Topiknyitó: Portfolio 2010. 10. 19. 21:52

Orbán: szeretnénk, ha már az idén vissza lehetne lépni az állami nyugdíjrendszerbe  

Ugrás a cikkhez
A kormány azt szeretné, ha már az idén vissza lehetne lépni a magánnyugdíjpénztárakból az állami nyugdíjrendszerbe - közölte Orbán Viktor miniszterelnök kedd este az RTL Klub híradójában. A műsorban a kormányfő szavait ismertetve elhangzott: azon is...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=140167
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2010. 10. 21. 10:56
Előzmény: törölt hozzászólás
#360
Nem figyelsz!
Volt egy állítás, miszerint "örökölhető"...
Erre kérdeztem rá, mert nem volt egyértelmű, hogy azt azt leíró nem tudja, hogy csak korlátok között örökölhető vagy szándékosan hagyta ki ezt a nem elhanyagolható tényt!

Célom azt volt, hogy az aki leírta, hogy örökölhető is leírja, amit te is: bizonyos körülmények és feltételek esetén örökölhető csak

Mit értesz "állami" alatt, a felosztó-kirovó rendszert, vagy egy állami nyugdíjpénztári rendszert?
A felosztó-kirovó rendszerben nem lehet sző öröklésről sehol a világon, hiszen nincs is megtakarítás, tekintve, hogy a befizetett összeg kerül szétosztásra. Ugyanakkor egy állami nyugdíjpénztári rendszerben semmi akadálya nincs annak, hogy bizonyos körülmények és feltételek között legyen egy örökölhető rész is...

Hogy Magyaroszágon milyen rendszer váltja majd le a befizetéssel nem fedezett felosztó-kirovó + MNYP-i átmeneti, vegyes rendszert, szerintem legkorábban jövő ősszel derül ki!
mondoka 2010. 10. 21. 10:54
Előzmény: törölt hozzászólás
#359
Bocs én nem vitatkozva írtam, hanem csak megosztottam amit gondolok. Pont a te írásod volt ott, én meg csak épp utánad beírtam.
Törölt felhasználó 2010. 10. 21. 10:51
Előzmény: #356  Törölt felhasználó
#358
Igazi aláírásgyűjtés kellene.
Törölt felhasználó 2010. 10. 21. 10:48
Előzmény: törölt hozzászólás
#357
Sziasztok,
aki magánnyugdíjpénztári tag, illetve egyetért az alábbi petícióval, írja alá!
Itt a lehetőség!
link
Petíció
a Magyar Köztársaság Kormányához
a magánnyugdíjpénztári tagdíjátutalás felfüggesztéséről
Törölt felhasználó 2010. 10. 21. 10:48
Előzmény: törölt hozzászólás
#356
Sziasztok,
aki magánnyugdíjpénztári tag, illetve egyetért az alábbi petícióval, írja alá!
Itt a lehetőség!
link
Petíció
a Magyar Köztársaság Kormányához
a magánnyugdíjpénztári tagdíjátutalás felfüggesztéséről
Törölt felhasználó 2010. 10. 21. 10:47
Előzmény: törölt hozzászólás
#355
Igen, kimaradt egy lényeges szó!
"...állami garanciából következő állami kockázat..."-ról van szó...
S így elsiklottál a lényeg mellett!!!

Az állami garancia azesetben lehet veszteség az állam (adófizetők) számára, ha MNYP-i veszteségek jelentősebbek, mint az ezt csökkneteni hivatott nem egyéni számlán gyűjtött tartalékok...
Törölt felhasználó 2010. 10. 21. 10:46
Törölt hozzászólás
#354
Törölt felhasználó 2010. 10. 21. 10:46
Előzmény: #338  Sumerolog
#353
Sumerolog,

Évek óta azon dolgozom, hogy ez - legalább részben - megvalósuljon, ezért is vagyok "nagy barátja" mindennek, ami piaci és nem állami.

Az államnak szívesen befizetem a szolidáris részt, mert tisztában vagyok avval, hogy az államnak igenis van szociális feladata, de nekem ne akarjon kötelezően szolgáltatást nyújtani, mert nem vagyok rá vevő, nem szorulok az állam szociális ellátására. Választani akarok az általam igénybe vett szolgáltatások közül, legyen az üzleti biztosítás, egészségbiztosítás vagy nyugdíjbiztosítás, legyen az bankbetét, befektetés vagy vállalkozásalapítás.

És, ha már az EU-ban vagyunk, akkor hadd válasszak már az egész európai piacról...
Törölt felhasználó 2010. 10. 21. 10:43
Előzmény: törölt hozzászólás
#352
A tény az, hogy nyugdíjba vonulás után már NEM örökölhető, azaz az az állítás, hogy ÖRÖKÖLHETŐ önmagában nem helytálló (csak bizonyos korlátok között)!
Törölt felhasználó 2010. 10. 21. 10:43
Törölt hozzászólás
#351
Törölt felhasználó 2010. 10. 21. 10:41
Törölt hozzászólás
#350
mondoka 2010. 10. 21. 10:40
Előzmény: törölt hozzászólás
#349
És vajon a mai 18-35 éves korosztály hány évesen mehet majd nyugdíjba? A korhatárt nem fogják csökkenteni, sőtt... nehogy 70év legyen az. Hivatkozva arra hogy másképp finanszírozhatatlan a rendszer. Most gondoljunk már bele hogy a mai felgyorsult világban azért igencsak nem minden 60év fölötti ember állja, vagy állná meg a helyét egy igazi nem csókos állásban. Vagy gondoljunk már bele hogy aki műszakol, átdolgozza az éjszakát, mihez vezet az ha ílyen módon átdolgozza az életét. Mit jelent az már 50 vagy 60 felé is.
Törölt felhasználó 2010. 10. 21. 10:37
Előzmény: törölt hozzászólás
#348
Arra, hogy az állami garanciából következő állami kockázat részben vissza legyen osztva a MNYP-i tagokra. Azaz a ténylegesnél kevesebb pénzből gazdálkodhat minden MNYP-i tag, annak érdekében, ha a valamelyik nyugdíjba vonuló generációnak nem maradna annyi pénze sem, mint amennyit a 4% körüli levonások után befizetett (+ hozamai) a MNYP-i...

Pont ilyen, a MNYP-i (illetve közvetve állami) a kockázatcsökkentést szolgáló, korrekció is, miszerint a nyugdíjba vonulás után már nem örökölhető a felhalmozott vagyon...
Törölt felhasználó 2010. 10. 21. 10:36
Előzmény: #344  Törölt felhasználó
#347
Te OTTER egyre gyengébb pártpolitizálást folytatsz itt. Szakmai érvek nincsenek, csak mutogatsz a szocikra. Ez rém gyenge. Akkora pártban és hatalommal, ami nekik van, küldhettek volna ide jobb embert is.
Törölt felhasználó 2010. 10. 21. 10:31
Törölt hozzászólás
#346
Törölt felhasználó 2010. 10. 21. 10:29
Előzmény: #339  Törölt felhasználó
#345
Nahát! Ilyen szofista, a mondanivaló lényege felett elsikló, de megfogható részletekbe menő érvelést...

Szervusz LET koma, ez csak te lehetsz :))
Törölt felhasználó 2010. 10. 21. 10:27
Előzmény: törölt hozzászólás
#344
Nem!
Hanem azt, ha már nyugdíjasként meghal, akkor nem örökölhető a "maradék", és mivel csak járadék formában vehető fel, ezért ezt kijátszani sem lehet, s legjobb esetben is csak minimalizálni ezt a lehetséges "veszteséget"!

S az is előfordulhat, hogy amiként az előző MSZP kormány ezt eként szabályozta, korlátozta, a következő MSZP kormány a felhalmozási szakaszbeli örökölhetőséget is eltörli, korlátozza!
Törölt felhasználó 2010. 10. 21. 10:26
Törölt hozzászólás
#343
Törölt felhasználó 2010. 10. 21. 10:21
Előzmény: #337  tokos.
#342
Különösen, ha az MSZP szünteti meg, aki egyébként bevezette, akkor saját korábbi, egyetlen "reformként" értékelt döntéséről állítja, hogy fenntarthatatlan és rossz volt... Ez felbecsülhetetlen presztízsveszteség!!!

Egyébként az "normális" dolog, hogy az állam (az adófizetők) korlátlan(!) tőke- és hozamgaranciát vállalnak a MNYP-i "spekulációban" elvesztett pénzekre?
Törölt felhasználó 2010. 10. 21. 10:18
Törölt hozzászólás
#341

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek