Topiknyitó: gilgalad 2010. 08. 25. 20:24

Földgáz  

Kedves Érdeklődő!



Úgy ítéltem meg, hogy a téma talán megérdemel egy külön szobát. Egyrészt az instrumentum különös ismertető jegye, hogy ciklikus és a szokásos őszi periódus előtt állunk éppen, ami könnyen lehet különös izgalmakat hozhat ebben az évben. Másrészt a téma iránti érdeklődés talán már elérte azt a határt, ahol már érdemes az OIL topictól különválasztani, hogy az erre az instrumentumra jellemző specifikumokat külön lehessen megvitatni.



Tehát, várok minden érdeklődőt, befektetőt, hogy remélhetőleg színvonalas meglátásaival gazdagítsa ezt a "szobát"!



Üdvözlettel:

gilgalad
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2010. 08. 31. 10:14
Előzmény: #39  Törölt felhasználó
#40
Ki tudja? Ez egy jelentős szint az árfolyamban, még elszórakoztathatják egymást ezen a szinten egy darabig..persze minden okoskodásra 50-50% az esély...nekem megér egy próbát (vétel), ez a jelentős szint megfelelő kockázatkezeléssel...
Törölt felhasználó 2010. 08. 30. 22:57
Előzmény: #38  Törölt felhasználó
#39
Mai erős emelkedés után nagy visszaesés holnap???Vélemény?
Törölt felhasználó 2010. 08. 30. 18:37
Előzmény: #37  Törölt felhasználó
#38
órás charton még nyoma sincs a fordulatnak...talám ma a támasz fölé zár...kis kockázatú belépési pont lehetne...de arra még várni kell...
Törölt felhasználó 2010. 08. 30. 18:14
Előzmény: #36  gilgalad
#37
Eddig egész jól tippeltél...
gilgalad 2010. 08. 30. 13:48
Előzmény: #35  Törölt felhasználó
#36
Most már 3,1-ig úgyis lenyomják. Erste kijöhetne egy új long certivel 2,4-es korláttal :-)
Törölt felhasználó 2010. 08. 29. 14:08
Előzmény: #34  Törölt felhasználó
#35
Ki mit gondol mi várható hétfőre?
Törölt felhasználó 2010. 08. 29. 10:53
Előzmény: #32  Törölt felhasználó
#34
Már az októberit.
gilgalad 2010. 08. 27. 22:01
Előzmény: #31  Törölt felhasználó
#33
Valószínű azért, mert már mindenki a fordulatot várta, továbbá technikailag még mindig eladásra áll. Így hogy a kvázi támaszát elvesztette 3,1 $-ig lemehet simán, persze shortolni nem merem :-) Lehetséges, hogy az ipari kilátások miatt nyomják le.

Megvárnám a fordulatot, aztán ha megtörténik bele vennék már. Gondolom majd egyik őszi hajnalon ugrik 10%-ot fel, csak hogy nem merjen már beszállni az ember. A TL04 certi ezennel kiütve, ezt azért jó tudnotok!
Törölt felhasználó 2010. 08. 27. 22:01
Előzmény: #31  Törölt felhasználó
#32
Úgy látom tavaly augusztus végén 2.5-re zuhant. TL4 K.O.? A szeptemberi vagy az októberi határidőt kell nézni? Tudnátok segíteni? Nem látom sehol leírva, bár az októberi is alá ment már a 3.71-nek.
Törölt felhasználó 2010. 08. 27. 21:35
Előzmény: #30  Törölt felhasználó
#31
Tudja valaki miért zuhant ekkorát ma?
Törölt felhasználó 2010. 08. 27. 18:15
Előzmény: #29  Törölt felhasználó
#30
egy gondolat, nem ajánlat, kíváncsi lennék ki mit gondol...
( trendkövetők utálni fogják )

long határidős pozi nyitása opcióval védve kb 3hónapig ( ősz), a bekerülési ár 5-7%-ért, egy jelentős támasz szintnél ( most 3,8 ami ma úgy néz ki elesik) vagy esésben egy fibo célárnál pl 161,8% ( trenddel szemben )...

Vélemény?
Törölt felhasználó 2010. 08. 27. 09:53
Előzmény: #28  Törölt felhasználó
#29
Ez így igaz:). Amit bele kell!!! számítani:
-nov ig hurrikán szezon, Danielle elkerülte a golf-t, earl is valószínűleg kikerüli de már délebbi pályán és jön utána majd a következő.
-Spekuláció lásd 10 dollár feletti ár.
-Gáz-olaj ár teljesen elszakadt egymástól az utóbbi néhány évben.

Gáznál kimondott kereskedhető stratégia nekem nincs:(, figyelni kell. Persze ha van valakinek az megoszthatná:).
Törölt felhasználó 2010. 08. 27. 09:41
Előzmény: #25  Törölt felhasználó
#28

"Szezonalitás (tavasszal minimum (minden évben mikor elkezdik tölteni a földalatti készleteket akkor fog megugorni), ősszel minimum)"

csak kiegészítésként, mint már írtam, az őszi hónapokban az elmúlt 15 évben 12x felfelé megy az ....

csak ez több mint 50% esély :-)

Más kérdés, hogy trenddel szemben, milyen kockázattal, mikor szállsz be, és egyeltalán van e erre stratégiád...
Törölt felhasználó 2010. 08. 27. 09:38
Előzmény: #26  Törölt felhasználó
#27
A hurrikán pályákat kell figyelni. Most már nem szállnék be nagyobb összeggel, max. lépcsőzetesen. És olvasd el a teljes gázjelentést (én még nem tettem), néha 1-1 mondat is nagyon fontos. pl. hiába nőtt nyáron az 1ik héten a készlet, de a fogyasztás maxra nőtt és hirtelen erre megugrott az ár.
Törölt felhasználó 2010. 08. 27. 09:28
Előzmény: #25  Törölt felhasználó
#26
Szóval akkor azt mondod, hogy a short még jó lesz? (persze az 50%os hibahatárt figyelembe véve :D)
Törölt felhasználó 2010. 08. 27. 09:23
#25
Ne adjátok fel. Véleményem szerint az alábbiakra kell figyelni és kereskedhető (ha szarul nyúlsz bele ki kell ülni nincs mese):
- Szezonalitás (tavasszal minimum (minden évben mikor elkezdik tölteni a földalatti készleteket akkor fog megugorni), ősszel minimum),
- Átlagostól való eltérő időjárás (nyáron túl meleg, télen túl hideg emeli az árakat) itt nézzétek: link ,
- Hurrikánok (főleg a golf öbölben lévők emelik az árakat) itt nézzétek: link
- Fúrási adatok itt megszokott jelenni sok más adat mellett : www.wtrg.com.
-Gázkészlet adatok!!!! A termelés az 1ik hétről a másikra nem fog megugorni az ipari fogy. az is konstans. Az energiaipar és a fűtés számít. Azt pedig nagyjából lehet saccolni az időjárásnál linkelt honlapon található hétfőnként frissülő térképből: link
-Türelem, nyugodt kéz és eltenni a nyerőt mielőtt fordul (legnehezebb:)).

Remélem segítettem én most shortolom 4,3 óta valszeg ma eladok 1 pakkot. Long ha hurrikán be nem figyel leghamarabb október hideg éjszakái után.


Figyelem: 50 % tévedés benne van:).
Törölt felhasználó 2010. 08. 27. 00:40
Előzmény: #23  gilgalad
#24
igazából milyen támasz van még ebben? van egyáltalán valami? legutóbb mikor ezzel kereskedtem (pár hónappal ezelőtt) egyik pillanatról a másikra bezuhant vagy 5%-ot, kiütötte a stopomat, majd megállt és a következő 3 napban ment fel vagy 20%-ot. Ma is támaszon belevettem, szépen kúszott felfele, mire legközelebb ránéztem egy megbaszott nagy piros gyertya jelezte, hogy ez ismét szopóágra kerültem. Gyorsan lefedeztem egy shorttal, holnap megpróbálom a másik pozit kivenni, aztán mostmár zuhanjon ameddig csak akar. lényegében fél éve azt csinálja, kisebb megszakításokkal...
gilgalad 2010. 08. 26. 22:45
Előzmény: #22  Törölt felhasználó
#23
Nem néz ki jól, szerintük sem:

link
Törölt felhasználó 2010. 08. 26. 17:03
Előzmény: #21  gilgalad
#22
ez a földgáz olyan mint egy kaparós sorsjegy. ma szívatott meg utoljára. legutóbb mikor belevettem, pont ugyanígy jártam vele. meghagyom másnak a napi 10%os hullámhegyeket és völgyeket...
gilgalad 2010. 08. 26. 16:55
Előzmény: #20  Törölt felhasználó
#21
Nem kizárt, hogy a HENHUBTL04 certinek reszelnek a következő egy két napban. Sajnálom, ha így történik, mert baromi sokan vettek ma is belőle...

Topik gazda

gilgalad
5 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek