Topiknyitó: Törölt felhasználó 2010. 04. 29. 16:28

random capital  

ma reggel hallottam a raido cafe-ban a random capital-ról.

megnéztem az oldalukat, nekem jobban tetszik, mint az equitas.



más is gondolkodik váltáson? szerintetek érdemes?
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2022. 05. 31. 11:29
Előzmény: #12159  8uk52
#12160
A Mobilbrokeren nem talalim
8uk52 2022. 05. 31. 11:23
Előzmény: #12158  Törölt felhasználó
#12159
Nem tudom hol nézed, de Netboonban ott van
Törölt felhasználó 2022. 05. 31. 11:08
#12158
Hi.A VIVETECH Nyrt a random nincsen az instrumentumok között .Hol lehet vele kereskedni?
-bubu-
-bubu- 2022. 05. 31. 08:51
#12157
Drága Olvasók!
A 2020-as év őszén ért minket az a megtiszteltetés, hogy átvegyük a reggeli hírlevél készítését. Éreztük a kihívást és a felelősséget, mert szerettük volna őrizni azokat az értékeket, amiket kaptunk, ugyanakkor késztetésünk is volt olyan köntösbe öltöztetni a terméket, amiben – elgondolásunk szerint – ti is szívesen látnátok. Formai alapelveink mellett meghatároztuk mindannyiunk kedvencét: elektrogalambunk lehetőleg munkaidő kezdete előtt vigye el a RandomReggelit mindannyiótok levelesládájába. Hazudnék, ha azt mondanám, hogy ez sosem okozott fáradtságot, de az egyik legnagyobb értéket ebben láttuk, és az éjszakai, vagy hajnali szemdörzsölésnek az a figyelem adott értelmet, amit tőletek cserébe kaptunk. Közel 3200-an szavaztatok nekünk bizalmat, az olvasottsági adatok pedig konzisztensen olyan magasak voltak, hogy az érzelmi indexünk mindenkori csúcsra ért. Nagyon örülünk, hogy aktív visszajelzéseitekkel ti is alakítottátok ezt a tartalmat, akár konstruktív kritikáról, akár dicsérő szavakról legyen szó. Rengeteg ötlettel voltunk még tele, reméljük valamilyen formában ezeket még egyszer el tudjuk nektek hozni. Engedjétek meg, hogy megköszönjem azon jelenlegi és volt kollégáim munkáját, akiknek ilyen vagy olyan módon szerepe volt abban, hogy ez a hírlevélszolgáltatás megvalósuljon, illetve akikkel együtt írtuk a tartalmakat:
Iszlai Zsófia, Bohner Adrián, Csiky Miklós, Kiss Domokos, Medovarszki Mihály, Petykó Csaba, Simon Bálint, Varga Balázs, Vas Márk Sikeres kereskedést kívánunk minden olvasónknak, és hálásan köszönjük ezt a közel két évet, nem múlt el nyomtalanul!
  Tisztelettel: Dóczi Zsolt
üzletfejlesztési vezető
modellpapa 2022. 05. 28. 12:52
Előzmény: #12150  wawa1
#12156
Lehet kereskedni külföldi tőzsdén is. Sőt TBSZ számlára is lehet más devizát tenni.
Nem csak magyar piacba meg forintba kell gondolkozni.
Amikor jött a szuper államkötvény, meg ismert volt, hogy az MNB a Forint/Euro árfolyamból csinál nyereséget a legtöbb embernek le kellett volna esni, hogy elinflálják a forintunkat. Ezért érdemes inkább más piacokban gondolkodni. Ott kevésbé jellemző, hogy egyik napról a másikra 10-20%-ot ugrik egy árfolyam mert a kormányzati agytröszt kitalálja, hogy a rossz gazdaságpolitikát meg a választási győzelem árát majd a piacokkal fizettetjük meg extra adó formájában.
Wally_Karue
Wally_Karue 2022. 05. 27. 19:19
Előzmény: #12154  Wally_Karue
#12155
Wally_Karue
Wally_Karue 2022. 05. 27. 19:18
Előzmény: #12153  fpeter1982
#12154

25 ezer Ft a minimum, ami felett megnyitják a TBSZ-t
utalj még be rá
fpeter1982 2022. 05. 27. 19:06
#12153
Sziasztok,
kezdő vagyok. Nyitottam ma számlát, TBSZ-t is, beutaltam kora délután 10e Ft-ot teszt jelleggel, de azóta se látom a számlámon. Ez normális? Kell neki valamennyi munkanap? Kimondottan a TBSZ számlára utaltam arról a bankszámlaszámról amiről regisztráltam.
 Köszi, üdv
meszics
meszics 2022. 05. 27. 15:14
Előzmény: #12151  meszics
#12152
Csak kérdés mire jó most a tőzsdei megtakarítás? Pocsék makroadatok, kb. mint 2007-2008-ban. erős politikai beszorulás (ciki lenne azt mondani még sincs pénz a rezsicsökkentésre), ráadásul pont a saját szavazótáborát büntetné ezzel. Én sem csinálnám a helyükben. A Blue csipeink büntetve. Elszabadult infláció. Most kellene a lakosságnak inkább megtakarítani, mint költeni, az visszafogná az inflációt. De így? Nehéz dió.  
meszics
meszics 2022. 05. 27. 15:02
Előzmény: #12150  wawa1
#12151
A TBSZ az más tészta, ha hosszú távon akarsz megtakarító lenni akkor jó dolog. Nincs 15% adó. Nem minden hülyeség ami van. Egyébként meg szerintem a MNB már inkább erősíteni akarja a forintot mint gyengíteni. 
wawa1 2022. 05. 27. 14:40
Előzmény: #12147  meszics
#12150
Mit ér most akkor a TBSZ? Ilyen zavaros helyzetben, kevesen fognak hosszabb távra befektetni forintban, amit ugye állandóan gyengítenek.
anuka 2022. 05. 27. 14:21
Előzmény: #12085  Halfkey
#12149
Szia, ha erdekelnek ezeket erdemes lehet hasznalni: 1. milyen reszvenyek tradelhetok https://rct.anuka.me/ 2. milyen reszveny lett be- vagy kivezetve https://rciu.anuka.me/ 3. egyszeru bongeszo addon, amivel tudsz a Netboonon tickerre keresni https://rcnis.anuka.me/
meszics
meszics 2022. 05. 27. 14:17
Előzmény: #12147  meszics
#12148
De hát ez egy fórum, ide bármilyen hülyeséget leírhatunk, és a tőzsde alázatra tanít, nem biztos hogy az történik amit elképzelünk. De sajna félek most nem fogok tévedni.
meszics
meszics 2022. 05. 27. 14:14
Előzmény: #12146  -bubu-
#12147
Teljesen egyetértek. Szerintem ez fog történni, kb. 6 hónap alatt: első körben a hozzám hasonlók hullnak ki, akik trédenként kis profitért de folyamatosan trédeltek, gondolom minket a Random is imádott, évi több milliót ott hagytunk kereskedési díjként, majd jönnek a adrenalin függök, akik kevesebbet de mégis kereskedtek, de nekik kellettünk mi akik likviditást generáltunk. Majd kiesnek a rendszerből a swingesek, a megnövekedett kockázat miatt, azért a 2% veszteséget, amit gyakran használnak így könnyebb  elérni . Aztán ami marad az már alacsony likviditással is el van. De ezt a broki cégek meg fogják érezni.
-bubu-
-bubu- 2022. 05. 27. 13:48
Előzmény: #12142  meszics
#12146
jókor adta el Virág Feri a céget, ügyesen kitömte vele az erstét :))
ha ezt bevezetik akkor dög unalom lesz a kereskedés a leült forgalm miatt, lehet én is elmegyek dolgozni valahova 22 év után mert szétunom majd magam a monitor előtt :)
meszics
meszics 2022. 05. 27. 13:42
Előzmény: #12144  süveg
#12145
Az aki ritkán fog trédelni és nagyobbat az pénzügyileg nem fogja zavarni. De a kereskedés többsége a day trade, de így ki fog day trédelni. A legjobb longos mindig a shortos. De ha nincsen day trader shortos, akkor eltünik a likviditás, nehéz lesz annak is kereskedni aki nem napizik.  Szerintem ha bevezetik akkor a BUx egy halott tőzsde lesz, minimális forgalommal. Ennél még az is jobb lett volna ha plusz adót raknak a tőkepiaci nyereségre. egy 3%-ot el lehetett volna viselni de ezt. egy day tréder napon belül akár 10 tranzakciót is csinál. Persze ha van likviditás, de ha mindegyik tréd drága lesz. Túl nagy lesz a kockázat. Mert azért a tranzakció előtt már meghatározom a kilépési stratégiát. De így? Olyan rossz helyre kell rakni, hogy hosszabb távon kész a bukó. Egy ügyes tréder is veszteséget fog csinálni.
süveg
süveg 2022. 05. 27. 12:41
Előzmény: #12143  gyula1971
#12144

Szörnyű, ha így lesz.
Mindig így csinálják, csöpögtetik a rész-infókat, meg kell várni a végét.
Egyébként szigorúan véve a TBSZ számlára "beutalás" is egy tranzakció, erre csak nem lesz érvényes...
Ha valaki csak néha átrendezi a portfólióját, a hazai magasabb bróker díjakkal és adóval a TBSZ simán drágább lehet, mint egy külföldi alternatíva.
gyula1971
gyula1971 2022. 05. 27. 11:22
#12143

Ez a broki díjakat is érintheti?
-"A tranzakciós illetéket úgy emeli meg a kormány a tervezett 232,5 milliárd forintról 50 milliárd forinttal, hogy az értékpapír-tranzakciókra is kiterjesztik a tranzakciós illetéket"Nehéz pedig ezt másképp értelmezni. A tőzsdézéshez értékpapír számla kell és a részvény eladása és vétele egyértelműen értékpapír tranzakció.
meszics
meszics 2022. 05. 27. 09:06
Előzmény: #12141  meszics
#12142
És azért gondolom hogy ezzel a Randomot is megszívatták, mert ő szolgált ki minket kicsi magánszemélyeket aki havi 5-600 ezret nyertek, de közben nagyon aktívan kereskedtek, na ez réteg nem fog tudni itthon már normális pénzt keresni. Így kénytelen lesz külföldi tőzsdére menni, vagy abba hagyni. Én lehet abbahagyom.
meszics
meszics 2022. 05. 27. 08:57
Előzmény: #12140  Hathor
#12141
Hát uraim a Fidesz megoldotta hogy a tőzsdéből ne lehessen megélni. Ekkora hülyeséget mint hogy a tőkepiaci ügyletre is 0.3% tranzakciós adót kivessen. Nem tudom Nagy Mártonnak hol volt az esze, de nagyon vízfejűen gondolkodik. Mondjuk ha Day Trade re nem vezetnék be akkor Ok. De így. A Day trade legfontosabb része a kockázatkezelés. És nem mindegy kiinduló állapotban mekkora veszteséggel kezdek. Pl. én ugyan azt a technikát alkalmazom Randomnál mint az Erstenel. Randomnál ez havi több százezres nyereség Erstenel százezres veszteség. És gondolom mások is így vannak ezzel , ez egy ilyen meló nem is lehet másképp. De szerintem egy swing tradernél is aki 2% veszteség limittnél vágja el a veszteséget , ha közel 0,5% vesztőben indul hosszú távon lehet veszteséges. Én úgy gondolom ezek ki fognak esni a rendszerből. Én tuti. De hát egyszerű naponta megmozgattam akár 10 millió ft nyi részvényt hatidős pozit. Viszont utalni csak havi 5-600 ezer ft-ot ez azt jelenti. Hogy tőzsdén havi 220.000 (mindig meg lenne a napi max 10.000 ft) tranzakciós illeték de a rendes számlámon csak 1800 ft a tran illeték. Én a random-nak eddig hoztam évi legalább 2-3 millió ft -ot, az most megy külföldre. És szerintem egy technikai trédernek is mindegy hogy Oti val vagy Apple-vel kereskedik. Itt meg maradnak a Warren Buffetek. Akik havi 1-2* kereskednek. Persze várjuk meg a végét. De szerintem a Randomnak annyi. Mert sokan akik tényleg pörgették a piacot oda mentek, most kimennek külföldre.

Topik gazda

zsilak
3 2 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek