Topiknyitó: Törölt felhasználó 2010. 04. 29. 16:28

random capital  

ma reggel hallottam a raido cafe-ban a random capital-ról.

megnéztem az oldalukat, nekem jobban tetszik, mint az equitas.



más is gondolkodik váltáson? szerintetek érdemes?
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
VUK1980
VUK1980 2021. 09. 02. 10:11
Előzmény: #11464  NasdaqTrader
#11480
Elmondom ez hogy működik, vagyis mi a valóság ...mrgnézik az egyenleged ...ha elér egy általuk hasznalt minimum szintet ..akkor sz vagy ...kapsz rgy lakossági szamlát ..hozzá egy aranszínű kártyát ... elmondják neked hogy ez milyen presztízs értékű ..balb balb .. a valóság az hogy srnkit nem érdekel milyen színű a kártyád .. azt hinnéd hogy kedvezőbb díjjal kötsz ??? nem ugyan az ..minden ugyan az ... az hogy hasznalhatod a Liszt Ferenc repuloter ..gyorsito savjat ... meg beulhetsz egy privat varoba .. azzal nagy sokra megyek ... azt hittem majd akkor a privat bankos akit kirendelnek melled ..okos es tudja hova kell tenni a penzt??? 
Hehheeee probaltam ...lofaszt .  meg O kert tanacsot tolem .. O neki megvan kotve a keze ...max ilyen ETF tanacsolhat neked ... vagy felhivhatsz egy erstes kozpontot ahol mondanak olyat neked hogy vegyel richtert .... kosz ... senki semiert nem vallal feleloseget .. egy kibaszott Discord csoporz hasznosabb ... De a penzt beszedik ... nah ezert mondtam hogy megprobalom a randomot ...Igen Óckodtam tole ... de pozitivan csalodtam .. na ezert ert engem ez hideg zuhanykent ... Mit erdekli Virag Ferit az hogy mondjuk Jovore hogy valtozik a Randomos dija ... 
VUK1980
VUK1980 2021. 09. 02. 10:02
Előzmény: #11478  uhu20
#11479
Engem amúgy tényleg nem zavar hogy eladták a Randomot, sőt inkább egy Erste mint egy OTP ..mégis csak osztrák .... de én addig maradok itt a randomnál amíg ezek a díjak maradnak ... aztán remélem én tévedek, és jövőre ..sutyiban majd nem arról beszélegetünk itt hogy ....jéhhh kondiciós lista valtozás történt 
uhu20 2021. 09. 02. 09:50
Előzmény: #11466  kovaax
#11478
Szerintem meg lehet van fantázia abban, hogy esetleg jelentősen bővülhet a termékek köre, nyilván akkor, ha ezt versenyképes áron teszik. De amúgy ha majd lesznek kamatok, akkor pl. hasznos lesz, ha az átmenetileg szabad cash-t könnyen (és ingyen) be lehet rakni egy olyan alapba (vagy máp+ -ba akár, - online!), amely likvid. 
NasdaqTrader 2021. 09. 02. 09:45
#11477
Amiben biztos vagyok az az h mindenképp fel kell venni a kapcsolatot velük, határozottan kiállni amellett h ami jó azon ne változtassanak, más különben felállunk és megyünk az IB-hez és más cégekhez, van választék bőven. A tárgyalás fontos h lássák mit akarnak az ügyfelek, vegyék figyelembe a véleményünket, ne döntsenek a fejünk felett.
NasdaqTrader 2021. 09. 02. 09:41
Előzmény: #11474  bankos
#11476
Bocsánat, már sokan pesszimista véleményt fogalmaztak meg, azonban tény h a Random önálló entitás egyelőre, megmarad tehát a saját központja.
Az Erste valóban elég drága, árban nem azon a kedvező szinten van mint a Degiro, IB, Trading 212 stb.
Hidd el sokan aggódunk amiatt h hosszú távon mi lesz, remélhetőleg kapunk vmi egyenes őszinte üzenetet az Erste vezértől, a legjobb az lenne ha Madácsi Zsolt Random vezért meghagyná a cég élén, ő elég jól vezette a társaságot 2019 óta, Allianz alapkezelőnél dolgozott sokáig.
NasdaqTrader 2021. 09. 02. 09:36
Előzmény: #11474  bankos
#11475
Nézd, lehetőség szerint vissza kéne táncolni a tárgyalóasztaltól, bár sajnos már lehet h jogilag aláírtak mindent, szóval nem tudhatjuk van-e lehetőség másnak eladni. 
Eleve maguktól kellett volna keresni az IB-t h vegyétek át 22e ügyfelünket minket pedig hagyjatok meg a menedzsmentben mert értünk hozzá végülis már 25 éve ezt csináljuk az Equitas óta. Az eddigi Erste akvizíciók h sikerültek, milyen más BÉT brókercégeket vettek meg? Emellett ha ez az ügylet már végleges akkor ki kéne hozni belőle a maxot h ne nyúljanak semmihez ami nekünk 11 éve megszokott.
bankos
bankos 2021. 09. 02. 09:30
Előzmény: #11473  NasdaqTrader
#11474
De nagy okos vagy te nasdaqtrader.. lehordasz itt mindennek ,hogy én károgok itt mindig ..mikor ez a 3. kommentem ebbe a fórumban!!
Azt sem tudod miről beszélek , de mèg azt sem hogy te miről 🙂
Elmondom mègegyszer világosabban, sok évnyi Erste után váltottam Randomra , és most jöttem rá hogy bizony mennyi pénzzel lehúztak,és milyen k*rva drága volt. Mennyi pénzt spórolt volna meg ha már rég váltottam volna. Technikai téren lehet jó ,de nem erről beszéltünk most.
Így szerintem jogos a paránk attól ,hogy lesz változás , de egyikünk se károg meg pofázik 
NasdaqTrader 2021. 09. 02. 09:04
Előzmény: #11472  kovaax
#11473
A Randi lehet h meg fog maradni, a Linux mellé azért jó egy Windows is.
kovaax
kovaax 2021. 09. 02. 08:52
Előzmény: #11470  NasdaqTrader
#11472
Hát én azt honnan tudjam hogy milyen lesz? Ráadásul mivel 25 éve linuxot használok, csak a webes felületet ismerem.
kovaax
kovaax 2021. 09. 02. 08:51
Előzmény: #11469  NasdaqTrader
#11471
Én nem kereskedek BÉT-es részvényekkel...
NasdaqTrader 2021. 09. 02. 08:38
Előzmény: #11468  kovaax
#11470
Jobb lesz mint a Randi?
NasdaqTrader 2021. 09. 02. 08:37
Előzmény: #11466  kovaax
#11469
Ok, a kérdés h IB magánügyfélként lehet-e kereskedni BÉT-es részvényekkel.
Valószínű h érdemes lesz IB számlát nyitni idővel, ha ingyenes is marad a Random akkor sem árt 2 számla, nekem a kbc-nél és erstenél sincs már.
kovaax
kovaax 2021. 09. 02. 08:36
Előzmény: #11465  NasdaqTrader
#11468
Reggel volt beszélgetés Virág Ferivel és az Erstés csávóval a Jazzy-n, meg valamelyik cikkben is írták, hogy új platform lesz mindenféleképpen, szóval a Randi megy a levesbe. De még korábban is írták már a Randomosok, hogy új platform fejlesztődik.
NasdaqTrader 2021. 09. 02. 08:35
Előzmény: #11461  VUK1980
#11467
Bocsánat az előző hozzászólásokért, énmagam már közel egy évtizede nem vagyok Erste ügyfél, az ingyenes diákbróker számlát hosszú ideje nem használtam csak megvolt a Random mellett, aztán végül megszüntettem.
Cselovszki remélhetőleg korrekt lesz és nem fog drágítani, bár ez lehet nem kizárólag rajta múlik.
kovaax
kovaax 2021. 09. 02. 08:34
Előzmény: #11464  NasdaqTrader
#11466
Egy reddit-es júzernek azt mondta az IB ügyfélszolgálat, hogy "lassan érkezik hozzájuk is a TBSz", szóval minek vennék meg, ha úgyis átmegy hozzájuk az összes ügyfél magától???
A Degiro is újragondolja a magyar üzletpolitikáját, lehet nem éri meg nekik ilyen kis piacon versenyezni az IB-vel.
Élesedik a verseny, szerintem ülni kell a popónkon, és kivárni a végét.
Az Erste-t nem ismerem (a fiók aljában talált postatakarék könyvemet kifizették szépen, ennyi kapcsolatom volt velük), de nem hiszem, hogy a Random ügyfelei közül sokan vágynának privát banki szolgáltatásra. Tulajdonképpen ez egy totál értelmetlen vásárlás volt szerintem, de majd meglátjuk.
NasdaqTrader 2021. 09. 02. 08:30
#11465
Üzenni kell a Random vezetőinek h garancia kell rá h nem változtatnak semmit a Randin és semmi olyanon amit már megszoktunk, emellett a nagyobb piaci verseny csökkentené az árakat, az Erste már túl nagyra nőtt, az IB elég kicsi a BÉT-en és nekik kéne eladni, több alternatíva kéne.
NasdaqTrader 2021. 09. 02. 08:19
Előzmény: #11461  VUK1980
#11464
Igazad van, hallottam már olyat h vki elégedetlen az Erste Privát banki szolgáltatásokkal mert lehúzás, magas költségek miatt csinálja a bank ezt az üzletágat. Ami tény h jó lenne ha esetleg visszacsinálnák, az IB-nek kéne eladni ha már mindenképp eladnák.
NasdaqTrader 2021. 09. 02. 08:17
Előzmény: #11461  VUK1980
#11463
Egyelőre legyünk optimisták, az is lényeges h tartsunk össze és ezt vegye észre az Erste vezetése is h nem tehetnek meg velünk bármit, különben tiplizünk az IB-hez v más céghez ami megéri nekünk.
Anno énmagam is voltam KBC és Erste ügyfél, utóbbinál a diákbróker számla jó volt de a Random olcsóbb volt ezért 2010 óta náluk vagyok.
Nagyobb piaci verseny kéne, most az Erste bővült sajnos, ebből a szempontból jobb lett volna ha más veszi meg hiszen ha nő az Erste piaci részesedése akkor nem biztos h árat csökkent, ha az IB vette volna meg az lett volna a legjobb, Feri elkapkodta, a tárgyalást párhuzamosan több céggel kellett volna folytatni és a legjobbnak eladni, az IB szimpatikusabb.
mrider 2021. 09. 02. 05:05
Előzmény: #11460  NasdaqTrader
#11462
Ha lettél volna már Erste ügyfél korábban, akkor tudnád, hogy miért állt fel sok ember hátán a szőr attól, hogy ők lettek az új tulajdonosok.
VUK1980
VUK1980 2021. 09. 02. 05:04
Előzmény: #11459  NasdaqTrader
#11461
vicces ...verseny??? Az Erstenel ha akartak volna versenyezni akkor nem csinalnak ilyen horribilis kotesi dijakat ... meg lehuzasokat ... ja es Erstenel privat banki ugyfel  voltam ...csak ugy szolok ..nezz utana ahoz mi kell.Nincs ra semmi garancia hogy a dijak jovo januartol nem valtoznak a randomosoknal a karunkra ... az IB soha nem fognak tudni versenyezni, ez hazugsag ...soha nem.is akartak ... senkivel .. 

Topik gazda

zsilak
3 2 1

aktív fórumozók