Topiknyitó: Törölt felhasználó 2011. 01. 02. 17:54

Új, demokratikus Médiatörvény - Létrejövő Médiegyensúly!  

Eredményekben, Egészségben, Összefogásban és Szeretetben Gazdag Boldog Új Évet Kívánok Mindenkinek!



Az idő megérett arra, hogy ezt a fórumot is megnyithatjuk hál'Istennek! :-)



20 év kellett, hogy Magyarországon el kezdjen kialakulni a médiaegyensúly!

Azonban pozitív változások vették kezdetét, és a 2011-es év a demokratikus médiarendszer éve lesz!



Íme a nagyszerű hír:



Megjelent a médiatörvény a Magyar Közlönyben



link



Továbbá nemzeti érzelmű, polgári szemléletű vezetői lesznek az M1-nek és M2-nek is!



link



Kinevezték a köztévé két csatornájának új vezetőit

Medveczky Balázs a Magyar Televízió vezérigazgatója az m1 vezetőjévé Rákay Philipet, az m2 intendánsává pedig Süveges Gergőt nevezte ki - közölte az MTV.



A nemzeti összefogás létrejött a Médiatörvény ügyében is!


Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2011. 01. 03. 23:42
Előzmény: #96  Törölt felhasználó
#100
Hát, ha kiderül, hogy Isten is így akarta, remélem nem mész majd a későbbiekben szembe az akaratával...
Törölt felhasználó 2011. 01. 03. 23:41
Előzmény: #94  Törölt felhasználó
#99
Valóban nincsenek "bértopikozók" - de nem azért mert ne lenne szükség rájuk, tehát ne lehetne valakinek hasznos amit csinálnak, hanem azért mert elegen vannak akik ezt ingyen művelik, fizetni sem kell érte. Az önkéntes besúgásnak, túlbuzgó seggnyalásnak, hittérítésnek mindig nagy volt a népszerűsége. Minek fizetni olyasmiért, amit ingyen is megkapsz, kérés nélkül is?
Törölt felhasználó 2011. 01. 03. 23:39
Előzmény: #86  Törölt felhasználó
#98
Légy szíves, ha netán valami őrült oknál fogva kitiltanálak, netán az IQ-szó leírása miatt:-), akkor folytas tovább ezt a fórumot, és az Elszámoltatásos fórumot is. Köszönöm szépen előre is! Benned bízok, rendes, értékes Embernek tűnsz szemeimben! Fogjunk össze!
Én is csak napi híreket szoktam betenni az Elszámoltatásról és a Méditörvénnyel kapcsolaban, elég csak linkelni.

Majd, ha tényleg netán valami komoly oknál fogva:-) ki lennék tiltva, akkor az Úgynöklistás fórumot majd legközelebb hozom létre. :-)
Üdv.! Isten Veled!
Törölt felhasználó 2011. 01. 03. 23:37
Előzmény: #81  Törölt felhasználó
#97
Alig feltűnő, hogy MrGordon ott folytatja, ahol BigBroki abbahagyta...

Sose fogom megérteni, hogy mire szó tönkrevágni egy szakmai fórumot. Az ilyen embereken sajnos a kitiltás sem segít, max. egy orvos.
Törölt felhasználó 2011. 01. 03. 23:26
#96
A másik fórumban már meglettem fenyegetve péznyelő által, hogy a moderátorhoz fordul, csak azért mert a hozzá intézett kérdésemen szerepelt az IQ-jának magassága. Vicc az egész, és ha ezért kitiltás jár, akko Isten is így akarta! :-)
Viszont az Új médiatörvény azért kicsit más megláásba helyez az ilyen fórumos témákat is...
Törölt felhasználó 2011. 01. 03. 23:16
Előzmény: #93  Törölt felhasználó
#95
Még Te mondod? Én híreket, nyilatkozatokat, interjúkat linkeltem be, mi ezzel a baj? és erre egyesek el kezdtek személyeskedni...
Amúgy meg nem kívánok a magadfajtákkal vitázni, nincs értelme. Naponta frissítve bővítem új hírekkel, stb-vel ezt a fórumot is, plusz a másikat is....
na szia
Törölt felhasználó 2011. 01. 03. 23:12
Előzmény: #85  Törölt felhasználó
#94
ez oda vissza működik , csak ahol éppen állsz azt az oldalt nem veszed annyira észre .. ( de ez természetes )

én az egész cuccot amiről írsz nem tudom , mert nem személyeskedem ..

de ha meg mégis becsúszik a vehemencia miatt cirka fél évente egyszer és szól is érte az illető , akkor elnézést kérek tőle ..

ilyenfajta pszichológia mindkét oldalnak sajátja már jó régóta , illetve a fórumozás hajnala óta..

sztem nincsenek bértopicozók (sosem voltak ), mert egy pártnak vagy csoportosulásnak (ilyennek -olyannak) ez a cucc nem ér semmit sem , nincs szüksége rá.. (minek ? mit hozna ez a konyhára ?)
Törölt felhasználó 2011. 01. 03. 23:08
Előzmény: #92  Törölt felhasználó
#93
miről beszélsz? szerintem a fröcsögésed helyett tényszerűen és érvelve kellene a fórumot használni, nem? ha nem esik nehezedre, és visszafogod magad, akkor hajrá, talán még válaszolok is...
Törölt felhasználó 2011. 01. 03. 23:03
Előzmény: #91  Törölt felhasználó
#92
azt i nehéz elhinnie az embernek,hogy működik még ma is az átkos rendszerből itt maradt cenzúra.
Viszont ez meg fog változni hamarosan, remélhetőleg!
Törölt felhasználó 2011. 01. 03. 22:58
Előzmény: #89  Törölt felhasználó
#91
egyszerűen nem hiszem el, hogy vannak ennyire sötét, írni sem tudó emberek...
Törölt felhasználó 2011. 01. 03. 22:57
Előzmény: #86  Törölt felhasználó
#90
aha, akkor jól gondoltam.
Nem az enyém volt a filmes fórum, de én is szívesen olvasom az olyan fórumokat.
Törölt felhasználó 2011. 01. 03. 22:56
Előzmény: #88  Törölt felhasználó
#89
Fáj az igazság ugye? :-)
Lednvai Ildikó nevének leírásáért is kitiltás jár??
üdv. elvtárs! hol hagytak a többieket?
Törölt felhasználó 2011. 01. 03. 22:53
Előzmény: #84  Törölt felhasználó
#88
Kedves MrGordon,

Köszönöm a sértő szavaidat, sajnálni tudlak, hogy ennyire futotta ma este tőled.
Törölt felhasználó 2011. 01. 03. 22:50
#87
Kiváncsi vagyok a véleményekre, reakciókra.
Törölt felhasználó 2011. 01. 03. 22:49
Előzmény: #85  Törölt felhasználó
#86
igen így működik sok esetben
neked volt a filmes topicod?
Törölt felhasználó 2011. 01. 03. 22:42
Előzmény: #78  Törölt felhasználó
#85
Rájöttem a módszerük a következő:
Ha az adott témakör, fórum sérti az érdekiket, akkor egyes bértopicozók személyeskedésbe kezdenek, mert az adott témában vagy nem kompetensek, vagy félnek attól, hogy nem lenen igazuk, vagy kisebbségi véleményben lennének.
A tények, objektav hírek fölidegesítik őket, és egyből jön tőlük a személyeskedés, a gyalázkodás, gyűlölködé, stb. Mivel ismerik a pszichológiát, ezért tudják, hogy az illető, akibe belekötöttek, akivel személyeskedtek, szintén válaszolni fog nekik, kemén, határozott hangnemben, akár 1-2 alpáribb szót is bevetve... és ilyenkor egyből fordul a moderátorhoz a béropicozó, és neki ál följebb, és jön a kitiltás.
Mit szólsz a gondolatmenethez?
Törölt felhasználó 2011. 01. 03. 22:16
Előzmény: #80  Törölt felhasználó
#84
Mitől is félsz kedves hivatásás rettegő??
Csak nem Lendvai Ildikó tanítványa vagy?
tuti,hogy a Kádár-rendszerben szocializálódtál,és a főcenzor elvtársnő jó ,szót fogadó tanítványa voltál! :-)
Törölt felhasználó 2011. 01. 03. 22:14
#83
Íme mis is történt BigKingBroker-rel:

Kedves BigKingBroker!

A fórumba nem illő hozzászólásaid miatt a Moderátor tiltólistára tett!

2011-01-03 22:04:

Ez hihetetlen!!
nem úgy vannak a moderálási szabályok, hogy először csak figelmezttést kap a szabályt sértő illető és utána, azaz a 2. hibát követően tiltják csak ki??

Tehet ilyet a portfolio.hu??

Valaki betudná másolni a moderálási szabályokat? Megköszönném,majd utána nézek én is.

Ha jól tudom, áltaában jól emlékszem az ilyen dolgokra, infókra, először csak figyelmeztetést kellenne adnia a portfolio.hu-nak és nem egyből kitiltás!

Ja és meg kéne indokolnia, hogy melyik szövegrésszel, mondandóval van probléma? Melyik mondat, szó volt az amely egyből kitiltást érdemel????

Törölt felhasználó 2011. 01. 03. 22:11
Előzmény: #79  Törölt felhasználó
#82
én csontra ilyeneket írnék és mondanék, ha én is kormány tényező lennék.. de mivel nem vagyok , ezért még magamnak sem hinném el azt amit mondanék , ha éppen most az lennék ..
Törölt felhasználó 2011. 01. 03. 22:10
#81
link

Medvecz Balázs a Magyar Televízió vezérigazgatója az m1 vezetőjévé Rákay Philipet, az m2 intendánsává pedig Süveges Gergőt nevezte ki - közölte az MTV.

Utoljára frissítve: 2011. január 2., 11:07

A vezetők a közszolgálati televízió két csatornájának programjáért felelnek, az ő feladatuk lesz az átalakuló csatornák új profiljának megteremtése - olvasható a közleményben.

Kifejtették: szeptembertől az m1 általános információs és szórakoztató csatornaként működik. Így ezen a csatornán hír- és hírháttér-műsorokat, politikai és közéleti elemző-, szolgáltató és vitaműsorokat, ugyanakkor minőségi filmeket és szórakoztató produkciókat láthatnak a nézők. Az m1 intendánsi feladataival, a megújuló műsorkínálat kialakításával a vezérigazgató Rákay Philipet bízta meg. Medveczky Balázs tőle azt várja, hogy "irányításával a nemzeti főadó újra Magyarország mértékadó és kiegyensúlyozott információs csatornájává váljon, nézettsége pedig minden célcsoportban stabilizálódjon" - fogalmaztak.

Rákay Philip 1972-ben született Rákay Kálmán néven. Az ELTE Bölcsészettudományi Karán, esztétika szakon szerzett diplomát. 1992-ben megnyerte a Magyar Televízió "Műsorvezető kerestetik" című vetélkedőjét. 1997-ben egyik alapítója a Z+ magyar zenecsatornának. 2002 nyarán részt vesz a HírTv létrehozásában és elindításában. 2001-ben "a fiatalok jogaiért, élethelyzetük jobbításáért" végzett munkájáért Miniszteri elismerésben részesült. A televíziózás mellett éveken keresztül különböző tévécsatornák, nagyvállalatok, cégvezetők és politikusok stratégiai, kommunikációs főtanácsadója, valamint médiatrénere volt. Közszolgálati szerepvállalásával egy időben, cégeiben betöltött tisztségeiről lemondott, tulajdonrészeitől megvált.

Az m2 ez év őszétől a 3-17 éves korosztály csatornája lesz, azzal a küldetéssel, hogy felélessze a hazai gyermek- és ifjúsági műsorgyártást. A csatorna a hagyományos tévéműsorok mellett internetes tartalmat is gyárt majd. "A magyar gyerektévé" profiljának kialakítására Medveczky Balázs Süveges Gergőt kérte fel. "Az MTV vezérigazgatója azzal a feladattal bízta meg Süveges Gergőt, hogy magas színvonalú műsorokkal töltse meg az új csatornát, hogy az a kereskedelmi gyermekcsatornák minőségi riválisa legyen, és rövid időn belül a gyermekek és fiatalok első számú médiaplatformjává válhasson" - írták.

Süveges Gergő 1976-ban született, első, magyar szakos diplomáját az ELTÉ-n szerezte. 1998-ban a Duna Televíziónál kezdte pályáját, ahol a vallási műsoroknál dolgozott. 2001-ben lett a Magyar Televízió munkatársa, ahol először a Híradót vezette, majd 2008-tól a Nap-kelte, 2009-től a Ma reggel műsorvezetője lett. 2010-ben az országgyűlési választások műsorvezetői teljesítményéért MTV Nívódíjban részesült.

A közlemény szerint Süveges Gergő intendánsi feladatai mellett marad a köztelevízió műsorvezetője és a következő hónapokban átmenetileg még folytatja munkáját a Ma reggel című műsorban is.

(MTI-fidesz.hu)

Topik gazda

aktív fórumozók


friss hírek További hírek