Topiknyitó: Törölt felhasználó 2010. 11. 25. 20:45

Akik a fideszre szavaztak itt kérhetnek bocsánatot a 8 millió józan magyar embertől.  

Lesz! Majd, ha lőnek a Pintér Sanyi parancsára az átvert szavazóikra a "gárdisták"!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2010. 11. 26. 09:12
Előzmény: #35  Törölt felhasználó
#40
Szilárd, Johny mindketten ugyanazt mondjátok , lényege az hogy munkás termel , csak nem tudjátok kifejezni magatokat . Ezekben a feszült időkben nem is csoda ,hisz idegesek zavartak az emberek , és elfelejtkeznek magukról , és nyelvük kifejezőképességéről.
prmiklos 2010. 11. 26. 09:11
Előzmény: #35  Törölt felhasználó
#39
A munkáltatók a munkaválallkókkal közösen képesek csak hasznot ermelni, külön nem megy, agyik sem képes rá. De ténylegesen (forduljunk magunkba kicsit) mi köze ennek ahhoz, hogy kidobnak (jajj, nem is kiszerződök, vagy kiírom magam) az állami pillérből. Nem reszek lésze a KÖZÖSSÉGNEK. Szóval a filozófiai vitánk a 24% kitermeléséről érdemben NEM befolyásolja azt az IGASÁGTALANSÁGOT ÉS POFÁTLANSÁGOT, amit ez a lépés hozott, azaz negatív diszkrimináció éri z MNYP tagokat.
prmiklos 2010. 11. 26. 09:11
Előzmény: #35  Törölt felhasználó
#38
A munkáltatók a munkaválallkókkal közösen képesek csak hasznot ermelni, külön nem megy, agyik sem képes rá. De ténylegesen (forduljunk magunkba kicsit) mi köze ennek ahhoz, hogy kidobnak (jajj, nem is kiszerződök, vagy kiírom magam) az állami pillérből. Nem reszek lésze a KÖZÖSSÉGNEK. Szóval a filozófiai vitánk a 24% kitermeléséről érdemben NEM befolyásolja azt az IGASÁGTALANSÁGOT ÉS POFÁTLANSÁGOT, amit ez a lépés hozott, azaz negatív diszkrimináció éri z MNYP tagokat.
Törölt felhasználó 2010. 11. 26. 09:10
Előzmény: #27  Törölt felhasználó
#37
Rohadt egy népség vagytok! Mondta örök emlékű Hofi
Törölt felhasználó 2010. 11. 26. 09:08
Előzmény: #31  prmiklos
#36
azt a 24%ot te normál helyzetben megkapod...
na befejezem,mert látom mindenki nekem ugrik...fáradnak az ujjaim a sok gépeléstől..:D
itt úgy jön le mintha annyira védeném az államot...de az tény,h én látok fantáziát a tevékenységükben...és ennyi...több oldalról meg lehet közelíteni a dolgokat..én innen nézem...ennyi...
szevasztok
Törölt felhasználó 2010. 11. 26. 09:05
Előzmény: #32  Törölt felhasználó
#35
én azt mondom BAZDMEG,h a munkáltató termeli a nyereséget...mert ha szarok a dolgozók akkor el kell küldeni azokat...sokan keresnek állást..akik lelkiismeretesebben csinálják a dolgukat...magyarul a munkáltatok tevékenysége hozza a hasznot....
Törölt felhasználó 2010. 11. 26. 09:04
Előzmény: #1  Törölt felhasználó
#34
A Viktátorunk még nem lövetett a tömegbe , a Ferid viszont igen , tehát meditálj és pihend ki magad.
Törölt felhasználó 2010. 11. 26. 09:02
Előzmény: #32  Törölt felhasználó
#33
huhh bocs a stílusért ,azért értem mit akartál mondani, még egyszer bocs
Törölt felhasználó 2010. 11. 26. 09:00
Előzmény: #24  Törölt felhasználó
#32
Remélem nem sértődsz meg, de az írásod alapján te rohadtul nem érted a foglalkoztatást, nem érted azt, hogy a fizetésed és a mögötte lévő járulékok hogyan tevődnek össze és azt ki is termeli meg. Tudod bazdmeg ha egy cégnél szarok a munkavállalók akkor nem termelik ki a saját fizetésüket és nem termel nyereséget. Köszönheted az államnak??????????????????? Barátom elméletileg ez a kommunista gondolkozás.
prmiklos 2010. 11. 26. 08:58
Előzmény: #24  Törölt felhasználó
#31
Nagyon-nagyon hálás vagyok az államnak! De tényleg. Hát milyen rendes már, hogy még 24%-ot hozzávág a bérköltséghez? A munkáltató meg hobbiból fizeti be a 24%-ot, annak semmi de semmi köze nincs az országban kialakul bérszinvonalhoz, ha eltörölnék, biztos sose épülne be egy pici része se a bérekbe. Na ne már....

Az állami pillérnek vannakbevételei és kiadásai. Én továbbra is fizetni fogok, de jogosultságom az nem lesz. Ez persze így helyes, tisztességes és igazságos. Vagy nem? Törvényesnek lehet törvényes, az csak tinta és papír kérdése. A "komcsi" államosítás is törvényes volt az akkori törvények szerint. És ugye a történelemben találhatsz még sok olyan törvényt, ami az emberek (egy részének) igazságérzetét DURVÁN sérti. Az enyém biztosan sérti. Sőt! Felba....a az idegeimet is.
Törölt felhasználó 2010. 11. 26. 08:56
Előzmény: #17  Törölt felhasználó
#30
Igen, részben tőzsdére vitték a tagok pénzét, részben finanszírozták a túlköltekező államot. Lehet szót emelni azért, hogy megfelelő kockázat mellett kezelik -e ezeket a portfoliókat, de nem az a megoldás, hogy akkor betiltjuk ezt a formát, mert a választási lehetőség mindenkinek adott volt. Ha akartad, 1 forintot sem fektettek be részvényekbe.
Ami a 24%-os munkáltatói járulékot illeti, én nem hinném, hogy a cégek különválasztják ezt, már csak azért sem, mert akkor nem lenne ennyi bejelentetlen, zsebbe fizetett alkalmazott. Ha a 24% nem lenne, annak egy részét akár a dolgozónak is odaadhatnák, mert a rabszolgaság nem a leghatékonyabban működő iparág.
Törölt felhasználó 2010. 11. 26. 08:54
Törölt hozzászólás
#29
Törölt felhasználó 2010. 11. 26. 08:54
#28
nincs miért bocsánatot kérnünk. A fidesz messze a legkisebb rossz volt.

dr psimon
Törölt felhasználó 2010. 11. 26. 08:53
Előzmény: #22  Törölt felhasználó
#27
Nem vonzódom a fideszhez,de nektek semmi sem jó, csak afektáltok.
Törölt felhasználó 2010. 11. 26. 08:52
Törölt hozzászólás
#26
Rotel 2010. 11. 26. 08:51
#25
Bocs. Többet nem fordul elő.
Törölt felhasználó 2010. 11. 26. 08:50
Előzmény: #21  prmiklos
#24
a 24%ot a te munkáltatód termeli meg..igaz a te segítségeddel...de egy adott helyzetben munkáltató egy van dolgozók pedig mondjuk 1000en..tehát ha nem kötelezte volna erre az állam őket akkor sem csapták volna a fizetésedhez azt a 24 %ot...szóval az államnak köszönheted...
cscsb 2010. 11. 26. 08:48
Előzmény: #21  prmiklos
#23
Tényleg gyávák nyíltan kiállni, vagy okosak más nézőpontból. Sajnos az emberek nagy többsége gazdasági-politikai szempontból analfabétának ill. nemtörődömnek bizonyul...az utóbbi időben megfigyelhető a média elbizonytalanodása , állásaikat féltve, már nincs nyílt tájékoztatás (a fideszes médiatanács rendelkezései nagyon durvák lesznek)... ezekután a demagóg, populista szólamok fognak sajnos győzni, az észérvek sajnos kis többségre hatnak...:(

56 példájára, hívjuk be az EUt:) , vezessék ők az országot:)
Törölt felhasználó 2010. 11. 26. 08:44
#22
Sajnos messze túl mutat a történet! Most azt mondja kormány, a választói bizalom bármire?! feljogosítja. Ezt a bizalmat minden józan gondolkodású embernél pillanatok alatt eljátszák, és most jön az igazi dráma! utána egy érvük marad csak : azért döntöttünk így vagy úgy, mert miénk a hatalom, kussolj! Na , az lesz az igazi gáz!
prmiklos 2010. 11. 26. 08:42
Előzmény: #19  Törölt felhasználó
#21
És? Akkor is az én bérem része, vagy miért a szuperbruttó alapján fizetem az szja-t? Én termelem meg a 24%-ot is, az én munkám után fizeti a munkaadó. A probléma a diszkrimináció és a leplezetlen, gátlátalan nyomásgyakorlás, demagóg süketelésbe bújtatva. Mert arra nem elég bátrak, hogy kiálljanak a Zemberek elé, hogy einstand van.

Topik gazda

yoda-
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek