Topiknyitó: Törölt felhasználó 2010. 11. 24. 23:42

A nyugdíjpénzek államosításának tanulsága  

link



az állam nem a megoldás. Az állam A probléma.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
zotya32 2010. 11. 28. 18:25
Előzmény: #116  Törölt felhasználó
#120
ezt beszéld meg Kun Jánossal aki írta a lenti cikket.
(Kun János, a Bajnai-kabinet kormány-főtanácsadója )
berlini
berlini 2010. 11. 28. 18:18
Előzmény: #102  Törölt felhasználó
#119
Egyetértek!!!!!!!
Törölt felhasználó 2010. 11. 28. 18:16
Előzmény: #115  totoro
#118
Matolcsy gyerek má aszongya, hogy 900 milliárd hiány van a nyugdíjkasszában, ezé kell ez a pénz.

A gond az, hogy BÁRMIT megtehetnek!

Én többé semmilyen megtakarításomat nem tartom itthon (már egy ideje nem).

Dolgoztam már külföldön, most megbántam, hogy hazajöttem anno.

Ha mostanság sikerül kimennem, már nem fogok visszajönni...
Törölt felhasználó 2010. 11. 28. 18:16
Előzmény: #115  totoro
#117
"mintha a rókát tyúkvédelmi megbízottnak neveznék ki"

:-)))))))))))))
Ez óriási, komolyan! Dőltem a röhögéstől.
Törölt felhasználó 2010. 11. 28. 18:13
Előzmény: #114  zotya32
#116
"A közelmúltban hozott szigorítási intézkedések miatt a TB nyugdíjrendszer egyensúlya jó pár évtizedre biztosított: a befizetések és a kifizetések egyensúlyban lesznek. (Az egyensúly a pénztárakba átirányított járulék költségvetési megtérítésével együtt értendő.) A nyugdíjrendszernek tehát nincs nettó implicit adóssága. Ez az egyensúly akkor is megmarad, ha a magánnyugdíjpénztárak megszűnnek, hiszen az egyharmaddal magasabb nyugdíjakkal szemben egyharmaddal magasabb járulékbefizetés áll."

Érdekes....

Senki nem beszél a 20-30 éves távlatokról, kizárólag pár évről...

Vajh miért is???

DEMOGRÁFIA hallottad már ezt a szót?

Ha igen, akkor nézd meg, hogy mit jelent és olvass hozzá sokat.
totoro
totoro 2010. 11. 28. 18:09
#115
Engem ebben az egész nyugdíjtörténetben az a mérhetetlen cinizmus üti ki a biztosítékot ami Orvellivé emeli a történetet. Ahogy előkészítették, szép lassan beleültették az emberekbe hogy nyugdíjpénztár = nyugdítőzsdén ellopják, lenyúlják a pénzed. Aztán amikor már megágyaztak ezzel a kommunikációval, akkor jött a megvédjük a nyugdíjakat a gaz nyugdíjtőzsdésektől! A nyugdíjvédelmi megbízott státusz már olyan szinten abszurdum, mintha a rókát tyúkvédelmi megbízottnak neveznék ki.....
zotya32 2010. 11. 28. 18:09
Előzmény: #113  Törölt felhasználó
#114
Törölt felhasználó 2010. 11. 28. 18:00
#113

Ma a magánnyugdíjpénztár, holnap az önkéntes, nemsoká a bankbetétem.

Tessék mondani, hogy is van ez?

Januártól szerettem volna egy másik öngondoskodási formába belépni.

Ezt meg is teszem, de Németországban.

Addig talán nem ér el a nagyvezír keze.
lesipuskas 2010. 11. 28. 17:40
Előzmény: #106  Törölt felhasználó
#112
Valami ilyesmi célt tűzött ki maga elé Oroszország a XX. század elején, meg Németország 1933-ban, határok nélküli világuralom központi irányítással. Ha jól emlékszem nem jött be :) De nézzük csak az EU-t, mintha nem lenne felhőtlen, és hogy elszomorítsalak, a Németek nem fognak neked nyugdijkompenzációt küldeni, inkább kilépnek az EU-ból :))
Törölt felhasználó 2010. 11. 28. 17:29
Előzmény: #106  Törölt felhasználó
#111
Adójóváírás csak az ÖNKÉNTES nyugdíjpénztári befizetések után jár, amit az adózott jövedelmedből teljesítesz oda ÖNKÉNTES alapon. A magánnyugdíjpénztárba az a 8% befizetés került, melyet a béredből vont le a munkáltatód, ez korántsem önkéntes, hanem kötelező járulékfizetés.

Aki nem fizet járulékot, az nem kap nyugdíjat. Ez eddig is így volt.

Törölt felhasználó 2010. 11. 28. 17:26
Előzmény: #108  Törölt felhasználó
#110
Pénznyelő,

Egyébként kevésszer hangzik el érvként, hogy aki maradna a mnyp-ban, és a fidesz mostani tv-módosítása kapcsán ezzel az állami nyugdíjának nem csupán a 25%-áról mondana le, hanem a 100%-áról, az a szabály vajon kibír-e 12 évnél többet, mint ahogy jelenlegi nyugdíj és mnyp szabályozás? Nekem még bő 20 évem van a nyugdíjig, addig még annyiszor, de annyiszor megváltozhat ez a szabály, hogy erre alapozni önmagában badarság. Az a biztos, ami a számlán van - hacsak le nem nyúlják azoktól utólag, akik maradnak...

Az állami ígéretek mind olyanok, mint a kutya vacsorája... :)

Szerintem nem kell 12 évet várnunk arra, hogy visszakapjuk az állami nyugdíjjogosultságunknak egy részét... Persze ez engem nem vigasztal meg azügyben, hogy a kurmány lábbal tiporja a magántulajdon alapjogait... :(
zotya32 2010. 11. 28. 17:21
Előzmény: #106  Törölt felhasználó
#109
Törölt felhasználó 2010. 11. 28. 15:49
Előzmény: #106  Törölt felhasználó
#108
Cabala, süt a hozzászólásodból a durva tájékozatlanság.

"Szerintem a nyuhdíjkasszák államosítása jó dolog - és lenne még jópár intézmény, ami állami kézben működik jobban: pl. bankrendszer, katonaság, rendőrség, stb."

A rendőrség, katonaság persze. Most is úgy működik.

És a bankrendszer hogyan? Lenne egy állami bank? És az mitől működne jobban? Olyan jó és olcsó volt az OTP ugye... (még most is az ugye a támadás, hogy milyen drága). Még mindig jobb az állami?

"Mindenki nyújtja a kezét majd nyugdíjért, de senki nem fizet be semmit? Mégis mi lesz ennek a vége??? Csodálkoztok? A magánnyugdíjnak azért kell megszűnnie, mert jelentős állami adójóváírást kaptak a befizetők a nagy semmire."

Miféle adójóváírásról beszélsz. Kevered az önkéntest a kötelező MNYP-val. Alapokkal sem vagy tisztában.
Törölt felhasználó 2010. 11. 28. 15:09
Előzmény: #106  Törölt felhasználó
#107
Ez most vicc?

Hülye vicc, még jó hogy nem léptünk bele!

viszont ha komoly, akkor fuss neki mégegyszer!

"A magánnyugdíjnak azért kell megszűnnie, mert jelentős állami adójóváírást kaptak a befizetők a nagy semmire."

Amit te mondasz az az önkéntes

Kérd meg Kubatovot tartson egy kis szemináriumot!

A magánrendőrségek és privát katonaságok (bandériumok) megszüntetését, és azonnali államosítását pedig magam is KÖVETELEM!:-))
Törölt felhasználó 2010. 11. 28. 15:01
Előzmény: #105  Törölt felhasználó
#106
Szerintem a nyuhdíjkasszák államosítása jó dolog - és lenne még jópár intézmény, ami állami kézben működik jobban: pl. bankrendszer, katonaság, rendőrség, stb.

Mindenki nyújtja a kezét majd nyugdíjért, de senki nem fizet be semmit? Mégis mi lesz ennek a vége??? Csodálkoztok? A magánnyugdíjnak azért kell megszűnnie, mert jelentős állami adójóváírást kaptak a befizetők a nagy semmire.

De ez a kérdés nem csak itt nálunk nehéz. Mint ahogy a kapitalizmusban is nehéz megtalálni a szociális háló erejének határait.

Bár én nem fogom megélni, de remélem, hogy egyszer megszűnnek a határok és rendes világbéke lesz, egy központi bankkal, egy központi kormánnyal, közös nyelvvel, közös fizetőeszközzel... stb., ahol a német is ugyanannyi nyugdíjat fog kapni, mint a román vagy a magyar vagy az amerikai nyugdíjas.
Törölt felhasználó 2010. 11. 28. 14:52
#105
Kíváncsi vagyok a holnapi napra.

Két dolog lehet:

1. Ezt a lépést már előre leegyeztették a külföldi fejesekkel, és csak vihar a biliben az egész.

2. Eddig nem szóltak senkinek, csak erőből nyomják a srácok.

Mindkét alternatíva elég rossz, de a 2. talán rosszabb, mivel erőre általában erővel reagálnak.

Jómagam már nem tartok magyar pénzintézetben semmit, kivéve a folyószámlámat, de ahogy látom ez nem is baj feltétlenül.

Kíváncsi leszek az árfolyamokra hétfőn.
Ha erősödik a forint, akkor mindent megbeszéltek előre a srácok, ha erősen gyengül, akkor valószínűleg nem, bár nem biztos...
zotya32 2010. 11. 28. 13:18
Előzmény: #103  Törölt felhasználó
#104
link

innen érdekesebb:
link

link

link

link

link
Törölt felhasználó 2010. 11. 28. 13:13
Előzmény: #102  Törölt felhasználó
#103
A lehetőséget megkapta tőlem is a Fidesz, nem éltek vele, hanem visszaéltek.
Törölt felhasználó 2010. 11. 28. 13:12
Előzmény: #101  Törölt felhasználó
#102
"Nekem minden megoldás szimpatikus, amely az állami bevételek és kiadások csökkentése irányába, azaz az állami újraelosztási arány csökkentését célozza, és minden olyan ellen vagyok, amely az újraelosztást növeli. Az újraelosztás általános csökkentése mellett az elosztás egyes részleteiben történő átcsoportosítással, azaz akár azzal is, hogy pl. az alapoktatásra a jelenleginél több, a felső fokúra pedig a jelenleginél (persze ezen belül is differenciáltan) kevesebb pénzt költsön az állam, azzal szintén egyetértenék.."

Teljes mértékben egyetértek.
Ebben sajnos a magyar állam nemhogy nem lesz partner, hanem ellenérdekelt fél.
Ilyen, racionális, előremutató lépéseket várni az államtól felesleges, azt nekünk, civileknek, polgároknak, a nemzet jövőjéért tenni akaró embereknek kell kivívniuk. Általában a jelenlegi állammal szemben.

Mára pedig, az eddig ellenérdekelt állam, hadviselő fél lett, ellenség, azzal hogy hadat üzent a jövőben gondolkodó, megtakarító, "hangya" társadalomnak.

A mai állam, egy fél-kommunista, hazug, maffiamódszerekkel kommunikáló állam.
A magántulajdon nem alkotmányos alapjog.
Hazudnak éjjel-nappal, minden hullámhosszon. Adócsökkentés helyett nettó adóemelés és járulékemelés. Nyugdíjpénztárak megvédése helyett azok ellehetetlenítése, hazug államosítása.
Az állampolgárok nem is alattvalók, hanem ellenségek lettek, akiket kizárnak a kockázatközösségből.

Hadüzenet a kommunistáktól. Az MSZMP párttitkároktól, KISZ-tagoktól, III/2-es ügynököktől.

Én a magam részéről felveszem a kesztyűt, az első jelentős ütközet az Mnyp fronton fog létrejönni. Számomra egyértelmű melyik oldalon kell állni. Áldozatokkal fog járni, de néha áldozatot kell hozni.
Lesz válaszom, amikor majd kérdezik: és te ekkor mit tettél?

Megjegyzem, az utolsó néhány napig várok a nyilatkozattal, mert addig 6x elmeszelhetik a törvényt, akár még Matolcsyt is, de ha nem így történik, akkor a helyzet egyértelmű...
Törölt felhasználó 2010. 11. 28. 12:55
Előzmény: #99  mondoka
#101
Ha újra elolvasod a délelőtti hosszabb légzetű írásomat, ahol a pufferről, az állami nyugdíjrendszerbe szükségszerűen beépítendő tőkefedezeti részről értekezek, akkor láthatod, hogy erre első azért volna szükség, hosza tisztán felosztó-kirovó rendszerek demográfiai kockázatait csökkentsék. Ha ezt az állam a saját alapjában tenné, akkor a mainál még nagyobb eséllyel nyúlná le az aktuális kurmányzat azt a tartalékot, és még az eu bíróságra sem mehetnénk, hogy ellopták a saját pénzünket.

Másrészről az imént éppen azt írtam, hogy az ecceri nyugdíjmegtakarító honnan tudná, hogy mibe kellene befektetni, ha még az állam és a profi nyugdíjpénztárak sem tévedhetetlenek. Ráadásul az önkéntesség nem fogja garantálni a szükséges mennyiségű puffer kialakulását.

Ezért szükséges kötelezővé tenni az állami nyugdíjak tőkefedezeti részét és ezért szükséges (és szerintem is jó), ha az állami alaptól elválva, magánpénztárakban, magánmegtakarításként kezelik - és nem az állam.

Látod, azt is megpróbálják lenyúlni, de nem fog sikerülni, ebben biztos vagyok, nem fog megállni az európai emberjogi bíróságon. Sem a cél, sem a forma. A zsarolás pedig....

Nekem minden megoldás szimpatikus, amely az állami bevételek és kiadások csökkentése irányába, azaz az állami újraelosztási arány csökkentését célozza, és minden olyan ellen vagyok, amely az újraelosztást növeli. Az újraelosztás általános csökkentése mellett az elosztás egyes részleteiben történő átcsoportosítással, azaz akár azzal is, hogy pl. az alapoktatásra a jelenleginél több, a felső fokúra pedig a jelenleginél (persze ezen belül is differenciáltan) kevesebb pénzt költsön az állam, azzal szintén egyetértenék...

Topik gazda

manci007
4 4 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek