Topiknyitó: Portfolio 2010. 11. 02. 19:10

Schmitt Pál aláírta a magán-nyugdíjpénztárakról szóló törvényt  

Ugrás a cikkhez
Az Országgyűlés 2010. október 25-i ülésnapján fogadta el többek között A nyugdíjpénztár-választás szabadságáról szóló törvény, illetve A magánnyugdíjpénztári befizetésekhez kapcsolódó törvénymódosításokról szóló törvényt, melyeket a mai napon a...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=140820
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
pampa 2019. 07. 10. 14:50
Előzmény: #98  signal2
#100
a TAJ rendszer egyből kibuktatja ha nincsen bejelentve.
signal2
signal2 2019. 07. 10. 14:45
Előzmény: #87  Peterbond
#99
Menet közben a nyugdíjak minden évben nőttek az éppen aktuális szabályozásnak megfelelően. A minimál-nyugdíj 2008(!) óta változatlan. 
Itt van róla egy cikk amúgy:
https://www.nyugdijguru.hu/nyugdij/magyar-nyugdijrendszer/az-oregsegi-nyugdijminimum-szerepe-az-ellatasokban
signal2
signal2 2019. 07. 10. 14:41
Előzmény: #84  pampa
#98
És akit mondjuk a munkáltatója nem jelentett be, csak nem szólt róla.
De egyébként egy sor szociális juttatás ehhez van kötve, tehát nemcsak a minimálnyugdíjasok buktak orbitálisat egy évtized alatt.
pampa 2019. 07. 10. 14:36
Előzmény: #96  Peterbond
#97
A MNYP rendszer úgy rossz ahogyan összerakták!
Mit old meg?
semmit!
 ellenben óriási hiányt generált a költségvetésben amit HITELLEL lehetett kiváltani!
.
csak egy nagyon szűk, sokat kereső rétegnek volt előnyös! 
nem véletlen, hiszen ez volt az egyik ok amiért létrehozták.
úgy vezették be KÖTELEZŐEN !!!!! hogy még az igénybe vétel feltétele ki sem volt dolgozva!!!!

nem érdekes?
nem kezdek bele, mert ezerszer megbeszéltük....
Peterbond 2019. 07. 10. 13:38
Előzmény: #94  pampa
#96
"lehet azt írni, hogy ő akart dolgozni, csak nem tudott......
persze......
 most sem tud elmenni sem segédápolónak sem GK vezetőnek esetleg konyhai kisegítőnek!
nehogy már a többség legyen szolidáris azokkal akik nem szeretnek korán kelni....."
.
Ehhez kepest a magannyugdij eseten mast se csinalsz csak ennek ellenkezojevel erveltel hogy jo volt a megszuntetese. Hagyjuk is mert az a lenyeg mit csinalt a Fidesz es annak megfeleloen probalsz elvet tenni dolgok moge nem elvek menten velemenyt mondani.
kiegyezo 2019. 07. 10. 13:37
Előzmény: #93  pampa
#95
Annyiból bátran össze lehet hasonlítani, hogy van egy pár komoly probléma (nem úgy értem, hogy a kormány -bármelyik- elb.szta, hanem úgy, hogy lényegében pártfüggetlen megoldandó helyzet) az országban. Oktatás. Egészségügyi állapot illetve ellátások. Demográfia.
.
Az én állításom az, hogy a jelenleg viszonylag kedvező helyzetben ezek egy része orvosolható lenne, ha azokat helyeznénk fókuszba másod- , harmad és negyedrangú problémák (a futball közpénzből történő felvirágoztatása szerintem ilyen) helyett.
.
Lefordítva: ha a lenti számításom nagyjából helyes, és havi 1 milliárdból a legalsó 100000 nyugdíjasnak jelentős emelés lehet adni többek által (pl. Peterbond) felvetett kérdések figyelembevételével, akkor ezt aljadék dolog nem megtenni. (mellesleg: ettől pörögne a gazdaság is: ők mind elköltenék, asszem, az utolsó fillérig)
pampa 2019. 07. 10. 13:03
Előzmény: #92  Peterbond
#94
sajnos ez a baj!
már nem csinálható vissza!
eltelt az idő és ahogyan írod már alig élnek közülük!
.
Így a mostani rendszert már IGAZSÁGTALAN lenne TORZÍTVA alkalmazni az újakra!
.
ez van, annyi nyugdíjat amennyit dolgozott!
.
lehet azt írni, hogy ő akart dolgozni, csak nem tudott......
persze......
 most sem tud elmenni sem segédápolónak sem GK vezetőnek esetleg konyhai kisegítőnek!
nehogy már a többség legyen szolidáris azokkal akik nem szeretnek korán kelni.....
pampa 2019. 07. 10. 12:58
Előzmény: #91  kiegyezo
#93
ez "lebutítása" egy iránynak.
nem lehet összehasonlítani dolgokat.
Peterbond 2019. 07. 10. 11:55
Előzmény: #90  pampa
#92
A eloszor is semmi sem uszott el boven van lehetoseg modositani a mostani rendszeren. A rendszervaltast meg kar idehozni. Aki akkor ment nyugdijba mar szinte biztos nem el max 1-2 ezer ember illetve a korkedvezmenyesek ( 30 eve volt ). Nem mellesleg azota jo sokat varialtak mar a rendszeren helyre lehetett volna tenni tobbszor is. Ne kenjunk mindent a rendszervaltasra.
kiegyezo 2019. 07. 10. 11:08
Előzmény: #90  pampa
#91
Bizonyára lehetett volna egy csomó mindent jobban csinálni. 
.
Most azonban sokkal jobbak a lehetőségeink, eszméletlen pénztengerben fürdünk, csakhogy abból stadionokat építünk, meg soha-meg-nem-térülő-vasutat, satöbbi, miközben honfitársaink nagyjából éhenhalnak. Azért számolgattam, hogy lássuk: az ország szintjén fillérekből lehetne ezen változtatni. Most.
pampa 2019. 07. 10. 10:56
Előzmény: #88  Törölt felhasználó
#90
Ez pedig megint a rendszerváló pártok "bűne".
Figyelembe kellett volna venni a nyugdíjemelésnél az első időben a munkaköröket és eltérően emelni  az éves rendezésnél a nyugdíjakat! 
3 % sávra kellett volna szétosztani a keretet.
 de már ez a lehetőség is elúszott......
 
kiegyezo 2019. 07. 10. 10:51
Előzmény: #87  Peterbond
#89
Persze, teljesen igazad van. Nyilván nem tehető meg egy ilyen lépés elszigetelten. Inkább csak illusztrációképpen számolgattam.
Törölt felhasználó 2019. 07. 10. 10:50
Előzmény: #85  kiegyezo
#88
Sok egykori tsz-tag kap ennyit és sok olyan ember, aki a rendszerváltáskor (önhibáján kívül) utcára került.
Peterbond 2019. 07. 10. 10:27
Előzmény: #85  kiegyezo
#87
Mondjuk ezt beszeljuk meg a kovetkezo szint kicsit nagyobb retegevel akit igy beernenek pedig ok 5 10 evvel tobbet dolgoztak le naluk. Hol meltanyos az hogy a 20 evet dolgozoet felhuzod a 25 30 evet dolgozo szintjere?
.
Szvsz akkor a fentebbieknek is kene emelned. Amugy egyetertunk a 28500 durvan keves es a nyugdijak atlagos emelkedesevel ennek is nonie kellett volna szvsz.
badsector1
badsector1 2019. 07. 10. 09:56
Előzmény: #84  pampa
#86
28 500 Ft-tal a magyar állam éhenhalasztja az állampolgárait, ennél azért a lehetne az állam egy kicsivel keresztényibb.
kiegyezo 2019. 07. 10. 09:36
Előzmény: #83  signal2
#85
Azt gondolom, hogy akik ennyire alacsony nyugdíjat kapnak, azok többsége sosem fizetett járulékot - ebből a szempontból mondhatnánk, hogy jogos. (engem mindig érdekelt az a réteg, amelyik nem kényszer-vállalkozóként nem fizetett, majd sipákol, de mindegy)
.
Ugyanakkor, az esetek többségében méltánytalan, és legalább is mérlegelni kellene ... Különösen, ha az egész ország jobban teljesít.
.
Kivételesen nem stadionnal fogok jönni, hanem a CSOK-kal. Merthogy egy 28500 forintos nyugdíjat kevesebb, mint 3 MFt-ból 100 hónapra, azaz több, mint 8 évre, meg lehetne duplázni. Tavalyi cikket találtam: a nyugdíjasok kb 3%-a kap 50 ezer forint alatt, ez lehet (2,6 milliós létszámot találtam) 80 ezer ember, tehát ezek mindegyikének emelni 10000 forintot - kevesebb, mint 1 milliárd havonta. No comment.
pampa 2019. 07. 10. 09:36
Előzmény: #83  signal2
#84
 a nyugdíjminimum összege 28 500 forint. "
.
Gáz????
Ki kapja ezt az összeget????
Aki 45 évet lehúzott egy gyárban a gép mellett?
signal2
signal2 2019. 07. 10. 09:00
Előzmény: #82  _Macika_
#83
Na, ez például ultra gáz. Én nem is tudom, hogy ezt mégis hogyan képzelik. 
_Macika_
_Macika_ 2019. 07. 10. 08:58
#82
A kormány arról döntött, hogy 2019 január elsejéről 2020 január elsejéig hosszabbítja meg azt a határidőt, amelyet megelőzően a nyugdíjminimum összege 28 500 forint. Vagyis további egy évig még biztos marad a mostani összeg.
badsector1
badsector1 2019. 07. 10. 08:43
Előzmény: #79  HPeter76
#81
Ha csak magadnak írod az értelmetlen sületlenségeidet, akkor nem muszáj itt közzétenned.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek