Topiknyitó: Portfolio 2010. 11. 20. 07:30

A Fidesz megszavazza a Költségvetési Tanács forrásait tizedelő indítványt  

Ugrás a cikkhez
Egyre valószínűbb, hogy jövőre 10 millió forintból lesz kénytelen gazdálkodni a Költségvetési Tanács. A Fidesz sajtóirodája ugyanis arról tájékoztatta az Indexet, hogy a frakció megszavazza Varga József kormánypárti képviselő módosító indítványát,...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=141714
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2010. 11. 24. 12:23
Törölt hozzászólás
#123
Törölt felhasználó 2010. 11. 24. 12:03
Előzmény: #121  Törölt felhasználó
#122
Költségvetési Tanácsra csak rossz kormányok esetén van szükség, de az Orbán-kormány nem az. Ezt még a legeccerűbb hívők is tudják, csak te nem. :)
Törölt felhasználó 2010. 11. 24. 10:01
Előzmény: #120  Törölt felhasználó
#121
"Orbán Viktor: Költségvetési tanácsot kell felállítani

2006. március 21. 13:58

Az új kormányzati ciklusban költségvetési tanácsot kell felállítani annak érdekében, hogy a kormány illetve a parlament reális, betartható költségvetést alkosson - jelentette ki Orbán Viktor, a Fidesz elnöke kedden a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara kibővített elnökségi ülésén, Budapesten. A létrehozandó költségvetési tanács - amelyben helyet kapna az Állami Számvevőszék elnöke is - különleges jogokkal lenne felruházva, első körben visszaküldhetné a nem reális törvényjavaslatot a kormánynak, második körben pedig a parlamentnek - mondta Orbán Viktor. (MTI)"
Törölt felhasználó 2010. 11. 24. 09:53
#120
"Az ország hosszabb távú érdekeit, a gazdaság tartós stabilitását, s a következő generációk jólétét szem előtt tartó, felelősségteljes és átlátható költségvetési politikának hazánkban nincsenek hagyományai. A magyar gazdaságpolitikát szélsőséges költségvetési ciklusok – a jelentős túlköltekezések és megszorítások ismétlődései – jellemezték, amelyek, miközben aláásták a gazdálkodás biztonságát, az államadósság fenntarthatatlan növekedéséhez, ezzel pedig egyre súlyosabb állami kamatterhekhez is vezettek. A 2008 őszén kibontakozott, világméretű válság nyomán bizonyossá vált, hogy a múltban folytatott költségvetési politika jelentősen hozzájárult a magyar gazdaság sérülékenységéhez.

A 2008. évi LXXV. törvénnyel létrehozott Költségvetési Tanács tagjai az új intézmény fő hivatását a hazai állampénzügyek átláthatóságának és fenntarthatóságának előmozdításában látják."
link

"A Költségvetési Tanács a takarékos állami gazdálkodásról és a költségvetési felelősségről szóló 2008. évi LXXV. törvény 7. § (2) bekezdésének d) pontja alapján becslést készít mind a benyújtást követően, mind a zárószavazást megelőzően a költségvetési és pótköltségvetési törvényjavaslatok, valamint minden olyan, az Országgyűlés által tárgyalt törvényjavaslat költségvetési hatására vonatkozóan, amely külső tételek alakulására befolyással lehet. Ugyanezen szakasz a) pontja szerint makrogazdasági előrejelzéseket készít, a g) pont alapján tájékoztathatja az Országgyűlés költségvetési ügyekben feladatkörrel rendelkező bizottságát a költségvetési fegyelem megtartását és az államháztartás átláthatóságát célzó jogszabály-alkotási javaslatairól.
A Költségvetési Tanácsnak a költségvetési törvényjavaslat véleményezését 2010. július 1-jétől kell ellátnia, azonban a KT 4/2009 (VIII.13.) határozatával és több nyilatkozatában jelezte, hogy már a 2010. évi költségvetési törvény tárgyalási folyamatában is szeretne állást foglalni."
link
Törölt felhasználó 2010. 11. 24. 09:21
Előzmény: #117  togyozo
#119
azt szerintem tögzíthetjük, hogy hugoék ráereszthették volna a KEHI-t a KT-ra, hogy ellenőrizzék a költségvetését. Elég valószínű, hogy hugo is úgy látja, nem lehet fogást találni a KT-n a költségvetése miatt (ellentétben a Margit híddal), ezért nem is bonyolódtak bele a részletekbe. A fogyatékos zombik szerintem meg vannak arról győződve, hogy a közel 1 MD Ft költség megegyezik a 3 fős tanács személyi jellegű ráfordításával. ugye pampa?
Törölt felhasználó 2010. 11. 24. 01:12
Előzmény: #117  togyozo
#118
A 3 tanácstag max. havi 2 milla => évi 30 milla/fő (szuperbruttó) => 90 m/év
Akkor azért a 459-ből még >360 marad, ami 30 m/hó a 30 alkalmazottra, ami a kor és képzettségi eloszlást tekintve szerintem átlagosan jóval olcsóbban is (a feléből?) kijöhet. De a tanácstagok esetén sem biztos, hogy a max. lehetséges értékkel kell számolnunk, figyelembe véve az szmasz szerinti leterheltségüket és egyéb foglalkozásaikat. ...
togyozo 2010. 11. 23. 22:45
Előzmény: #115  Törölt felhasználó
#117
Bandi!

"kb. 450 milla/év költséget becsültem piaci díjazással elegendőnek változatlan szerkezet, méret és feladatkör mellett"

A KT előirányzatában 459 millió bérkifizetés szerepelt 2011-re

Azt meg azért ne felejtsük el, ha abból a 830 millióból levonjik a dologi költségek ÁFA vonzatát+az SZJA és TB mértékét, akkor a KT-ra jutó nettó költségvetési forrás kb. 400-500 millió
Törölt felhasználó 2010. 11. 23. 22:00
Előzmény: #112  Törölt felhasználó
#116
Valóban kizárólag a honlapjuk adatait használtam (de azt részletesen átolvastam), meg azt az infót, hogyjelenleg 70% személyi kiadás, meg hasonló szervezetek működtetésére vonatkozó korábbi tapasztalataim.
(és valóban, még az SPSS bérleti díját is figyelembe vettem. :))
Törölt felhasználó 2010. 11. 23. 21:53
Előzmény: #114  Törölt felhasználó
#115
Én még véletlenül sem szüntetném meg (amint hozzászólásomból nyilvánvaló), ugyanakkor a honlapon jelzett adatok alapján kb. 450 milla/év költséget becsültem piaci díjazással elegendőnek változatlan szerkezet, méret és feladatkör mellett. persze szvsz!
Törölt felhasználó 2010. 11. 23. 21:21
Előzmény: #104  Törölt felhasználó
#114
Bandi, a részletek ismerete nélkül (aminek te sem vagy birtokában) bátor kijelenteni valamiről, hogy a feléből is kijönne. Fogalmazzunk így: soknak tűnik a 800m / év. Ezt én is így gondolom.

Na de ez nem jelenti azt, hogy akkor szűntessük is meg. Gondolom, ezt te is tudod.
Törölt felhasználó 2010. 11. 23. 19:41
Előzmény: #98  Törölt felhasználó
#113
A kitiltások sokszor ok nélkül történtek. A többi meg provokáció volt ez az egy - togyózonak írt mocskos mondat - kivételével. Nem minden nickemre jöttél rá, volt kettő amire szerintem még ma sem jöttél rá (igaz nem is egyszerű):)
Törölt felhasználó 2010. 11. 23. 14:59
Előzmény: törölt hozzászólás
#112
szerintem megnézte a honlapjukat és látta, hogy cca. 30 elemző dolgozik a KT-nak. Ehhez rendelt egy számára elfogadhatónak tűnő fizetést annak járulékaival.
Törölt felhasználó 2010. 11. 23. 14:55
Törölt hozzászólás
#111
Törölt felhasználó 2010. 11. 23. 14:54
Törölt hozzászólás
#110
Törölt felhasználó 2010. 11. 23. 14:53
Előzmény: #102  Törölt felhasználó
#109
megint belapátoltak egy kupaccal a polgárok torkába. ezek a fiúk egymás térdét csapkodják, úgy mulatnak azon, mi mindent meg lehet etetni a zemberekkel.

Törölt felhasználó 2010. 11. 23. 14:15
Előzmény: törölt hozzászólás
#108
Szerintem a Tanács céljai hasznosak, feladata fontos, jelenlegi tagjai pedig megfelelőek, ugyanakkor a honlapján található adatok alapján szerintem költségvetésük mintegy 40%-os csökkentése indokolt lehet.
szivacs
szivacs 2010. 11. 23. 13:36
Előzmény: #105  Törölt felhasználó
#107
Vondd vissza a "szarozásaidat"!
Kérj bocsánatot!
Törölt felhasználó 2010. 11. 23. 12:45
Törölt hozzászólás
#106
Törölt felhasználó 2010. 11. 23. 12:44
Előzmény: #104  Törölt felhasználó
#105
jogos. gondolom lehet majd olvasni arról, mennyibe került a 2009/2010-es működésük és azt mire fordították
Törölt felhasználó 2010. 11. 23. 12:34
Előzmény: #103  Törölt felhasználó
#104
Azért ennek a csapatnak szerintem még piaci körülmények közt is ki kellene jönnie 450 milla/év költségből.
Törölt felhasználó 2010. 11. 23. 11:44
Előzmény: #97  jumbo2
#103
itt van a stáb:
link

kiváncsi vagyok, hogy melyik párthoz tartoznak, kérlek írd meg, ha ilyen biztos vagy benne.
ugyanis a kritikák, amiket láttam (és ezt hangsúlyozom, nem bogarásztam az anyagokat most át)
eléggé minden irányba szóltak, ha volt miért.
Törölt felhasználó 2010. 11. 23. 09:56
Előzmény: #100  pampa
#102
minden olyan fideszes zombit köteleznék 10 éves lejáratú magyar állampapír vásárlására (minden likvid eszközéből), aki a KT megszüntetése mellett érvelve szajkózza rogán-lázár sületlenségeit.

Törölt felhasználó 2010. 11. 23. 08:25
Előzmény: #100  pampa
#101
Pampa, ha elismered, ha nem, nekem nem szokásom a sértegetés, személyeskedés (megjegyzem, te is azok közé tartozol, akiknek szintén nem). Ez persze nem jelenti azt, hogy sok ezer hozzászólásból egyszer-egyszer nem ragadtattam el magam. Mert ilyen volt, sose tagadtam, sőt - a többséggel ellentétben - még az elnézés kérés is megy.

Engem pl. azért figyelmeztettek, mert azt írtam, hogy "állatkertben érzem magam". Ez még a te "sötét" minősítésednél is enyhébb. Drop nyomott fel sunyi módon, mert persze nem írta ide meg magától. (na pl. ez is egy különbség, én ugyanis megírom).

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek