Topiknyitó: Törölt felhasználó 2010. 11. 28. 18:48

BUX1112  

Sikeres 2011-es évet kívánok mindenkinek.



Vajon ,hogy indul az év?December végi beszűkülésből esés tovább vagy esetleg 2011 már emlkedéssel indul?
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
maxwax
maxwax 2011. 11. 26. 19:17
Előzmény: #18618  Törölt felhasználó
#18620
szerintem az egyik legkockázatosabb és mégis ígéretesebb a tőkeáttételes ügylet, legyen ez részvény vagy index - mert egy büfi ezt éri el legkönnyebben. lehet kaszálni és bukni vagyonokat vele, én mindig szerettem. a hatin csak 10szeres az áttét, hol van ez a forexes akár 50szereshez képest. aki stratégia nélkül próbálkozik, az elvérzik könnyen, de még így is könnyű jövedelem kiegészítés ez :)
Törölt felhasználó 2011. 11. 26. 17:58
Előzmény: törölt hozzászólás
#18619
Én például régebb óta vagyok ebben a fórumban is mint te, ezért nem tartom ildomosnak az efajta minősítéseket ("ideszabadult").

Az OTP fórumban is vannak tréderek és befektetők. Én elsősorban befektető vagyok, de naponta határidőzöm két irányba. Ugye te sem élsz álomvilágban, hogy hónapokig mindennap csökkenni fogunk, remélem, mert ha egyáltalán trédelsz a pénztárcádon érezni fogod a tévedésed.

A 2800-as OTP esetén egyre közelebb van az "álmodozók" vágyainak teljesülése, mert örökké biztos nem fog esni a papír.
Törölt felhasználó 2011. 11. 26. 17:48
Előzmény: #18614  totoro
#18618
Pont ezért fogalmazok meg udvarias keretek között kritikákat, hogy befolyásoljam a fórumok alakulását, ideológiáját. A kezdő spekik, ott olvasnak, ahol esetlegesen információ van, ez nem bűn. Ami meg a portfóliót illeti, nem tehet arról, hogy az elemzők akik az intézményi trédereknek fizetett szócsövei folyamatosan pánikoltatnak.

De amire rá világítottál, az egészen egyszerűen nem igaz, a tőkeáttételes ügyletek épen destabilizálják a piacokat és csak idő kérdése, hogy újra szabályozzák őket. De ez sok érdeket sért ezért lassan verekszik át a reformokat, de ami késik az nem múlik a származékos ügyleteket alapjaiban újra fogják szabályozni, és ezáltal biztonságosabbá vállnak a tőkepiacok...
qpec 2011. 11. 26. 12:10
Előzmény: törölt hozzászólás
#18617
Tökéletesen igaz. Az itt véleményt nyilvánítókra nem foghatja senki,hogy támadjuk az országot,igaz nem devizával hanem BUX-al shortolunk,meg longolunk,mert keresni akarunk.A kettő meg kézenfogva működik,mert egymagában nem üzletelhet egyik sem. Magam részéről ha a napi betevőt megkeresem tovább nem is idegesítem magam a "mi lett volna ha"szindrómával. Az illetékeseket meg elküldeném egy alapfokú tőzsdetanfolyamra,hamár a tanácsadóik nem tudják a frankót elmagyarázni nekik.
Néhány nemzetközi nagyágyú meg akkor vágja haza az országot spekivel devizába amikor akarja.
Sztem erről nem kell konferenciát szervezni a mai vezetőknek,csak saját csapatukban szétnézni.
Törölt felhasználó 2011. 11. 26. 11:37
Törölt hozzászólás
#18616
totoro
totoro 2011. 11. 26. 08:15
#18615
És hogy értelmes tanácsot is mondjak azoknak akik beragadtak valamibe, ezt amíg egy befektető nem fújja kívülről akkor is ha az éjszak közepén felébresztik, addig tartózkodjon a piacoktól:

link

totoro
totoro 2011. 11. 26. 07:35
Előzmény: #18612  Törölt felhasználó
#18614
Figyu, Joker, ez egy fórum, és hogy éppen hogyan működik az az ittlévőktől függ. A hati fórum alapvetően nem gazdasági tanácsadással foglalkozik. Akik hatiznak azok napi szinten forognak a piacon, és akik most itt vannak itt engedik ki a gőzt. Ha valaki itt olvasgat, és erre pánikol az megérdemli ( a portfolio cikkei akkor mik ha mi keltjük a pánikot?) Egyébként ha idejön pár karizmatikus ember, aki komoly elemzéseket nyom, akkor megint más irányt vehet a fórum, de most nem ez a helyzet.

Én nem nézegetem az OTP topikban a reménykedő hozászólásokat, és nem röhögöm ki őket. Mert akik ide jönnek fröcsögni, azok alapvetően úgy esnek nekünk, mintha mi ezt tennénk, és más nyomorúságán örömködnénk. Egyébként meg az "egyszeri okoskodásommal" csak arra akartam rávilágítani, hogy a shortosok stabilizálják a piacot, akár hiszed akár nem még az ilyen illikvidet is. Aki meg itt a spekulánsokat szidja gondolkodjon már el egy kicsit, ha az OTP 5000Ft-ot ér akkor jöhet akármennyi spekuláns, max két napig tudják lent tartani az árfolyamot, az úgyis igazodni fog a valós értékhez, mert a befektetők viszont venni fognak.
Törölt felhasználó 2011. 11. 25. 23:27
Előzmény: #18612  Törölt felhasználó
#18613
De mi van a mi esetünkben.?
Itt egy kontár csapat fikázott egy gyengén müködö rosszul komunikáló, ámde mégiscsak szakmabeli stábot. Mindezt olyan ügyesen tették, hogy a munkát elnyerték. Csakhogy a kontárságukat felfedték a céhmesterek amit még mindíg lepleznének. NEM MEGY! Bukta van !
Márpedig amig ki nem teszik a kontárokat, a cég hiteltelen papírjait ADNI KELL!
Törölt felhasználó 2011. 11. 25. 23:14
Előzmény: #18608  totoro
#18612
Nem teljesen értek veled egyet. Nem az az alapvető probléma, ha valaki árfolyam emelkedésre, vagy csökkenésre spekulál, ez valahol természetes.

A nagyobb problémát ott látom, ha napi rendszerességgel az összeomlásról értekeznek, és az összeomlást folyamatosan hirdetik. Ez a tapasztalatlan olvasókban, különösen kritikus helyzetben pánikot okozhat, ha sokan hirdetik a negatív próféciát még inkább elbizonytalanít.

Ami a tőkeáttételes ügyleteket illeti alapvetően újra kell szabályozni a piacokat, az az egyszeri okoskodást amit előadtál sajnos nagyban teljesen más hatással jár, különösen egy hozzánk hasonló illikvid kis tőzsdén...
totoro
totoro 2011. 11. 25. 19:37
Előzmény: #18610  Törölt felhasználó
#18611
19:22 Hétfőtől lesz stopp Végre Végre Végre.
Törölt felhasználó 2011. 11. 25. 19:26
#18610
by vakmajom:

link
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2011. 11. 25. 18:33
Előzmény: #18567  apocca
#18609
maga a démonok ura, a patás Ördög a piac! - valami ilyesmi vallást fog alapítani az agyhalottaknak a zombie-kormány :)

természetesen a longolók az erő jó oldalát képviselik majd, tehát a piac fele valójában isteni, jó, szeplőtlen, stb. :)

de ezt már csak haladó szinten tanítják majd...

a többieknek nem zavarják össze a gondolatait efféle huncutságokkal...
totoro
totoro 2011. 11. 25. 18:20
#18608
Akik idejönnek fröcsögni:

A bukót az ember a tőzsdén nem a longosoknak, és a shortosoknak köszönheti, hanem saját magának. A tőzsdei siker 90%-as a kockázatkezelésről szól, és csak a maradék 10 arról hogy a poziciód épp mikor veszed, és hogy short -e vagy épp long. Ezt kellene megtanulni mindenkinek,
de persze mennyivel könnyebb bűnbakot keresni és utálni a bunkó shortost.

Az a zsigeri ostoba gyűlölet, ami itt szólt egy két emberből a shortosok ellen, már csak azért is fura, mert nem a shortosok miatt esik a piac. Az hogy nem 2750-en zártunk, hanem 2860-on az majdnem biztos hogy azoknak a shorotosknak az érdeme, akik zárogatták a ki tudja mióta futó pozicióikat. Mert ki a fene venne más egy ilyen napon ha mindenki longban ülne?
Törölt felhasználó 2011. 11. 25. 16:49
Előzmény: #18606  vittore
#18607
Záróban lesz borítás?
vittore 2011. 11. 25. 16:40
Előzmény: #18604  BudFox
#18606
csökkenő csatorna tetejét piszkálja az snp
Törölt felhasználó 2011. 11. 25. 16:28
Előzmény: #18604  BudFox
#18605
Emelkedés?
Nem short nap van?
BudFox
BudFox 2011. 11. 25. 16:23
Előzmény: #18603  Törölt felhasználó
#18604
OK.

na, USA rally megkezdődött..vagy csak a kitömés megy ?

mi csak módjával ballagunk utánuk...
Törölt felhasználó 2011. 11. 25. 15:57
Előzmény: #18602  BudFox
#18603
köszi, áttanulmányozom...
BudFox
BudFox 2011. 11. 25. 15:53
Előzmény: #18601  Törölt felhasználó
#18602
link

questror webbróker
bemész az első questor utazási irodába /brókerirodába és kész..

határidő : 28 a nyitási 10 pont a zárási költség, 35.000 fedezetet von le ez is mint a többi program.
Törölt felhasználó 2011. 11. 25. 15:42
Előzmény: #18599  BudFox
#18601
jól hangzik.
linket tudsz küldeni róla?
költségben nem túl drága?

Topik gazda

aktív fórumozók


friss hírek További hírek