Topiknyitó: Portfolio 2010. 06. 08. 12:29

Jövőre jön az egykulcsos adó - Nagy bértömeg-csökkentés a közszférában  

Ugrás a cikkhez
Előrukkolt Orbán Viktor kormányfő az adótervével a Fidesz-frakció rendkívüli ülésén. Az Index információi szerint idén adókiengedés nem lesz, inkább pluszbevételt várnak a pénzügyi szektortól, ám jövőre gyökeres változtatást hajtanak végre a...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=134283
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2010. 06. 09. 13:22
Előzmény: #196  Törölt felhasználó
#200
Értem, ok, így elfogadhatóbb - szerintem - az érvelés.
Törölt felhasználó 2010. 06. 09. 13:22
Előzmény: #197  Törölt felhasználó
#199
de szerintem tisztán így van.

ha csinálsz egy olyan adóreformot ami csak a jól keresőknek jelent plusz pénzt, a szegényeknek meg mínuszt, az azt jelenti hogy a gazdagok gazdagodnak, a szegények szegényednek!
Törölt felhasználó 2010. 06. 09. 13:22
Előzmény: #152  Törölt felhasználó
#198
Pontosan hogyan is érinti ez az adóreform a gazdagokat pozitívabban, mint a szegényebbeket?
Mit is értesz ez alatt?

Vagy esetleg arra gondoltál (csak nem tudtad kifejezni magad), hogy a tervezett, mainál igazságosabb adórendszer bevezetése után nem járnak jól azok, akik ténylegesen a minimálbér összegéből élnek és (akár ezért, akár más okból) nem vállalnak gyermeket?

Mert ugye alapszabály, hogy vagyonadó csak a gazdagoknak (vagyonnal rendelkezőknek lehet rossz), míg a jövedelemadó csak a bevalottan adóköteles jövedelemmel rendelkezőkre van hatással, függetlenül vagyoni helyzetüktől (gazdagságuktól)!
(Az persze kétségtelen, hogy sok esetben jelentős összefüggés mutatkozik a bevallott magas jövedelem és a "gazdagság" között, de legalább annyi esetben a (pénzügyi értelemben vett) gazdagsághoz nem kapcsolódik magas öszegű bevallott jövedelem, aminek több oka is lehet!!!)
Törölt felhasználó 2010. 06. 09. 13:20
Előzmény: #184  Törölt felhasználó
#197
"mégegyszer: itt most csak az orbáni intézkedések hatásait boncolgattam, nem a világ meg az emberiség alapvető problémáit. "

értem én, de a "gazdagok gazdagodnak" szerintem rossz asszociáció. Nem lehet olyan egyszerű elven működtetni a magyar gazdaságot, hogy "elveszünk a gazdagoktól, és jól odadadjuk a szegényeknek". A teljes jövedelmet kell növelni (produktívan és nem könyvelési trükökkel - pl. állami alkalmazással), másképp ez nem fog menni. Hogy erre jó lesz-e az orbáni csomag - nem tudom.
Törölt felhasználó 2010. 06. 09. 13:20
Előzmény: #192  Törölt felhasználó
#196
vannak statisztikák, de én úgy tudom hogy a társadalom közel 1/3-a a létminimum alatt, másik harmada az európai szegénységi küszöb alatt él.
)elsőbe az abszolút hajléktalanoktól a putrisokon át az éppencsak túlélők meg kisnyugdíjasok tartoznak, másodikba a valóban éppen csak vegetálók, fizetésükből éppen kijövők és hitelrabszolgák)..
na a 3. réteg az nevezhető valamilyen életnek.ebben persze mondjuk a "csak" tisztességesen megélő értelmislégitől, vagy akár vállalkozótól demjánig benne van mindenki rétegelve.

amit írtam az az hogy így az orbáni rezsim csak az utolsó 1/3al tesz valami jót.
Törölt felhasználó 2010. 06. 09. 13:18
Előzmény: #187  Törölt felhasználó
#195
Ja --du hast Recht ich spreche und schreibe schon besser deutsch als ungarisch......und wenn ich das endlich machen kann-werde ich ungarische Sprache endgültig vergessen!!!!!
de azért megpróbálok grammatikailag helyesen írni --ha Neked kell választ írnom!
Törölt felhasználó 2010. 06. 09. 13:17
Előzmény: #190  maxwax
#194
Pontosan: évek óta írja ide...
Törölt felhasználó 2010. 06. 09. 13:16
Előzmény: #186  Törölt felhasználó
#193
Törölt felhasználó 2010. 06. 09. 13:16
Előzmény: #183  Törölt felhasználó
#192
Érdekes kérdés.
Relatív értelemben nyilván mondható, hogy a társadalom felső jövedelmi harmada gazdag. Merthogy kétszer annyi ember van (a társadalom kétharmada), aki kevésbé jól él.
De ennek jelentős része valójában "középosztálybeli" életet engedhet meg magának. 20-30 milliós értékű lakás, 1 külföldi nyaralás, közepes autó (bár autóban a magyarok nagyobbat vesznek a jövedelmi helyzetnél). Ez a réteg az én szememben pl. nehezen mondható gazdagnak, és nem állítható szembe az alacsonyabb jövedelmű társadalmi rétegekkel.
Ha még távolabbról nézzük, akkor mindenki gazdag, mert Mo-n nincs éhezés, háború, betegségek, stb, a Föld lakóinak legalább 80%-a rosszabb körülmények között él, mint mondjuk a magyarok 95%-a. Durva számokat mondva.
Törölt felhasználó 2010. 06. 09. 13:15
Előzmény: #188  Törölt felhasználó
#191
pontosan, csak éppen én nem ezekről beszéltem a megrúgottak alatt hanem a kéynszerből minimálbéres vagy éhen döglik kategóriáról..
mert ezeket aposztrofálják csalónak.

sajnos úgy látszik az orbán rezsiom egyetlen célja a saját holdudvarának császárságát megteremteni, már alig várom amikor ez nem csak anyagi de ideológiai szinten is beindul, pl. elkezdenek szaporodni a huszárruhás, fehérlovas koronás képek a nagy vezérekről akik előtt hajlong a szolganép.

a segélyesek meg jó szolgálók lesznek egy üveg pálinkáért.erről szól.
maxwax
maxwax 2010. 06. 09. 13:15
Előzmény: #186  Törölt felhasználó
#190
"...azért itt leszek néha ha nem zavarlak..."
nem azért írtam! :)
csak már egy ideje írtál erről, és régóta folyamatban van a költözésetek...
Törölt felhasználó 2010. 06. 09. 13:11
Előzmény: #177  Törölt felhasználó
#189
Nagyon szomorú, hogy magyar gazdaság 2010-re nem tudott eljutni odáig, hogy a sokak esetében a bevallott legalacsonyabb bér azért 73.500 Ft (~260 €) havonta, mert azt törvény írja elő. Még nagyobb baj, hogy a legkisebb jövedelem 2002 óta -reálértéken- csökkent.

De ez nem lehet ok arra, hogy csak azért, mert a magyar gazdaság nagyon rossz helyzteben van még a "rendszerváltás" után 20 évvel is, számos "adófizető" valójába ne legyen adófizető. Hiszen ezáltal a munka megbecsülésén keresztül nem is lehet támogatni a gyermeket vállalókat, ami morálisan súlyos hiba.

Én bízom benne, hogy az adójóváírás rendszerét egy olyan gyermektámogatási rendszer váltja majd fel, ami két gyermek esetén adókedvezménnyel jóváírja azt az összeget (kb. 15.000 Ft-ot), amit az adójóváírás intézményének eltörlése és a családi pótlék befagyasztása elvesz a több gyermeket vállaló, adófizetőktől!!!
...mert a fenntartható növekedés kizárólag a népesség-gyarapodás, minden más megoldás csak rövid ideig ható, válságos korrekciót előidéző "manipuláció"!
Törölt felhasználó 2010. 06. 09. 13:11
Előzmény: #167  Törölt felhasználó
#188
Veszteséges, nullás vállalkozó? Na ez az!
Annak kellene vállalkoznia, aki az átlagnál többet tud kitermelni. Ehelyett nálunk az vállalkozik (kis kivétellel), aki gazemberkedni akar.
Menjen el alkalmazottnak, ha nem nyereséges. Ja, hogy ott nem lehet letagadni egy vasat se, ha legálisan, tényleges pénzen bejelentenek? Hoppá.
Törölt felhasználó 2010. 06. 09. 13:09
Előzmény: #186  Törölt felhasználó
#187
"nem kell el....akkkkor muszály lesz!!!!!...........de folyamatban .....iskolabefejezés még magyarhonban..."

Jól látom ugye, hogy neked van még hátra iskola befejezés "magyarhonban"?
Törölt felhasználó 2010. 06. 09. 13:07
Előzmény: #182  maxwax
#186
30%-ban magyarhonban....én már ott vagyok otthon....de egy extrán felszerelt házikót nehéz ma eladni......szaunát-jacuzzit nem vinnám ki magammmal....de ha így nem kell el....akkkkor muszály lesz!!!!!...........de folyamatban .....iskolabefejezés még magyarhonban...már csak egy hét...és sipirc....azért itt leszek néha ha nem zavarlak...magyarhonban is vannak rv-im...így a sok-sok időm miatt csetelgetek itt......
Törölt felhasználó 2010. 06. 09. 13:07
Előzmény: #184  Törölt felhasználó
#185
Nem csak a szaporodásra ösztönzi őket, hanem a segélyes létformára is, ha változatlan formában és mértékben megmarad a segélyezi rendszer. A 16%-al megadóztatott minimálbér és a segély ugyanis mégközelebb kerül egymáshoz, így még kevésbé lesz munkára ösztönző.
Törölt felhasználó 2010. 06. 09. 13:03
Előzmény: #181  Törölt felhasználó
#184
mégegyszer: itt most csak az orbáni intézkedések hatásait boncolgattam, nem a világ meg az emberiség alapvető problémáit.

előző szólónak meg igaza van...
pl. az uj kormány sem nyúl a segélyes nagycsaládos seregekhez, sőt ezeket csak ösztönzi a további szaporodásra...
Törölt felhasználó 2010. 06. 09. 13:02
Előzmény: #181  Törölt felhasználó
#183
szerinted mi vagy ki gazdag ma magyarhonban?????
maxwax
maxwax 2010. 06. 09. 13:02
Előzmény: #180  Törölt felhasználó
#182
már elég régen ezeket írod, még mindig itthon?
Törölt felhasználó 2010. 06. 09. 13:00
Előzmény: #175  Törölt felhasználó
#181
gazdagok vs szegények: Magyarországon is vannak kiemelkedően gazdagok, ez igaz. De általában kevés a tehetősek aránya (arányaiban és mértékében is). Ha van bejelentett munkahelyed/jövedelmed, máris az átlagnál gazdagabbnak számítasz (!), átlagfizetéssel már inkább top 20%.... Emiatt nem lehet gazdagok gazdagodnak, szegények szegényednek gondolatokkal operálni.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek