Topiknyitó: Portfolio 2010. 06. 04. 13:01

Szijjártó: nem túlzás államcsődről beszélni! - Zuhannak a magyar piacok  

Ugrás a cikkhez
Ezt a rendkívül negatív kijelentést tette ma kora délutáni sajtótájékoztatóján a miniszterelnök szóvivője, amelynek nyomán hanyatlani kezdstek a magyar piaci eszközárak. Eközben a nemzetközi befektetői hangulat is kezd romolni. Forintpiaci...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=134121
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
exmnbs1 2010. 06. 05. 21:40
Előzmény: #242  dmz
#260
az újszülöttnek minden vicc új.
De nekem Deja Vu érzésem van.
1998 az MSZP-re mutogatással telt el, és a még rosszabb helyzet ecsetelésével.
Majd jött a csendes megszorítás, aztán pedig a választás előtti pénzeső ígéretdömpinggel

a szereplők is ugyanazok

link

Törölt felhasználó 2010. 06. 05. 21:24
Előzmény: #257  Törölt felhasználó
#259
...óóóhh igen, bocsánat, igazad van! :DD

..erről az egész fizetsz, meg jobbikos nemzetieskedésről, állampolgárságosdiról a Belagák zenekar ; Magyar Nemzeti Hip-hop dalszövege jut eszembe.

részlet:

Hip-hop...
Hungarian: hip-hop...

"Állok a pusztában, gatyám lobog.
Seggem kilóg, gyomrom korog.
Nézek a magosba, gondolok nagyot!
Magyar égre magyar csillagot!
Nyugati szél fú, délibáb ragyog.
Magyar vagyok, szittya vagyok!
Nem vágyok sokra, de egyet akarok:
Magyar nemzeti hip-hopot!
Magyar nemzeti hip-hopot!
Törölt felhasználó 2010. 06. 05. 21:10
Előzmény: #255  Törölt felhasználó
#258
Köszi emberek! :D
Törölt felhasználó 2010. 06. 05. 20:38
Előzmény: #256  Törölt felhasználó
#257
Az állampolgárság az semmi?
A hülyeség is nagyságrendekkel nőtt.
Át lehet majd a deviza hiteleket váltani Forintra Matolcsy ajánlásával.(Igaz most kissé kedvezőtlen az árfolyam, de átváltható)
Továbbá forradalom van.
Mi kellene még a magyarnak?
Törölt felhasználó 2010. 06. 05. 20:02
Előzmény: #238  pancserlama.
#256
"Néztem Vargát.
Sajnos halvány fi@k sincs hogy mit kéne tenni. "

nemcsak Vargának fingja sincs, de az egész kibaszott Fizetsz pártnak sincs fingja arról,hogy mit kellene tenni. Ha lenne már réges régen tudnánk róla, mármint a nyilvánosság. Ehelyett választások után, országgyűlés megalakulása, új kormány megalakulása után vagyunk jó pár nappal, héttel és még mindig csak a nagy büdös lófasz.
Ez biztos, hogy nem a tettek mezeje, amiről ők pofáztak eddig.

u.i.: furcsállanám is, ha valami marha nagy dolgot vinnének véghez...nem tehetik, mert rendkívül szűkre van szabva az új kormány mozgástere...mondhatni csak folytathatják azt, amit az előző megkezdett....ammeg nem csoda kategória..
Törölt felhasználó 2010. 06. 05. 19:57
Előzmény: #240  Törölt felhasználó
#255
ügyes vagy! jó volt!...de tényleg!
Törölt felhasználó 2010. 06. 05. 18:20
Előzmény: #253  Törölt felhasználó
#254
A Befektető nem shortol azt csak a spekulánsok szoktak.
Törölt felhasználó 2010. 06. 05. 17:40
Előzmény: #232  Törölt felhasználó
#253
Van stopp, ha a piac ellenem megy, a stopp tudja a dolgát. Speki nem ragad be. Befektetőnek meg mindegy, hogy 1-1 nap mi történik, havonta ránéz, ha épp van kedve a portfóliójára, aztán csókolom. De nem tőkeáttétezik a befektető.
Törölt felhasználó 2010. 06. 05. 17:38
Előzmény: #234  dmz
#252
Kósa, meg Szijjártó politikus. A politikus meg politizál. Azaz az a céljuk, hogy a jelenlegi helyzetet a legrosszabbnak tüntessék fel, amit aztán majd ők megjavítanak. Azért gondolom, hogy olyan rózsás nem lehet. Annyi közünk mindenképp van a görögökhöz, hogy ők is meg elquro-utánfutós veres páros megpróbálta Brüsszelt manipulált adatokkal becsapni.
Ha a bankok úgy döntenek, hogy egy devizát bedöntenek, akkor bedöntik.
Konkluzió:politikusok nyilatkoztak politikai indítékkal,
nem hinném, hogy shortoltak volna, szerintem nem is tudják, hogy azt is lehet. Ha huf tovább gyengül-ami természetes, hisz gyengülő trendben van-, akkor az nem Kósa miatt van.
Törölt felhasználó 2010. 06. 05. 17:31
Előzmény: #232  Törölt felhasználó
#251
Látom nem érted.
Nézz rá az usd-huf, eur-huf, chf-huf, gbp-huf havi vagy hetes csártra.
Feltűnik, hogy a huf már egy ideje esik? Nem egy politikus szavára fog bezuhanni a forint. Még egy fed-elnök se bizos, hogy képes lenne önmagában egy nyilatkozattal nagy esést generálni. Hosszabb távon biztos, hogy nem, nemhogy egy nevesincs ország sosehallott poltikusa.
Aztán erre jönnek az okos elemzők, akik jó pénzt kapnak azért, hogy utólag megmondják, hogy vajon mi lehetett az esés oka. Nem tökmindegy? Az elemző mondja meg nekem előre, hogy mi lesz, aztán meglátom a találati arányáról, hogy mire képes.
Az, meg, hogy az usa részvénypiacok egy magyar politikus nyilatkozatára estek-amit okoskodva írnak egyesek- közröhej.
Törölt felhasználó 2010. 06. 05. 16:21
#250
link

a szakértők szerint minden túlzás.
a video végén egy álarcos férfi láncfűrésszel
riogat ..... nagyon hasonlít valakire ...........o.
bestiland 2010. 06. 05. 15:52
Előzmény: #246  commander8
#249
Igazad van, megyek én is ki a szabadba. Jobb programom van, mint a tévé elé menni, más kultúrkörbe tartozom (:D): a Vörösmarty téren Könyvek Éjszakáját tartanak.
bestiland 2010. 06. 05. 15:38
Előzmény: #242  dmz
#248
Jól mondod, és még sorolhatnánk, hogy mi mindent akartak elérni ezzel a szerencsétlen, dilettáns lépéssel, hiszen már 8 éve azt szajkózták, hogy ők a nemzet megmentői, minden csak akkor, de akkor aztán azonnal lesz szép és jó, ha ők kerülnek hatalomra.

OV-nek erről az ígéretéről valahogy csak az "oszt jónapot" jut eszembe. Az erkölcsi aggályok nem szerepelnek személyiségének értékkészletében.
bestiland 2010. 06. 05. 15:24
Előzmény: #240  Törölt felhasználó
#247
:D
commander8 2010. 06. 05. 15:23
Előzmény: #244  bestiland
#246
Hát igen. Mivel törvénytisztelő ember vagyok, a magam részéről sem kívánok ezek után a tv elé, meg a Parlamnet elé menni hőbörögni, törni zúzni, üvöltözni, meg rendőrt verni. Uramisten nem, is tudom, hogy honnan jutnak ilyesmik az eszembe.
Mára be is fejezem, szerintem éppen eleget mérgelődtünk.
De azért annyit azért mégiscsak hadd mondjak. A világsajtóban megint téma lettünk, és hát nem is igazán a pozitív hírek között. Ismét szégyellem magam, mert egy kalap alá vesznek külföldről, mint magyart azokkal, akik ezeket a f@-ságokat mondják, teszik, és megválasztották őket. Uff.
commander8 2010. 06. 05. 15:11
Előzmény: #240  Törölt felhasználó
#245
Kicsit karcos, de nekem tetszik. Lényegre törő.:-)
bestiland 2010. 06. 05. 15:07
Előzmény: #241  pancserlama.
#244
Ezek a fiúk még soha semmit nem csináltak úgy, hogy ne tervezték volna meg. Különösen a kommunikációjukat. Még a szóhasználatuk sem véletlen soha. Mindössze elszállt velük a ló, azt hitték, nekik mindent lehet. Végül is eddig bejött nekik ez a mentalitás, mert az országban vették a dumájukat. Csak hát ugye itt most más volt a célközönség.
Mindennek ellenére, miután itt élek az országban, a magam jól felfogott érdekében kénytelen vagyok drukkolni, hogy most már ne csináljanak nagyobb bajt, ennyi bőven elég még 4 évre is.
Törölt felhasználó 2010. 06. 05. 15:01
Törölt hozzászólás
#243
dmz 2010. 06. 05. 15:00
Előzmény: #239  bestiland
#242
Létezhet egy olyan forgatókönyv is, hogy az azonnali válsághelyzet kommunikációjával akarnak centralizálni eddig elérhetetlen intézményeket. A médiában eddig megjelentek alapján közöttük lehet a Jegybank, a PSZÁF, a magánnyugdíjpénztárak, vagy más potenciális célpontok.

Az tényleg rendszerváltás lenne, de a Rákosi korszakot hozná vissza. Ha Orbán Viktor kicsit is komolyan gondolta, hogy nem élnek vissza a kétharmados parlamenti többséggel, akkor nem látunk ilyen bejelentéseket.
pancserlama.
pancserlama. 2010. 06. 05. 14:49
Előzmény: #239  bestiland
#241
Szerintem túlbuzgó birkák voltak.
Ez nem így volt megírva.
Azt el tudom képzelni hogy Viktor utasította őket hogy kicsit riogatni a néped. De hogy összeomlásról beszélni azt nem hiszem.
Szijjártó szemén viszont egy kis megszeppenés látszott.
Szerintem most mindre ráijesztet a piac és talán tanulnak belőle.
Talán a későbbiekben lesz valamennyi alázat a munkájukkal szembe !

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek