Topiknyitó: Törölt felhasználó 2010. 11. 24. 23:42

A nyugdíjpénzek államosításának tanulsága  

link



az állam nem a megoldás. Az állam A probléma.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2010. 11. 29. 22:44
Előzmény: #157  ujonc
#160
Egyre gyűlnek az indokok a maradás mellett...
Törölt felhasználó 2010. 11. 29. 22:44
Előzmény: #158  ujonc
#159
Nagyon helyes, akkor jól emlékeztem.
ujonc 2010. 11. 29. 22:40
Előzmény: #156  Törölt felhasználó
#158
Nem érzem, hogy titkolnom kéne! Én rájuk szavaztam.
ujonc 2010. 11. 29. 22:39
Előzmény: #155  Törölt felhasználó
#157
Az okosok azt mondták, hogy nem!
Az állam idáig a nyugdíjad 75%-át fizette volna, a többit meg a magán.
Ha maradsz a magánban 33%-ot kapsz, ez a 20 év után járó pénz.
Törölt felhasználó 2010. 11. 29. 22:34
Előzmény: #153  ujonc
#156
Akkor nem maradt más csak a Jobbik:)))
Törölt felhasználó 2010. 11. 29. 22:33
#155
Sziasztok!
Gondolom van aki már utánanézett, ezért kímélném magam:-))
Mi van akkor, ha nem lépek vissza, de nekem elvileg megvan a több mint a 20 évem. Ekkor már nem tudnak teljesen kitúrni az állami nyugdíj egy részéből??
Üdv mindenkinek.

piphunter 2010. 11. 29. 22:29
#154
a videó is sokatmondó
link
ujonc 2010. 11. 29. 22:08
Előzmény: #151  mondoka
#153
Nekem is tetszett! Bár én 12éve szavaztam a FIDESZ-re és akkor ők el is játszották a bizalmamat. Az MSZP már korábban! :- )
ujonc 2010. 11. 29. 22:01
Előzmény: #150  gaab
#152
Elolvastam!
Persze most jönnek a vélemények pro és kontra! Akárki is lehet a megbízó! Az ember csak kapkodja a fejét! Gondoljatok arra, mit mondtak amikor elindultak a nyugdíjpénztárak? Az állam hosszú távon nem lesz képes fenntartani a jelenlegi nyugdíjrendszert! Kevés születő gyerek, akiknek a munkájából kellene majd eltartani az akkorra nyugdíjaskorú 72-76-os születésűeket. Vagy nagyon alacsony nyugdíjat kapunk fejenként, vagy nagyon magas lesz a nyugdíjkorhatár, vagy a kettő kombinációja. Most jön a pénzhiány (a rengeteg hitel, amitől mindig jobb lesz, aztán mégse) és a FIDESZ felkapja a fejét és tőzsdéző-Nyugdíjpénztárakról beszél. Ezt megtehette volna 12 évvel ezelött is. Azért akik itt fórumoznak nagyjából tisztában vannak vele, hogy a részvény a legnagyobb hozammal rendelkező befektetés hosszú távon. Arról nem is beszélve, hogy vannak választható portfóliók a pénztáron belül is. Csak hát ugye a sok átlagember mit hall? Összeomlott a tőzsde! A MNYP meg tőzsdézik. Ezért mindenkinek magának kell gondoskodnia a nyugdíjas éveiről.
Már ha hagyják!
Nem azt mondom, hogy a benmaradás a jó megoldás! Azt mondom, ha elveszik tőlem, ne úgy vesszen el ahogy a kirablóim tervezik!
mondoka 2010. 11. 29. 21:54
Előzmény: #150  gaab
#151
link

Jókat ír az oldal. Ezzel cikkel nagyon egyetértek. Rólam szól.
gaab 2010. 11. 29. 21:29
Előzmény: #149  Törölt felhasználó
#150
link
lehet hogy már linkeltétek, az iagazsághoz közel álló vélemény.
Törölt felhasználó 2010. 11. 29. 21:27
Előzmény: #147  ujonc
#149
Gyerekek maradni kell!Én csatlakozom hozzád, maradok a MNYP -be!
ujonc 2010. 11. 29. 20:35
Előzmény: #147  ujonc
#148
Bocsánat! Nem abból kapnád, hanem azzal válnál jogosultá rá (na meg az átlépéssel).
ujonc 2010. 11. 29. 20:34
Előzmény: #143  Törölt felhasználó
#147
Nem állami 24%-ot nem kapsz, hanem azt a 24%-ot bukod, amit a munkáltató fizet be utánad. Ebből kapnád majdan az állami nyugdíjadat. A probléma csak az, ezzel a nyugdíjjal, hogy nincs ember a földön aki megmondaná 30 év múlva mekkora lesz a nyugdíjkorhatár (én 70-72 évre teszem)ill. mekkora lesz a nyugdíj összege?
Na de én egy hülye vagyok, mivel maradok a MNYP-ban. (állítólag)
szivacs
szivacs 2010. 11. 29. 18:43
#146
Másképp is lehetett volna, ha az eu nem tojik a reszli országokra?

Portfolio:
"Válaszolt Olli Rehn a kilenc uniós tagállamnak
2010.10.22 15:10

Megküldte válaszát Olli Rehn annak a kilenc uniós tagállamnak, amelyek még két hónappal ezelőtt azt kérték Brüsszeltől, hogy az EU ismerje el a nyugdíjreform költségeit. A gazdasági és pénzügyekért felelős biztos tájékoztatása szerint jogos az országok kezdeményezése - derül ki a Nemzetgazdasági Minisztérium mai közleményéből.

2010.08.17 09:45
Levelet küldtünk Brüsszelbe - Puhítanánk az uniós statisztikusok szívét

Jogos a tagállamok kezdeményezése, hogy a magánnyugdíjpénztári reform miatt keletkező többletkiadásaikat elszámolhassák, ám a jelenlegi elszámolási rendszer nem teszi lehetővé annak kezelését - idézi a Nemzetgazdasági Minisztérium közleménye Olli Rehn-nek, az Európai Unió gazdasági és pénzügyekért felelős biztosának levelét, amelyet annak a kilenc tagállam - így Magyarország - pénzügyekért felelős miniszterének küldött, akik belekezdtek az EU által szorgalmazott nyugdíjreformba, és annak költségeit szeretnék elszámolni.

2010.10.08 16:20
Nyugdíjügyben egeret szültek az uniós bürokratahegyek

Válaszolt Olli Rehn a kilenc uniós tagállamnak A kilenc Európai Uniós tagállam - Bulgária, Csehország, Litvánia, Lettország, Lengyelország, Románia, Szlovákia, Svédország és Magyarország - még korábban az akkori EU-s irányelveknek megfelelve bevezette, vagy éppen tervezi bevezetni a kötelező magánnyugdíjpénztári tagságot. Lengyelország kezdeményezésére a tagállamok egyenlő elbírálását szorgalmazó augusztus 17-i közös levélben az érintett országok azt kérték az Európai Tanács elnökétől és az Európai Bizottság gazdasági és pénzügyekért felelős biztosától, hogy a kötelező magánnyugdíjpénztári befizetéseket a központi költségvetés bevételi oldalán számolhassák el, ezzel is csökkentve büdzséik GDP arányos hiányát - emlékeztet a tárca közleménye.

Az egyenlő elbírálást szorgalmazó tagállamokhoz írt válaszában a kezdeményezést ugyan jogosnak ismeri el a biztos, de újra azt jelezte, hogy a jelenleg fennálló EU-s elszámolási rendszer a kérdés ilyen fajta megoldását nem teszi lehetővé. Olli Rehn megismétli az Európai Bizottság szeptember 29-én közzétett javaslatában foglaltakat, amely szerint a nyugdíjreform okozta költségek kezelésének problémáját a Stabilitási és Növekedési Egyezmény keretében javasolja megoldani - emeli ki az NGM.

2010.09.29 16:20
Nem kap nagyobb mozgásteret a kormány? - Itt a jelzés Brüsszelből

2010.10.01 10:24
Nyugdíj: nem lehet boldog a kilenc tagország

A közlemény ugyanakkor kiemeli, hogy az uniós biztos mostani állásfoglalása nem érinti a Magyar Kormánynak a kötelező magánnyugdíjpénztári befizetésekkel kapcsolatos terveit. A folyamatban lévő jogszabály-módosítások indoka a nyugdíjak értékének és a jövőbeni kifizetések garantálása."
szivacs
szivacs 2010. 11. 29. 12:39
Előzmény: #143  Törölt felhasználó
#145
Tetszik az egyszerű ötleted.
Eddig ugyan államiba kellett fizetnem mindíg, de rábeszéltél az MNYP-re, úgyhogy akkor kilépek és
- kérem az eddig befizetett összes pénzem, meg a hozamát!
- kérem a 10%-ot!
Szólok a többieknek, hogy ők is lépjenek ki és akkor biztos többségünk lesz, többen leszünk mint a nyuggerek. A hülyébbje már úgyis MNYP párti, a többit meg simán leszavazzuk!
Törölt felhasználó 2010. 11. 29. 12:38
Előzmény: #143  Törölt felhasználó
#144
"A fenyegetés, hogy nem kapsz állami 24%-ot, az meg már úgyis csak 3,5 évig szól"

Hát ez a baj, hogy nem. Ügyesen kitalálták ezt Orbánék. 3000 mrd-ból (de csak ha 1500 folyik be, az akkor is) LÁTSZÓLAG megoldanak egy csomó problémát, miközben - szintén LÁTSZÓLAG - nem szorítottak meg. A különadók által érintett szektorok fogyasztókra hárított terheit nem a kormánynak fogják betudni az emberek, inkább csak tovább fokozza a negatív hangulatot és utólag is megerősítheti Orbánék támadásait, hogy ezek a mocskok megérdemlik. Sajnos az emberek így működnek.

Én teljesen biztos vagyok benne, hogy hacsak nem szakad össze a világ (az átírja könnyen a dolgokat), akkor '14-ben is nyerni fog a Fidesz.
Törölt felhasználó 2010. 11. 29. 12:30
#143
Üdv Mindenkinek!
A megoldás egészen egyszerű: maradni a MNYP rendszerben
- így megmarad ez eddigi egyenleged
- kapod a 10%-ot

A fenyegetés, hogy nem kapsz állami 24%-ot, az meg már úgyis csak 3,5 évig szól! A lényeg, hogy 2014ben majd arra kell szavazni, aki az eredeti állapotot visszaállítja.

Tulajdonképp azért kell csak izgulni, hogy amikor nyugdíjba mész, ne ezek legyenek éppen hatalmon! Ezért meg csak mi tudunk tenni...
Törölt felhasználó 2010. 11. 29. 12:10
Előzmény: #137  szivacs
#142
szivacs,

"Azonban - tette hozzá -, ehhez a nyugdíjkorhatár és a nyugdíjjárulék emelésével, az ellátás mindenkori gazdasági teljesítményhez kötésével a felosztó-kirovó rendszerben is alkalmazkodni lehet."

Na, Tölgyessy feltalálta a spanyol viaszt... :) Mit nem mond! Ti. azt, hogy ha csökkentenénk a nyugdíjkifizetéseket, akkor is fenntartható lenne az egyensúly? Nem csak bevétellel, hanem kiadáscsökkentéssel is lehet egyensúlyi helyzethez közelíteni?

Egyébként valóban így van, de, ha ezt valamelyik kurmány a zászlajára tűzné, azonnal megbukna. Sokkal "kifizetőbb"-nek tűnik a hiányt rákenni a mnyp-akra, és elszedni a tagoktóktól a megtakarításaikat... :(

Szóval, szerintem attól is 3% alá csökkenhetne az államháztartási deficit, ha az állami újraelosztást csökkentve kevesebbet költene az állam a nyugdíjakra és egy sor más kiadásra is...
exley 2010. 11. 29. 11:45
Előzmény: #137  szivacs
#141
'997-ben miért nem mondta meg? Hogy szvr az egész palacsinta.

Topik gazda

manci007
4 4 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek