Topiknyitó: Portfolio 2010. 12. 30. 13:40

Eddig 3090-en nyilatkoztak a nyugdíjpénztárban maradás mellett  

Ugrás a cikkhez
A hárommillió magánnyugdíjpénztári tagból ma délelőttig 3090-en nyilatkoztak úgy, hogy maradnak a pénztáruk mellett - tudta meg az MR1 Kossuth Rádió. A nyilatkozók kétharmada a fővárosban, legkevesebben viszont a Dél-Dunántúli és az Észak-Alföldi...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=143490
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
tokos. 2011. 01. 09. 21:31
Előzmény: #971  Törölt felhasználó
#980
"
Tehát szerinted csináljunk jobb szocializmust, és hagyjuk a fenébe a magántulajdonra és a magántőke hatékony befektetésén alapuló piacgazdaságot... :) "

Még egy apróság, de a legjobb befektetésük valszeg az állampapír volt ezeknek a hatékony befektetőknek. A hozamok legalábbis meg sem közelítették az állampapírokét...
tokos. 2011. 01. 09. 21:29
Előzmény: #972  Törölt felhasználó
#979
"A horvátoknál nemmellesleg sikeres a rendszer."

Mondta ezt a nyugdíjpénztárak egyesületének elnöke...

Milyen érdekes lett volna, ha azt mondja, hogy szar...
tokos. 2011. 01. 09. 21:27
Előzmény: #977  tokos.
#978
Még egy apróság.

Azt hiszitek, hogy nekem az a jó, ha visszaléptek?

Frászt, nekem az a jó, ha nem léptek vissza, és mikor nyugdíjba megyek nekem több marad az akkori befizetésekből, mert ti lemondtatok róla...
tokos. 2011. 01. 09. 21:23
Előzmény: #969  Oszo
#977
Nem biztatok semmire senkit, azt mondtam, hogy mielőtt egy kalkulátorra alapozod a jövődet, kicsit töprengj el rajta, hogy mi is jobb neked.

Én valszeg visszalépnék, pedig nálam több nyugdíjjarulékot nemigen fizetett senki az elmúlt 12 évben, legfeljebb, ha kipótolta a plafonon felül.

A személyes fidesz gyűlöletedre nem adnak a boltban kenyeret, ha megöregszel.

tokos. 2011. 01. 09. 21:18
Előzmény: #970  Törölt felhasználó
#976
"A 320 ezret honnan veszed? A közelében sincs ehhez a magas nyugdíj... "

Hát a tiéd biztosan nem lenne minimálbérből...

Itt az a bökkenő, hogy

"Vagy Te nem bízol abban, hogy a magyar gazdaság és a termelékenysége 36 év alatt legalább a duplájára képes növekedni?"

Az amit ma befizetek, az lehet, de ammit 10 év múlva, az már nem biztos, amit meg 30 év múlva az biztosan nem. Legalábbis reálértéken.
tokos. 2011. 01. 09. 21:15
Előzmény: #971  Törölt felhasználó
#975
Nem egészen, csak nem szeretem, ha sokba kerül a kapitalizmus.
Törölt felhasználó 2011. 01. 09. 20:52
Előzmény: #973  Törölt felhasználó
#974
aki azt hiszi, hogy 25/30 év múlva az állam képes lesz akár csak a mai szintű nyugdíjfizetésre, az egyszerűen naív...

egyre nő az eltartottak száma, és csökkenő befizetői oldalon kik is fognak állni? még több minimálbéres, addigra a lakosság kb. negyedét alkotó szorgos, értéket teremtő kisebbség? esetleg a közben még nagyobb számban hazánkba települő távol keleti nemzetek szintén becsületes adózó hírében álló "vállalkozói".

ébresztő...
Törölt felhasználó 2011. 01. 09. 15:01
Előzmény: #960  tokos.
#973
tokos,

"ahhoz, hogy a vallalkozonal hagyott penz befektetes utan fialljon, keresletet is kell generalni.

Az egyik elszorja a penzt, a masik meg ad valamit erte."

Ezt a gondolatmenetedet nem igazán vágom... :)

"A te idealod emlekeim szerint olyan gazdasag, ahol 95 szazalekban hazai tokere belso kereslet kielegitesere mukodnek a hazai kis, ill. Kozepvalllalatok."

Lényegében igen, nagyon fontosnak tartom a belső keresletet és kínálatot ahhoz, hogy egy stabil, kiegyensúlyozott és fenntartható gazdaságunk legyen. Persze ennek a kínálatnak magas minőségűnek kell lennie (ahelyett, hogy olcsó lenne), mert ez jelentené a magas hozzáadott értéket, a magasabb béreket és az erős keresletet is.

Amennyiben a versenyben az olcsóságunkkal tudunk labdába rúgni, úgy szegények maradunk, ha pedig a versenyben a minőségben tudunk előre kerülni, akkor lehetünk gazdagok.

A 95%-ot viszont biztosan nem én mondtam, őszintén szólva nem is tudom, mennyi lenne az egészséges szint.
Törölt felhasználó 2011. 01. 09. 14:59
Előzmény: #962  tokos.
#972
Azért azt ne felejtsük el, hogy a MNYP-ben az ember ha azt gondolja elmehet níugdíjba.

Illetve emellé még lehet tenni önkéntes nyugdijat is, amiből jól ki lehet jönni.

És most lehet az állami nyugdij csábítónak tűnik, de ha a demográfiai adatok nem nőnek drasztikusan, ott is bele fognak, kell nyulni a rendszerbe, és nem lesz olyan csábító mint amilyennek tűnik, csak aki majd mint én is 40 év múlva megy nyugdijba még nem foglalkozik vele, sőt sokan szerintem nem is értik.

Azzal egyetértek, hogy a 60 és a 80% között sok a különbség, de azt is mondhatták vlna, hogy most kell a pénz, ez elmegy adosságra és ami innentől gyűlik ahhoz nem férhet hozzá az állam, és mondjuk a költségvetési hiányt maximalizálják.

Ja és a MNYP örökölhető, az állami meg csak igéret.

És ugye a MNYP költséget a Kossuth téren döntötték el, nem a bankok. Nem kell őket ördögnek beállítani.

Sőt mitöbb amikor a tőzsde szárnyalt törvényben előírták a kötvényt, amikor a kötvény volt jó akkor meg a tőzsdei részt kellett növelni, nemhogy a bankok dönthettek volna, vagy az ügyfelek mire vállalkoznak

A horvátoknál nemmellesleg sikeres a rendszer.
Törölt felhasználó 2011. 01. 09. 14:51
Előzmény: #968  tokos.
#971
tokos,

"En nem mondom, hogy az allami rendszer jo.
De inkabb azt alakitsak at, mint az mnyp-re koltsek a penzt"

Tehát szerinted csináljunk jobb szocializmust, és hagyjuk a fenébe a magántulajdonra és a magántőke hatékony befektetésén alapuló piacgazdaságot... :)

Mert lényegében ezt kívánod azzal, ahogy a tőkefedezeti nyugdíjrendszer helyett az állami felosztó-kirovó nyugdíjrendszer átalakítását preferálod...
Törölt felhasználó 2011. 01. 09. 14:47
Előzmény: #962  tokos.
#970
tokos,

A 320 ezret honnan veszed? A közelében sincs ehhez a magas nyugdíj...

Egyébként pedig ez az a nyugdíjkifizetés, ami nem tartható fönn a jelenlegi piacgazdasági termelékenységgel, még "világbajnok" 34%-nyi nyugdíjjárulékkal sem.

Hidd el, jól jönne az a 80-100 ezer az állami nyugdíjad mellé - ha választottál volna mnyp-at anno... :)

Ha pedig nem állampapírban döglődne a nyugdíjmegtakarításod, hanem valódi fejlődőképes gazdasági szektorokba lenne fektetve, akkor pedig a duplájára is hízhatna 36 év alatt. Vagy Te nem bízol abban, hogy a magyar gazdaság és a termelékenysége 36 év alatt legalább a duplájára képes növekedni?
Oszo 2011. 01. 09. 14:44
Előzmény: #968  tokos.
#969
Nem tudom feltűnt-e, de föl sem merült, hogy bármit is nálad hagyjanak.
Egyébként meg ezek szerint arra biztatod a mnyp tagokat, hogy a folyamatosan egyre jobb (igen tudom, az elmúlt 12 év nem valami fényes, de a folyamatos javulás sem vitatható)teljesitményt nyújtó mnyp-ból mindenképpen lépjenek vissza a szarul működő (És hosszú távon egyre rosszabb feltételek közé kerülő)állami rendszerbe.
tokos. 2011. 01. 09. 14:36
Előzmény: #964  Oszo
#968
tovabbra sem ertesz.

En nem mondom, hogy az allami rendszer jo.

De inkabb azt alakitsak at, mint az mnyp-re koltsek a penzt. Azt a penzt meg inkabb hagyjak nalam.
tokos. 2011. 01. 09. 14:31
Előzmény: #962  tokos.
#967
Akira felrevzetett , nyilvan vallalkozo, minimalber utan fizet, ezert fogalma sincs a jarulekplafonrol.
Az iden 765 eFt befizetest jelent evente, ez nemi hozammal lehet akar 30-esetleg 35 millio is 35 ev utan.

Persze csupan erre alapozni nem tul szerencses, de jobb a helyzet.

Igazabol furcsa is volt, hogy ennyire keves, hiszen az allami nyugdij nalam mar elegge degressziv, es sokan reszesednek belole sokkal nagyobb mertekben, mint a befizeteseik alapjan jarna nekik...
Oszo 2011. 01. 09. 14:09
Előzmény: #959  tokos.
#966
Igen, ha a célhoz viszonyitod. Egyébként pedig tessék pluszos költségvetést csinálni, és akkor nem kell kötvényt kibocsátani a mnyp-k miatt. (Megvan hozzá a 2/3-ad!)
Törölt felhasználó 2011. 01. 09. 14:09
Előzmény: #962  tokos.
#965
Igen, sajnos én is erre jutottam, hogy 12 év alatt 2,4mFt gyűlt össze éppen, ami nagy része ki van téve a piaci hatásoknak.
Ebből 40 év után édesleves pénzt fizetnének, éhenhalásra sem lenne elég.

Pedig én nagyon maradni akartam.

...és tényleg, a hozamok sem eget rengetőek. Persze a kamat hosszútávon kisimul.
Oszo 2011. 01. 09. 14:05
Előzmény: #957  tokos.
#964
Az állami nyugdijrendszer költségeihez hozzáadhatom a csalókat, a 25 év irodai munka után 40 évesen korkedvezményes nyugdijba menőket?
Egyébként mennyibe kerül az állami nyugij?
tokos. 2011. 01. 09. 14:01
Előzmény: #961  dmz
#963
Milyen valutaban?

320 Ft-os dollar arfolyamu befektetes, es 140 Ft-os realizalasnal is?
tokos. 2011. 01. 09. 13:59
Előzmény: #938  Törölt felhasználó
#962
meg dolog, pusztan szamitas.

Ha 12 ev alatt ot misim gyult volna ossze, akkor realis, hogy 36 alatt kb. 15, max 20 lenne, nyilvan mai realerteken.

Ha 20 misit 20 ev alatt akarok kivenni, az evi 1 misi, havi 85 eFt.
Eleg szukosnek tunik, fokepp figyelembe veve, hogy a jelenlegi rendszerben a jarulekplafon utan kb 320 ropit adnak havonta.

Tovabbra is azt mondom, hogy a jelenlegi benchmarkok alapjan az mnyp-k atlagban nem jelentenek nagy durranast, ha ehhez hozzateszed, hogy tobbe kerulnek az allamnak az allampapirkamatok miatt, mint amit jovairnak a szamladon, kimondottan szar bot az egesz.

Sajnalom, hogy ez pozibol nem latszik.
dmz 2011. 01. 09. 13:48
Előzmény: #959  tokos.
#961
Nagyon ritka esemény, hogy az S&P500 egy évtizedes időtávon ne mutasson fel pozitív hozamot. 2000 és 2010 között ez történt, amihez nyilvánvalóan hozzájárult a válság. Politikusoknak ez a válság kiváló muníció túlszabályozni, átcsoportosítani, ellopni. A kérdés itt viszont az, hogy a kimutathatóan ritka események tükrében érdemes-e teljesen elbontani egy intézményrendszert.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek