Topiknyitó: Portfolio 2010. 11. 08. 12:09

Öt évre visszamenőleg vetnék ki a 98%-os különadót  

Ugrás a cikkhez
Hétfőn ismertette a 98 százalékos különadóról szóló új kormánypárti javaslatokat Lázár János, a Fidesz frakcióvezetője. Azt mondta, a nyugdíjba menőknek nem kell a különadót megfizetniük, a munkavállalók pedig a vezető beosztásban dolgozóknál 1,5...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=141039
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
jumbo2 2010. 11. 08. 20:54
Előzmény: #97  Törölt felhasználó
#100
"A jogsértéseket újabb jogsértésekkel megtorolni?"

Nana. Milyen jogsértésről beszélsz? Az alkotmánymódosítás nem jogsértés.

Ha egy párt 2/3-ot kap, akkor annak oka van. Az én szavazatomban biztosan benne volt az elszámoltatásra való megbízatás. Ha egy ilyen trükk árán, akkor ilyen trükk árán. A demokrácia ettől nem fog összedőlni.
Vagy szerinted igen?
Akkor túl sok index-et és portfolio-t olvasol.
Törölt felhasználó 2010. 11. 08. 20:52
Előzmény: #95  jumbo2
#99
jumbo2 2010. 11. 08. 20:51
Előzmény: #94  Törölt felhasználó
#98
Nem reagáltam, mert még nem olvastam a fidesz eme javaslatát.
Törölt felhasználó 2010. 11. 08. 20:51
Előzmény: #95  jumbo2
#97
A jogsértéseket újabb jogsértésekkel megtorolni? Hát vajon hová vezet ez? Bosszúra csak bosszú.
Nem az én világom.
Törölt felhasználó 2010. 11. 08. 20:49
#96
"Egyúttal felszólítjuk a Fidesz nyolc évvel ezelőtt végkielégítésben részesült minisztereit, államtitkárait és a háttérintézmények vezető tisztviselőit: járjanak elöl jó példával és önként fizessék vissza az akkor felvett kifizetések 98 százalékát! Amennyiben nem így tesznek, úgy a nyolc évvel ezelőtti extra végkielégítéseket, szabadságmegváltásokat felvevő Fidesz-közeli személyek nevét és az összeget a Jobbik fogja nyilvánosságra hozni.

Volner János
a Jobbik frakcióvezető-helyettese"

link
jumbo2 2010. 11. 08. 20:49
Előzmény: #90  Törölt felhasználó
#95
"Ilyenkor szoktam elgondolkodni, hogy az ilyen embereket mi motiválhatja?"

A szocik elszámoltatása és felelősségre vonása. Nagyon rászolgáltak.

Lábbal tiporták az emberi jogokat (a rendőrökkel verették tüntetők hadát), lezáratták a Kossuth teret, azt a teret, ahol kikiáltották a Köztársaságot, mert féltek a választóktól, az öszödi beszédben világosan kimondták, hogy hazudtak reggel-délben-este és eszükbe sem jutott lemondani, a magyar költségvetést a 82%-ra duzzasztott államadósságon keresztül egy évtizedre tették tönkre, de lehet, hogy államcsőd lesz belőle, telnek velük a börtönök, mert gátlástalan bűnözők a politikusaik.

Hogyan kellene ezekkel az emberekkel bánni? Megbocsájtani?
Törölt felhasználó 2010. 11. 08. 20:49
Előzmény: #91  jumbo2
#94
Drop, az ovis szint helyett inkább válaszolj arra, amire "elfelejtettél" válaszolni:

És nem reagáltál az új AB jogkör módosításra se. A múlt heti lelkes visszaböfögött Szíjjártó érveid megbuktak. Mert már nem így változtatnak rajta, hanem célirányosan, hogy le lehessen nyúlni az MNYP-s pénzeket. Ahhoz mit fogsz szólni? Írd le előre a véleményed.
Törölt felhasználó 2010. 11. 08. 20:45
Előzmény: #88  jumbo2
#93
Vannak a közszférában is lelkiismeretes rendesen dolgozó emberek nem is kevesen.
A magas összegű közszférában kiosztott végkielégítéseket és jutalmakat 1990-től visszamenőleg kéne visszavenni.
Törölt felhasználó 2010. 11. 08. 20:45
Előzmény: #88  jumbo2
#92
Drop:

"Helyes, akkor könnyebben fognak felmondani és olcsóbb lesz az állam"

Elérted a vitaképtelenség szintjét.

Ezzel a mentalitással a te munkáltatód is rég kidobott volna. De ő valószínűkeg nem hülye és lehet, hogy ha a gazdaságpolitikához, joghoz, stb nem is értesz, a munkádhoz valószínűleg igen. Ha viszont egy olyan lenne a cég vezetője, mint te, már nem dolgoznál ott még így sem. Ezt gondold végig. Persze ha ez még megy.
jumbo2 2010. 11. 08. 20:42
Előzmény: #84  Törölt felhasználó
#91
"Drop demagóg és elfogult."

Ezt is írd ki a homlokodra, ne kelljen ezt sem elmondanod naponta 3x.

És írd mellé, hogy "én viszont az objektív és elfogulatlan pénznyelő vagyok" :)
Törölt felhasználó 2010. 11. 08. 20:40
Előzmény: #88  jumbo2
#90
Szerintem likvidáld a nyugdíjasokat is, akkor meg még olcsóbb.
Tőlem mondjuk távol áll, hogy a szocik barátja lennék, sőt!
De amit te csinálsz, attól is hányingert lehet kapni. Elvtelenül és demagóg "érvekkel" véded itt azt, ami védhetetlen. Ilyenkor szoktam elgondolkodni, hogy az ilyen embereket mi motiválhatja? Talán ebből élnek, a holdudvarhoz tartoznak, jól járnak, stb.
Nekem pl. függetlenül attól, hogy a Fideszre szavaztam, borsózik a hátam a módszerektől, még ha a célokkal időnként egyet is tudok érteni.
Törölt felhasználó 2010. 11. 08. 20:35
Előzmény: #80  jumbo2
#89
"Miért, a szoci káderekről ezek elmondhatók voltak"

Torgyánról vagy a sittes Szabadi államtitkárról nem? Tőlük nem veszzük el? Hm?
jumbo2 2010. 11. 08. 20:34
Előzmény: #86  prmiklos
#88
"A közszférában elhelezkedni ezek után az eddigieknél is alacsonyabb létbiztonságot fog jelenteni."

Helyes, akkor könnyebben fognak felmondani és olcsóbb lesz az állam.
jumbo2 2010. 11. 08. 20:33
Előzmény: #82  watson
#87
"Törvényesen fel lehet rúgni a jó erkölcsbe ütköző munkaszerződéseket, és vonzatait. Erre kéne fókuszálni, nem a rendszer meghágására! "

Ezzel alapjában véve természetesen egyetértek.
A realitás viszont az, hogy az ezek után történő nyomozás 10x annyi pénzt vinne el, mint amennyit hozna.

Ezen kívül bennem van igény elszámoltatásra. Ilyen formában is.

Akkor örülnék a legjobban, ha a Veres féle maffiózókat, a Kóka féle gazdasági bűnözőket a rácsok mögött látnám hagyó mellett.
prmiklos 2010. 11. 08. 20:33
Előzmény: #80  jumbo2
#86
"Miért, a szoci káderekről ezek elmondhatók voltak? Veres János pénzügyminiszterről és Kóka János gazdasági miniszterről? "

Nem, de ez lenne a cél szerintem. A közszférában elhelezkedni ezek után az eddigieknél is alacsonyabb létbiztonságot fog jelenteni. Ennyi. Aki lop, azt pedig meg kell büntetni. Én örülnék, ha végre tényleg beindulna a megtisztuás, mert eddig valahogy sose sikerült senkinek megbuknia úgy igazán. Egyik oldalról se, pedig mindenhol voltak "érdekes" ügyek. Szóval nem lekizek, hanem az értékrendem szerint mondok véleményt.
Törölt felhasználó 2010. 11. 08. 20:33
Előzmény: #83  Törölt felhasználó
#85
Nem vezetett ő soha semmi, max. autót vagy áramot:)
Törölt felhasználó 2010. 11. 08. 20:32
Előzmény: #82  watson
#84
Drop demagóg és elfogult. Százszor leírtuk neki többen ugyanezt.

"Azt is ilyen lazán veszed, hogy megszüntetik az Alkotmányba foglalt magántulajdon védelmét???"

Erre meg nem válaszolt nekem többszöri kérésre sem.
Törölt felhasználó 2010. 11. 08. 20:32
Előzmény: #80  jumbo2
#83
Vezettél te valaha valamilyen szervezetet???
Kétlem.
watson
watson 2010. 11. 08. 20:28
Előzmény: #78  jumbo2
#82
drop ez demagógia. Nem lehet alapjogokat felrúgni azért mert így többek között meg lehet szivatni az 'ellenséget' is.

Törvényesen fel lehet rúgni a jó erkölcsbe ütköző munkaszerződéseket, és vonzatait. Erre kéne fókuszálni, nem a rendszer meghágására!

Azt is ilyen lazán veszed, hogy megszüntetik az Alkotmányba foglalt magántulajdon védelmét???

Viktor bagázsának cigány mentalitás már nemcsak a kisközségeket rombolja le hanem az alkotmányt és ezzel a demokratikus állami berendezkedést.
prmiklos 2010. 11. 08. 20:28
Előzmény: #78  jumbo2
#81
2. "A versenyszférában is sokan kapnak 2 millió felett (fizut is) végkielégítést.

Nem, nem. Ha a törvény szerint jár, akkor minden dolgozó, akit elbocsátanak jogosan tart igényt a végkielégítésére, még a vezér is. Akkor is, ha veszteséges a cég. Persze, ha totál csőd van, akkor nem, mert mondjuk nem jut a felszámolás során, de ez azért más helyzet.

A törvény állami alkalmazottakra vonatkozik, nem? Abba pedig nem csak a "szoci pénzlenyúlók" tartoznak bele. Tény: gusztustalan lenyúlni közpénzeet, bármilyen párthoz is tartozzon az illető. Ezt üldözni kell, de nem az adótörvényeken keresztül, hsz arra ott a BTK, nem?

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek