Topiknyitó: Portfolio 2010. 11. 08. 12:09

Öt évre visszamenőleg vetnék ki a 98%-os különadót  

Ugrás a cikkhez
Hétfőn ismertette a 98 százalékos különadóról szóló új kormánypárti javaslatokat Lázár János, a Fidesz frakcióvezetője. Azt mondta, a nyugdíjba menőknek nem kell a különadót megfizetniük, a munkavállalók pedig a vezető beosztásban dolgozóknál 1,5...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=141039
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2010. 11. 09. 15:30
Előzmény: #158  tokos.
#160
nehéz dolog ez. valakinek a gázártámogatás kedves, valakinek a családi pótlék, valakinek az előtakarékosság támogatása, valakinek a földtámogatás. boldogok az őstermelők.

az EU nemsokára nyakára hág a pénzének és ha eltűnik a terület alapú földtámogatás akkor majd ez a szektor is a helyére kerül. lehet még olcsóbban venni földet (a jogász haverodtól).

a föld ugyanis ne azé legyen, aki műveli, hanem aki a legjobban műveli. ld. Liska modell. :))))
Törölt felhasználó 2010. 11. 09. 15:24
Előzmény: #154  Törölt felhasználó
#159
egyébként az egészben az a vicc, hogy a téma könyvtárnyi irodalmát az agyhalott torzszülöttek (izé, a kormány "gazdasági szakemberei", csak nehezemre esik leírni ilyen ökörséget, hogy azok ott bármihez is értenek a népbutításon kívül) biztosan nem olvasták, mert akkor nem ilyen primitív "legyen minden 16%" kampánnyal álltak volna elő, pláne miközben pl. a telekom-szektor is progresszív rendszerben fizeti a különadót :)
"Hans-Werner Sinn könyvét / örökzöld slágerét :) ajánlom innen a gazdasági rádió stúdiójából gyuribá' figyelmébe, melynek címe: Oh, my darling, das Finanzierungsneutralität ist nicht so einfach"
:)
tokos. 2010. 11. 09. 15:22
Előzmény: #157  Törölt felhasználó
#158
Lehet, de nem rémlik. Mindenre én sem emlékezhetek.

Ha a bérek felső kulcsa megegyezik a tőkejövedelmekével, akkor elvileg a munkajövedelmek kedvezményezettek.

Én ezt sem tartom szerencsésnek.

Igazából az sem szerencsés, ha valaki azért csinál valamit, mert abban nem kell adózni. Ismerek olyan jogászt, aki azért "túr földet", mert ott gyakorlatilag nincs adó, csak támogatás... Kapja is rendesen...

Az a jó, ha az ember azt csinálja, amihez ért, amiben ki tud teljesedni, amiben a maximumot nyújtja. Az országnak is ez lenne az érdeke...
Törölt felhasználó 2010. 11. 09. 15:16
Előzmény: #155  tokos.
#157
nem a napokban írtam, hanem amikor valamelyik akciótervet "elemeztük".
Törölt felhasználó 2010. 11. 09. 15:16
Előzmény: #154  Törölt felhasználó
#156
engem nem zavart a két kulcs, és helyeselném, ha a magasabb kulcs megegyezne a tőkejövedelmek adójával.
tokos. 2010. 11. 09. 15:15
Előzmény: #154  Törölt felhasználó
#155
"igaz. ennek ellenére nem helyeslem a 16%-os osztalékadót. ezt is olvashattad tőlem. "

Erre történetesen nem emlékszem, de eléggé el voltam havazva a napokban, elkerülhette a figyelmemet.
Törölt felhasználó 2010. 11. 09. 15:13
Előzmény: #153  tokos.
#154
"saját munkád gyümölcse, mégsem munka jellegű jövedelemként (bérként) veszed ki. Erre utaltam volna. "

igaz. ennek ellenére nem helyeslem a 16%-os osztalékadót. ezt is olvashattad tőlem.
tokos. 2010. 11. 09. 15:06
Előzmény: #151  Törölt felhasználó
#153
Nem vitattam.

Mint te is írod, saját munkád gyümölcse, mégsem munka jellegű jövedelemként (bérként) veszed ki. Erre utaltam volna.

Ez alapján kicsit álságos az is, mikor a progresszív adó mellett kampányolsz, hogy azzal legalább a diplomádat kifizeted...

De szerintem hagyjuk a témát, térjetek vissza a 98%-hoz, az sokkal izgalmasabb.
tokos. 2010. 11. 09. 15:03
Előzmény: #149  Törölt felhasználó
#152
Nem akarok belemenni újból és újból a progresszív kontra lineáris adó vitájába, mert értelmetlen.

Egyszer majd azért mélázz el azon, hogy a magas jövedelműek hány százalék adózik progresszíven, és mondjuk Kapolyi elvtárs, vagy Gyurcsány elvtárs, akik majd kicsattannak a szolidaritástól, és igazán megtehetnék, hogy 40-50-60%-ot adózzanak, miért nem bérként veszik ki a jól megérdemelt jussukat, és miért éppen osztalékként, lineárisan adózva teszik ezt.
Törölt felhasználó 2010. 11. 09. 15:01
Előzmény: #143  tokos.
#151
tokos, nem tartozik szorosan a tárgyhoz, de muszáj rögzítenem, hogy a tőkejövedelmem alapja a saját munkajövedelmemből származik. nem máséból.

szivacs
szivacs 2010. 11. 09. 15:01
Előzmény: #114  prmiklos
#150
Sajnos gyakran nem könnyű némelyekben az építő szándékot felfedezni, bármennyire is igyekszünk. Sokszor megelégszenek a rombolással vagy mindenáron le akarják győzni a másikat, a téma már nem is számít, csak a káini győzelem. Többször leírtam már, hogy ez hová vezet, de sajnos nem szívlelték meg.
Legalább minimális fokú nyitottság, empátia, a saját vélemény tökéletességében való kételkedés képessége és a másik véleményében esetlegesen ott rejlő igazságtöredékek elismerésének szándéka nélküliekkel történő viaskodás sziszifuszinak tűnik ugyan néha, de azért ne adjuk fel a reményt, hogy egyszer csak beérik majd az erőfeszítésünk!
Törölt felhasználó 2010. 11. 09. 14:51
Előzmény: #148  tokos.
#149
de, sikerült. te nem fogtad, hogy nem minden progresszív adórendszer rossz, speciel a bajnai-féle 2011-től egész jó lett volna...
nem vagyok biztos benne.
de ha rinyálnak, akkor inkább örüljenek, hogy a zemberek döntő többségétől lényegesen többet fogyaszthatnak... vicces, amikor azon rinyálnak egyesek, hogy a progresszív adózás miatt több közterhet vesznek a nyakukba, mint mások.
bár ez igaz tényszerűen, a rinyálásnak nincs semmi erkölcsi alapja egy olyan adósáv-adókulcs mixben, amit javasoltam.
tokos. 2010. 11. 09. 14:09
Előzmény: #145  Törölt felhasználó
#148
Szerintem nem sikerült fognod a beírásom lényegét, de mindegy.

"akinek havi 2 misi a jövedelme, nem azon fog xarozni, hogy "csak" 1,5 adózik ebből "normálisan" a többi 500k meg durván

Aha, te keresel ennyit, ezért vagy annyira biztos benne?
Törölt felhasználó 2010. 11. 09. 14:00
Előzmény: #146  szivacs
#147
ja, hogy csak vicc akart lenni, és végig tudtad, mi az a pc! :)
szavamra, PerCy, rém furfangos és szellemes! :)
szivacs
szivacs 2010. 11. 09. 13:48
Előzmény: #142  Törölt felhasználó
#146
"pc itt: politically correct :) nem pedig personal computer :) "

az ÁSZ pedig álszentség, nem Állami Számvevőszék :-)
Törölt felhasználó 2010. 11. 09. 13:40
Előzmény: #143  tokos.
#145
szerintem meg az emberek és a szakértők nagy része egyetért abban, hogy egy normális határtól kezdve (mondjuk havi bruttó 1,5 mil.) simán lehet progresszív jellegű az szja adókulcs, pl. 40-50% is akár

akinek havi 2 misi a jövedelme, nem azon fog xarozni, hogy "csak" 1,5 adózik ebből "normálisan" a többi 500k meg durván
az ÁFA is kirívóan magas, mégsem sír mindenki miatta
Törölt felhasználó 2010. 11. 09. 13:34
Előzmény: #137  jumbo2
#144
ez totál a komcsik logikája: aki nincs velünk, az ellenünk van ill. aki nem a mi táborunkban van, az az ellenség táborában van
olyan nem lehet, hogy valaki utálja mind2 nagy pártot? :)
nehéz elképzelni? :)
számomra meg azt nehéz elképzelni, hogy olyan kis férgek faxát cumizzam, mint 0vi vagy a szocik, mint ahogy sokan teszik

hiába no, a feudalizmus is a vazallusok, szolgalelkűek, stb. miatt működött sokáig :)
aztán amikor elfogyott a szétosztogatható feudum, és a jobbágyok sem bírták a nyomort, kezdődtek a fejezgetések :)
tokos. 2010. 11. 09. 13:33
Előzmény: #138  Törölt felhasználó
#143
Ami a hazelvetelt illeti, a progressziv adorendszer valami ilyesmirol szol. Nem az osszegyujtott vagyon elvetelerol, csak a megtermelt jovedelemerol, amibol ezert vagyon sem lehet. A vegeredmeny ugyanaz. A szvazok tobbsegenek tamogatasaval volt lehetosege a szociknak szinte "tokelyre" fejleszteni. Tudom, teged nem erintett ez a dolog, a tokejovedelmek nem tartoznak ebbe a kategoriaba, azert vagy oly lelkes hive a progresszivitasnak, de sokan nem usztak meg az orszagban.
Törölt felhasználó 2010. 11. 09. 13:28
Előzmény: #141  szivacs
#142
pc itt: politically correct :) nem pedig personal computer :)

btw. végső soron nem is biztos, hogy a magyar átlagidiótánál intelligensebb a ny-európai: ők is windows-t használnak, attól pedig alsóbbrendűbb op. rendszer nincs is - más kérdés, hogy a kompatibilitási kényszer mindenhol erős
szivacs
szivacs 2010. 11. 09. 13:16
Előzmény: #140  Törölt felhasználó
#141
a te PCdben szellem lakozik nem windows?

vagy netán az ÁSZ-ra gondoltál ?
(álszentség)

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek