Topiknyitó: Törölt felhasználó 2010. 04. 29. 16:28

random capital  

ma reggel hallottam a raido cafe-ban a random capital-ról.

megnéztem az oldalukat, nekem jobban tetszik, mint az equitas.



más is gondolkodik váltáson? szerintetek érdemes?
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
atikasz 2022. 11. 09. 20:06
Előzmény: #13819  takktakk
#13820

Szerintem egyértelmű volt.
Eleve az erte belépéshez okt 2, volt akinek 3.án küldték,ezt meg okt közepén és nekem is jött sms.
szerintem az után,hogy bezárt a netboom.
takktakk 2022. 11. 09. 19:57
Előzmény: #13815  1216
#13819
Lehet nem voltam elég egyértelmű elnézést. A beolvasztás előtti randomos számlakivonatokat szeretném megnyitni, ezek nem az új erstés jelszóval nyithatóak meg.
kexelo
kexelo 2022. 11. 09. 14:09
#13818

"A Random beolvasztása sikeresen megtörtént az Erste Befektetési Zrt.-be, és úgy érzik, hogy a Random összes értékét sikerült megtartani." (Cselovszki)
És vajon a plafon a helyén maradt...?
atikasz 2022. 11. 09. 09:41
Előzmény: #13816  atakama
#13817
jól mondja,nekem is küldték pár hete.
atakama 2022. 11. 09. 09:35
Előzmény: #13815  1216
#13816
az erstebe való belépéshez küldtek jelszót, annak a számlakivonatok jelszavához köze nincs
1216 2022. 11. 09. 08:58
Előzmény: #13814  takktakk
#13815
október közepén kiküldték SMS-ben ezeket a jelszavakat
takktakk 2022. 11. 09. 07:25
Előzmény: #13813  atakama
#13814
Oké, köszi!
atakama 2022. 11. 08. 22:55
Előzmény: #13811  takktakk
#13813
16 random karakter, amit csak a netboonban találtál meg, de az már ugye nem működik, szóval erste investment: +3612355151        2-es menü, nagyon kedvesek
zkktib54
zkktib54 2022. 11. 08. 21:48
Előzmény: #13809  zkktib54
#13812
K&H = KBC
takktakk 2022. 11. 08. 21:21
#13811
Jó estét!
Sajnos elfelejtettem a weboldal leállása előtt leírni a jelszót, ami az emailben elküldött számlakivonatok megnyitásához szükséges, amire most szükségem lenne. Tudom ügyes vagyok... Volt valami logika a jelszó mögött, mint a mostani Erstésnél, hogy születési év + ügyfélazonosító? Vagy esetleg meg tudja mondani az Erste? Vagy teljesen elveszett a jelszó a feledésbe?...
Törölt felhasználó 2022. 11. 08. 18:18
Előzmény: #13807  poreci
#13810
Egyetértek mester! Röhej az egész. Nevetnék, csak én is itt vagyok sajnos. 
zkktib54
zkktib54 2022. 11. 08. 17:54
Előzmény: #13807  poreci
#13809
Sajnos nekem is ERSTE-re kellett váltanom, de ez tényleg szar.Korábban az EQUITAS-nak volt jó felülete a PETI (ugyanazok csinálták, akik a RANDI-t, de azt meg a K & H vette meg aztán pereskedtek és végül a PETI-t alkotók megcsinálták a RANDI-t és a RANDOM CAPITAL-t), de a K&H on-line felülete is igen gyenge lett. Átléptem az RC-hez és most megint szar van az ERSTE-vel, ami jóval drágább is, és a real-time is késik 1-2 percet, ritkán kérdez le, nem lehet jól látni a rövidtávú folyamatokat.Meg a mobil alkalmazásaik ...Belépek az ERSTE MARKETbe, de, ha megbízást adnék, akkor átküld a NetbrokeGo-ba, amelyik szintén késik, kevés az info, nem lehet egyszerre nyitva az asztali és a mobil alkalmazás. Nem tudom, hová meneküljek? KInek vannak jó felületei, aki még olcsó is. Nem húz le havonta havidíjjal és mellette még az állomány utáni díjjal, meg a 0,35% jutalék ... A RC-nél 0,2 volt, DT-nél 0,1.A külföldi piacok is igen jól kezelhetőek voltak. Az lenne jó, ha RC-osok újra előállnának saját új brókercéggel és felülettel.Ja és még meg sem néztem, hogy az USA papírjaimmal tudok -e kereskedni. És ez egy osztrák nagyhírű cég.Engem nem elégít ki, hogy lökkik a híreket többször is én egy normális kereskehető felületet szeretnék !!!! Ezek csak a versenytárs piacát vették meg. Nagyon érzem az RC hiányát !!!
ppw
ppw 2022. 11. 08. 17:48
Előzmény: #13807  poreci
#13808
Amellett, hogy nagyrészt egyetértek, azért te is hibás vagy, ha nem olvasod az email-eket, felhívásokat, híreket tőlük. Hetekig kommunikálták, hogy még meddig és hogyan fog működni a régi random dokumentum letöltési lehetőség. Én onnan letöltöttem mindent, nincs ezzel gondom.
A felületre persze még mindig nem tudok belépni, nem működik az sms-ben küldött jelszavuk. Annyira nem érdekel, mert 0 Ft-ot hagytam náluk.
poreci 2022. 11. 08. 16:45
Előzmény: #13806  bube
#13807
gyerekek én is beléptem ma először az Erstebróker felületbe.
Bazzmeg, hogy ezt a fos szar kinézetet, ezt a logikátlan nem felhasználó barát layout-ot melyik baromarcú hagyta jóvá azt elképzelni nem tudom!!
Hol a phaszomban élnek ezek a XX. század végefelé, hogy ilyen felületet / menürendszert adnak az embernek?
Mondom az ügyfélszolgálatnak, hogy hol tudom letölteni a korábbi évek NAV-os igazolásait vagy a korábbi évek tranzakcióit.
Erre azt mondja, hogy azt a rendszert begyalulták, ma már nem hozzáférhető. Ilyen van? Hogy a saját adataimhoz megtagadják a hozzáférést csak azért mert a szolgáltató tulajdonosa változott?? Hát micsoda dolog ez?!
Mondom, a NAV részére csak meg kell tartaniuk az adatbázist és rendelkezniük kell az igazolásokkal? Azt mondja igen, jó pénzért az ügyfélszolgálat kiadja újra nekem is.
Hát anyátok!
Bocsánat, de ez ki kellett jöjjön belőlem! Innen üzenem az összes olyan Erstésnek, akinek köze van a kereskedő felület kialakításához, hogy kereskedjenek a saját felületükön! (Szerintem ennél rosszabbat nem kívánhat az ember...)
ja persze ami papírom van , az nem is kereskedhető , de ez már csak mellékszál, gondolom majd csak hozzáteszik. Eszem faszom és ha el akarnám adni éppen? Normális államban az ilyen jellegű szolgáltatást addig lehetne perelni, amíg az anyavállalatuk is csődbe nem megy!
bube 2022. 11. 07. 07:52
#13806
Jó volt, kár hogy nem tovább...eldobva min egy használt rongyot! Érték????
qpec 2022. 11. 06. 13:20
Előzmény: #13804  philosopher
#13805
Teljes mértékben igazad van!Magamat az egyesülés utáni helyzetben az alig és a hébe-hóba kötők közé teszem,mert a napizás eredményét nehéz jó eredménnyel kihozni,pár forintért meg nem fizetek jutalékot.
philosopher
philosopher 2022. 11. 06. 12:10
Előzmény: #13801  Hathor
#13804
Többen írták, hogy a random webbroker és randi beszüntetése után nem vagy alig kereskedtek. Én is ebbe a körbe tartozom. Nyáron még túltettem magam a díjemelésen, de a rendszerváltás döbbenete még most is tart. Visszakerültünk a kőkorszakba.
Szóval megnéztem, mi látszik a forgalmon, és mivel a magyar piac a leginkább érintett a BÉT-et. Az Erste(+Random) együttes részesedése alig csökkent a tőzsdei kereskedő cégek között (Azonnali piac ~28->25%, BUX hati ~85->75%), viszont az összesített forgalom brutálisan visszaesett. És nem csak a márciusi extra volatilitás miatti forgalomhoz képest. Nyáron júliustól már volt főleg a random forgalmában visszaesés, de októberben valami elképesztően visszaesett a BÉT forgalma, ha az előző 6 hónap átlagát nézem, akkor így:
Azonnali részvénypiac: 530 -> 278 mrd Ft.
BUX hati: 21 -> 6 mrd Ft.
Nem valószínű, hogy ez csak valamilyen októberi szezonális pangás lenne, azt gondolom, ebben vastagon benne van a Random rendszereinek a beszántása, hiszen a sok kereskedő speka ha kiesik, akkor az ellenoldal (akivel tradel) is nehezebben tud eladni/venni, csökken a piacon a likviditás.
A nemzetközi piacokon nyilván nem nagyon érződik meg pár magyar kereskedő kiesése.
ppw
ppw 2022. 10. 25. 16:33
Előzmény: #13802  Kvazir
#13803
Pedig az volt, 2008 óta a legtöbb évben kis veszteséget termelt. Az utolsó 1-2 éve volt nyereséges, nem véletlen hogy ezután adták el. Virág úr a klasszikus internet/diszkont modellt követte és kétszer is sikerült lehúznia ugyanazt a bőrt.
Tehát nem a profit a lényeg, hanem a gyors növekedés (lásd még Robinhood). Amikor elég nagyra nőtt, elég sok ügyfelet szerzett, akkor két út áll előtte. Vagy elkezd árat emelni és nyereséget termelni, vagy eladja magát egy nagyobb versenytársnak. Random a másodikat választotta. Az időzítés tökéletes volt. Szerintem egyébként az IB-től féltek, ezért adták inkább el.
Az Erste meg majd szépen leírja veszteségként azt a pár milliárdot, amit kifizettek. Nekik ez aprópénz.
Kvazir 2022. 10. 24. 09:46
Előzmény: #13798  lord_of_the_kings
#13802
Szerintem mindenki benyelte volna a diszkontbrókerség fenntartása mellett a tranzakciós illeték áthárítását.
A megemelt költségek mellett a Randi kidobása az, ami legtöbb embernek fáj.
A Netbroker-nek nevezett fostalicskák egyszerűen semmire nem alkalmasok, nemhogy kereskedésre.
Erste látta a piacon, hogy van a Random és a többiek. Jól tudták, hogy költségek tekintetében nincs választás a többiek között, versenyezni nem akarunk/tudunk, tehát maradt a felvásárlás.
A 22.000 felhasználó lebegett a szem előtt. Tudják, hogy a többség marad.
Persze jövő év végén sokan fognak számolni, ha bejönnek a belengetett díjak és akkor mennek.
Kizártnak tartom, hogy a Random 2008 óta veszteséges legyen, ergo még az ő áraikkal is lehetett nyereséget termelni.
Hathor
Hathor 2022. 10. 23. 21:44
Előzmény: #13800  lord_of_the_kings
#13801
Utolso tozsdei kotesem utolso random capital kereskedesi napom (vetel)
Azota is pause.
Hűen a társasághoz.

Topik gazda

zsilak
3 2 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek