Topiknyitó: Portfolio 2010. 11. 23. 19:53

A minisztériumba rendelte a pénztárak vezetőit Matolcsy  

Ugrás a cikkhez
Csütörtökön a Nemzetgazdasági Minisztériumba várják a pénztárak vezetőit. A tárca titkolja, mit akar közölni velük, nagy horderejű bejelentések is benne vannak a pakliban. A kormány amennyire csak lehet, bizonytalan helyzetet akar teremteni a...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=141859
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2010. 11. 24. 19:44
Előzmény: #113  B Gabor
#120
B. Gabor:

"Szivacsnak igaza van!
Ne hitelekből fedezzük a MNYP-ba utalt pénzeket, mert így ez drága.
Pénznyelőnek is igaza volna, ha mindez az elmúlt 12 évben csökkenő államadóság mellett történik! "

Veled is egyetértek. De csak részben. Mert valóban: az MNYP rendszer az átmeneti években/évtizedekben elég nagy minuszt okoz. Emellett nagyon felelős költségvetési politikát kellett volna folytatni. Pazarlás mellett ez a plusz tétel elviselhetetlenné válik. Csakhogy erre nem az a megoldás, hogy az ELŐREMUTATÓ (de most pénzbe kerülő) vegyes rendszert dobom ki 12 év után (azaz közel félúton) a kukába és visszacsinálom a régi szart és megtartom az összes szart az állami rendszerekben. Hanem éppen fordítva: a TÖBBI SZART KUKÁZOM ki, hogy ezt amiben már tettünk egy jó nagy lépést előre, folytassuk.
commander8 2010. 11. 24. 19:37
Előzmény: #108  szivacs
#119
Én igazat adok neked, a jelen teherviselőivel kapcsolatban.
DE. Azért azt sem szabad elfelejteni, hogy ha nyugdíjról beszélünk, akkor a teherviselés természetes velejárója a rendszernek. Nincs olyan nyugdíjrendszer amelyben ne kellene generációknak áldozatot vállalniuk, olyanokat is, amelyeknek a gyümölcseit aztán nem ők fogják élvezni.
Véleményem szerint ezen már túl vagyunk, sőt 1998.-ban már ezt jól átgondolták, és léptek. A nagyobbik problémát én abban látom:
1. Ahogyan ezek a pénztárak működnek. Nevetséges, a hozamszint, a működési költségek pedig csillagászatiak.
2. A stílus és az arrogancia, ahogyan a pénzeket egész egyszerűen elveszik. Ez nem áll messze a zsarolástól.
Törölt felhasználó 2010. 11. 24. 19:35
Előzmény: #111  gazmber
#118
Gazmber:

"A lényeget egyiken se írtátok le, mely sztem a hajdani mnyp-t megalkotók szándéka szerint az volt, hogy létrehozzanak egy ~100%-ban potyautast pártoló, komcsiszerű rendszer helyett egy ~25%-ban már korszerű, az egyéni motiválást némileg növelő, liberális, kapitalista, (amerikai!?) rendszert, ahhol az mnyp tag legalább részben úgygondolhatja, hogy a saját számláján összegyűlt pénz az övé lehet, és nem kell majd a mutyisztánok kénye-kedve szerinti nyugdíjosztogatást elszenvedni, nem kell akkor is a 40 évig a képébe röhögő ingyenélők hadával legalább ~25%-ban szolidarizálni...szvsz"

Teljesen egyetértek (nem először).
Törölt felhasználó 2010. 11. 24. 19:31
Előzmény: #108  szivacs
#117
"penznyelo, amit írsz, az makró szinten nagyjából így van, azzal a kiegészítéssel, hogy a nyugdíjkassza hiányát ezalatt a 12 év alatt a költségvetés pótolta ki az adófizetők pénzéből, ami nyilván többletterhet jelentett a jelenben."

Ez így van, senki nem vitatta. De a jelen többleterhe egyfajta befektetés a jövőbe, hiszen ezzel váltjuk ki a jövő fenntarthatatlan terheinek egy részét. Ráadásul ez még szinte nem is csak egy racionális "üzleti" döntés a jelenben, hanem gyakorlatilag kényszerhelyzet.
Törölt felhasználó 2010. 11. 24. 18:51
Előzmény: #113  B Gabor
#116
Na na, azért a bizonyos "többletteher" miatt az adót és járulékokat egyáltalán nem fizető munkakerülő segélyesek, valamint a szürke és fekete gazdaságot erősítő minimálbéres minimális adót és minimális járulékot fizetőknél kéne leginkább reklamálni. (A nyugdíjasnál már nem lehet a vékonyodó korfa miatt... :))
Nem a tőkefedezeti rendszer híveit kell noszogatni, akik hisznek abban, hogy mindenki annyi nyugdíjra jogosult, amennyit egyéni számláján megtakarít, amit prudens módon szeretne befektetve látni választható portfólióban.
Tudom, hogy Gyuri bácsiék is ígérik az egyéni számlát, de ez kevés, olyan dolgot akarnak garantálni, amit nem lehet, persze könnyen teszik a mindenkori jövőbeni kormányok kontójára, hiszen őket első sorban a jelenbeli haszon érdekli.
Az tőkefedezeti rendszer se garantál semmilyen hozamot, de nem is ígér.
Úgyis a hibridek korszakát éljük, lehet, hogy Gyuri bácsiék feltalálják a jól működő, az imént említett társadalmi problémákra is rezisztens felosztó-kirovó tőkefedezeti hibrid rendszert. Akkor majd el fogom ismerni, és örülni fogok a szuper nyugdíjamnak.
Törölt felhasználó 2010. 11. 24. 18:51
Előzmény: #109  McLain
#115
nem biztos hogy felesleges a számolgatás McLain, mert ugye nem tudod, hogy mennyi lesz akkor a 100% !
10-20 év alatt lecsökkenthetik a kezdőnyugdíjat úgy hogy az MNYP-s járulékod adhatja a teljes nyugdíjad akár 90%-át is!
Törölt felhasználó 2010. 11. 24. 18:35
Előzmény: törölt hozzászólás
#114
Tőled kell félnie...előveheted a sarokból a szivárványszínű zászlód, a madaras jelvényed, és megszálljátok kb 254-en a Kossuth teret...aztán hazamentek :))
Vagy mit is mondott a vezéred...el is lehet menni?
Szevasztok!

a válaszodat "pannon puma" jeligére várom a másik nickeddel együtt (pénznyelő) :))
B Gabor 2010. 11. 24. 18:15
Előzmény: #108  szivacs
#113
Szivacsnak igaza van!
Ne hitelekből fedezzük a MNYP-ba utalt pénzeket, mert így ez drága.
Pénznyelőnek is igaza volna, ha mindez az elmúlt 12 évben csökkenő államadóság mellett történik!
gazmber 2010. 11. 24. 17:48
Előzmény: #110  Sarpac
#112
Majd még az lesz az érdekes, hogy ez a pénz egyáltalán meg van-e?...legalábbis cash-be. Mert ugye a bankrendszer létének, működésének a lényege, hogy a beléjetett pénzeket az befekteti, hiteleket folyósít, finanszírozza a gazdaságot, mégha ezt sokszor nem is közvetlenül, hanem különféle tőkepiaci eszközökön keresztül teszi is..., hogy hozamokat tudjon fizetni az ügyfélnek...
Tehát lehet mennek majd a "hitelkárosultakhoz" hogy azonnal adják vissza a lét, mert kell a fülkeforradalmároknak....-:)
gazmber 2010. 11. 24. 17:32
Előzmény: #108  szivacs
#111
A lényeget egyiken se írtátok le, mely sztem a hajdani mnyp-t megalkotók szándéka szerint az volt, hogy létrehozzanak egy ~100%-ban potyautast pártoló, komcsiszerű rendszer helyett egy ~25%-ban már korszerű, az egyéni motiválást némileg növelő, liberális, kapitalista, (amerikai!?) rendszert, ahhol az mnyp tag legalább részben úgygondolhatja, hogy a saját számláján összegyűlt pénz az övé lehet, és nem kell majd a mutyisztánok kénye-kedve szerinti nyugdíjosztogatást elszenvedni, nem kell akkor is a 40 évig a képébe röhögő ingyenélők hadával legalább ~25%-ban szolidarizálni...szvsz
Sarpac
Sarpac 2010. 11. 24. 17:18
Előzmény: #109  McLain
#110
És erre bólogatni fognak a pénztárak pápá 3000mrd nyilván!:DDD
McLain 2010. 11. 24. 17:14
Előzmény: törölt hozzászólás
#109
a visszalépés-maradás kérdését úgy lehetne korrektül eldönteni, ha tudnánk, hogy az mnyp-be fizetett összeg után az mnyp mennyi nyugdíjat fizet, illetve az állam mennyit fizetne.

monnyuk a 16.23-as hírben a 70%-os elvonás feleslegessé teszi a számolást, nem hagy sok lehetőséget. korrekt meg akkor lenne, ha ezután a munkáltató által fizett zseton is az mnyp-be folyna.
szigorúan szvsz.
szivacs
szivacs 2010. 11. 24. 16:51
Előzmény: #91  Törölt felhasználó
#108
Figyelj penznyelo!
Én áldoztam rá időt, hogy normálisan és tárgyszerűen beszéljünk egy témáról. Ezt nem illik elintézni annyival, hogy "csűrcsavarás". Úgy láttam, hogy te sem szereted az ilyen jellegű válaszokat. Légy szives, ha valamiben igazam van azt ismerd el, ha meg úgy gondolod, hogy nem, akkor meg fejtsd ki, hogy miért hiszed másképp.

Figyelj csak, megmutatom, hogyan kell.

penznyelo, amit írsz, az makró szinten nagyjából így van, azzal a kiegészítéssel, hogy a nyugdíjkassza hiányát ezalatt a 12 év alatt a költségvetés pótolta ki az adófizetők pénzéből, ami nyilván többletterhet jelentett a jelenben.
Amit én írtam, az viszont arra a korosztályra igaz, akik ennek a többlettehernek a jelentős részét elszenvedték, az előnyökből viszont, amit írsz és ami csak jóval később fog jelentkezni, koruknál fogva nem fognak részesülni. Ez pedig azt jelenti, hogy az átállás terheit javarészt ők viselték.

Tudom, neked a jövő felélésének kérdése a szívügyed, amiben egyébként igazad van, engedtessék meg nekem ugyanakkor, hogy én viszont a jelen terheit viselőkkel érezzek együtt és az ő áldozataik elismerésére is igényt tarthassak.
Egyetértesz?

Törölt felhasználó 2010. 11. 24. 16:39
Törölt hozzászólás
#107
Törölt felhasználó 2010. 11. 24. 16:36
Előzmény: törölt hozzászólás
#106
nemigazországban nemigazemberekkel
nem igazán szoktam érvelni
Törölt felhasználó 2010. 11. 24. 16:35
Előzmény: #103  szivacs
#105
:DD
Törölt felhasználó 2010. 11. 24. 16:34
Törölt hozzászólás
#104
szivacs
szivacs 2010. 11. 24. 16:33
Előzmény: #99  Törölt felhasználó
#103
olyan kis szerény név, mint akinek barátságosan megsimogatnád a kis buksiját a télapóünnepen...:-)
Törölt felhasználó 2010. 11. 24. 16:33
Törölt hozzászólás
#102
Törölt felhasználó 2010. 11. 24. 16:31
Előzmény: #84  szivacs
#101
látom, ezt a kupacot is jóízűen befaltad. egészségedre

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek