Topiknyitó: Portfolio 2010. 10. 29. 19:50

Orbán: vége a kötelező magánnyugdíj-pénztáraknak (2.)  

Ugrás a cikkhez
Orbán Viktor mai brüsszeli nyilatkozatában beszélt a kötelező magánnyugdíj-pénztárak jövőjéről. Véleménye szerint rövid időn belül megszűnhetnek a pénztárak. Ennek a pillérnek a kivezetéséhez csupán 2-3 hónapra lehet szükség. Az M1 ma esti...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=140730
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
jumbo2 2010. 10. 30. 21:12
Előzmény: #136  togyozo
#140
Ebben tökéletesen igazad van. Persze az elkövetkező 2-3 évben a különadókat is bele kell venni a képbe vagyis 2-3 évig csökkennie kell a kötvénykibocsájtásnak (persze ahhoz hasonlítva, hogy nem csinálnak semmit az MNYP-kel).
Ha pedig tömegesen visszalépnek az emberek az állami nyugdíjba, akkor a 3000 ezer milliárd állampapír részének éves kamatai is megszűnnek (tipp: 150 mrd.). Ezen kívül a közszférában 5%-os leépítést terveznek. Ez gondolom 2012-től lesz hatással (tipp: 40 mrd tiszta megtakarítás).
mondoka 2010. 10. 30. 21:04
Előzmény: #137  mondoka
#139
Miért lenne ostobaság és zagyvaság? Te teszel úgy mintha nem akarnád érteni!

Ha te fizetsz járulékot akkor be kell lépned az állami rendszerbe ugyan nem kötelezően, de ha csak látni akarsz valamit a befizetésedből. Tehát lényegében nincs választásod. Ez egy finom kényszer. Persze nem lőnek főbe ha nem teszed. Csak magaddal tolsz ki. Ezt meg nem fogod tenni.
Az eddigi befizetésedet inkább be kell hogy áldozd. Hisz mondjuk egy megtartott 12 év mny.p-i befizetés jóesélyel azért mégsem versenyképes ha többet oda nemfizetnek -tehát így nem versenyképes a 40év befizetésével az államiba. Tehát mégis van kényszerű, bár de nem kötelező államosítás.
Törölt felhasználó 2010. 10. 30. 21:02
Előzmény: #125  jumbo2
#138
A Tsz-esítés is "önkéntes" volt.
mondoka 2010. 10. 30. 21:01
Előzmény: #133  jumbo2
#137
Miért lenne ostobaság? Te teszel úgy mintha nem akarnád érteni!

Ha te fizetsz járulékot akkor be kell lépned az állami rendszerbe nem kötelezően, csak ha látni akarsz valamit a befizetésedből. Tehát lényegében nincs választásod. Ez egy finom kényszer. Persze nem lőnek főbe ha nem teszed. Csak magaddal tolsz ki. Ezt meg nem fogod tenni.
Az eddigi befizetésedet inkább be kell hogy áldozd. Hisz mondjuk egy megtartott 12 év mny.p-i befizetés jóesélyel azért mégsem versenyképes ha többet oda nemfizetnek -tehát így nem versenyképes 40év befizetésével az államiba. Tehát mégis van kényszerű, bár de nem kötelező államosítás.
togyozo 2010. 10. 30. 20:59
Előzmény: #133  jumbo2
#136
"A kötvénypiacon természetesen kevesebb új kibocsájtás lesz éppen amiatt, hogy nem kell MNYP-be utalni, hanem az a pénz marad az államnál."

Na-na drop!

Ez csak akkor lenne igaz, ha a kormány az MNYP befizetések mértékével csökkentené a hiányt. De jelenleg nem ez a helyzet, mivel ebből a pénzből csökkentik az SZJA-t, és ahelyett, hogy az állami újraelosztás mértékét csökkentik, inkább tovább növelik..
Törölt felhasználó 2010. 10. 30. 20:55
Előzmény: #133  jumbo2
#135
Ezt a természetesen kijelentés részedről ostobaság. Semmilyen infó nincs a kibocsáltás leállításáról. Ez az egész egy nagy átgondolatlan szarság. Csak azt a 2700 milliárdot látják. Nyugodtan menj el egy nagy cég 15-30 éve ott dolgozó középvezetőjéhez aki épp nyugdíjba menne. Győzd meg hogy ez milyen fasza. Levágja a kezed ezt hidd el.

2. A kötvény piacot karba is kell tartani. Ha egy külföldi alap kibasz ide 100-200 yard 17B akkor majd lehet sírni, hogy nem lesz egy erős vevő a piacon.
3. A részvényeket a funda határozza meg ez igaz. Akkor most öntsenek ki a bét teljes napi forgalmának 50* a piacra? Gratula.
Törölt felhasználó 2010. 10. 30. 20:52
Előzmény: #131  jumbo2
#134
Nem? :) Ő már tudja hogy át fogok lépni? :)
Te megajándékozol Ovit a manyup pénzeddel?
jumbo2 2010. 10. 30. 20:48
Előzmény: #130  Törölt felhasználó
#133
Ez pedig egy elképesztő ostobaság.

A kötvénypiacon természetesen kevesebb új kibocsájtás lesz éppen amiatt, hogy nem kell MNYP-be utalni, hanem az a pénz marad az államnál.

A részvénypiacot pedig nem az állam feladata befolyásolni. Mellesleg hosszútávon nem is tudja, ugyanis a fundamentumok a meghatározóak hosszútávon.
jumbo2 2010. 10. 30. 20:46
Előzmény: #127  mondoka
#132
Ennek a hozzászólásodnak semmi értelme, egy zagyvalék.

Inkább bevallhatnád, hogy hülyeséget írtál a kötelező államosítással.
jumbo2 2010. 10. 30. 20:44
Előzmény: #128  Törölt felhasználó
#131
Ez pont nem azt jelenti, amiről írtok.
Törölt felhasználó 2010. 10. 30. 20:44
Előzmény: #112  yossarian78
#130
Ehhez nem tudok mit szólni. A MNYP a kötvény és a részvénypiac karbantartója is egyben. Ezzel a lépéssel szétb****a a piacot. Ez egy baromállat.
Pedig ilyet nem szoktam akárkire mondani.
mondoka 2010. 10. 30. 20:25
Előzmény: #126  jumbo2
#129
Akármekkora pénz ez, de mégis egyszeri tétel. Ha elfogy mi lesz? Ha nem jön be mi lesz? Ha majd én leszek nyugdíjas mi lesz? Majd akkor bezzeg rajtam lesz megszorítás?
Ne haragudj én nem indultam a választásokon, én nem neveztem okosnak sem magamat.
Engem csak az érdekel saját jogon, mivel hogy rólam van szó, hogy hogyan b@sz@rintanak ki velem!
Törölt felhasználó 2010. 10. 30. 20:22
Előzmény: #125  jumbo2
#128
"Egy szó sem esett arról, hogy a meglévő befizetéseidet kötelezően államosítják. "

Valami Orbán Viktor nevű alak mintha erről beszélne:

""Nincs semmi kétségem afelől, hogy olyan tömeges visszalépések lesznek az első pillérbe, ami a másik pillér működését teljesen értelmetlenné teszi, és csak idő, méghozzá nagyon rövid idő kérdése, hogy az ki is kerüljön a rendszerből. Vannak ettől eltérő üzleti várakozások, de az én elképzelésem e tekintetben radikálisan különböző" - mondta Orbán a pénteki sajtótájékoztatón."

link
mondoka 2010. 10. 30. 20:20
Előzmény: #125  jumbo2
#127
Nem államosítás, .... csak nem hagy más választást. Ha mindenképp le kell mondanom a járulékról, be kell fizetnem, akkor már muszáj az embernek oda állnia ahol majd kap is majd valamit a pénzéért. Ha soha többet nem lát semmit az ember a befizetéséért, akkor muszáj oda állni ahol azért igen.Vagy azt várja a kormány hogy még 20-30 évig fizessem úgy a nyugdíjjárulékot, hogy a ráeső nyugdíjról meg mondjak le.
A 14 hónapról már lemondtam. A 20-30 évről nem tehetem.
jumbo2 2010. 10. 30. 20:15
Előzmény: #124  mondoka
#126
Na látod, fogalmad sincsen a probléma nagyságáról, hasonlóan a többi hozzászólónak, de okoskodtok.

Az egész államháztartás éves bevétele 10 ezer milliárd körül van (felette valamivel), vagyis ezer milliárdot vágni nagyon súlyos megszorításokat jelentene.
jumbo2 2010. 10. 30. 20:13
Előzmény: #123  mondoka
#125
Az, hogy nem utalnak többet MNYP-nek, még nem államosítás. Egy szó sem esett arról, hogy a meglévő befizetéseidet kötelezően államosítják.

A jövőben befizetendő nyugdíjjárulékod pedig törvény kérdése.

Az államosítás meglévő vagyon állami tulajdonba vételét jelenti. Itt nem erről van szó.

Vagyis fogalmad sincsen miket írsz, pontosan erről beszéltem, amikor az alacsony színvonalról szóltam.
mondoka 2010. 10. 30. 20:09
Előzmény: #121  jumbo2
#124
"Adj néhány javaslatot, amivel már jövőre 1000 mrd-ot lehet nyerni."

Ha rálátásom lenne a teljes államháztartásra akkor megtenném a javaslatomat. Így ennélkül meg nem akarok bohóckodni.
mondoka 2010. 10. 30. 20:06
Előzmény: #119  jumbo2
#123
Amikor Viktor azt mondja hogy megszűnik a 2. pillér, meg amikor korábban azt mondta, hogy nem utalnak többet a pénztáraknak, -akkor az azt mutatja és azt mondja ki hogy nem lesz választási lehetőség.
Most ha rosszul kommunikál, ha hazudik, vagy maga is tájékozatlan, az most milyen dolog már?
Könyörgöm hát miniszterelnök! De csak ha egy kormánytagról is van szó, ne konyhanyelven locsogjon itt nyugdíjtőzsdéről.
De még csak szaknyelven sem kell hogy beszéljenek, hanem csak érthetően világosan mint akibe szorult egy kis logika és értelem. Nagy iskola nem is kell ehez. De sajnos nem is ezzel van a baj gyanítom. Hanem direkt csinálják.
jumbo2 2010. 10. 30. 20:04
Előzmény: #120  mondoka
#122
Keresd a linket szorgalmasan, mert a végén még kiderül, hogy hazudtál.
jumbo2 2010. 10. 30. 20:03
Előzmény: #120  mondoka
#121
Nem mondoko.

A valóság az, hogy az MSZP az MNYP-ak összvagyonának többszörösével növelte az államadósságot az elmúlt 8 évben, 80%+ államadósságot hagyott az országra és a fideszre, amiből 10%-ot 2-3 év alatt vissza kell fizetni az IMF-nek.

Ehhez kell a lóvé.

Te hogyan oldanád meg ezt a helyzetet?
Adj néhány javaslatot, amivel már jövőre 1000 mrd-ot lehet nyerni.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek