Topiknyitó: Portfolio 2010. 12. 30. 13:40

Eddig 3090-en nyilatkoztak a nyugdíjpénztárban maradás mellett  

Ugrás a cikkhez
A hárommillió magánnyugdíjpénztári tagból ma délelőttig 3090-en nyilatkoztak úgy, hogy maradnak a pénztáruk mellett - tudta meg az MR1 Kossuth Rádió. A nyilatkozók kétharmada a fővárosban, legkevesebben viszont a Dél-Dunántúli és az Észak-Alföldi...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=143490
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2011. 01. 08. 22:42
Előzmény: #881  Törölt felhasználó
#900
penznyelo,

"Pártok irányában elfogulatlan vagyok. Tökéletesen nem érdekel, hogy valamit éppen melyik politikus vagy párt mondta, vagy tette. A szöveg/tett érdekel.

Abban vagyok "elfogult", hogy a piacgazdaságot, demokráciát, gazdasági racionalitást, jogállamiságot, stb-t preferálom."

Én is hasonlóképpen látom...

Csak azt nem értem, hogy tokos és drop miért nem látják be, hogy ők sokkal jobban utálják a szocikat meg az szdsz-t, mint bárki mást, miközben szűzlányi imádattal és csodálattal viseltetnek a fidesz és orbán iránt...? :)

A magam részéről bármely politikai terv/akarat/döntés tekintetében azt nézem, hogy az csökkenti-e vagy növeli az állami újraelosztást - azaz a politikai rendszerváltás (ti. többpártrendszer) után a gazdasági/társadalmi rendszerváltás mennyiben valósulhat meg a terv/akarat/döntés által., avagy visszarendeződünk a kádári rendszer irányába...
Törölt felhasználó 2011. 01. 08. 22:41
Előzmény: #897  Törölt felhasználó
#899
kedves Pénznyelő,

csodálom a türelmedet ebben a végetnemérő vitában... igaz nálam már néha-néha majdnem elszakad a cérna, de bármennyire is bánt, hogy egyesek mennyire elrugaszkodnak az alapvető tényektől, alapelvektől, egyszerűen én feladom.

nem vagyok én sem tévedhetetlen, sőt. senki sem az. igyekszem tárgyilagosan olvasni a véleményeket. de vannak alapok, amelyeket elvileg nem lehetne megkérdőjelezni. és itt mos ez megy egy ideje...
dmz 2011. 01. 08. 22:41
Előzmény: #895  jumbo2
#898
Nem azt mondtam, hogy nem befolyásolják. A komoly problémák befolyásolják. A jellemző kapcsolat viszont nem ebben az irányban van. Az országkockázat része az egyedi kibocsátóktól elvárt hozamnak, fordítva viszont ez messze nem ilyen kézzelfogható.

1. Az osztrák bankokra nehéz lenne rámondni, hogy nem halmozták fel a lehetséges problémákat. Hol van jelenleg az osztrák CDS a magyarhoz képest?

2. Az amerikai bankrendszer két éve a tőkéjének a jelentős részét elveszítette. Az állampapírok hozamán én nem láttam ezt. Nyilván volt lehetőség tőkepótlásra.

3. A 80-as és 90-es évek a japán bankrendszer folyamatos problémáiról szóltak, ismét csak milyen japán hozamszintek mellett?
Törölt felhasználó 2011. 01. 08. 22:17
Előzmény: #891  jumbo2
#897
Te drop, tudsz chartot leolvasni? A 10 éves hozama 6.4 volt májusban, most 8 (de volt novemberben - nyilván az MNYP-s hírek környékén - 8.4 is). Erre azért nem mondanám azt, hogy nem emelkedett.

A 3 éves időintervallum választás meg önmagában egy oltári csúsztatás. Nyilván egy világválság környezetében minden más mozgás kisebbnek tűnik a válságbeli szakadásokhoz, ugrásokhoz képest.

Ráadásul megint elkövetted azt a súlyos hibát, amit már nem először (és felhívtam már rá a figyelmed - ebből gondolom, hogy most már nyilván szándékos csúsztatásról van szó), hogy a 10 évest nézed, a 3, ill. 5 évest kell nézni, az államadósság nagyrésze ezekben van (az átlagidő olyan 4 körül lehet emlékeim szerint).

A 3 éves a májusi 5.4-ről 8.1-re ment novemberre (+270 bp), most 7.6 (+220 bp).
link
Az 5 éves a májusi 5.7 körülről 8.3-ig ugrott (+260 bp) és most 7.8 (+210 bp).
link

Hát "csupán" ennyi hiba volt abban, amit írtál. De nem lepődtme meg.
tokos. 2011. 01. 08. 22:11
Előzmény: #893  Törölt felhasználó
#896
akira,

a dolog kettos, ha svajc lennek, a svajci adokkal, meg a svajci anyagi lehetosegekkel, akkor szarnam le a azt az evi 5-600mrd-t, amibe ez a rendszer kerul kozvetlen, elletve kozvetett koltsegeivel egyutt.

nem vagyuk svajc, ezt a penzt valakinek kikell kohognie, az elozo nyolc evben jellemzoen en, es a hozzam hsonlok kohogtek ki, nem mondjuk az evasok.

Elegem van belole.

Ettol az allami nyugdijrendszer szar. De ha bevezetnek eggy svedhez hasonlo rendszert, akkor szerintem nagyon jo bot az mnyp-k felszamolasa. En ennek drukkolok, persze fogalmam sincs, hogy mivel jonnk ki jovo honapban.
jumbo2 2011. 01. 08. 22:03
Előzmény: #889  dmz
#895
2. Ja látom ezt az ökörséget. Tehát a bankrendszer problémái nem befolyásolják az országkockázatot. Lásd Írország, Spanyolország, Portugália.
jumbo2 2011. 01. 08. 22:01
Előzmény: #889  dmz
#894
A CDS árazásunkat szerinted nem befolyásolja a bankrendszerünk CHF eladósodása?
Törölt felhasználó 2011. 01. 08. 22:01
Előzmény: #874  tokos.
#893
tokos,

"Mondjuk a Fidesz is nagy marha lesz, ha a nyugdijtorvenyeket nem 2/3-osra fabrikalja."

Hát persze, most, hogy demokrácia van, csak 2/3-osra kell alakítani az államosítást, aztán hiába van többpártrendszer, mégiscsak kommunizmus marad... :(

Ez ám a fasza ötlet!

Nem értelek, ha azt írod, elfogadod a véleményemet nyugdíjügyben, akkor vajon miért tapsikolsz a kommunista nyugdíjnak? Mert én baromira nem szeretném, ha nyugdíjügyben bebetonoznák az állam mindenhatóságát a világ egyik legmagasabb nyugdíjas-arányával és legmagasabb nyugdíjjárulék-arányával...!!!
tokos. 2011. 01. 08. 22:00
Előzmény: #890  tokos.
#892
ha optimistan nezem a dolgokat, akkor azt a hibat probaljak elkerulni, amit a szocik Jaraival elkovettek, vagyis alcsonyan tartott inflacis cel (nyilvan a konvergenciaprogram miatt) magas berkiaramlas, illetvenyugdijkiaramlas, amit jegybank magas alapkamattal es extra eros ft-tal probalt meg korrigalni, de meg igy is nagyyon ritkan sikerult elernie a celt.
jumbo2 2011. 01. 08. 21:58
Előzmény: #888  Törölt felhasználó
#891
Eközben Portugália 10 éves államadósság hozama 300 bp-tal ment fel, a spanyoloké 150-nel.

Viszont nézzük meg Magyarország 10 éves államadósság hozamát tárgyilagosan, mondjuk 3 éves távlatban:

link

Nem mutat jelenleg semmilyen különös kilengést.
tokos. 2011. 01. 08. 21:50
Előzmény: #888  Törölt felhasználó
#890
az inflacios celt ket dolog miatt leptk meg szerintem, egyreszt, az adocsokkenes okozta penzkiaramlas miatt, illetve hogy az ehhez kapcsolodoan ne kelljen emelni az alapkamatot.
dmz 2011. 01. 08. 21:40
Előzmény: #866  jumbo2
#889

1. Eladósodottsági mutatókhoz viszonyított CDS szintben jóval a nemzetközi mezőny felett járunk. Nincsen strukturális stabilitás, Argentína, Venezuela vagyunk, tőlünk egzotikus piacokra jellemző hozamfelárat várnak. És időnként beesik valami félidióta és nekiáll nyilatkozni a kamerák előtt. Ezért van ott a magyar hozamszint, ahol.

2. Alapvető tévedés, ebben az irányban nem nagyon van kapcsolat. Az Egyesült Államokban a masszív privát eladósodottsághoz milyen állampapírpiaci hozamkörnyezet tartozik?

4. A CDS vagy a hozamszintek a piac értékelését közvetítik. A hitelminősítői rating pedig ezeket leköveti, de csak késleltetéssel. Olyan szintű az értetlenség ebben, mint a jelenlegi kormányban. Az MNB sem tud alacsonyabb alapkamatot összehozni addig, amíg az országtól elvárt kockázati felárak magasak. Ahhoz meg talán nem kellene ötletelni egyet minden héten.
Törölt felhasználó 2011. 01. 08. 21:22
Előzmény: #861  dmz
#888
ja. éedemes figyelni a cds és a cpi emelkedését.

a kockázati felár 5-10 éves papír esetén 6 hónap alatt 100 bp-tal nőtt, ami néhány 10 MDFt addicionális kifizetés az előző félév alatt (közvetlen hatása matolcsy ötleteinek és persze általános romlás is van, kétségtelen).

a válságadók átháríthatóságának kérdésére pedig maga matolcsy ad választ, amikor az inflációs célkitűzést megemelte 3,5%-ra (segítek: könnyen magasabb lehet)
tokos. 2011. 01. 08. 21:02
Előzmény: #875  jumbo2
#887
vegiggondolva ami irtal, lehet, hogy en is turelmetlen vagyok, valszeg azert, mert elsore nem latjuk at a feladat nagysagat.
Mar irtam parszor kb. Otven emberem van, igazan nagylepteku atszervezest meg nem kellett meglepnem. Ugyanakkor latom, hogy mar a kicsi sem a legegyszerubb.

