:55
Előzmény: #14  Törölt felhasználó
#15
Ta-ka-rod-ja-nak német multik is. brrrrrrrrrr!
Antall kiverta a tankokakt. Pinokkió kiverte e bankokat. forradalom és szabadságharc van. A népnyúzó, karvaj-finánc tőkének befellegzett. A nemzeti összetertozók a sarkukra álltak. vesszenek az imperialisták. Minden hatalmat a nemzeti összefogásnak.
Törölt felhasználó 2011. 01. 03. 12:45
Előzmény: #11  Törölt felhasználó
#14
Én azért el tudok képzelni olyan gazdasági modellt is, ami kevésbé támaszkodik a külföldre.. és itt az energia szektor is beletartozik... a kérdés, ők mennyire hagynák, hogy a mézescsuprtól eltolják a kis orcájukat....
Törölt felhasználó 2011. 01. 03. 12:43
Előzmény: #10  Törölt felhasználó
#13
keress még elütéseket, biztos találsz benne, ha gyorsan gépelek.. talán erre még használható vagy.. :P
Törölt felhasználó 2011. 01. 03. 12:33
Előzmény: #6  Törölt felhasználó
#12
Nem kölcsönös, ők a földet nem vehetik, mi meg nem dolgozhatunk munkavállalási nélkül, amit pl. felsőfokú végzettség esetén szinte automatikus...
Törölt felhasználó 2011. 01. 03. 12:31
Előzmény: #2  Törölt felhasználó
#11
Totem, háboroghatsz, de ugye tudod, hogy a gazdasági növekedésünk leginkább a német gazdaságtól függ?

Persze, gondolom ez téged nem érdekel, mert bekajáltad Matolcsy agyrémét, miszerint egy ilyen kis ország 3.8 millió foglalkoztatottal (amiből 3 millió sincs a versenyszféra) meg bő 6 millió eltartottal majd a belső fogyasztásból elleszünk.
Törölt felhasználó 2011. 01. 03. 12:27
Előzmény: #8  Törölt felhasználó
#10
helyesen: mondd.

schmittpalitól tanulod a felszólító mód használatát?
Törölt felhasználó 2011. 01. 03. 12:26
Előzmény: #8  Törölt felhasználó
#9
Akkor nem panaszkodott diszkriminációra, mikor megkapták a milliárdos támogatásokat, akkor az úgy természetes volt..vegyük úgy, hogy most visszafizetitek...
Törölt felhasználó 2011. 01. 03. 12:16
Előzmény: #7  Törölt felhasználó
#8
mindamellett még életemben nem kaptam segélyt.. de gyűjtök az értelmi fogyatékosok javára.. mond légyszi a számlaszámotokat?! :))
Törölt felhasználó 2011. 01. 03. 12:14
Előzmény: #4  Törölt felhasználó
#7
hogy személyeskedésért nem vágnak már innen ki a módik, nem is értem.... ?! ez idén már a hanyadik nicked?
Törölt felhasználó 2011. 01. 03. 12:13
Előzmény: #5  Törölt felhasználó
#6
na az baxna be.. a magyar föld nem eladó.. soha...

szvsz mintha ők is korlátoznák, szóval ez kölcsönös.. de egyébként is durva likviditás különbség van, ergo ha nincs is ilyen korlát, ők tudják, hogy mi nem tudnánk venni, ők meg akár az egészet megvehetnék kilóra.. mi ez, ha nem visszaélés?!...
Törölt felhasználó 2011. 01. 03. 12:05
Előzmény: #2  Törölt felhasználó
#5
Cserébe mi durván korlátozzuk a külföldiek földvásárlását... Más kérdés? :)
Törölt felhasználó 2011. 01. 03. 12:04
Előzmény: #3  Törölt felhasználó
#4
talán, hogy legyen pénz a segélyedre
Törölt felhasználó 2011. 01. 03. 11:38
Előzmény: #2  Törölt felhasználó
#3
németeknél nem lehet dolgozni, csak nagyon korlátoltak a lehetőségek. a francia parszta termelhet bort és támogatást kap érte, a magyar meg vágja ki a tőkéjét... ezek után én még mindig nem értem, minek vagyunk ebben a durván diszkriminatív szevezetben, amit eunak csúfolnak...
Törölt felhasználó 2011. 01. 03. 11:36
Előzmény: #1  portfolio
#2
>> \"Rainer Brüderle úgy fogalmazott, hogy \"az olyan adók, amelyek elsődlegesen külföldi vállalatokat sújtanak, alapjaiban problémásak az európai belső piacon\". \"

Na most ácsi.. most arról a Németországról van szó, amelyik pl. a magyar és a többi keletebbről jövő eus munkavállalást durván korlátozza már belépésünk óta?! :PP értem én, csak kicsit vicces ez a kettős mérce...

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek