Topiknyitó: Portfolio 2010. 11. 06. 07:50

Nagy szüksége van a kormánynak a pénztártagokra  

Ugrás a cikkhez
Szombaton fény derült a jövő évi költségvetésre, a kormány által letett javaslat szerint a nyugdíjváltoztatásokkal (járulékeltérítés, visszalépések megnyitása) a Nyugdíjbiztosítási Alap 900 milliárd forint feletti hiányát lehet befoltozni. A pontos...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=5&i=140977
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
jumbo2 2010. 11. 09. 22:02
Előzmény: #108  Törölt felhasználó
#110
Egyébként nálunk a kínai sales tervek nagyon nem jöttek be, de persze reménykednek. És a növekedés potenciális fő motorjának tekintik Kínát.

szvsz 0 az esély erre, de a board nem az én véleményemre lesz kíváncsi :)
Egy multinál pedig úgysem kell okosabbnak lenned, mint ami a funkciód a szervezetben, ezt már megtanultam :)
jumbo2 2010. 11. 09. 21:56
Előzmény: törölt hozzászólás
#109
"Agyelszívás a pénz birtoklása útján, ezért tudnak még mindig uralkodni a világ felett. "

Gondoltam, hogy gyorsan jön kritika az oktatással kapcsolatban való megjegyzésemre.
Nyilván a pénz dominál és az agyelszívásnak is van szerepe. Ez így van.

Egyetemi listákon pedig mindenhol az USA tarol. Keress a neten linkeket, érdemes megnézni a fölényüket.
Törölt felhasználó 2010. 11. 09. 21:50
Előzmény: #106  jumbo2
#108
Ez majd meséld el a főnöködnek is, mielőtt felépíti nálunk a kis Kínai álmát.
Törölt felhasználó 2010. 11. 09. 21:46
Törölt hozzászólás
#107
jumbo2 2010. 11. 09. 21:30
Előzmény: #105  jumbo2
#106
...sok az alaptalan legenda.

Kína viszont a világ vagy talán a világtörténelem legegészségtelenebb gazdasági szerkezetével rendelkezik, a belső fogyasztásuk minimális. Emellett irdatlan ingatlanlufin ülnek és a Money Supply-uk borzalmasan emelkedik évek óta.

szvsz Kína lufi gyanús, ami csúnyán kidurranhat pár év múlva.
jumbo2 2010. 11. 09. 21:25
Előzmény: #104  szivacs
#105
Ez így van.

A másik nagy tévedés az USA lekicsinylése az ipari termelés kapcsán. Ugyanis nem Kína a világ legnagyobb ipari termelője és nem is Japán vagy Németország, hanem az USA.

Emellett Európa, Kína, Japán és az USA közül az USA korfája a leginkább egészséges.

Az innovációban is messze vezetnek.

Az oktatásuk a világon a legjobb, csak meg kell nézni a világ legjobb egyetemeinek 100-as rangsorát.

Szóval az USA-t leírni óriási ostobaság.

Szóval sok a
szivacs
szivacs 2010. 11. 09. 21:06
Előzmény: #102  jumbo2
#104
Sejtettem, hogy ettől lehet.
Az viszont valóban erősen eltér a "köztudottól", hogy jóval kevesebb, mint 10% van csak a kínaiaknál. Pedig ez nem lényegtelen érv szokott volt lenni.
jumbo2 2010. 11. 09. 20:45
Előzmény: #102  jumbo2
#103
jumbo2 2010. 11. 09. 20:35
Előzmény: #101  szivacs
#102
Ez csak a külföldiek által tulajdonolt USA államadósság. Az összes USA államadósság kb. 75%-át belföldiek tulajdonolják, 25%-át külföldiek.

Kína a 25%-nak a 20%-át vagyis kb. 5%-át tulajdonolja az összes amerikai államadósságnak.

Ez sem így van a köztudatban.
szivacs
szivacs 2010. 11. 09. 20:08
Előzmény: #100  jumbo2
#101
Jó kis link, köszi!
Nekem úgy tűnik viszont, hogy több mint 20% Kínáé.
Japánnal és UK-val együtt több mint 51% az övék, ami komoly túlsúly.
jumbo2 2010. 11. 09. 19:53
Előzmény: #99  jumbo2
#100
jumbo2 2010. 11. 09. 19:50
Előzmény: #94  Törölt felhasználó
#99
Ez nem egészen így van. Kína töredékét ( kevesebb, mint 10%) birtokolja az amerikai állampapíroknak és az utóbbi egy évben csökkentette is a mennyiségét.
Törölt felhasználó 2010. 11. 09. 17:42
Előzmény: #68  Törölt felhasználó
#98
érdekes dolog ez a tőkekorlátozás: ma még a bejövő tőkére vetnek ki adót. kis gondolkodást követően eljutnak majd a (tőke)kivitel korlátozásához.

:))
Törölt felhasználó 2010. 11. 09. 16:45
Előzmény: #96  szivacs
#97
nem. a réz amúgy is a kínaiak biznisze. nem is akarok részt venni benne, meg nem is értek hozzá. annyit tudok kb. róla, hogy jól vezeti az áramot :)
szivacs
szivacs 2010. 11. 09. 16:35
Előzmény: #92  Törölt felhasználó
#96
amúgy chilei rézzel szoktál kereskedni... ?
Törölt felhasználó 2010. 11. 09. 15:13
Előzmény: #93  Törölt felhasználó
#95
nem. amúgy nem is volna bajom vele, én azt mondom: fátylat a múltra (a férgek anno ugyebár gátolták a fejlődést), amihez a maiaknak semmi közük nincs

a népbutító banális ökörségek viszont taszítanak :)
azt a kis minimális kockázatot "meg futom", hogy tévedek :)
Törölt felhasználó 2010. 11. 09. 15:10
Előzmény: #85  Törölt felhasználó
#94
a helyzet ennél izgalmasabb. a végletekig egyszerűsítve az usa - kína viszony azt mondhatjuk, hogy az egyik ország hiányát finanszírozza a másik, mindeközben az adós százalékosan és abszolut értékben is többet költ a hadiiparára, mint a hitelező. a helyzet tehát az, hogy usa relatív katonai potenciálja és ezzel együtt (nem emiatt) eladósodottsága napról napra nő. és egyre inkább tűnik fenttarthatatlannak a hiánya. kérdés, hogy mihez kezd majd egy erős adós a kevésbé erős hitelezőjével, ha nem tud vagy nem akar fizetni:))))

kis segítség: nem gondolok arra, hogy usa bevonul kínába:)))))
Törölt felhasználó 2010. 11. 09. 15:07
Előzmény: #92  Törölt felhasználó
#93
Nem sorolod a barátaid közé a hitet, ugye?
Törölt felhasználó 2010. 11. 09. 15:00
Előzmény: #91  szivacs
#92
"Isten és az ördög harcolt felettem, és Isten győzött. Mindvégig tudtam, hogy ki fognak hozni. Mindvégig hittem az itteni chilei szakemberekben és a Nagy Teremtőben."

a háborúkban is sok ilyet mondhattak, vagy pl. a KZ-ekben... aztán tudjuk, hogy mekkora %-uk élte túl - no persze az a kevés túlélő uezt mondta, a sok hülye meg becumizza ezt az ostoba propagandát, miközben a Napnál is világosabb, hogy a legjobb propaganda az lenne, ha mondjuk az ún. 3. világban legalább a gyerekek minden nap jól lakhatnának, de annak az alsóbbrendű lófaxjávénak ez a kampány már túl költséges, pl. azért, mert nem is létezik :)

hogy őszinte legyek, frankón megértem a "mezei" ateistákat, annyira nincs kiút alsóbbrendű lófaxjávénak a logika szorításából (ja, persze, kifürkészhetetlenek az útjai, muhhahahhahah)
szivacs
szivacs 2010. 11. 09. 14:13
Előzmény: #90  Törölt felhasználó
#91
lelki szegények: link
Törölt felhasználó 2010. 11. 09. 13:56
Előzmény: #89  Törölt felhasználó
#90
persze :)
vagy az van, hogy minden logika ellenére borulni fognak,
vagy az, hogy valamiféle istenség -bár előre látta ezt és a belőle fakadó problémákat- annyira egy alsóbbrendű fajt teremtett, hogy még a bibliai időkben sem voltak képesek felismerni őt meg a fiát (ma már hiába köhögnek 2000 év távlatából, a sok bibliai ellentmondás maga alá gyűri a rendszerüket)
vagy az, hogy mind2 előző lehetőség a lelki szegények mentsvára (a sok igazságtalanságért, aminek amúgy a nagy részét manapság éppen hogy a lelki szegények okozzák indirekt módon és néha direkt is) és valójában az fog történni, ami mindig is történt: az erősebb kutya b..szik
hmmm... let me see :)
Törölt felhasználó 2010. 11. 09. 13:39
Előzmény: #88  Törölt felhasználó
#89
Az idő rövidesen mindenre választ fog adni.
Törölt felhasználó 2010. 11. 09. 13:20
Előzmény: #85  Törölt felhasználó
#88
wishful thinking :)

gaz gyarmattartók ugyan a nyugati államok, de részben épp azért nem borulnak majd, mert már megállnak a saját lábukon is, részben mert annyit raboltak már :(
btw. a világ nagy része becumizná, ha borulnának, szóval annyira azért ne akard, hacsak nem jézuskrisztusamegváltópénzváltó :) 2. eljövetelét nem várod :)
de persze a vallásosoknak a tudomány is csak ördögi összeesküvés :)
főleg mert többségük hülye hozzá :)
Törölt felhasználó 2010. 11. 09. 13:17
Előzmény: #82  Törölt felhasználó
#87
Hát igen, itthon egy kissé más képet fest a legatyásodás, mint a Lajtán túl.
Törölt felhasználó 2010. 11. 09. 13:16
Előzmény: #83  Törölt felhasználó
#86
én sem vagyok odáig meg vissza a commodity-kért, még pár év felfutást azonban mindenképp adnék nekik rosszabb esetben is (a reális szcenárió szerint pár évtizedet is, no persze ott már cherry picking strategy... pl. lithium)

a tech szektor, főleg a biotech viszont megér egy misét (az agyonajnározott IT-garászscégeket viszont hanyagolnám, függetlenül attól, hogy kinőttek-e már a garázsfázisból, sőt akkor meg pláne :) szerintem amúgy kína nem fog bedőlni, nekik még valóban sokáig kell a nyersanyag, lsád fentiek...)

a kínai "bóvlira" mindig is lesz kereslet, így külker. többletük is tetemes marad (attól még csökkenhet), így lesz pénzük fejleszteni is
más kérdés, hogy ha továbbra is ennyire egyoldalúan az usd-re tesznek, akkor rossz lóra tettek - mondjuk az arany, stb. commodity-k nem kötelezően usd-hez kötődnek, tehát ezt akár diverzifikációnak is fel lehet fogni...
Törölt felhasználó 2010. 11. 09. 13:15
Előzmény: #83  Törölt felhasználó
#85
Szerintem nem.
"Suttyomban" felvásárolta világszerte az erőforrásokat, ergo a hátország adott a "háborúhoz".
Ő lesz (az egyik), aki a dominót (pl. usa) megpöcköli.
A dekadens nyugat meg felborul, mint a béna gólem.
Törölt felhasználó 2010. 11. 09. 13:05
Előzmény: #79  Törölt felhasználó
#84
keine Panik :)
Téged annál értelmesebbnek tartalak, hogy madmaxelj :)
a konkrét cikkre reagáltam, amit Parti belinkelt. valamit visszaolvastam persze, de az elég rövid volt ahhoz, hogy következtetéseket vonjak le belőle.
végső soron jöhet még meteor :) vagy ilyesmi, ami tényleg visszavetné az emberiséget a kőkorszaki viszonyokba, de önmagában gazdasági oka nem épp valószínű, hogy lesz, pláne nem olyan, amit előre lehet látni :)
jézus "követőinek" amúgy is bevett szokásuk az ijesztgetés :)
Törölt felhasználó 2010. 11. 09. 13:01
Előzmény: #79  Törölt felhasználó
#83
vagy: az olajtankerek bérleti díja a töredékére esett. elég lesz beolvasztani a felesleges kapacitást. ennyit az acél befektetésekről. lehet a példákat sorolni arra, hogy racionális befektetéssel is bukni lehet: elég egy irracionális szereplő (pl. Kína). óriási kapacitásokat épített ki. ha ő eldől, akkor egyrészt értetlenül néz majd viktor (hugo), mesrészt sok dominó eldől.

szerintetek eldől?
Törölt felhasználó 2010. 11. 09. 13:00
Előzmény: #80  Törölt felhasználó
#82
Ny-EU-ban igen
idehaza az agyonadóztatás, stb. miatt nyilván a csekkek, stb. befizetése jelenti a legnagyobb gondot
Törölt felhasználó 2010. 11. 09. 12:58
Előzmény: #77  Törölt felhasználó
#81
tudom, hogy nem akartad. de az alapítványoknak van olyan szerepük, hogy kiemelhetik a putriból az arra érdemeseket. nehogy az állam kezdje el ezt az adóforintjainkból, mert ad1 csak mutyi lesz belőle ad2 lóf..szt a romák végbelébe még több állami apanázst - így is túl sokat kaptak és kapnak (nem állítom, hogy azt állítottad volna, hogy állami pénzből kell :) csak szólok)
szóval a civil szférát kell erősíteni, a kisebbségi önkorit, stb. mutyit minimalizálni, mert csak pártokrácia lesz ill. van abból is - így is eléggé feudális a magyar(ok) berendezkedés(e)

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók