Topiknyitó: Törölt felhasználó 2010. 04. 29. 16:28

random capital  

ma reggel hallottam a raido cafe-ban a random capital-ról.

megnéztem az oldalukat, nekem jobban tetszik, mint az equitas.



más is gondolkodik váltáson? szerintetek érdemes?
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
atikasz 2019. 11. 22. 09:03
Előzmény: #8319  geza0123
#8320
nem tudom,hogy máskor lehet-e,de ma nem.
geza0123 2019. 11. 22. 09:01
#8319
Hello
tudja valaki, lehet rc-nél shortolni a nutexet?
laktozmentes 2019. 11. 20. 15:11
Előzmény: #8317  user01
#8318
köszönöm szépen a válaszod :)
user01
user01 2019. 11. 20. 14:54
Előzmény: #8316  laktozmentes
#8317

Csak lezárt ügylet után kell adóalapot megállapítani, adózni.
 
A Random, és minden más értékpapírszámla-vezető év elején küld egy igazolást, amiben szerepel az összes lezárt ügyleted. Ebben kimutatják azt is, hogy ezeken szerintük mekkora nyereséged/veszteséged keletkezett.
Ugyanezt megküldik a NAV részére is. A NAV az adótervezetben ezeket fel is tünteti.
Azaz ha Te azzal egyetértesz, akkor max az adókiegyenlítéssel kell az adóbevallás során bajlódnod.
 
Az SZJA törvény azt mondja ki, hogy neked, az adózónak kell nyilvántartást vezetned az ügyleteidről. Összepárosítani a vételeket-eladásokat, vezetni a lezárt ügyletek jutalékát, számlavezetési díjat, stb., ezekből kiszámolni a tárgyévi nyereséget/veszteséget.
Viszont nem tilos elfogadni az értékpapír-számlavezető kimutatását.
Én ezt javaslom, mert rengeteg munkától, tévedési lehetőségtől szabadít meg.
 
Azaz nyugodtan fogadd el, amit a Random küld.
Ugyanazok az adatok fognak a NAV adótervezetében is szerepelni.
laktozmentes 2019. 11. 20. 13:56
#8316
Sziasztok! Nemrégiben nyitottam egy randomos számlát, és közben próbáltam utána olvasni a dolgoknak de elég nagy a kavar a fejemben... javítsatok ki ha hülyeséget írok, de én úgy értelmeztem, hogy év elején küldenek majd egy kimutatást a szerintük elért nyereség/veszteségről... ezt persze nem lehet alapul venni, mivel nem csoportosítják, hogy mikor mennyiért vettem a papírokat stb. Ehhez szükséges egy naplót vezetnem? 
Második kérdésem pedig, be kell vallani SZJA bevallásban azt is ha nem adom el a papírt, csak pl veszek 500 NUTEX részvényt és két évig nem adom el, vagy csak a már lezárt eladás és ezáltal keletkezett árf. különbözeteket?
hdl11
hdl11 2019. 11. 19. 14:51
Előzmény: #8314  gyula1971
#8315

Szia !
Szerintem nem változott.
Mivel nyitási jutalék 0.2% ezért továbbra is 0.6% az összköltség.
gyula1971
gyula1971 2019. 11. 13. 10:10
#8314

Nem is figyeltem az új kondíciós lista van szept 16-tól!Jól látom a T-long tartás díja napon túlra 0.4%-lett? Ez 0.6% volt előtte még?
https://randomcapital.hu/uploads/PDF/uzletszabalyzat/14_melleklet__Kondicios_lista.pdf
1216 2019. 11. 06. 14:13
Előzmény: #8311  because
#8313
T+2 maga a tőzsdei elszámolás, tehát mind az eladó mind a vevő 2 nappal később szállítja le a pénzt/papírt...Ennek semmi köze ahhogy, hogy hol a pénzed, cserébe T napon tudsz olyan pénzért is értékpapírt venni, amit valójában csak 2 nap múlva fogsz megkapni.
Totális téveszme terjed itt a fórumon, főleg a mészáros topikokban, hogy a brókercégek 'használják' a pénzünket/papírjainkat. Ezt csak akkor tehetik meg ha kifejezetten hozzá járulsz, szóval ha nem járultál hozzá valamilyen aláírt szerződés keretében akkor az MNB csúnyán büntetni fog ha mégis 'hozzányúlnak'.
Bszt/tpt és egyéb publikusan elérhető tőrvények rendelkeznek mindezekről. Amiről Te beszélsz az sokkal inkább a bankok tevékenységéhez közelít.
Hathor
Hathor 2019. 11. 06. 14:06
Előzmény: #8311  because
#8312
már több éve T+2nap van, ha javíthatom, legalább ezt
because 2019. 11. 06. 13:46
Előzmény: #8308  1216
#8311
Azért van egy kis tévedés ebben a megállapításban,  van hasznuk abban, hogy náluk van a pénzed és a papírjaid, pl. a   a brókercégek miért is T+3 elszámolással adják vissza a pénzedet, papírjaidat? Mert addig használják fedezetre, shortra,  és még sok mindenre...
Hathor
Hathor 2019. 11. 06. 13:40
Előzmény: #8308  1216
#8310
Megérkezett mínuszoló csapat is a megjelenése után.. eddig egy mínusz sem volt, most rögtön ránk nyomtak kettőt.
Nehéz a fórumos élet
Hathor
Hathor 2019. 11. 06. 13:31
Előzmény: #8308  1216
#8309
Na végre! :)
+1
1216 2019. 11. 06. 13:21
Előzmény: #8299  geza0123
#8308
Ha a brókercég nem szed állományi díjat meg számlavezetési díjat akkor neki semmi haszna nincs abból, hogy parkoltatod a papírjaid meg a pénzed...csak fizetheti utánad a BEVA meg egyéb költségeket. De ezek a díjak egyébként is töredékei a tranzakciós költségeknek, brókercégek a jutalékból élnek, nem abból, hogy náluk tartod a portfóliódat. A 'beültetés' meg ilyen fórumos hülyeség, amit itt nyomnak páran, de ha magad intézed a befektetéseidet akkor a mások által adott rossz tanácsok elfogadása nem a tanácsot adó hibája hanem azé aki megfogadja (és nem látja be időben a hibát)...
Hathor
Hathor 2019. 11. 06. 11:45
Előzmény: törölt hozzászólás
#8307
Remélem szépen kinövi magát. Horváth Zsolt elnök-vezérigazgató pár héttel ezelőtti beszámolójában jelezte, hogy idén több mint 1000 új ügyfelük lett, ami kiugró érték. Csak így tovább!
Bekes 2019. 11. 06. 11:27
Törölt hozzászólás
#8306
Hathor
Hathor 2019. 11. 06. 11:13
#8305
Örülök, hogy Feriéket bízza meg a BÉT az új KKVk IPOjával. Feri mondta tegnap az előadáson, hogy 3új kkv bevezetését intézik, vannak megbízva vele. Ennek nagyon örülök! Random Capital van megbízva. Ez támogatja azt az útat, amit kiírtak előre, és ugye nem titok, Forbesban is benne volt, hogy maga a Random Capital is tőzsdére jön. Nov 18.án meg lesz egy kzgys, amibe Random Capital is bekerül Feri által
Hathor
Hathor 2019. 11. 06. 11:08
Előzmény: törölt hozzászólás
#8304
Jó lenne egy ilyen 2015-2017es Aranykor a BÉTre még ha olyan lendülettel tudna emelkedni, növekedni. Rögtön előkerült ebben a két évben a lakosság a felfutásban, és soha nem látott mértékben birtokoltak részvényeket, az elemzésekből ezt olvastam.
Nekünk is egy emelkedő piac a jó, akkor lehet keresni pénzt. Értem a shortosokat is hogy gyorsan szeretnének sok pénzt keresni pár nap alatt egy jó nagy leveréssel, de jó volt ez a minden nap emelkedünk 0.5%-1%ot Bux szinten is. De ha egy héten emelkedünk két százalékot, az is jó. Most a napokban is ez volt, ez is jó piac, csak folytatódna még. Most Bux ATH ellenállás alatt, ráadásul nálam egy EDt is formáz, amibe belefér egy pump&dump még csúcsnál, de könnyen törhet a bili is. Örülnék egy tovább emelkedő piacnak olyan mértékben, mint az utóbbi két hétben történt. Sajnos két éve oldalaztunk, így nem volt kiszámítható teljesen a mozgás, Én sáv kereskedést nem szeretek, inkább napos trendelő piacot követek.
Aranykorban lehet venni szinte bármit, de 4bluet mindenképpen, és jó fundával rendelkező cégeket.
Tőzsdét ilyen Bullban lehet fejleszteni. Kormánynak több pénzt kéne fordítania stadionok helyett tőzsdefejlesztésre. Árjegyzést kéne biztosítani a termékekben szűk spreaddel, likviditást adni a piacnak, meg megfojtják a piacot egyébként.
Bekes 2019. 11. 06. 10:25
Törölt hozzászólás
#8303
Hathor
Hathor 2019. 11. 06. 10:20
Előzmény: #8299  geza0123
#8302
Ezzel meg en nem ertek egyet.
Feri is nyilatkozta mar, hogy 10milliardos BET forgalomra szukseguk van nekik is legalabb a felesztheto tevekenysegukhoz! Ha mi nem porgetjuk a reszvenyeket, nincs forgalom! Tegnapi eloadas alapjan kiderult Bozsik Balazs BET PR ig. eloadasabol, hogy a lakossag 2%a rendelkezik reszvenyekkel, de a forgalom 26%at adjak!
Na most ha ezt leszoritja a broker ceg, akkor a forgalom 26%at elvesziti. Random foleg, mert lakossagi befektetokre epit. Azokat lehuzni olyan, mintha maga alatt vagna a fat! Nem veletlen segiti inkabb a Feri is a lakossagot informacioval, tapasztalattal, kedvezo dijakkal, real timemal! Itt az ugyfelbol elnek. Hosszutavu befektetest kulonben en ezert sem ajanlanek peldaul. Szoval kell az ugyfel, a forgalom, es nem szabad az egyetlen beveteli forrasunkat lenyulni!
Lehet mas ugy tesz, de hibasan. Randomnal biztos nem az az uzletpolitika. Szerintem Feri is a BETtol kapta a temat es Allampapirokrol beszelt, mikozben az O temaja a reszvenypiac. Jo eloado, irta Bekes is. Mindig erdekesek az eloadasai is. Az O utjat kell kovetni, csak folytassa az eddigi uzletpolitikajat, az neki is elonyere szolgal, es hisszutavon ez a kifizetodo
Bekes 2019. 11. 06. 10:11
Törölt hozzászólás
#8301

Topik gazda

zsilak
3 2 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek