Topiknyitó: Portfolio 2010. 07. 30. 11:32

A hitelminősítők lemaradtak - többé nincs szükség az IMF támogatására (Cséfalvay)  

Ugrás a cikkhez
A csütörtöki magyar kötvényaukciókon tapasztalt megugró kereslet is azt támasztja alá, hogy a hitelminősítők "le vannak maradva", amikor arra figyelmeztetnek, hogy leminősíthetik Magyarországot - nyilatkozta a Bloomberg hírügynökségnek Cséfalvay...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=136671
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2010. 08. 06. 21:00
Előzmény: #452  Törölt felhasználó
#460
csak a gyengébbek kedvéért:
nincs egyenlőségjel egy.tan és miniszterhelyettes között
ahogy nem egyenlő megmérettetés az sem, ha valaki olimpiát, világbajnokságot nyer (akár csapatban is)
szemben a hazai tudományos előrelépéssel
Törölt felhasználó 2010. 08. 06. 20:56
Előzmény: #453  Törölt felhasználó
#459
miattam ne izgulj -)
kettőnk közül te állítottad, hogy nem személyeskedsz
persze ahogy látom ez már régen nem zavar téged -)

Törölt felhasználó 2010. 08. 06. 18:55
Előzmény: #454  jumbo2
#458
sehogy

demagóg duma csak a bal oldal részéről
Törölt felhasználó 2010. 08. 06. 18:03
Előzmény: #456  jumbo2
#457
De azt is leírtam (togyozo is jópárszor).
jumbo2 2010. 08. 06. 17:28
Előzmény: #455  Törölt felhasználó
#456
Csak azt nem írtad le, hogy mi az a nagy béka, vagyis hogyan befolyásolja a 2 milliós limit a függetlenséget.
Törölt felhasználó 2010. 08. 06. 17:23
Előzmény: #454  jumbo2
#455
Leírtam már, ahogy azt is többször hogy ezzel együtt Simornak be kellene nyelni a békát. Csak ti rágódtok még ezen a témán.
jumbo2 2010. 08. 06. 17:17
Előzmény: #446  Törölt felhasználó
#454
Akkor fejtsd ki, hogy a 2 milliós plafon hogyan veszélyezteti a jegybank függetlenségét.
Törölt felhasználó 2010. 08. 06. 16:41
Előzmény: #451  Törölt felhasználó
#453
Példa értékű a te személyeskedés mentességed: 2 hozzászólásod teljes terjedelmében csak sértegetésről szól. Okkal lehetsz büszke a vitakultúrádra is. Ezt állítólag tanítod is. Egy valamirevaló tanárnál azonnal buknál magad is, ne mutasd meg a hozzászólásaidat a diákoknak. Ciki.
Törölt felhasználó 2010. 08. 06. 16:35
Előzmény: #450  Törölt felhasználó
#452
Malév, természetesen tudom, hogy miniszterhelyettesi rangban volt, te viszont - hatalmas tudásodnak hála - egyenlőségjelet tettél egy egyetemi tanár és a miniszterhelyettesi rang közé. Ez igazán nagy tudásról, tapasztalatról (és elfogulatlanságról) tanúskodik. Okkal lehetsz rá büszke. Írd le még jó sokszor ide.
Törölt felhasználó 2010. 08. 06. 15:51
Előzmény: #449  tokos.
#451
tokos

bocs, hogy közbevágok, de úgy látom, hogy pénznyelő reménytelen
itt fórumozgat napestig, még a legnagyobb ünnepeken is, ami azt jelenti, hogy nincs más élménye
itt próbál magának tiszteletet kivívni, de sajnos úgy, hogy állandóan személyeskedik, ítélkezik
(a személyeskedés azt jelenti, hogy nincs szakmai érve)
- de pontosan soha nem figyel oda arra amit írunk
- olyan állításokat tesz, amelyekről nyilvánvalóan nemtudhatja, hogy igazak vagy sem
gondolom máshol egyáltalán nemkíváncsiak a véleményére
Törölt felhasználó 2010. 08. 06. 15:41
Előzmény: #423  Törölt felhasználó
#450
pénznyelő ha nem haragszol ilyen kevés tárgyi tudással és ilyen elfogultsággal mint amilyen neked van ezt a témát nem veled vitatnám
a te tapasztalatod, hozzászólásaidból ítélve, a mindennapi netezésre terjed ki
de ez itt is kevés
elárulom, ingyen, hogy Schmitt OTSH elnökhelyettese volt (miniszterhelyettesi rangban) és nem miniszterhelyettes
de ez neked fel sem tűnt

tokos. 2010. 08. 06. 15:39
Előzmény: #445  Törölt felhasználó
#449
Nézd pénznyelő,

Az a baj, hogy kezdesz szélsőségesen elfogult lenni.

Simor a Jegybank vezetője. Az a kérdés, ami a Jegybankot érinti, őt is érinti. A Jegybanktörvény ilyen.

Az a baj egyébként, hogy egy kicsit belegabalyodtál ebbe a monnyon le dologba.

A kérdés egy lemondásnál az is, hogy kinek mennyivel lesz jobb.

Pl. kijutott volna egyetlen versenyző is az olimpiára, ha Schmitt lemond? Aligha...
Kinek mennyivel lett volna jobb, ha távozik? Ki nyert volna vele - azon kívül, akit a helyére tettek volna?

Azont túl, hogy mi ellen tiltakozott volna, hiszen ezt a forgatókönyvet valószínűleg nem is itthon írták, hanem Moszkvában.

Ha szakmai hibát vét egy ember, akkor illett volna lemondania, itt közel sem erről volt szó, úgyhogy Schmitt esetében kimondottan szar ez az indok, amit írtál.

De ha nem, akkor tökélletesen igaz másra is.

Ha nem ért egyet egy tőle független döntéssel, akkor le kell mondania. Schmittnek, Járainak, és Simornak is.
Törölt felhasználó 2010. 08. 06. 15:30
Előzmény: #423  Törölt felhasználó
#448
szegény pénznyelő
már az első mondat sem jött össze-)
írásoddal magad minősíted
néhány eddigi közt. elnököt hasonlítottam össze
ugye most újat mondtam?
A többi szót sem érdemel.

Törölt felhasználó 2010. 08. 06. 13:39
Előzmény: #437  tokos.
#447
Hát neked biztos :)
Törölt felhasználó 2010. 08. 06. 13:35
Előzmény: #443  tokos.
#446
Az, hogy a kormány beleszól a jegybank működésébe (akár csak a fizetésbe), az igen, veszélyezteti a függetlenséget (a veszély szó ugyanis éppen azt jelenti, hogy ez még lehet, hogy önmagában semmi, de egy nyomásgyakorlás, ami rossz irányba visz és magában hordozza további lépések lehetőségét, szándékát).

De mégegyszer leírom azt is, mert ezek szerint elkerülte e figyelmed, hogy ezt is leírtam többször: Simor helyében nem mentem volna bele ebbe a fizetés körüli nyilatkozatháborúban (egyszer tiltakoztam volna az elején, aztán sajnos be kellett volna nyelni a békát).
Törölt felhasználó 2010. 08. 06. 13:29
Előzmény: #441  tokos.
#445
Tokos, ne nevettesd ki magad. Te magad is leírtad, hogy Simor a mon. politika vezetője. Tehát akkor kellene, hogy lemondjon,ha a kormány a mon. politikába avatkozik be olyan mértékben és ügyben, ami ellentétes az általa korábban képviseltekkel. A fizetése nem a monetáris politika része.

Scmitt a sport vezetője volt. Az olimpián való indulás egy a sportvezetés egyik kulcskérdése (hiszen a Magyar OLIMPIAI Bizottságról van ugye szó). Ő itt simán leszarta a magyar sportolók érdekeit, azokét, akiket elvileg képviselt, és végrehajtotta, amit az elvtársak mondtak neki és nem mondott le.

Mégegyszer: ha Simor majd végrehajt olyan monetáris politikai lépést, amit a kormány kényszerít ki, és ellenkezik az ő általa korábban vagy elvárhatóan képviselt értékekkel, iránnyal, na akkor analóg a helyzet. Ez kurvára nem az.
tokos. 2010. 08. 06. 13:26
Előzmény: #442  Törölt felhasználó
#444
Pénznyelő kedves, nem én beszéltem arról, hogy a kormányzat beavatkozik a Jegybank függetlenségébe. Erről ti beszéltetek. Szerintem te is, de nem fogok kutakodni utána, valamelyik MT tag biztosan.
tokos. 2010. 08. 06. 13:25
Előzmény: #439  Törölt felhasználó
#443
Arra válaszolj kérlek, hogy veszélyezteti-e valami a Jegybank függetlenségét az új helyzetben.
Törölt felhasználó 2010. 08. 06. 13:24
Előzmény: #440  tokos.
#442
"Simor arra, hogy a magyar monetáris politikát vezeti.

Ha ebbe beavatkoznak akkor fel kell állni"

Így van. És a fizetés az szerinted a monetáris politika része? Mert szerintem nem. Tehát itt lejjebb hülyeségeket beszéltél.
tokos. 2010. 08. 06. 13:23
Előzmény: #439  Törölt felhasználó
#441
Pénznyelő,

Tökéletesen analóg.

Az egyik a jobb fizetésért dolgozott egész életében,. a másik meg azért, hogy versenyezhessen az olimpián.

Nyilván olimpia ritkábban van, így aki kimaradt belőle az talán többet veszített, de a dolog analóg.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek