Topiknyitó: Portfolio 2010. 11. 08. 12:09

Öt évre visszamenőleg vetnék ki a 98%-os különadót  

Ugrás a cikkhez
Hétfőn ismertette a 98 százalékos különadóról szóló új kormánypárti javaslatokat Lázár János, a Fidesz frakcióvezetője. Azt mondta, a nyugdíjba menőknek nem kell a különadót megfizetniük, a munkavállalók pedig a vezető beosztásban dolgozóknál 1,5...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=141039
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
tokos. 2010. 11. 09. 16:47
Előzmény: #179  Törölt felhasználó
#180
Ebben igazad van, de nem hiszem, hogy valaha dicsergettem volna oket.
Törölt felhasználó 2010. 11. 09. 16:25
Előzmény: #176  tokos.
#179
azért morálisan igencsak jót tenne a munkavállaló magyaroknak, ha az eltartott cigók itthon picire húznák össze magukat, miután jól pofánverték őket kisbaltával :)
Törölt felhasználó 2010. 11. 09. 16:22
Előzmény: #175  Törölt felhasználó
#178
igenis az szja kulcs omnipotens, aduász :) nem kártyáztál még 0viékkal? :) ott a fedáksári után jön a lineáris szja :)
Törölt felhasználó 2010. 11. 09. 16:18
Előzmény: #172  tokos.
#177
"Sajnos nem voltak eléggé olvasottak, így viszont nem tudjuk meg, hogy mi lett volna ha. A sima 16-19% viszont bevált."

épp most írtam, hogy nem vált be :)

egyetlen logikai érved tehát az, hogy a lineáris adózást bevezetőknél jobban alakult a gazdaság? (megj.: már amelyiknél...)
erre az a válaszom, hogy ennél "picit" bonyolultabb a helyzet, a lin. adókulcs még csak logikailag sem elégséges feltétele (de nem is szükséges) a gazdasági fejlődésnek, a gyakorlatban meg amúgy is kismillió egyéb tényezőtől függ
enyhén szólva is szemellenzős, hogy a sok paraméter közül egyetlen egyben véled felfedezni a gyógyírt a bajokra

ez alapján az kellene legyen a siker kulcsa, hogy szlávok :) mert a szlávok ezek alapján kultúrfölényben vannak a magyarokkal szemben :)
(ami sajnos részben még igaz is lehet, mondjuk én speciel nem hiszek benne :) )
a szlovének, csehek, szlovákok, stb. közül amúgy is inkább csak az első 2 áll jobban...
tokos. 2010. 11. 09. 16:12
Előzmény: #174  Törölt felhasználó
#176
Az éhséglázadásra emlékszem, de fogalmam sincs, hogy mekkora GDP arányos elvonást jelentett. Szerintem elhanyagolhatót.

Az egyetemeken nálunk is látszani fog ha jól értesültem.
Törölt felhasználó 2010. 11. 09. 16:11
Előzmény: #173  Törölt felhasználó
#175
nehéz nálunk összetett mondatokkal operálni. köszi szijjártó.
Törölt felhasználó 2010. 11. 09. 16:10
Előzmény: #170  tokos.
#174
a tyúk és a tojás példájához annyit: a) tótéknál komoly éhséglázadások voltak annak idején. b) az útjaikon és egyetemeiken pl. látszik az újraelosztási arányuk. ezzel azt is szeretném jelezni, hogy a 35% kicsit kevés. de hát van élet a 35 és a 48 % között. ugyebár
Törölt felhasználó 2010. 11. 09. 16:10
Előzmény: #170  tokos.
#173
az szja rendszere önmagában kevés a gazdasági növekedés kérdésének eldöntéséhez - honnan lesz szja, ha a vállalkozások elmenekülnek, függetlenül az szja kulcsoktól, azok kedvező / nem kedvező voltától?
normális apeh kellene, normális adózási rendszer (art., áfatörvény, stb.) nem százmilkás adótartozás-elengedések, stb.
a lineáris szja kulcs édeskevés
senki nem azért megy el továbbképzésre, stb. mert faja a lineáris kulcsocska :)
tokos. 2010. 11. 09. 16:07
Előzmény: #169  Törölt felhasználó
#172
"tehát: a lineáris adózás nem hülyeség, ezt soha nem állítottam. az viszont hülyeség, ha azt a ziccert kihagyja a kurmány, hogy a 16% mellett lenne egy 40%-os, 1,5*12 millás sávtól felfelé, mivel az nem vetne gátat a gazdasági emelkedésnek
ugye, hogy nem is olyan bonyolult? csak nem kellene sarkítani, ferdíteni :)"

Nem ferdítek, leírom mégeccer, mert nem érted. A szomszédoknál nincs 1.5x12-nél másik kulcs. Az, hogy szerinted mi a jó, az egy másik kérdés, nyilván, ha a szomszédok vezetői is hozzád hasonlóan széleslátókörűek, és olvasottak lettek volna, akkor a 16-19% mellé betettek volna egy 40-60%-os kulcsot.

Sajnos nem voltak eléggé olvasottak, így viszont nem tudjuk meg, hogy mi lett volna ha. A sima 16-19% viszont bevált.
Törölt felhasználó 2010. 11. 09. 16:04
Előzmény: #163  tokos.
#171
"Tehát hajtsunk a könnyű prédákra? Az lenne a lényeg, hogy azokon hajtsuk be, akiken a legegyszerűbb? "

egyébként részben igen, hiszen akik szja-t fizetnek, nem fognak elköltözni, csak mert 16% helyett 40%-ot adóznak mondjuk havi 500e után (maradva a régi 2 milkás példánál), míg a vállalkozók igen (ezt is rendesen elkúrta elqro, de legalább el is ismerte)
tokos. 2010. 11. 09. 16:03
Előzmény: #167  Törölt felhasználó
#170
Nyilván fontos szerepe van a dologban az újraelosztásnak, de szerintem az sem igaz, hogy az maga elég.

Az sem teljesen egyértelmű számomra, hogy mi volt előbb, a tyúk, vagy a tojás, azért ment le 35%-ra náluk az újraelosztás, mert megugrott a GDP, és a kiadásokat kb szintentartották, vagy azért ugrott meg a GDP, mert csökkentették 35%-ra az újraelosztást.

Kíváncsi lennék rá, de nem tudok utánanézni.
Törölt felhasználó 2010. 11. 09. 15:58
Előzmény: #163  tokos.
#169
"A kérdés jelenleg az, ha esetleg nem jutott volna el hozzád, hogy bevált, vagy sem, és nem az, hog yigazságos, vagy nem. Egyébként meg az igazság eléggé szubjektív kategória. A gazdasági növekedés viszont eléggé objektív."

nem tudom eldönteni, hogy szándékosan ferdítesz, vagy ennyire bonyolult dolgot írtam :)

nekifutok még 1x, de nem biztos, hogy újra fogok vállalkozni rá :)

tehát: a lineáris adózás nem hülyeség, ezt soha nem állítottam. az viszont hülyeség, ha azt a ziccert kihagyja a kurmány, hogy a 16% mellett lenne egy 40%-os, 1,5*12 millás sávtól felfelé, mivel az nem vetne gátat a gazdasági emelkedésnek
ugye, hogy nem is olyan bonyolult? csak nem kellene sarkítani, ferdíteni :)
Törölt felhasználó 2010. 11. 09. 15:57
#168
Törölt felhasználó 2010. 11. 09. 15:56
Előzmény: #166  tokos.
#167
városi legenda. pl. a szlovák csoda egyrészt annak köszönhető, hogy végre beengedték a külföldi tőkét, másrészt annak, hogy az újaelosztás arányát 35% alá vitték. nálunk 55-ről vitték bajnaiék 48-ra. hugo most tornázza 50 fölé.
tokos. 2010. 11. 09. 15:54
Előzmény: #165  Törölt felhasználó
#166
Arra utaltam, hogy a versenytársak nagy részénél a lin. adó bevált.
Törölt felhasználó 2010. 11. 09. 15:48
Előzmény: #163  tokos.
#165
nem túl nagy azoknak a tényleges illusztrációknak az irodalma, amelyek az szja csökkentés gdp-re gyakorolt hatását mutatják. ez leginkább matolcsy fejecskéjében létezik.
Törölt felhasználó 2010. 11. 09. 15:45
Előzmény: #160  Törölt felhasználó
#164
mindenesetre szívesen látnék egy végkielégítési top100-as listát forever az interneten. kíváncsi vagyok, ki kapott többet baranyinál
tokos. 2010. 11. 09. 15:44
Előzmény: #161  Törölt felhasználó
#163
"gyurcsány "off-shore" fecót meg kicsit nehéz lesz megadóztatni, függetlenül az szja-kulcsoktól"

Tehát hajtsunk a könnyű prédákra? Az lenne a lényeg, hogy azokon hajtsuk be, akiken a legegyszerűbb?

Hát ez a szoci szemlélet, a baj csak az, hogy az ország meg lassan fényévekre marad el azoktól az országoktól, akiket pár évvel ezelőtt még lesajnáltunk, és akiknek setét, műveletlen vezetői, akik még az általad írt könyvtárnyi irodalmat sem olvasták, bevezették a lineáris adózást...

Tudom, nem csak attól függ a dolog, de némileg érdekes a kampány.

A kérdés jelenleg az, ha esetleg nem jutott volna el hozzád, hogy bevált, vagy sem, és nem az, hog yigazságos, vagy nem. Egyébként meg az igazság eléggé szubjektív kategória. A gazdasági növekedés viszont eléggé objektív.
szivacs
szivacs 2010. 11. 09. 15:41
Előzmény: #125  Törölt felhasználó
#162
"Ebbe nagyon nem tartozik bele egymás sértegetése..."

Lássunk néhány példát erre, hogy is csinálod:

"Szerintem ez nagyon jellemtelen, unintelligens, gyáva tett, ahogy a sértegetés, személyeskedés maga is. Te is ez utóbbiak közé tartozol,"
"olyan szélsőségesen elfogultak számára nem, mint pl. te vagy. "
"Várnék valami statisztikát, tanulmányt, stb. Már ha valaha láttál ilyesmiket..."
"Minimum groteszk/paradox (hívhatnám álszentnek, vagy hazugnak is),"
"Hazugsághoz is kevés vagy."
"Állítottál valamit, ami nem szimplán nem igaz, hanem oltári baromság."
"Tehát hülyeség, amit írtál (szokás szerint)."
"Szerintem meg aki olyat komolyan gondol, mint a fenti, az döbbenetesen ostoba."
"És ezt még - sok hibád, elfogultságod, hozzá nem értésed, számokkal hadilábon állásod, stb. ellenére - te is tudod. Akkor meg minek játszod a mégnagyobb hülyét?"
"Ez még hozzád képest is durva és szinten aluli."
"Akkor meg minek hazudozol egyre nagyobbakat?"
"Ez még hozzád képest is durva és szinten aluli."
"A légzés megy neked önállóan, vagy olyan vagy parkinson, megy a füledben egész nap Orbán hangon, hogy beszív, kifúj, beszív, kifúj... "
"amikor olyanokkal beszélgetek, mint te, állatkertben is érzem magam."

Ez csak néhány idézet a közös gondolkodásra törekvő penznyelotol aki képes a higgadt, ész érvek szerinti, durva elfogultságtól mentes vitára. :-)

Jó volna, ha tényleg így volna, de nem olvastam még olyat, hogy bárki igazát is elismerted volna az "ellentáborból", akivel az elején még nem értettél egyet. Mutathatnál egy ilyen esetet.
Törölt felhasználó 2010. 11. 09. 15:34
Előzmény: #152  tokos.
#161
mindkettőtől el kellene kobozni a vagyonát - na és? most ez segíti a költségvetést, hogy a wishful thinkingből indulunk ki? :)

2/3-os vektorka talán hozott olyan törvényt, amivel megkurtítja az ilyenek, a "szolidaritástól majd kicsattanó" elemek jövedelmét és még a ktgvetésnek is lényegi bevétele származik belőle?

ezzel szemben a 16%-os lineáris kulcs (amivel én is jól járok, de el tudok tőle vonatkoztatni) 320 mrd-ba kerül, amit egyből mérsékelniük kellett volna pl. azzal, hogy havi 1,5 millió felett mondjuk 40%-os a kulcs - ez igazságos is lenne és még vállalható is

gyurcsány "off-shore" fecót meg kicsit nehéz lesz megadóztatni, függetlenül az szja-kulcsoktól

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek