Topiknyitó: Törölt felhasználó 2011. 01. 02. 17:54

Új, demokratikus Médiatörvény - Létrejövő Médiegyensúly!  

Eredményekben, Egészségben, Összefogásban és Szeretetben Gazdag Boldog Új Évet Kívánok Mindenkinek!



Az idő megérett arra, hogy ezt a fórumot is megnyithatjuk hál'Istennek! :-)



20 év kellett, hogy Magyarországon el kezdjen kialakulni a médiaegyensúly!

Azonban pozitív változások vették kezdetét, és a 2011-es év a demokratikus médiarendszer éve lesz!



Íme a nagyszerű hír:



Megjelent a médiatörvény a Magyar Közlönyben



link



Továbbá nemzeti érzelmű, polgári szemléletű vezetői lesznek az M1-nek és M2-nek is!



link



Kinevezték a köztévé két csatornájának új vezetőit

Medveczky Balázs a Magyar Televízió vezérigazgatója az m1 vezetőjévé Rákay Philipet, az m2 intendánsává pedig Süveges Gergőt nevezte ki - közölte az MTV.



A nemzeti összefogás létrejött a Médiatörvény ügyében is!


Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
pampa 2011. 01. 05. 09:13
Előzmény: #119  Törölt felhasználó
#120
Volt már erre a kormányzati nagyvonalúságra példa a Medgyessy kormánynál is. Szintén egy média testület létszáma körül kialakult vitánál (az MDF ugyanannyi ellenzéki jelöltet akart delegálni mint a Fidesz) nem tudott megegyezni az ellenzék és a Fidesz nem adott jelöltet. Erre az MDF jelölt a szabad helyekre, a Fidesz kérte az MSZP- SZDSZ-t hogy ne szavazzák meg, de ők nem voltak erre vevők...
A mostani eset hasonlít egy kicsit arra.
Akkor lenne igazi felháborodás, ha a Jobbik jelöltjét szavazták volna be mint ellenzéki jelöltek...

A Fidesz ezt nem tette meg ellenben az akkori MSZP-SZDSZ-el...

és még annyit a cenzuráról, ha megnéztek egy USA dok. filmet ahol egy ember beszél és a kamerával szemben "csúnyát" mond nemhogy kisípolják még a száját is kitakarják...
Törölt felhasználó 2011. 01. 05. 09:00
Előzmény: #118  pampa
#119
Ezért aztán a Fidesz kénytelen volt segíteni rajtuk, és maga jelölte ki az a két tagot. Így volt, ugye?

Mondhatta volna, hogy addig kettővel kevesebb taggal működnek, amíg meg nem választják a két ellenzéki tagot.

Mondhatta volna, hogy mondjatok még egy nevet, és majd én jelölöm az illetőt. Ehhez persze kellett volna egy kis kompromisszumkészség, nagyvonalúság, ami a mai magyar politikában példátlan lenne, a fidesznél meg különösen. (Utoljára Horntól emlékszem ilyenre, amikor bevette a kormányba az SZDSZt annak ellenére, hogy anélkül is megvolt a többsége. Más kérdés, hogy innen számíthatjuk annak hanyatlását, szvsz.) Szóval ez is egy megoldás lehetett volna, feltéve, ha nem a média kormányfelügyelete lenne a cél.
pampa 2011. 01. 05. 08:32
Előzmény: #115  Oszo
#118
Nem annyira érdekel ez a média ügy, de úgy rémlik kapott 2 helyet az ellenzék csak nem tudott közös jelöltet állítani.
szivacs
szivacs 2011. 01. 05. 00:04
Előzmény: #115  Oszo
#117
Jól hangzik.
Egy biztos, ha megengedsz egy személyes kifakadást: nekem már borzasztóan elegem volt abból a sok undorító szennyből, ami az úgynevezett médiákból áradt!
Nem sorolom most fel, de a manipulatív sulykolás még a "legenyhébb" tevékenység amit műveltek. Az erkölcs- és ízlésrombolás pedig össztársadalmi szinten volt képes zülleszteni bennünket. Sokkal korábban hatékony lépéseket kellett volna már tenni ennek az "elitnek" és nem engedni ennyire szétrohadni azt az eszközt, amiben benne volt az értékek, az igényesség és minőségi kultúra terjesztésének lehetősége is.
Én még vissza tudom idézni a "rendszerváltás" idején ebben az országban uralkodó reményteli szabadságélmény érzését - hát nem ilyennek képzeltük a 20 év utáni életünket, abban biztos vagyok!
Törölt felhasználó 2011. 01. 04. 22:16
Előzmény: törölt hozzászólás
#116

de

tgm és heller , no meg konrád is ..


most jó ?

Oszo 2011. 01. 04. 21:31
Előzmény: #112  pampa
#115
Egyszerű: 2/3 ellenzék, 1/3 kormánypárt.
Elegáns lett volna, mélyen demokratikus, és alapot adott volna arra, hogy korrektséget várjanak el az ellenzéi tagotól. Ha visszaélt volna a helyzettel az ellenzék akkor vissza lehetne tőlük vonni a lehetőséget, ha nem akkor meg egy tisztességes, jól működő, kiegyensúlyozott hatóság jött volna létre. -Vagy nem ez a cél?
Törölt felhasználó 2011. 01. 04. 21:17
Előzmény: #112  pampa
#114
Pampa te is segíthetnéd ennek a topicnak a fenmaradását.
Törölt felhasználó 2011. 01. 04. 21:14
Előzmény: törölt hozzászólás
#113
Gordon nevében köszönöm, hogy tovább viszed a topicot a témánál maradva. Engem kért meg rá, de örömmel látom, hogy te mindezt önként megcselekeded.
pampa 2011. 01. 04. 17:31
#112
"hogy az új médiatanács, összetételéből kiindulva, tud-e függetlenül tevékenykedni” –

Egy 2/3-al kormányzó erőnek hogyan kelett volna összeállítani ezt a tanácsot? Az ellenzék (3 erő)összesen nem rendelkezik 1/3 mandátummal.
Törölt felhasználó 2011. 01. 04. 14:35
Törölt hozzászólás
#111
Törölt felhasználó 2011. 01. 04. 14:13
Előzmény: törölt hozzászólás
#110
de azé végignézték :))

tuti hogy csak okulásból .

és miért nem a spektrum " a nagy korallzátony " című műsorát nézte végig az iksz, és ajánlották volna a szülőket is arra buzdítva , hogy minél többen telefonáljanak be azért hogy ilyen műsorokat kívánnak látni az rtl klubban pl. a való világ helyett .
miért kellett megnézniük a v.v-t hétfőn vagy bármikor , ha úgy is tudják hogy mindig ilyesmi cuccok mennek benne ?
Törölt felhasználó 2011. 01. 04. 13:33
Törölt hozzászólás
#109
Oszo 2011. 01. 04. 09:23
Előzmény: #105  Törölt felhasználó
#108
Tudod a csodálatos új médiatörvényben sincsenek definiálva a tiltandó dolgok, hanem van egy testület, aki majd tudja mikor, mit kell tenni, mi a bűn, mekkora legyen a büntetés.
Törölt felhasználó 2011. 01. 04. 01:45
Előzmény: #105  Törölt felhasználó
#107
Igen, rosszul érted, olvasd el még egyszer, hátha meglesz a helyes megfejtés.
Törölt felhasználó 2011. 01. 04. 00:50
Előzmény: #105  Törölt felhasználó
#106
Ez kedves tőled köszönöm az elismerő szavakat, majd meglátom mit tehetek az ügyben.
Jó éjt!
és ne hergeld magad, illetve ne legyél trágár!
Törölt felhasználó 2011. 01. 04. 00:47
Előzmény: #104  Törölt felhasználó
#105
Nem értek egyet vele. Csak egy részével.
Viszont akkor is kell lenni Egységes Moderálási Elveknek,Szabályoknak!
Azzal van itt a bibi, a probléma, hogy sajnos a civilizált fórumozás követelményei a jelek szerint egyesekre vontkoznak, míg másokra pedig nem.Ez tuti nem szabályos! És kirekesztő is, és megjelenik a pozitív és/vagy negatív diszkrimináció is egyes személyekkel kapcsolatban...úgy tűnik sajnos!
Pl. azt is meg kéne indokolnia a moderátornak, hogy milyen szövegrész miatt történik a kitiltás! olan ninss, hogy nincsenek Moderálási szabályok!
Ha ninscenek, akkor majd lesznek!
Törvény szerint is így kellene!
Ha jól értem, azt mondod, ha valaki egyszer vét, alpárian fogalmaz, és kitiltják, akkor nyilván az új nickjén is kitiltják a korábbi hibája miatt! Remélem rosszul értem.
Az meg hogy lehet, hogy pl. én nem jelezhetek a moderátornak?? Ez is megérne egy misét.
Na mentem.
Majd lesz itt változás!
Törölt felhasználó 2011. 01. 04. 00:36
Előzmény: #103  Törölt felhasználó
#104
Amennyire én meg tudom ítélni, mindenkire ugyanazok a szabályok vonatkoznak. Nem látok diszkriminációt.
Te egyszerűen nem felelsz meg a civilizált fórumozás követelményeinek.
Ezt következetesen bizonyítod minden nickeddel, és ennek megfelelően minden nickedet előbb-utóbb kitiltják. Minden nickedre ugyanazok a szabályok vonatkoznak, nem értem, mit nem értesz, ha az egyiket kitiltják az alpári stílusa miatt, akkor a következőt is ki fogják.

Persze, csak tetteted, hogy nem érted, hiszen ezt te is jól tudod, ezért van mindig kéznél egyszerre több nicked is (azt nem tudom, hogy ezt a portfolio szabályzata tiltja-e, vagy igen, vagy nem, te már biztos utánanéztél)
Törölt felhasználó 2011. 01. 04. 00:07
Előzmény: #102  Törölt felhasználó
#103
Tudomásom szerint senki sem tiltja, hogy valaki 1 vagy 2-3 nicken is fórumozzon. sokan vanak így, lásd ex, gazdagodó, és társaik...
Ezért kéne Egységes Moderálási Szabályzat minden portálon, honlapon, hogy minden le legyen írva, mit szabad, mit nem és ez mindenkire vonatkozzék, ne legyen pozitív vagy/és negatív diszkrimináció adott személekkel kapcsolatban.
Törölt felhasználó 2011. 01. 03. 23:55
Előzmény: #101  Törölt felhasználó
#102
Vajon hogy van az, hogy egyesek a kitiltást követően azonnal vissza tudnak jönni egy másik nickkel?
Csak nem tartalékolnak többet is számítva a kitiltásukra?
Aki így áll neki fórumozni, azt már minősíteni sem kell.
Törölt felhasználó 2011. 01. 03. 23:42
Előzmény: #97  Törölt felhasználó
#101
E szakmai fórumot Te kezdtel el tönkre tenni a személyeskedéseiddel,a hozzád hasonlóakkal már nem kommunikálok nincs értelme. hát hiába nem lehet mindenki őskomcsi! :-)
szia.mindig tanul valami újat az ember:)

Topik gazda

aktív fórumozók


friss hírek További hírek