Topiknyitó: Portfolio 2010. 12. 07. 06:53

Fogolydilemmába kerültek a pénztártagok  

Ugrás a cikkhez
A magánnyugdíjpénztárak bekebelezéséről szóló múlt heti bejelentés óta csillapodott valamelyest a felháborodás, de a reakciókból arra következtethetünk, hogy a magánnyugdíjpénztárak tagságának számottevő része legalábbis elgondolkodik azon, hogy...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=5&i=142395
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
loliense 2010. 12. 27. 14:27
Előzmény: #538  pampa
#540
Na erről a magyar hozzáállásról írtam és gondoltam,-gratulálok a független, szabad értékrendedhez,elveidhez,hozzászólásodhoz.
Törölt felhasználó 2010. 12. 27. 14:22
Előzmény: #537  loliense
#539
"A GYÁVA NÉPNEK, TÉNYLEG NINCS HAZÁJA!"

Te ott voltál?
link
pampa 2010. 12. 27. 14:21
Előzmény: #537  loliense
#538
"Elképesztő, ahogy a majd 3 millió mnyp-tag túlnyomó többsége, szó nélkül tűri a kirablását!

az 536-os hozzászólásban látok "kirablást" és az, hogy mi lesz 2011 után.... várjuk meg.
loliense 2010. 12. 27. 14:13
#537
Nem bírom ki hogy ne szóljak a témához.
Elképesztő, ahogy a majd 3 millió mnyp-tag túlnyomó többsége, szó nélkül tűri a kirablását!
Úgy gondolom a földön nincs még egy ilyen hozzánk hasonló gyáva, szolgalelkű nemzet.
A legtragikusabb az, hogy ennek nagy része, fiatalember,tehát előttük az élet.
Kérdem én,- miért ilyen jobbágy, szolga emberek civilizálódtak itt az utóbbi évtizedekben?
Hol az öntudat a függetlenség és miért nem állnak ki érdekeik mellett, mire és kire várnak az érintettek?
20 év alatt a politikusaink elérték, hogy csak a pártpolitika számítson az embereknek és „mi” bután, kussolva nézzük, miként csinálnak belőlünk bohócot, vezetnek orrunknál fogva.
Véleményem szerint nincs még egy a magyarhoz fogható társadalom a XXI. században, aki így, némán nézné, tűrné végig kisemmizésüket, elhallgattatásukat.
Hát nem most kéne dobni a pártosságot, demagógiát, amit ránk erőltettek és az összes érintettnek összefogni szabad és független állampolgárként és kimenni az utcára, követelni az őket hátrányosan érintő törvények eltörlését?-de bizony most kéne!
Sehol a földön nem mernék ezt megtenni a lakosság harmadával, de itt megmerik, mert a magyar fiatalság úgy látszik, csak az interneten vagány és független, szókimondó, de ahhoz gyáva, hogy kiálljon nyíltan, saját arcával az érdekeiért! Hol vannak az elvek a közös társadalmi érdekek, értékek?
Nem sokára itthon, már az internet a szólás és semmi sem lesz független, szabad, akkor mi lesz, majd egy külföldi szolgáltatón keresztül mondják el véleményüket, vagy titkos kódokkal kommunikálnak egymással az emberek és majd ezen a törvények következményeit is elfogadják bólogatva, csendben!? - Szégyen és gyalázat!
Bár nem vagyok mnyp-tag, én ott leszek a tagok mellett az utcán, ha kell.
„Polonius” már a középkorban megmondta és ajánlom most is figyelmetekbe:
„És mindenek fölött mindig légy hű magadhoz, s ebből következik, mint napra éj, hogy nem leszel hamis a többiekhöz”!!!
Gondolkozzatok, mert:
A GYÁVA NÉPNEK, TÉNYLEG NINCS HAZÁJA!
Én, most itthon várom a gondolatrendőrség kommandóját, nincs bezárva az ajtó, nyugodtan jöjjenek be, kedves elnyomó hatalom!!!
Törölt felhasználó 2010. 12. 27. 13:20
#536
..vigyem el a kis hasznot most rögtön, amit eddig elértem, vagy kockáztassak egy nagyobb nyerőt??!!

a magánynyugdíjban az eredményem konkrétan:
12év
1millióFt (pár év munkanélküliség is volt)
hozam 180ezerFt (18% a 12év alatt)
hozam/év 1,5%
infláció éves átlag 98' óta 7,1%
ez azt jelenti, hogy a pénztárak által elért hozamok nem igazán tudtak eddig lépést tartani az éves inflációval ill. az átlaggal a 12év alatt (hozzá kell tenni 98', 99'ben 00'-ben és 01'-ben 9-14%os infláció volt és a pénzek felhasználására nem voltak portfoliók kitalálva növekedési,stb.tehát a környezet a pénz megforgatására elég szűk volt a pénztáraknak)

azért van abban is valami, amit a fidesz mond, én megértem a logikájukat. Ettől függetlenül továbbra is azt mondom, hogy menjenek a picsába mind!

Törölt felhasználó 2010. 12. 27. 12:49
Előzmény: #534  exley
#535
ezért küldjétek el az alkotmánybíróságra a beadványt. bassza meg nekem pont kifogyott a nyomtatópatronom, de külön e miatt rendeltem ma reggel tintapatront:)
exley 2010. 12. 27. 12:10
Előzmény: #533  tigus7313
#534
Az állami nyugdíj éhenhaláshoz sok megélhetéshez kevés. Kádári örökség.
tigus7313 2010. 12. 27. 11:20
Előzmény: #532  pampa
#533
hát akkor tegyen mindenki a belátása szerint.
pampa 2010. 12. 27. 11:19
Előzmény: #531  tigus7313
#532
ok. de akkor kár a kormányt hibáztatni ha mindenki az utolsó napon akar nyilatkozni és akkor már nem tud.

szvsz
tigus7313 2010. 12. 27. 11:12
Előzmény: #530  pampa
#531
erre majd január végén lehet visszatérni...
(majd ha a későn ébredők egyszerre akarnak menni, persze ha lesznek)

a nem lesz átjelentkező szlogen viszont nem az "ellenzéktől" származik.
pampa 2010. 12. 27. 11:06
Előzmény: #529  tigus7313
#530
Akkor az ellenzék megint "mellélőtt" amikor azt állította, hogy nem lehet "fizikailag" megoldani a nyilatkozat tételt?
tigus7313 2010. 12. 27. 10:58
Előzmény: #528  Törölt felhasználó
#529
Sziasztok,

ma kb. 15 perc alatt lehetett végezni a nyilatkozat beadásával Budapesten.

beszélgettem az ügyintézőkkel:
azt mondták, hogy annak ellenére, hogy a beharangozás szerint nem lesz nyilatkozó, reggel 9-ig a 8-10 ügyintézőnél átlagosan 10-10 ember már nyilatkozott.
amíg ott voltam (sorszám alapján) kb.harmincan nyilatkoztak.

Budapesten egyébként a Fiumei úton
a Visegrádi utcában és az Árpád hídnál lehet nyilatkozni.
(ha valaki komolyan gondolja, most gyorsan=várakozás nélkül túlesehet rajta)
Törölt felhasználó 2010. 12. 26. 19:37
#528
link
Aki egyetért az alábbi nyilatkozattal, töltse ki a csatolt beadványt és küldjön el belőle egy példányt az Alkotmánybíróságnak. A Stabilitás Pénztárszövetség ma már postára adott egy ilyet. Minél többen vagyunk, annál nagyobb az esély, hogy az AB mielőbb napirendre tűzi kérdést.
Törölt felhasználó 2010. 12. 26. 19:36
#527
link
Aki egyetért az alábbi nyilatkozattal, töltse ki a csatolt beadványt és küldjön el belőle egy példányt az Alkotmánybíróságnak. A Stabilitás Pénztárszövetség ma már postára adott egy ilyet. Minél többen vagyunk, annál nagyobb az esély, hogy az AB mielőbb napirendre tűzi kérdést.
Törölt felhasználó 2010. 12. 21. 12:22
#526
Törölt felhasználó 2010. 12. 21. 12:14
#525
link

"Nyugdíjkalkulátorunk néhány adat alapján megbecsüli, hogy változatlan járulékszint mellett, átlagos pénzromlási ütemmel és szerény reálhozammal számolva mennyi pénz gyűlne össze az egyéni nyugdíjszámlán, ha a kormány nem számolná föl a rendszert."

Törölt felhasználó 2010. 12. 21. 12:12
Előzmény: #523  szivacs
#524
Azt nem állítottam, hogy a szerző minden mondatával egyetértenék, bár alapjaiban igen. Viszont egészen másként ítélem meg egy újságíró nyilatkozatait és egy elvileg "felelős" kurmányzatét, amely ráadásul az EU soros elnöki szerepére is készül mostanság...

Az állítólagos NEMBUX számlára vonatkozó kérdésedet pedig költői kérdésnek véltem, ezért nem válaszoltam.

Egyébként állítólag az szja-m 25%át fizetném oda... :)
szivacs
szivacs 2010. 12. 20. 12:53
Előzmény: #521  Törölt felhasználó
#523
Uj Péter: "...erősen múlt századi társadalom- és médiapercepciót,amivel már ciki lenne kiállni bárhol a hanyatló művelt nyugati világban, ahol nem fúj ennyire erősen a kibaszott keleti szél." - ilyen szöveggel meg itt nem ildomos kiállni, ha valaki a művelt világ részének kívánja tekinteni magát!

Egyébként nem reagáltál, mennyivel szállsz be a NEMBUX számlába?
Csak hogy tudjam, mennyi többletadót fizessek be ma a feltöltési kötelezettségre.
exley 2010. 12. 20. 09:10
Előzmény: #521  Törölt felhasználó
#522
Nov.4-én nov 30-i hatályal megindítottam az oti mnyp-ben a részvény opciót. A fidesznek lehetőséget adtam, hogy eladja a konstrukciót. Inotai szerint. Selmeczi azonnal rácuppan és a stabil nyugat eu részvényeimet már ez év végén eladják, nekem kiszúrják a szemem a reál hozammal.
Törölt felhasználó 2010. 12. 20. 08:59
#521
link

"A nyugdíjmentés a hagyományosan kelet-európaias (tehát kritikus állapotú) jogbiztonságot ássa alá még jobban, már ha lehet még ásni valamit a szocik botrányos nyolc éve után. Ez nagyobb kár, mélyebb, rombolóbb, mint bármilyen költségvetési megszorítás lehetne. Morális kár; a rendszer lényegét érinti. A polgár nem nagyon ért semmit, csak azt érzi, hogy szívatva van, és az állam vele bármit bármikor megtehet."

Épp ilyesmit írtam a "nyugdíjmentés" káros hatásairól a minap, azaz, hogy nem az a legrosszabb, hogy a kurmány ellopja az emberek nyugdíjmegtakarításait, hanem az, hogy ezzel a kurmány teljesen felszámolja a jogállamiság alapjait.
Csak arra lennék kíváncsi, hogy ezek az emberek hogyan néznek a tükörbe, és hogyan néznek a saját gyerekeik szemébe, miközben épp az ő jövőjüket élik föl, az ő jövőjüket lehetetlenítik el - pusztán azzal is, hogy felszámolják a demokratikus jogrendszer alapjait, és helyette venezuelai diktatórikus rendszert építgetnek...?

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek