Topiknyitó: Törölt felhasználó 2010. 11. 28. 18:48

BUX1112  

Sikeres 2011-es évet kívánok mindenkinek.



Vajon ,hogy indul az év?December végi beszűkülésből esés tovább vagy esetleg 2011 már emlkedéssel indul?
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
mereszZenesz 2011. 11. 26. 23:40
Előzmény: #18639  Törölt felhasználó
#18640
érdekes megközelités
Törölt felhasználó 2011. 11. 26. 23:39
Előzmény: #18638  Eros
#18639
A kezdő technikai elemzés tanfolyamokon mindig benyögik a matáv és a japán tőzsde példáját. Tudni kell, hogy a japán indexekben a technológiai papírok súlya nagyon nagy, hagyományos cégeknél nehezebb ilyen példákat találni.

Szerintem a tőzsdék a mélyben vannak. Úgy gondolod, hogy a 6000-es OTP még nem esett eleget?

Valóban én sem hiszem, akkora pánikot nem tudnak mégegyszer csinálni, ezért a mélypont sem lesz annyira alacsonyan véleményem szerint. De az emelkedés is lassabb lesz, ami engem nem zavar, mert Day trade ügyletekkel oldalazó árfolyamoknál is lehet keresni (lehet volatilisan is egyben lenni).
Eros 2011. 11. 26. 22:39
Előzmény: #18637  Törölt felhasználó
#18638
...vagy nem...lásd japán tőzsde..
...pont ezért hamarosan eljön az idő,amikor a tőzsdéket a mélybe lökik...és hosszú ideig lent is tartják...mert kell a befektetők errabolt pénze...az adósságvállság fedezésére...a 2009-es nagy up nem fog mégegyszer megismétlődni...túl egyszerű lenne....
Törölt felhasználó 2011. 11. 26. 22:04
Előzmény: #18636  totoro
#18637
Én úgy spekulálok, hogy nem lesz annyi, amit mondtam azt más összefüggésben példakép mondtam. Naponta egyébként fordított day trade ügyleteket végzek, ami a shortoláshoz hasonlít egy kicsit, de az azonnali piacon, így a részvény számom megtartása mellett is keresni tudok. Az alját kolléga úgyse fogod eltalálni. Nyilván ha biztosan tudnám, hogy 2000 Ft-ig lemegy eladnám, shortolnám, majd az alján visszavenném...

Spekulálni meg különböző időtávokra lehet, aki, hosszútávon spekulál, tisztában van azzal, hogy az aljáról a részvényárfolyamok visszajönnek...
totoro
totoro 2011. 11. 26. 21:57
Előzmény: #18635  Törölt felhasználó
#18636
"Én az akár 2000 Ft-os OTP-ben is türelmesen ülök, mert pár éven belül újra 5000 felett lesz."

Huh, minden tiszteletem a személyednek, de ha képes vagy megvárni egy papírban amíg 3000-ről 2000-re esik, akkor nincs értelme a spekulációról beszélgetnünk, mert a pénzed legnagyobb ellensége te magad vagy.
Törölt felhasználó 2011. 11. 26. 21:49
Előzmény: #18629  totoro
#18635
Természetesen, hosszútávon racionálisan működik a piac, csak nincs mindenkinek lelkiereje kivárni. Én az akár 2000 Ft-os OTP-ben is türelmesen ülök, mert pár éven belül újra 5000 felett lesz. De a többség bepánikol, kiszórja és abbahagyja a tőzsdézést.
Törölt felhasználó 2011. 11. 26. 21:45
Előzmény: #18627  apocca
#18634
Sajnos mostanában ez már nem így működik, akár hír nélkül is jelentősen egy illikvid tőzsdét elmozdítanak hosszú napokig az intézményi traderek. Miután 10-20%-ot zuhantak az árfolyamok nyilván lezárják a pozijaikat, de a beetetett, megfélemlített kispekulánsok pont általában az alján szórják ki a részvényeiket és a tetején vásárolnak.
Törölt felhasználó 2011. 11. 26. 21:41
Előzmény: #18626  Törölt felhasználó
#18633
Igen ezzel szoktak ámítani érvként, de ez hazugság. A részvénypiaci szórás, volatilitás a mozgások hevessége, ingékonysága kimutathatóan a tőkeáttételes ügyletek tömeges terjedésével jelentősen megnőtt. Erről szakcikkek jelentek meg szép számban...
Törölt felhasználó 2011. 11. 26. 21:39
Előzmény: #18625  totoro
#18632
Sajnos most pont az a szituáció van, hogy ezért esik. Olyan kockázatok miatt akarják az euró övezetet bedönteni, amikkel évtizedekig nyugodtan együtt éltek.

Igen olvastam a kritikákat, sokan érdekeltek abban, hogy fenn maradjon különösen az intézményi befektetők, kockázati tőkealapok. Az érvelésük parasztvakításra pont jó, de ezeket az érveket már felelős döntéshozók egyre kevésbé respektálják.

A tőkeáttételes ügyletek származékos termékek, ha egyetértesz annak örülök.

Ezek a művek örök érvényűek, (Drábik különben jogász), annyira avittak, hogy jelenleg is tanítanak, publikálnak, könyveket írnak, rajongó táboruk van. Minden nézőpont kérdése.
Törölt felhasználó 2011. 11. 26. 21:32
Törölt hozzászólás
#18631
Törölt felhasználó 2011. 11. 26. 21:31
Törölt hozzászólás
#18630
totoro
totoro 2011. 11. 26. 21:16
Előzmény: #18627  apocca
#18629
Pontosítok, ha esetleg rossszul foglamaztam: A spekuláció az nagyjából az a piacon, mint amikor megfuttatnak itt egy EStMédiát. Rövid időre extrém ára is lehet, és aznap persze az a piaci realítás, de a piac inteligens, és korrigálja az ilyen kilengéseket, azaz beárazza az elérhető tényleges információkon alapuló reális értéket. Ezek az információk persze lehetnek feltételezések és pletykák is, de pusztán az hogy nagy szereplők leöntik az OTP-t, nem felelős azért hogy most itt áll. Lehet hogy ha kevesebb nagy spekuláns ugrik rá akkor nem 2860 hanem 3020 de nagyságrendileg valahol ezen a környéken van most a reális ára. Viszont ha véletlenül kijön egy pzitiv hír ( mondjuk ECB beböki végre a korlátlan állampapír vételt) akkor nem is 300 pontot fog emelkedni a papír, mint amennyit megérdemelne, hanem kétszer annyit, mert a jóságos short covering keretében a nagy eladók egymást fogják taposni hogy kimeneküljenek a rossz pozijaikból.
totoro
totoro 2011. 11. 26. 21:09
Előzmény: #18626  Törölt felhasználó
#18628
Amikor 2008-ban elindult a válság, nyárra az S&P beesett 1550-ről 1200-ra. Akkor is a shortosok lettek első számú bűnbakká kikiáltva, és betiltották a tengerentúlon a shortolást. Hogy mennyit segített? Eltűntek a shortosok, eltűntek a gonosz intézményi spekulánsok, de valami megmagyarázhatatlan módon a következő háromnegyed év alatt mégis 1200-ról 700-ra esett az index.
apocca
apocca 2011. 11. 26. 21:01
Előzmény: #18622  totoro
#18627
Tőzsde maga a spekuláció (jelző) nélkül. Nincs olyan, hogy a BUX 16454 akkor az a realitás, és ha felette van jelen pillanatban az irreális.
Illetve minden értéke adott napon az az aznapi piaci realitás.
Azt meg nagy befektetők nem is tagadják (legalább is utólag) mint pl. londoni kereskedő-bank házak, hogy ilyen kis forgalmú piacon spekulálnak jelentékeny összeggel valamely irányba.
Törölt felhasználó 2011. 11. 26. 20:57
Előzmény: #18624  Törölt felhasználó
#18626
....és mekkora lesz a pofáraesés amikor a shorttilalom mellett nagyobb intenzításdsal fog esni a piac pánikban....
totoro
totoro 2011. 11. 26. 20:53
Előzmény: #18624  Törölt felhasználó
#18625
Ne haragudj, de néz márt körbe a világba. Nyílván azért esik minden, mert ezek az intézményi spekulánsok előugrottak a semmiből, és az egész világot beshortolták.

Azt meg hogy a shorttilalom mekkora öngól, leírták már páran nálam okosabbak, nem akarom újra ragozni. Épphogy az ellenkező hatást érték el, mert az igazi pánikokban nem lesznek shortzárók akik a vételeikkel stabiliztálják az esést.

Lehet kritizálni a hitelminősítőket, mert elég béna bagázs és 98-ban kullogtak az események után, és csak akkor minősítettek amikor a piac már rég megtette, most meg próbálnak keménynek látszani, de attól még
a hitelminősítők véleményének megkérdőjelezése olcsó politikai fogás. Különben is egy magán cég azt mond amit akar.

A származékos ügyletek esetében egyetértek. Valóban hatalmas hólabdákat gyúrtak, amikor becsomagolták, majd újracsomagolták, és ismét újra az eszközöket, majd rásózták a balekokra. Borult is a bili 2008-ban, és szigorodott a szabályozás, de elhiszem, hogy itt még előkerülhetnek szivatós kártyavárak.

Bogár és Drábik lehet jó közgazdász (bár kicsit avittak már nekem), de messze nem azok akiktől tőzsdeügyben tanulni lehetne szvsz.
Törölt felhasználó 2011. 11. 26. 20:36
Előzmény: #18622  totoro
#18624
Javaslom kolléga egy kis szakirodalmat olvasni. Mondjuk Drábik János, vagy Bogár professzor könyveit. Azt sem árt, ha Európában más országok vezető döntéshozóinak a nyilatkozatait áttanulmányozod. (Short tilalom, hitelminősítők újra szabályozása, származékos ügyletek újraszabályozása.)

De hát ezek, bizonyára mind tudatlan összeesküvés elmélet hívők...
maxwax
maxwax 2011. 11. 26. 20:08
Előzmény: #18622  totoro
#18623
nalad a pont :)
totoro
totoro 2011. 11. 26. 19:48
Előzmény: #18621  Törölt felhasználó
#18622
Ez amit írsz (intézményi traderek tudatos összehangolt támadásai) nem több mint összeesküvés elmélet. Az hogy a bux itt tart ahol tart az nem spekuláció, az a realitás. Max egyesek azt etetik most a néppel hogy a gonosz spekulánsok támadják az országot.
Törölt felhasználó 2011. 11. 26. 19:35
Előzmény: #18620  maxwax
#18621
Elbeszélünk egymás mellett. Nyilván vannak lehetőségek a tőkeáttételes ügyleteken. Aki ügyesen tud élni evvel nyilván lehetőség a pénzkeresetre. Nem ez a probléma. A kis spekulánsok ügyletei kioltják egymást, de az intézményi traderek tudatos összehangolt támadásai össze tudják omlasztani a tőkepiacokat ez megy most Európában, nagyon nehéz nem észrevenni, hogy az úgynevezett bizalmi válság mögött pszichológiai tényezők állnak, ami a pánikon keresztül még erős, stabil és virágzó gazdaságokat is meg tud rendíteni...

Nagyban a tőkeáttétel felhasználásával a spekuláció pusztító erővel tudni hatni...

Topik gazda

aktív fórumozók


friss hírek További hírek