Itt tobb tizezer emberrol van szo. Teljesen uj mukodesi strukturakat alakitanak ki, uj szervezetekkel, vezetokkel uj emberekkl. Ezeket ki kell valasztani, fel kell venni, ami szinten ido lehet, ha az elozo helyen kotelezettsegei vannak. El kell kuldeni egy csomo embert, munkakoroket osszevonni, ehhez betanitani egy jopar embert. Tizezres nagysagrendben. Garantaltan hozza kell nyulni az infrastrukturahoz, az informatikai rendszerekhez..

Realis lenne mondjuk ket hetes elvaras?

En egyzer voltam reszese egy nagyobb, de kozel sem ekkora merteku atszervezesnek. Honapokig csak a tehetetlenseg vitte a ceget, ha az utolso kis emberkek nem tudtak volna, hogy mi a dolguk, szerintem leallt volna minden.
tokos. 2011. 01. 08. 20:51
Előzmény: #883  Törölt felhasználó
#886
Azt azert meg lehet kerdezni, hogy szerinted Bajnaiek, illetve mondjuk a szocik, vagy a Bokros vezette szocik hogyan kezeltek volna a problemat. nem olvastam a pontos szamokat, az ev kozben bekavartak a tarsasagi ado csokkentesek, de ettolmeg a lyuk tobbszaz mrd-s lett volna, ha nem tortenik semmi. A Fidesz tudjuk mit lepett, a tobbi mit lepett volna szerinted? Nyugdij? Ado? Kinek a torkan nyomtak volna le?
tokos. 2011. 01. 08. 20:50
Előzmény: #883  Törölt felhasználó
#885
Azt azert meg lehet kerdezni, hogy szerinted Bajnaiek, illetve mondjuk a szocik, vagy a Bokros vezette szocik hogyan kezeltek volna a problemat. nem olvastam a pontos szamokat, az ev kozben bekavartak a tarsasagi ado csokkentesek, de ettolmeg a lyuk tobbszaz mrd-s lett volna, ha nem tortenik semmi. A Fidesz tudjuk mit lepett, a tobbi mit lepett volna szerinted? Nyugdij? Ado? Kinek a torkan nyomtak volna le?
tokos. 2011. 01. 08. 20:46
Előzmény: #881  Törölt felhasználó
#884
Hidd el penznyelo, ezt legfeljebb gondolod magadrol. Mindenfel rosszindulat, illetve harag nelkul mondom.

A beszukult gyulolettengeretekben osszebujtok es nyalogatjatok a sebeiteket, ezt latnatok, ha kivulrol neznetek magatokat.
Törölt felhasználó 2011. 01. 08. 20:28
Előzmény: #882  jumbo2
#883
Te tőzsdézel (igaz, nem régóta). Szerinted a "mi lett volna, ha" kezdetű kérdéseknek van értelme?

6% lett volna... Persze, Kósa-Szíjjártó szerint pl. Én nem tudom, mennyi lett volna. Nem a "lett volna"-kat kell értékelni, ahogy nem a múltba visszamutogatni mindig. Itt is mint a tőzsdén, kizárólag az számít, hogy a jelenben mit lépsz. Én ezt értékelem a mostani ciklusban is. Ahogy pontosan így értékeltem az előzőt is.
jumbo2 2011. 01. 08. 19:54
Előzmény: #881  Törölt felhasználó
#882
Akkor kommentáld azt, hogy az általad ünnepelt Bajnai 2010-re tervezett budget-jével a hiány 6% lett volna 2010-ben.
Törölt felhasználó 2011. 01. 08. 19:44
Előzmény: #879  tokos.
#881
"Ez amugy nem lenne baj, ha nem ringatna magat abban a kenyszerkepzetben, hogy o tokeletesen elfogulatlan."

Pártok irányában elfogulatlan vagyok. Tökéletesen nem érdekel, hogy valamit éppen melyik politikus vagy párt mondta, vagy tette. A szöveg/tett érdekel.

Abban vagyok "elfogult", hogy a piacgazdaságot, demokráciát, gazdasági racionalitást, jogállamiságot, stb-t preferálom.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek