Topiknyitó: Törölt felhasználó 2010. 09. 18. 01:01

Fórumozók TOP4 részvényei (melyik részvény jó befektetés 3 hónapos időtávra ???)  

Hali minden fórumozónak!



Ezt a topikot azért hoztam létre mert ilyen még nincs......és mivel van jópár értelmes fórumozó akitől lehet tanulni, kíváncsi lennék kinek mi a megérzése, 3 hónapos időtávban melyik 4 részvénnyel lehet biztonságosan (KEG, HUMET, PHYL, GENESIS KIZÁRVA !!!!) kecsegtető profitra szert tenni.



A lényeg, hogy a megérzéseiteket szeptember 18-21 között írjátok meg, mégpedig 2010 december 20 "lejáratra" vonatkozóan (szigorúan csak 4 papírra, hogy összemérhetőek legyenek a tétek)



Aztán majd meglátjuk....



Várom penznyelo, NagyBarnaMacko, exmnbs1, annamanna véleményét is, ők melyik részvényt vennék meg szeptember 20-21-én azzal a céllal, hogy abból szép haszonnal lépjenek ki december 20-án hétfőn.



Csak azok a tippek lesznek versenyben, amelyek szeptember 21 23:59-ig ebben a topikban beírásra kerülnek.



Mindenki csak egy TOP4 részvénypakkot adjon meg!



A SZEPTEMBER 21 23:59-IG beérkező tippeket összesítem, és BÁZISÁRNAK a szeptember 22-i ZÁRÓÁRAKAT vesszük alapul. Erre a bázisra nézzük meg hogy a december 20-i záróárral számolva ki kereste volna a legtöbbet a TOP4 részvényével.



HAJRÁ !!!!!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2010. 09. 19. 20:00
Előzmény: #116  Törölt felhasználó
#120
ANY
ECONET
BOOK
FHB
Törölt felhasználó 2010. 09. 19. 19:59
Előzmény: #116  Törölt felhasználó
#119
Matáv
ECONET
Fotex
Pannergy
Gatto 2010. 09. 19. 19:47
Előzmény: #113  exmnbs1
#118
Igen ez is benne lehet..mondjuk nekem a Panni, RFV, Rába, ANY nem átvett dolog, de igazából csak a PE-t írnám, ha nem kellene 4-et...az meg nem "birka"-effektusú választás, mert már két éve figyelem és tavaly dec. óta veszegettem. Mondhatom az összeomlás közben amikor felfedeztem, hogy van egy ilyen cég egyáltalán (örültem is neki) akkor aztán nem foglalkozott vele senki. Akkor letisztult, elmenekült az előző bef.gárda, csendes volt nagyon a terep. Csak mostanában kezd nagyon hangos lenni, ez jelenthet jót is meg rosszat is...jót mert lehet végre komolyan elkezdik venni, vagy rosszat, mert a sztárolás ellenére nem sokat mutatott fel eddig az árfolyam. Én bízok benne, ha beindul az eredménytermelés, szemmel látható lesz, hogy a menedzsment a működésig el tud vinni egy projektet, akkor jönnek majd az intézményi befektetők!
Törölt felhasználó 2010. 09. 19. 19:47
Előzmény: #110  Törölt felhasználó
#117
Rendben :)
És hogy Kati néni ne tartson árulónak :))) -econet-
Törölt felhasználó 2010. 09. 19. 19:47
Előzmény: #115  Törölt felhasználó
#116
VISZONT EGY FONTOS DOLOG:

Eddig már 43 db. TOP4-es portfóliót adtak meg, de MÉG NINCS KÉT EGYFORMA TOP4 összetétel, így eddig nagyon izgalmas a helyzet :)
Törölt felhasználó 2010. 09. 19. 19:44
Előzmény: #113  exmnbs1
#115
Hello exmnbs1,

Nem nutattam be az állást, csupán a többiek a beírások alapján jegyezték meg hogy egyik ill. másik részvény sok fórumozónál szerepel a TOP4-ben.

Direkt azért nem adtam közre, hogy mindenki a saját elképzelései, megérzései alapján nyilatkozzon.
Törölt felhasználó 2010. 09. 19. 19:41
Előzmény: #112  Gatto
#114
Így van, készülőben az excel tábla, a hely előkészítve az első100, TOP4 portfóliót megadó fórumozónak. Készül benne grafikon, és egy mindenki által elérhető fájlmegosztóra fel fogom tölteni az adatbázist, amelyet frissítek is, és itt a fórumba beírom a linket ahonnét mindenki szabadon letöltheti.

SZERINTEM RENDKÍVÜL HASZNOS LESZ nekünk kisrészvényeseknek majd decemberben látni, hogy a "kicsik" mennyire érzik jól a tőzsdei irányokat összességében ill. egy-egy papírban, illetve az is látható lesz, kik lesznek azok a fórumozók akik a legtöbbet kereték volna a 4 x 100.000 HUF-os TOP4 portfóliójukkal....

Szóval remélem sokak számára izgalmas "játék" lesz......
exmnbs1 2010. 09. 19. 19:36
Előzmény: #112  Gatto
#113
érvényesül a birka effektus itt is, olvasgat az ember és hajlamos hasonlókat mondani mint az előzők
nem kellett volna bemutatnod az állást
Gatto 2010. 09. 19. 19:33
Előzmény: #77  Törölt felhasználó
#112
A végén lesz egy összesítés is, hogy melyik részvény hányszor szerepelt? -kíváncsi vagyok a legkedveltebb részvények mennyire jönnek majd be!
Törölt felhasználó 2010. 09. 19. 19:31
Előzmény: #110  Törölt felhasználó
#111
Eddigi TOP4-esek:

final_try-out_2010
bbear88
Toca
roland75
balage2
lol
Jhonny27
lajos1978
berdzso
Steelman
rice
_realmadrid
higins79
zizoo
Zolko82
pioca
Gatto
vagotanulo
villac
Moony
Ronin_
luxemburg
wazzuka
Erogep
tojas
zsihaha
tigus7313
bankar77
Sumerolog
pethotibor
bobi74
waryou
imi-boy
poki
jvgb
DemonHill
annamanna
okosodo
tokos.
Lacas
ingcapa
sokmani
kosami
Törölt felhasználó 2010. 09. 19. 19:30
Előzmény: #108  Törölt felhasználó
#110
kosami,

OKÉ, csak a HUMET helyett jelölj mást, és OK.
Törölt felhasználó 2010. 09. 19. 19:18
Előzmény: #107  Törölt felhasználó
#109
Versenyen kivül.
richter
humet
sfrank short
otp short
Törölt felhasználó 2010. 09. 19. 19:12
Előzmény: #107  Törölt felhasználó
#108
A (#12) hsz-t kérném figyelembe venni.
Törölt felhasználó 2010. 09. 19. 19:09
Előzmény: #106  Törölt felhasználó
#107
KEDVES TOP4 PORTFÓLIÓT MEGADÓ FÓRUMOZÓK!

SHORT POZÍCIÓVAL IS JAVASOLHATTOK RÉSZVÉNYEKET A TOP4 KÖZÉ, csak zárójelben adjátok meg a részvény után hogy (shortra)

Pl:

AAA
GSPARK
RICHTER (short)
MOL (short)

Ebben az esetben úgy veszem, hogy AAA és GSPARK-ra két long pozíció felvétele történt, RICHTER-re és MOL-ra pedig short került nyitásra.

BÁRKI AKI EDDIG TIPPELT, NYUGODTAN MÓDOSÍTHATJA A TOP4-et, csak írja meg legkésőbb szeptember 21 23:59-ig. Aki még nem adott TOP4-et, az ennek tudatában válogasson a részvények közül.
Törölt felhasználó 2010. 09. 19. 18:57
Előzmény: törölt hozzászólás
#106
okosodo,

Ha lehet, a HUMET helyett jelölj már meg valami mást, mert roppant nehéz ilyen 9-10 Ft között mozgó részvényre reális bázisárat és záróárat felvenni, mivel általában a két oldalon milliós darabszámú részvények állnak, és ahhoz hogy pl. valaki 9 HUF-on (vagy 10-en) kapjon HUMET-et, lehet hogy heteket kell várni, tehát tipikusan egy beülős részvény, ahol ki kell várni a sorod, mind eladás, mind vétel esetén......

Ha abból indulunk ki, hogy pusztán csak a záróárat nézzük, és azt vesszük BÁZIS-nak, az nagyon félrevezető lehet. Csak gondolj bele, hogy mennyire nem mindegy hogy pl. szeptember 22-én a záróár úgy alakul, hogy lekötik 10 HUF-ra, vagy felkötik 11-re 2-3 darabbal. (És százalékosan jelentős az eltérés)

Hogy még jobban érzékeltessem a problémám: Azt feltételezzük, hogy a "virtuális" papírjait mindenki a hétfő-keddi napon veszi meg. Egy HUMET-et hol veszel meg úgy, hogy ha hétfőn poziba állsz ?

Vagy megveszed prompt, 11 HUF-on (jelenlegi állapota szerint), vagy sorba állsz 10-ért, és vagy sorra kerülsz a 1.300.000 db (10HUF-os) RV után, vagy nem....

A HUMET-et nagyon nehéz az alacsony részvényár miatt kis hibaszázalékon belül összehasonlítani más részvények teljesítményével, amikor a BÁZISÁR-at és a kiszálló árat meghatározzuk.....

Az összes többi részvénynél nincs ilyen gond, de a HUMET-et ha bennhagyjuk a TOP4-be választható részvények között, akkor abból óriási vita fog kialakulni itt a fórumon, hogyan is kellett volna rá BÁZISÁR-at és kiszálló árat felvenni.

A Phyl már más eset, mert 5-ször magasabb egy részvény ára, és és az árban jóval nagyobb a mozgás.

TEHÁT ANNAK ELLENÉRE HOGY A HUMET-et a legelején már kizártam a jelölhető részvények köréből, aztán penznyelo javaslatára visszavettük, most mégis azt javaslom hagyjuk ki a választható részvények sorából, mert jelentős viták mellőzése nélkül nem fogunk tudni a többség számára elfogadható árakat felvenni BÁZISÁR-nak és kiszállási árnak.
pioca
pioca 2010. 09. 19. 18:50
Előzmény: #96  Törölt felhasználó
#105
Jó a topik!
Köszi, hogy kínlódasz a tippjeinkel.
A károgókkal ne foglalkozz, akinek nem tetszik ne tippeljen, de ne is irkáljon ide!
Törölt felhasználó 2010. 09. 19. 18:48
Előzmény: #101  tokos.
#104
"Érdekes, hogy mennyien várunk emelkedést a Rábára. Én poziból beszéltem (ebben az esetben), lehet, hogy nem kellene kiszórnom?"

Mindentől függetlenül (nem követem a Rábát): az első mondat inkább pont a kiszórást indokolná, semmint a tartást.
Törölt felhasználó 2010. 09. 19. 17:42
Előzmény: törölt hozzászólás
#103
Fhb miért? Max 5 mondatban, köszi.
sokmani
sokmani 2010. 09. 19. 17:34
Előzmény: #100  ingcapa
#102
Econet
Rába
OTP
TVK
tokos. 2010. 09. 19. 17:01
Előzmény: törölt hozzászólás
#101
Érdekes, hogy mennyien várunk emelkedést a Rábára. Én poziból beszéltem (ebben az esetben), lehet, hogy nem kellene kiszórnom?

Topik gazda

aktív fórumozók


friss hírek További hírek