Topiknyitó: Portfolio 2010. 10. 13. 18:18

Megdöbbent a pénztárszövetség Orbán javaslatán  

Ugrás a cikkhez
Megdöbbenéssel fogadta a Stabilitás Pénztárszövetség Orbán Viktor miniszterelnök mai bejelentését, amely szerint novembertől 2011. december 31-ig felfüggesztik a magánnyugdíjpénztári kifizetéseket, majd pedig kidolgozzák a törvényi feltételeit annak...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=139853
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
tokos. 2010. 10. 17. 20:35
Előzmény: #599  Törölt felhasználó
#600
Nekem továbbra is fenntartásaim vannak a dologgalkapcsolatbna.

Azt amúgy elfogadom freteknek, hogy ha fizetni kellene érte, ekkor csökkenne a létszám, és így költségcsökkentést lehetne elérni, ez gondolom elég egyértelmű mindannyiunknak, abban nem vagyok biztos, hogy ez optimálisan valósulna meg, meggyőződésem, hogy nem képesség, hanem apuci pénze alapján nevelődne ki a szellemi elitünk.

Az államilag finanszírozott létszámot szűkíteni kellene drasztkusan, viszont sokkal nehezebbé tenni a felvételt. a fejkvóta is baromság, nem a minőséget szolgálja.

Nem jó az sem, ha fizetősen kibővíted a kört, ugyanis a fizetős oktatás is rontja a színvonalat, nem rúgják ki,mert tejel, az az anyagi érdeke az intézménynek, hogy a pénzes gyerekek ne menjenek el. Ezt rontotta el a Fidesz annak idején...
Törölt felhasználó 2010. 10. 17. 20:23
Előzmény: #596  tokos.
#599
De érték, ha taníttatod a gyerekedet, az is érték, ha felneveled. De ez első sorban neki magának érték, ebbe első sorban neked kell befektetned, nem közpénzt kell áldozni rá. Közpénzből a szocializmus taníttatja a népet, meg az szociálisan valóban rászoruló, tehetséges gyereket kell állami pénzből kitaníttatni, továbbá, ha az állam, saját feladatainak ellátására képez ki diplomásokat, bár szerintem ezeket csak tanulmányi szerződéssel szabadna megtenni.

Annak nincs túl sok értelme, hogy közpénzből taníttatjuk ki a szociálisan rászorulókat vagy képzünk alkotmányjogászt, majd a diplomával külföldre megy. Lehet állami pénzből is, de kössük röghöz néhány évre az állami diplomásokat.

Na látod, többek közt ezért, a szabadság megőrzésért nem fogom állami egyetemre adni a gyerekemet. Mert nekem a szabadság mindennél fontosabb.
tokos. 2010. 10. 17. 19:46
Előzmény: #595  togyozo
#598
Én egy kicsit elszakadnék az államosítástól, mert arról még nem jött egyértelmű információ, ti magatok között egyeztetek csak meg ezzel kapcsolatban.

A másik kérdés a megtakarítás, ez nem olyan megtakarítás, amit holnap kiveszel a bankból, ha kedved van venni az eddig összejött pézből egy bömcit.

Közel hasonló kondíciókkal tudod felhasználni, mint a másik nyugdíjat, vagyis, ha kapsz szolgáltatást a 14 havi pénzedét, (amiről persze fogalmunk sincs, hogy így lesz-e) akkor nem egy az egyben állítod, hogy a megtakarításod elveszett.

Sumerolog 2010. 10. 17. 19:41
#597
A maszopos kormányt felváltotta a holnapszopsz kormány...;)
Mindörökké GH párt...
tokos. 2010. 10. 17. 19:41
Előzmény: #594  outsider42
#596
Ez jó kérdés.

Azon túl, hogy nem mindenkinek egyértelmű, hogy kell-e adni egy felnőtt után pézt, vagy nem, vannak olyanok is akik szerint még az egyetemi oktatása után is tejelnie kellene vagy a gyereknek kölcsönből, vagy neked, vagyis az nem érték, hogy te taníttatod, hanem az állam meglopása...

Én nem így gondolom, csak megjegyzem.
togyozo 2010. 10. 17. 19:37
Előzmény: #592  tokos.
#595
Tokos!

Az MNYP befizetés a te megtakarításod! Vagyis ha szinten akarod tartani a megtakarításaidat ezt igenis is figyelembe kell venni, hiszen ha nekem csökken az adóm de annak az az ára, hogy kevesebb lesz a megtakarításom, akkor valójában a vagyoni helyzetem nem javul, mivel az nem más, mint a megtakarításaid felélése.
Ráadásul azért ezt a lépést nem ártana a teljes életpályán vizsgálnod, hiszen az MNYP-k államosítása esetén ugye ezután a nyugdíjbamenetelig minden évben kevesebb lesz a megtakarításod, míg a gyerekkedvezményt csak addig tudod igénybe venni, amíg a gyerekeid be nem töltik a 18-at
outsider42 2010. 10. 17. 19:35
Előzmény: #593  tokos.
#594
Azzal valóban nem. Kérdés: a kiművelt emberfőket meg kell-e becsülni? Érték-e ha taníttatom a gyermekem?
Ha a válasz igen, akkor vajon én miért nem írhatom le az adóalapomból a gyerekemre járó összeget?

Ha a válasz nem, akkor nincs több kérdés.
tokos. 2010. 10. 17. 19:33
Előzmény: #591  outsider42
#593
Viszont úgy rémlik, hogy nem jársz rosszul a 16%-kal.

Nem azt akarom mondani, hogy mindenkinek minden jó, miden tökéletes, mindig is azt mondtam, hogy olyan nincs, hogy ez legyen, lesznek vesztesek is, de az az állítás sem igaz, hogy 290 bruttó alatt mindenki rosszul jár.
tokos. 2010. 10. 17. 19:30
Előzmény: #590  togyozo
#592
Az adó részére gondoltam, nem az mnyp részre.

Az mnyp-k államosításával kapcsolatban erős aggályaim vannak, már a kivitelezéssel kapcsolatban is.
outsider42 2010. 10. 17. 19:29
Előzmény: #588  tokos.
#591
Nekem pl. egyetemista, rá nem jár a kedvezmény, pedig nem keres.
togyozo 2010. 10. 17. 19:27
Előzmény: #588  tokos.
#590
Tokos!

"Nem tudom fiúk, de itt senkinek sincs gyereke? 1 gyerekkel már mindenki jól jár, érdemes megnézni a portfolios cikket. "

Aha. Csak ha mondjuk szeretnél öreg korodban is élni valamiből, és a korábbi MNYP-s megtakarításaidat szinten akarod tartani, akkor mi a helyzet? A jövedelmi helyzeted lehet, hogy javul, de a vagyoni az romlik....
tokos. 2010. 10. 17. 19:25
Előzmény: #588  tokos.
#589
A cikk:

link
tokos. 2010. 10. 17. 19:20
Előzmény: #585  Törölt felhasználó
#588
"Dupla szívás, mivel elvész 14 hónap megtakarítása (hiába megy vissza bárki is az állami pillérbe - ha megnyitják a rendszert -, ki garantálja egy 25 éves embernek, hogy lesz nyugdíja, amikor nyilvánvaló, hogy 15 éven belül összedől a rendszer), másik szívás, hogy br. 290 alatt mindenki rosszabbul jár az átalakítással. Na b.sszák meg, akkor kinek akarnak kedvezni??? "

Nem tudom fiúk, de itt senkinek sincs gyereke? 1 gyerekkel már mindenki jól jár, érdemes megnézni a portfolios cikket.
Törölt felhasználó 2010. 10. 17. 19:07
Előzmény: #586  tokos.
#587
Régen volt ez a Trv. kis emlékeztetö ,értékeljétek ,na ki mire jut?
Szvsz jobb az állami,Én annak idején egy multi cég doldozóinak csináltam a Trv ismertetőt,akkor is ellene voltam.

II.2) JÁRADÉKSZOLGÁLTATÁS
A Pénztár által nyújtott, járadékszolgáltatótól !!!!!!!!!!!!!!!vásárolt járadékszolgáltatás típusai:
a) életjáradék: a tag számára élete végéig havonta előre folyósított járadék. Élethossziglani kifizetés kizárólag a pénztártag részére és havi járadék formájában teljesíthető.
b) elején határozott időtartamos életjáradék (5, 10, 15, 20 stb. év garanciaidővel), amelyet a járadékszolgáltató a pénztártag élete végéig folyósít, azzal, hogy a tagnak a határozott időtartam (5, 10, 15 illetve 20 stb. év) lejárta előtti elhalálozása esetén a pénztártagnak megállapított havi összeget a határozott időtartam lejártáig a pénztártag kedvezményezettjének (örökösének) folyósítja,
c)
végén határozott időtartamos életjáradék (5, 10, 15, 20 stb. év garanciaidővel), amelyet a járadékszolgáltató a pénztártag élete végéig folyósít, majd annak halála után kedvezményezettje részére, az elhalálozás időpontjától számított 5, 10, 15 vagy 20 stb. éves tartam lejártáig folyósít,
d)
két életre szóló élethossziglani járadék: amelyet a pénztártagnak élete végéig, majd halála után kedvezményezettje részére annak élete végéig folyósítanak. A kedvezményezett részére folyósított összeg a pénztártag járadékának 20 – 50 %-a lehet.
A II.2.b – d) pont szerinti járadékok esetében a pénztártag szolgáltatási időszakban bekövetkező halála esetén a kedvezményezettnek járó kifizetések kizárólag a pénztártag halála után, a járadékszolgáltatóval – a járadékszolgáltatás nyújtására vonatkozóan – kötött szerződés rendelkezéseinek megfelelően vehetők fel. Nyugdíjszolgáltatásra kedvezményezett a nyugdíjszolgáltatás megkezdése előtt jelölheti.

No aki jól értelmezi annak leesik az MNYP-nél 10-15% os nyugdij elvonás van
tokos. 2010. 10. 17. 18:14
Előzmény: #584  Törölt felhasználó
#586
"Egyrészt a mnyp nem magáncég, hanem a tagok tulajdona, másrészt pedig alapjaiban azért kötelezték a pályakezdőket erre, hogy mire nyugdíjba mennek, csökkenjen az állam nyugdíjterhe. "

Hát ezért eléggé felesleges volt kötelezni őket, mert pont annyival csökken az állam nyugdíjterhe, amennyivel kevesebbet fizetnek be, így gyakorlatilag nem jelent igazi könnyebbséget.

Akkor csökkenne a teher, ha valamikor 20 év múlva visszaállnának a teljes állami nyugdíjra, és a befizetések az állami kasszába mennének, akifizetések meg az mnyp-kből.

Addig viszont jóval magasabb az állami teher, mert a pénz megy közösből a nyugdíjakra, a befizetések meg az mnyp-kbe.

Ezzel nem arra akarok utalni, hogy jó-e, vagy sem, hanem arra, hogy a költségeket nem csökkented akkor sem.
Törölt felhasználó 2010. 10. 17. 18:13
Előzmény: #583  pampa
#585
Nem gondoltam volna, hogy az Orbán 2 kormány alatt rosszabb lesz élni, mint a 8 év régi-új maszopos korszakban. Elég durva, hogy a saját megtakarításainkat kivonják/lopják a rendszerből és a költségvetési lyukak, vagy jelenleg inkább a 16%-os egykulcsos adórendszer bevezetésére akarják felhasználni. Dupla szívás, mivel elvész 14 hónap megtakarítása (hiába megy vissza bárki is az állami pillérbe - ha megnyitják a rendszert -, ki garantálja egy 25 éves embernek, hogy lesz nyugdíja, amikor nyilvánvaló, hogy 15 éven belül összedől a rendszer), másik szívás, hogy br. 290 alatt mindenki rosszabbul jár az átalakítással. Na b.sszák meg, akkor kinek akarnak kedvezni???
Újra csak egy gengszterváltás volt.
Törölt felhasználó 2010. 10. 17. 18:08
Előzmény: #583  pampa
#584
pampa,

"De az érdekes,hogy akkor nem volt ekkora felháborodás amikor kötelezően előirták egy réteg számára.hogy befizesse egy részét a járulékának egy magáncéghez. "

Egyrészt a mnyp nem magáncég, hanem a tagok tulajdona, másrészt pedig alapjaiban azért kötelezték a pályakezdőket erre, hogy mire nyugdíjba mennek, csökkenjen az állam nyugdíjterhe. Persze ez utóbbi célhoz hozzájárulhatna a nem pályakezdők szabad választásán alapuló későbbi állami felosztó-kirovó nyugdíjteher-csökkenés.
pampa 2010. 10. 17. 17:56
Előzmény: #580  Törölt felhasználó
#583
Szerintem azért virtuális mert jelenleg csak egy számsor egy rublikában. Amire élvezed régen visszapótolja az MSZP kormány. A nyugdíjasoknak is visszadta azt a 19000 Ft-ot amit a Fidesz elvett tőlük.
Ezért nem értem ezt a nagy elkeseredést.

De az érdekes,hogy akkor nem volt ekkora felháborodás amikor kötelezően előirták egy réteg számára.hogy befizesse egy részét a járulékának egy magáncéghez.

Mert ha ezt a MNYP törvényt úgy hozzák meg , hogy az ott dolgozók csak minimálbért kaphatnak és a többi pénzt prémium formájában vehetik fel az előző évi nyereség után ami meg kell hogy haladja a jegybanki alapkamat összegét + 10 %-al minimum. És az e fölött elért nyereség egy bizonyos % osztható szét a dolgozók között. Talán valami efféle szabályozás ösztönző lehetne,de még akkor is benne van a pakliban,hogy a vezetők "zsebbe" kapnak azért,hogy előnytelen befektetést kössenek.

Magyaroszág egy minden következmény nélküli ország,ítt minden elképzelhető sajnos.

Az Államnál,és a MNYP-nál sincs jó helyen a megtakarítás. Egyedül talán magánszámlán lenne. de még ott is van kockázat egy bankcsőd esetén.
outsider42 2010. 10. 17. 17:04
Előzmény: #573  Törölt felhasználó
#582
A magánban legalább mindenféle szar bukó ingatlanügybe fektetik a lóvédat és az ügyvezető luxuskocsin furikázik a működési levonásodból. Pffffff. Egy tőzsdei krach esetén meg pát inthetsz a lóvénak. 2008-ban mennyi volt a bukód, nézted? Eléggé elrémisztő számok voltak. Mára sikerült elérni ott azt az állapotot, mintha 2007-ben lennénk és azóta egy fillért sem kamatozott volna a pénzünk. Ez azért nem olyan kiváló eredmény szerintem.
watson
watson 2010. 10. 17. 17:01
Előzmény: #576  pampa
#581
"mit tegyen akit ez a törvény arra kötelez,hogy a piacon lévő MNYP-ak egyikéhez befizesse a járuléka egy részét és a hozammal nincsen megelégedve? Tudom váltson pénztárat, portfóliót, de ha ott is rossz az eredmény?
Forduljon bírósághoz?"

Lépjen be (vagy vissza) az állami nyugdíjrendszerbe! Ninc mit pereskedni.
Viszont akitől ellopják a befizetését az vagy ne fizessen be vagy nyomás a Kossuth térre ;)

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek