Topiknyitó: Portfolio 2010. 11. 08. 12:09

Öt évre visszamenőleg vetnék ki a 98%-os különadót  

Ugrás a cikkhez
Hétfőn ismertette a 98 százalékos különadóról szóló új kormánypárti javaslatokat Lázár János, a Fidesz frakcióvezetője. Azt mondta, a nyugdíjba menőknek nem kell a különadót megfizetniük, a munkavállalók pedig a vezető beosztásban dolgozóknál 1,5...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=141039
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
pampa 2010. 11. 10. 13:36
Előzmény: #251  jumbo2
#260
Engem pedig a "sötét" jelzőért figyelmeztettek...
Más ezekszerint többet megengedhet magának....

Vissza kell venni a beírásokból,csak elvétve egy-kettőt. Ne generáljuk a forgalmat majd csak vissza esik a reklámbevételük a látogatottsági adat miatt.

Én azóta a tizedét sem írom az előtte beírt hozzászólásnak.

jumbo2 2010. 11. 10. 13:36
Előzmény: #255  Törölt felhasználó
#259
Mit nem tudunk? A 2009-es hiányról derült ki utólag, hogy nem annyi volt, amennyi.

Persze lehet mondani, hogy a 4.1% nem volt durva, ugyanakkor fenntarthatatlan. Reform nulla, fenntarthatóság 0.

Abban viszont igazad van, hogy még így is jobb volt, mint a szocik előző 7 év kormányzása.
Törölt felhasználó 2010. 11. 10. 13:36
Előzmény: #256  jumbo2
#258
Drop:

"De nem a 2800 millió feléléséről van szó, hanem az állandó évi 360 milliárd-os MNYP befizetés megszüntetéséről, aminek hatása nem szűnik meg 4 év múlva."

Akkor nem ismered a költségvetést. 360 mrd a befizetések átirányítása. De 530 mrd-ot a VAGYON-ból költünk már jövőre el. Enélkül a hiány magasabb lenne, mint idén.
jumbo2 2010. 11. 10. 13:34
Előzmény: #254  Törölt felhasználó
#257
"Szerintem te ennél sokkal durvábbakért lettél kitiltva"

Fogalmam sincsen, miért lettem akkoriban kitiltva, akkor sem értettem. Nem anyáztam soha senkit.

Közben egyik kitiltásom beugrott. Tóta W.-d idéztem, amiben volt egy kurva szó. Ironikusan értettem, mert utálom Tótát.
Kitiltottak.
jumbo2 2010. 11. 10. 13:31
Előzmény: #248  Törölt felhasználó
#256
"a különadó IDEIGLENES"
Egyelőre 4 évre szól. Aztán meglátjuk. Gondolom nem 10 éves tervet akarsz most elfogadtatni a parlamenttel.

"Az MNYP pénzek meg ELFOGYNAK."
De nem a 2800 millió feléléséről van szó, hanem az állandó évi 360 milliárd-os MNYP befizetés megszüntetéséről, aminek hatása nem szűnik meg 4 év múlva.

Szóval nem látom, mi az a nagyon fenntarthatatlan.

Az MNYP vagyonból biztosan költeni kell a BKV, MÁV konszolidációjára ill. államadósság csökkentésére. De mi mást lehetne tenni?

Nem egyszerű a helyzet, hiába akarod a fideszre ráhúzni a vizes-lepedőt.
Törölt felhasználó 2010. 11. 10. 13:30
Előzmény: #253  jumbo2
#255
3.8% helyett lehet, hogy 4.1% lett volna (nem tudhatjuk persze, hogy ők mit léptek volna még év közben). Ez nem olyan kirívóan durva, mint az, hogy jövőre, ha nem vennék el az MNYP-s pénzeket, akkor nemhogy csökkene, hanem NŐNE A HIÁNY.

Erre persze nem reagáltál. Szerinted ez jó így?
Törölt felhasználó 2010. 11. 10. 13:28
Előzmény: #251  jumbo2
#254
Szerintem te ennél sokkal durvábbakért lettél kitiltva, de nem tudom, mert nem emlékszem rá. Ja és persze folyamatosan komcsi, országrabló, hazug, tolvaj, bértopicoló jelzőkkel illetsz. Olvasd már vissza magadat, mielőtt sírva szaladgálsz anyuci szoknyája alá miután leszóltál valakit, az meg visszaszól neked.

Az idézett szövegemben mi a csúnya? A "rövid távot néző"? A "szemellenzős"? Vagy a "gyűlölettől elvakult"?
jumbo2 2010. 11. 10. 13:26
Előzmény: #247  Törölt felhasználó
#253
De Bajnai is hazudott és végül 4,1% lett a hiány.
Ami a már adott körülmények között elfogadhatatlan és a csőd felé visz.

Vagy szerinted nem?
Törölt felhasználó 2010. 11. 10. 13:25
Előzmény: #250  szivacs
#252
Oké. És mi legyen helyette szerinted? Nos?
jumbo2 2010. 11. 10. 13:25
Előzmény: #248  Törölt felhasználó
#251
"hozzád hasonló gyűlölettől elvakult rövidtávot néző szemellenzősöknek köszönhetően a kövi választást is"

Moderátorok!!!

pénznyelő teljesen bekattant, csak ilyen stílusban tud kommunikálni. Minden nap több ilyet ír nekem címezve.

Ez normális?

Engem ezért 2x tiltottatok ki.
szivacs
szivacs 2010. 11. 10. 13:24
Előzmény: #242  Törölt felhasználó
#250
Nos, akkor gondoljunk kicsit bele, hogy hol is tartunk most.

Az alsóházba bejutott valamennyi párt - kivétel nélkül - olyan javaslatot tett, hogy az általuk meghozandó törvény hatálya 3-8 évre visszamenőleges legyen és azt az Alkotmánybíróság se írhassa felül. Az LMP bizonyította, hogy Lehetetlen a Más Politika - ők 3 évet javasoltak. Legmesszebb az MSZP ment a 8 éves elképzelésével, amely nyilvánvaló politikai érdekből a fideszeseket is szeretné bevonni a törvény hatálya alá, azzal sem törődve, hogy ez meghaladja az adóelévülési 5 éves határt.

Ezzel most ismételten megmutatkozott a jelenlegi politikai berendezkedés természete, az alkotmányos, demokratikus jogállam díszletei között valójában működő önérdekű pártokrácia, amely a pártok lényegi természetéből fakadóan mindenen képes átgázolni a kizárólagos hatalom megszerzése érdekében, felrúgva az alkotmányosságot és akár még a végrehajthatóságot is (iratmegőrzési határidőn túli adóztatás).

Az elmúlt 20 év során megtapasztalt kudarcos berendezkedés újra megmutatta, hogy jelenlegi formájában alkalmatlan a magyar nemzet problémáinak eredményes megoldására és egy sikeresen működő társadalom kialakítására sőt még saját belső zavarainak konzisztens kiküszöbölésére is.
Törölt felhasználó 2010. 11. 10. 13:09
Előzmény: #244  jumbo2
#249
Mégegyszer: a jövő évi hiány MAGASABB lenne az MNYP-s pénzek nélkül. Azaz szeretett vezéred nem oldott meg semmit a strukturális bajokból, sőt, fokozta azokat és 2800 mrd lenyúlásával elfedi a problémát. Azaz feléljük a jövőt. Kvázi hitelből tartjuk fenn a jólétet Amolyan Kádári módon. (az állam jövőbeli tartozásai a nyugdíjak miatt jelentősen megnő ugyanis).

Ismét megkérdezem: ez tetszik neked annyira?
Törölt felhasználó 2010. 11. 10. 13:06
Előzmény: #244  jumbo2
#248
Drop:

"A különadók 4 évre lesznek érvényesek, az MNYP-be nem fizet a kormány.

Vagyis nem gondolom, hogy ez idő alatt probléma lenne a 3%-os hiány elérésével.

Ha gond lenne, akkor az adócsökkentést elhalasztják."

Ezt pofázom én is. 2014-ig nem lesz gond. Nem hát, nem hülyék. Meg is nyerik majd az ostoba marikanéniknek és a hozzád hasonló gyűlölettől elvakult rövidtávot néző szemellenzősöknek köszönhetően a kövi választást is.

Csakhogy a különadó IDEIGLENES. Az MNYP pénzek meg ELFOGYNAK. Így az általuk kitalált rendszer FENNTARTHATATLAN. Ez nem hosszútávú gazdaságpolitika. Hanem 2800 mrd felélése. Ezt a szocik is megtehették volna. Ezzel csak eltakarjuk a szart egy ideig, de attól az még ott marad.
Törölt felhasználó 2010. 11. 10. 13:02
Előzmény: #243  jumbo2
#247
Igen. Bajnai személye, hozzáállása a pozíciójához és az általa elvégzett válságmenedzselés tetszett. Nem az ő iránya fenntarthatatlan és szakadék felé vivő, hanem a korábbi szoci kormányé (Megyó+Gyurcsány 1. ciklusa). És ugyancsak fenntarthatatlan a Fidesz jelenlegi gazdaságpolitikája is és csak azért nem visz a szakadék felé, mert az MNYP lenyúlásoktól megmenekülünk ettől kb. 4 évig. De utána mi lesz?
cscsb 2010. 11. 10. 12:53
Előzmény: #245  Törölt felhasználó
#246
Törölt felhasználó 2010. 11. 10. 12:43
Előzmény: #241  szivacs
#245
gratulálok szivacs. jól ráéreztél a lényegre. csak ellenőrzésképpen: mennyi 1 + 1 ?
jumbo2 2010. 11. 10. 12:38
Előzmény: #234  Törölt felhasználó
#244
A különadók 4 évre lesznek érvényesek, az MNYP-be nem fizet a kormány.

Vagyis nem gondolom, hogy ez idő alatt probléma lenne a 3%-os hiány elérésével.

Ha gond lenne, akkor az adócsökkentést elhalasztják.
jumbo2 2010. 11. 10. 12:35
Előzmény: #234  Törölt felhasználó
#243
Te írtad, hogy tetszett Bajnai kormányzása. Pedig az irány fenntarthatatlan és a szakadék felé tart.
Törölt felhasználó 2010. 11. 10. 11:58
Előzmény: #241  szivacs
#242
Az MSZP 8 éves terve nyilván azért fogalmazódott meg, hogy akkor a Fideszes végkielégítések is essenek bele. Ha már. Ez egy szimpla politikai játék. Ennyi.

Egyébként én már sokszor leírtam a véleményem: ez a visszamenőleges hatály, meg az AB kiiktatása, ez nagyon durva irányvonal. Ennek sokkal nagyobb lesz az ára, mint az a politikai nyerő és/vagy bevételi többlet, mint amit remél ettől az állam.
szivacs
szivacs 2010. 11. 10. 11:53
#241
"Szijjártó: a Jobbik és az LMP ötlete volt a különadó ötéves visszamenőlegessége" - link

"Ezt a Jobbik javaslatára öt évre visszamenőleg kellene megfizetni. Az LMP 3 évet, az MSZP pedig nyolc évet javasolt."
- link

Akkor most minden parlamenti párt alkotmánysértő, leginkább az MSZP a 8 évével ami már az adóelévülésen is túlnyúlik ?

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek