Topiknyitó: Törölt felhasználó 2010. 07. 14. 09:17

Alacsonyabb kockázat, magasabb hozam Opciókkal  

Első nekifutásra és számolgatásra nekem úgy tűnik, hogy opciók segítségével a normál részvénypiaci hozamokhoz képest magasabb hozamot lehet elérni és kisebb kockázattal kell számolni. Mindez persze hosszútávon igaz, és van értelme vizsgálni...



Várom ezzel kapcsolatban mások vélemémnyét, ill vállalom azt, hogy elindítok, és követek 2 modellportfóliót, az egyik nevezetesen az SnP 500, a másik pedig az SnP 500 covered call változata.

Minden hónapban az opciók kifutásakor frissítem az aktuális állást.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2010. 08. 21. 08:43
Előzmény: #19  Törölt felhasználó
#20
A 2. Portfolio állása:

A 9 kontraktus lehívásra került 107 USD/db áron, ami azt jelenti, hogy: 96.300 USD került a számlánkra az ETF-ek helyett. Ez a manőver 15 USD-be került nekünk.

ETF lehívás: 96.285 USD
+ 6766 USD Cash
------------------------------------
Összesen: 103.051 USD
Törölt felhasználó 2010. 08. 21. 08:38
Előzmény: #6  Törölt felhasználó
#19
Megvolt az első kifutás, és máris előnyben a covered call portfolio.

Az SPY 107.53 USD-n zárta az opciós kifutási ciklust, ami azt jelenti, hogy bár az ETF-ek lehívásra kerültek, a ciklus elején bezsebelt prémium bőven kárpótolt minket ezért.

Tehát az 1. portfolió (Buy and hold)
936 db SPY, aminek az értéke 100.648,08 USD
+ 67 USD Cash
---------------------------------------------------------------------
Összesen: 100.715,08 USD
Törölt felhasználó 2010. 08. 12. 20:34
Előzmény: #13  Phylaxa
#18
Hogy ez mennyire igy van mondok egy anekdotát.:

Felhivtam az egyik legnagyobb Mo.-i brókercég vezető üzletkötőjét, és kérdeztem tőle, hogy lehet-e náluk opciós shortpozicókat is nyitni merthogy láttam a neten, hogy foglalkoznak külföldi opciókkal is. Azt mondja, hogy nem, csak longolni lehet call és put opciókat. Mondok neki, hogy az nekem nem olyan frankó, mert én pont kiirni akarok opciókat, nem pedig venni... aszondja miért? Mer mondok az opciók vételével csak akkor lehet pénzt keresni, ha igen erősen trebdel a piac abba az irányba amerre nekem jó.
Aszondja miért nem kereskedek inkább határidős pozikkal, merthogy azokkal szintetizálni lehet az opciós pozikat is. Hát mondok ez igy ebben a formában nem pont igy van, mer mondok hogy a fenébe szintetizál nekem határidős pozikból mondjuk egy covered call-t vagy egy butterfly-t vagy iron condort?
Aszondja hát azt Ő nem tudja mifene fajta állat, és hogy ezekszerint én többet tudok nála az opciókról, ugyhogy ennyiben maradtunk és elbúcsúztunk egymástól...

:-)
Törölt felhasználó 2010. 07. 18. 11:49
Előzmény: #14  Törölt felhasználó
#17
nyilván, ha nagyot esik egy hónapban a rv piac, akkor ezzel a stratégiával nem tudod teljesen kiküszöbölni a kockázatot, de ahogyan látszik is, modjuk ha 6%-ot esik a piac, akkor a 2.-es portfolio csak 3%-ot...
Persze ennek az ára az, hogy ha emelkedik vagy 6%-ot, akkor is csak 3%-ot teszünk zsebre...
A bechmark tehát a SnP, és azt állítom, hogy ehhez képest a 2-es portfólió átlagosan kb fele akkora ingadozásokat fog mutatni, miközben a hozama meg fogja haladni az Snp-t.
Törölt felhasználó 2010. 07. 18. 11:43
Előzmény: #14  Törölt felhasználó
#16
A 100.000 USD-t azért választottam, mert itt kb optimálisak költséghatákonyság szempontjából a megbizási dijak, jutalákok alakulása. Sztem pont az lenne a félrevezető, ha a túl kis méretű portfóliót vennék alapul, aminek a fajlagos költségei jóval nagyobbak lennének, mint az átlagos méretű rv alapokéi.
Törölt felhasználó 2010. 07. 18. 11:39
Előzmény: #14  Törölt felhasználó
#15
Természetesen nincs 100.000 USD befektetni való pénzem. Egyébként pedig a klasszikus részvényalapok ugyanezt csinálják, a pénz 70-80 %-át teljes egészében részvényekben tartják.
Az egy másik kérdés szerintem, hogy egy magánembernek nem érdemes/szabad a vagyonának ekkora részét részvényekben tartani.
Törölt felhasználó 2010. 07. 18. 11:31
Előzmény: #5  Törölt felhasználó
#14
100000 USD lesz a valódi számlád is? Mert ha nem, elég félrevezető lesz az eredmény, a díj arányában nagyobb tétel stb. 10000 USD-nél ugye egyetlen kontraktusra szűkül a nagyságrend.

Ez a Covered call viszont könnyen bukó lehet, ha az SPY esik 9-et a lejáratig. Élesben is kockáztatnád egyetlen pozícióban a tőkéd 6 vagy több %-át?
Phylaxa 2010. 07. 17. 09:48
Előzmény: #12  Törölt felhasználó
#13
Igen. Hiányzik a piaca. Nekem egyébként nagyon furcsa, hogy erre nem állt még rá senki nálunk. Van már szinte minden, de ez sötét ló maradt. Pedig a választási lehetőségnél jobb nem nagyon van.
Törölt felhasználó 2010. 07. 17. 09:34
Előzmény: #11  Phylaxa
#12
Ja, remélem én is, hogy idővel többen is csatlakoznak majd ehhez a fórumhoz, és kialakul valami jó kis szakmai rögeszmecsere... :-)

Az a baj sztem, hogy Mo-n ez az opciós téma nem igazán ismert és elterjedt... sokan azt sem tudják, hogy mit is jelent az, hogy opció, put, call, árazás, stb. ill a különböző opciós stratégiákat meg meg sem merem emliteni. (straddle, strangle, iron condor, butterfly, covered call, covered put, stb)
Phylaxa 2010. 07. 17. 09:22
Előzmény: #10  Törölt felhasználó
#11
Sajnos nem ismerem. Ennyire nem vagyok mélyen benne. Inkább csak figyelgettem a lehetőségeket és arra jutottam, hogy nem kell annyit idegeskedni. De remélem, hogy jönnek majd profik és elmondanak egy-két dolgot róla. Engem is érdekel.
Törölt felhasználó 2010. 07. 17. 09:05
Előzmény: #8  Phylaxa
#10
Értem, így már más egy kicsit. Tehát arra spekulálsz, hogy a nagy fejetlenségben visszarendeződő, vagy tovább emelkedő/zúgó részvények opciói gyakorlatilag alulárazottak a várható elmozduláshoz képest...

A kérdésem viszont továbbra is az, hogy ismered-e a kockázat hozam arányát ennek a stratégiának.
Ez ugye azért érdekes, mert ez a covered call, amiről irogatok jóval kevésbé kockázatos mint a tisztán rv befektetés, és hosszű távon magasabb is a hozama.
Előzetes számítgatásaim szerint kb fele a kockázata, és kb 2X akkora hozamra lehet számítani hosszútávon.

Ez azt jelenti, hogy ha én hajlandó vagyok azokat a kockázatokat futni, amit a tiszta rv-ek tartása jelent, akkor (2X-es tőkeáttétellel) 4X-es hozam érhető el a rv-ekhez képest, ami elég brutál kulönbségnek tűnik első ránézésre...
Phylaxa 2010. 07. 17. 08:58
Előzmény: #7  Törölt felhasználó
#9
Ha szűkítesz és eleve csak a volatilis papírokra alkalmazod akkor arra gondolj, hogy ezt eleve árazza a piac. Már benne van az árakban alapból. Viszont kifoghatsz olyan nagyot elmozduló papírokat amik egyébként nem volatilisek és ezért kisebbek az árak.
Phylaxa 2010. 07. 17. 08:54
Előzmény: #4  Törölt felhasználó
#8
Hiányosan fogalmaztam. Hirtelen nagyot mozduló papírokra, tehát bármely irány jó. A feltétel nem az, hogy előre lássam, hiszen azokból választom amik már megtették. Olyan ez mint amikor látod a fejetlenséget. Mindenki menekül, vagy mindenki tépi. Nem igazán hosszú távra gondoltam. Inkább pár napról van szó amíg egyensúlyba kerül megint. :)
Törölt felhasználó 2010. 07. 17. 08:49
Előzmény: #3  Phylaxa
#7
A másik ultimate kérdés, hgy vizsgáltad-e, hogy ennek a stratégiának, amit írsz, mennyi a relatív volatilitása a normál rv-ekhez képest... ez nem elhanyagolható kérdés, mert ugye a kockázat hozam arány kulcskérdés egy stratégia esetében...
Törölt felhasználó 2010. 07. 17. 08:39
Előzmény: #4  Törölt felhasználó
#6
Egyébként ez a stratégia, ami írok, egy elég hosszútávú startégia, nem a rövidtávú trendeket igyekszik meglovagolni, hanem egy jobb alternatívát akar találni a hosszútávú vagyongyarapításban, ugyanis a mostani válságban nagyon jól megmutatkozott, hogy a tisztán rv-be fektetés bizony olyan hosszútávú befektetéssé válhat, ha az ember azt nem jól időzjti, hogy adott esetben egy emberélet kevés lehet hozzá, hogy + ba forduljon a befektetése...
Törölt felhasználó 2010. 07. 17. 08:35
Előzmény: #2  Törölt felhasználó
#5
Tegnap sajnos időhiány miatt lemaradt a 2-es portfólió állása:

Tehát a 2-es portfólió: 900 db SPY ETF +9 kontraktus short AUG@107 call, ami azt jelenti, hogy 2871 USD jóváírás a számlán (darabonként 3.19 USD-ért kereskedtek vele) + 6796 USD a számlán

Ja, és a pontosság kedvéért az 1-es portfólió megbízási díja 15 USD, a 2-es portfolió megbizási dija 30 USD.
Törölt felhasználó 2010. 07. 17. 08:20
Előzmény: #3  Phylaxa
#4
Igen, vizsgálgattam én is ezt a lehetőséget, de általánosságban úgy tűnt, hogy nehéz előre látni, hogy mi az ami jelentősen el fog mozdulni...
gyj-k előtt pl néztem az opció árakat, de mihelyst kijött a gyj gyakorlatilag kiárazódott az opciókból a kockázati felár, és így hiába mozdult el jelentősebben a részvény ár, mégsem lehetett vele effektíve sok pénzt keresni..., bár elismerem, hogy nem vizsgéltam a dolgot túl hosszú időtávon.
Phylaxa 2010. 07. 16. 22:58
Előzmény: #2  Törölt felhasználó
#3
Hirtelen nagyot eső papírokra vásárolj call-t és put-ot. Szépen el fognak mozdulni. Magukkal az opciókkal kereskedj szerintem. Széles terpesznél még nem találtam jobbat. Ha létezik jobb akkor szólj légyszi! Hajrá!
Törölt felhasználó 2010. 07. 16. 21:46
Előzmény: #1  Törölt felhasználó
#2
Ahogy ígértem elindítom a 2 modellportfóliót:
Virtuális 100.000 USD-vel indul mindkét portfólió.
Az 1. portfólióban SPY ETF-eket vásárolok, és a buy and hold stratágiát követem
A 2. portfólióban pedig covered call poziciókat nyitok erre az ETF-re és ezeket görgetem.

Jelenleg 1-es prtfolio: 936 db SPY + 82 USD

Topik gazda

zslaci007
3 2 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek