Topiknyitó: Törölt felhasználó 2010. 04. 29. 16:28

random capital  

ma reggel hallottam a raido cafe-ban a random capital-ról.

megnéztem az oldalukat, nekem jobban tetszik, mint az equitas.



más is gondolkodik váltáson? szerintetek érdemes?
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Spotlight 2020. 03. 20. 16:43
Előzmény: #9077  kgabor84
#9080
Ez alapján én nem nagyon tudok neked segíteni, én nem veszek egyedi részvényt egyáltalán. Nekem 2 db ETF-em van a portfóliómban összesen (plusz magyar állampapír), és ezeket tartom már 9. éve. De ha a lehető legegyszerűbb portfóliót akarod összehozni, akkor 1 db ETF is elég, már van olyan ETF, hogy megveszed, és hopp, megvetted a teljes globális részvénypiacot, mert mindenből van benne, minden országból, mindenféle részvény ami létezik.
Egyedi részvényekkel több gond is van. Alapvető dolog, hogy jól diverzifikált legyen a portfóliód, ahhoz meg sok részvényt kell venni. Egyrészt több országból, másrészt több különböző iparágból. Mivel a Randomnál is, de máshol is van minimumdíj részvény vásárlásnál, ezért így ha kis pénzzel játszol, akkor a tőkéd túl nagy része megy el a brókeri díjakra. Azért jó az ETF, mert 1 db tranzakcióval meg tudsz venni akár 9000 db részvényt is egyszerre, és máris megvan a diverzifikáció.
Visszatérve a konkrét kérdésre: ha van nálad egy USA-ban bejegyezett részvény vagy ETF, és éppen osztalékot fizet, akkor a kifizetett osztalék 15%-a megy az USA adóhivatalnak, azt se sosem fogod látni. Hiába vagy TBSZ-en, akkor is levonódik.
Viszont ha van mondjuk egy Írországban vagy Németországban bejegyezett ETF vagy részvény, és osztalékot fizet, akkor abból nem vonódik le osztalék forrásadó, és ha TBSZ-en vagy, akkor nem is kell sehová osztalékadót fizetned.
Arra figyelj a "játék" közben, hogy a pénzed ne egye meg a brókeri díjak, mert ha túl sokat kereskedsz, akkor elviszi minden nyereséget a brókeri díjak.
Ha annyira akarsz tőzsdézgetni, akkor is inkább az ETF-eket ajánlom egyedi részvények helyett, mert biztonságosabbak, jobban diverzfikáltabbak, mintha 1 db részvényt vennél meg, és a brókeri díj is ugyanaz, mint a részvények esetében.
Bár én továbbra is azt mondom, hogy előképzettség nélkül senki egy forintot se vigyen a tőzsdére, el kell előtte olvasni legalább néhány könyvet. Továbbá el kell fogadni, hogy a részvény hosszú távú dolog, 5-10 évben kell gondolkodni, és bármikor jöhet egy 30%-os esés is, vagy még nagyobb. Aki ezt nem bírja, az maradjon az állampapírnál.
Bviktor30 2020. 03. 20. 16:40
#9079
Sziasztok!
Most fogadták el a számlanyitásom, Netboon-t néztem még csak ismerkedek a dolgokkal de nem találtam csak kártyáról feltöltést és Maestro-ról csak OTP-t fogad el... Nincs valami számlaszám amire netbankból tudnék esetleg utalni?
FatalError 2020. 03. 20. 15:13
Előzmény: #9076  Invest8
#9078

Szia,
Most nem az számít, hogy megbízható-e. Ami pénzt utaltam az csak tanulásra lesz. Azt a pénzt elköltjük 4 hétvégén is, de mivel most inkább otthon vagyok erre költöm. Bitcoin nevét sem látom sehol, valószínű akkor nincs is. Randi egy fokkal jobb, de ott sincsenek csoportosítva a termékek. Mondjuk lehet nem is kell ez csak az én fantáziám volt. A cégtől kérjem el a videót? :)
kgabor84 2020. 03. 20. 15:11
Előzmény: #9074  Spotlight
#9077
Köszi amit leírtál. Azért leírhatnád hogyan megy pontosan az a nyereség osztalék adó. Egyenlőre egy kicsit "játtszani" szeretnék, tehát naponta-hetente egy oda vissza váltás könnyen lehetséges.
A nyereség adó valóban fontos, de mivel egyenlőre nem biztos, hogy lesz, ezért most nem ebből indulnék ki. Majd még amúgy is ki kell tanuljam ezt az adózás dolgot.
 Viszont amivel én foglalkoznék ahhoz nem árt egy kicsit nagyobb piac, megtalálni a jó vételt. Annyival megyek ami nem fáj annyira ha beragad. A tőkémhez képest, kicsi hozammal is megelégszem. 
Invest8 2020. 03. 20. 09:01
Előzmény: #9075  FatalError
#9076
A Randit használd a Netboon mellett, van róla videó oktatás, kérd el a cégtől. Semmi kereskedési tapasztalatod nincs, a bitcoin az nem szabályozott tőzsdén van, nem megbízható, inkább cégekbe fektess és indexekkel kereskedj, ezek kiszámíthatóak és sokkal nagyobb a nyereség a tőkeáttétel miatt.
FatalError 2020. 03. 20. 08:35
#9075

Sziasztok!
Még új vagyok itt, segítséget szeretnék kérni. Szeretnék elkezdeni tradelni, de elég kusza a netboon nekem. Honnan tudom melyik a részvény és melyik a cfd. Sajnos nincs csoportosítva a felületen.
Bitcoin árfolyamára milyen termékkel tudok spekizni?
Köszönöm a segítséget!
F.E.
Spotlight 2020. 03. 19. 15:24
Előzmény: #9073  hdl11
#9074
Az USA piachoz tegyük még hozzá, hogy levonnak az USA-ban 15% osztalék forrásadót, és ezt nem lehet elkerülni a TBSZ számlán sem, viszont EU-s ETF-eknél és részvényeknél nincsen ilyen visszatartott osztalék forrásadó, és TBSZ-en az osztalékadót így nem kell megfizetni az EU-s részvények után. Én ezért nem is ajánlom az USA részvényeket, eleve egyedi részvényeket kisbefektető ne vegyen, hanem csak ETF-t. USA ETF-et viszont az osztalék forrásadó miatt nem veszünk, hanem csak EU-ban bejegyzett ETF-et.
Ami még fontos, hogyha valaki életében nem tőzsdézett, akkor ha most akarja elkezdeni, akkor csak óvatosan, kis összegekkel. a részvény befektetés hosszú távú dolog, min. 5, de inkább 10 éves időtáv. Csak azt a pénzt tegyük részvénybe, amit min. 5-10 évre tudunk nélkülözni. Ill. ha valaki megijed nagy esésektől és emiatt pánikszerűen kezd eladni, akkor egyáltalán nem való neki a tőzsde, ebben az esetben maradjon a bankbetétnél és az állampapírnál.
Én több könyvet is elolvastam, mielőtt részvénybefektetésre adtam a fejemet, ezt ajánlom másoknak is, vannak nagyon jó könyvek, néhányat olvassanak el, mielőtt befektetnek.
Pl:
Burton G. Malkiel: Bolyongás a Wall Streeten
Common Sense on Mutual Funds: 10th Anniversary Edition - by John "Jack" Bogle
Stocks for the Long Run - Jeremy Siegel
hdl11
hdl11 2020. 03. 19. 14:57
Előzmény: #9055  kgabor84
#9073

Szia !
Az USA piacra jóval kedvezőbbek a feltételek, mint az EUR alapú piacon a Randomnál.
Napon belüli kereskedésénél 0.1% a jutalék, míg napon túl 0.2%, és a minimum díj is csak 2 USD.
Ez kb azt jelenti, hogy napon túlra 1000 USD felett áll be 0.2%-re a jutalék.
Ezen kivül a 10 USD alatti papírokra van részvényenként 1 cent jutalék.
Ha van USD számlád, akkor jó eséllyel olcsóbb mint a 0.3%-os (min 5 USD) váltási költség a Randomnál.
X9Z5 2020. 03. 19. 12:04
Előzmény: #9071  sgl
#9072
Az Erstenél csak 10-es ársáv van, nem fejlesztenek, csak az osztalékot fizetik ki az osztrák anyának, néztem a beszámolót.
sgl 2020. 03. 19. 11:02
Előzmény: #9067  Royalfroccs
#9071
Ersténél is vagyok, febr 24-én az őrült esés kezdetén vagy 1 óráig fagyott volt, és azóta több reggelen, nem lehetett kereskedni. negyed, fél, 1 óráig. 
És a brókerek tudják szar a felület, de régóta ez van. semmi javulás.
Ha vége az őrületnek ott felszámolok mindent és áthozom a Randomba.
Ott is itt is kezdetektől ott vagyok biztonsági okból.
Metwolf
Metwolf 2020. 03. 19. 10:23
Előzmény: #9068  pf2
#9070
Pár percre volt csak rossz, ez belefér, szerencsére nem túl gyakori.
sgl 2020. 03. 19. 10:12
#9069
Én régóta csak a Netboon-t használom, az most is szinte mindíg megy.
pf2 2020. 03. 19. 10:11
Előzmény: #9064  Metwolf
#9068
pedig eddig egész jól a gyűrődéses napokat
ma valószinűleg feladja a küzdelmet, már tegnap éjjel sem lehetett belépni az új ügyfélnek való rendszerbe
Royalfroccs
Royalfroccs 2020. 03. 19. 10:11
Előzmény: #9064  Metwolf
#9067
Azt hittem eddig, hogy ez KBC sajátosság, hogy nagy mozgások esetén lefagy a rendszer. Úgy látszik ragályos!!
Zsimo
Zsimo 2020. 03. 19. 10:10
Előzmény: #9064  Metwolf
#9066
Akadozik 
Törölt felhasználó 2020. 03. 19. 10:09
Előzmény: #9064  Metwolf
#9065
fos!
Metwolf
Metwolf 2020. 03. 19. 10:08
Előzmény: #9062  Törölt felhasználó
#9064
Randi behalt, azóta be sem tölt, remek.
Riccoo 2020. 03. 19. 10:08
Előzmény: #9062  Törölt felhasználó
#9063
Én a netboon-on próbálkozom, azt írja "nincs kapcsolat".
Törölt felhasználó 2020. 03. 19. 10:07
Előzmény: #9061  MetalHeart
#9062
mobilbróker meghalt? 
MetalHeart
MetalHeart 2020. 03. 18. 23:01
Előzmény: #9060  kgabor84
#9061
1. csak haza szolgáltatót ismerek...
2. RC nem drága a haza piaci szereplőkhöz képest...
3. Sok sikert !

Topik gazda

zsilak
3 2 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek