Topiknyitó: Törölt felhasználó 2010. 04. 29. 16:28

random capital  

ma reggel hallottam a raido cafe-ban a random capital-ról.

megnéztem az oldalukat, nekem jobban tetszik, mint az equitas.



más is gondolkodik váltáson? szerintetek érdemes?
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
horemheb 2018. 09. 22. 18:02
Előzmény: #6594  MetalHeart
#6600
Főleg úgy nem vállalnának kockázatot, hogy  látják  tavaly ősz óta az erősen irányított (bennfentes ? ) kereskedést a Mészáros érdekeltségű papírokban! Sok más papírral ellentétben teljesen ki vannak téve a tulajdonosi kör kénye-kedvének! Más amikor a spekulánsok irányítanak és más ha az abszolút nyeregben lévő (majd nullán szerzett részvényekkel)  tulajdonosok!
copa 2018. 09. 22. 17:16
Előzmény: #6598  copa
#6599
Most kiírta, mert én is kiírtam. De ha én nem írom ki, akkor portfólió sem. :)
copa 2018. 09. 22. 17:12
Előzmény: #6557  bitKain
#6598
bitKain (6555)
Még nem tudom elkezdeni, mert külföldön vagyok. Mire hazaérek nem sok idő marad.
copa 2018. 09. 22. 17:04
Előzmény: #6583  Snapsz
#6597
Előző hsz 6581-re válaszol, csak portfolio nem írja ki. 
copa 2018. 09. 22. 17:02
Előzmény: #6583  Snapsz
#6596
Miért nem tudsz közvetlenül utalni?
1. Randomnál számlát nyitsz (kapsz egy 3x8 jegyű számlaszámot)
2. KBC Securities erre a Randomos fogadószámlára közvetlenül utalja a megszüntetendő KBC-s számládon lévő pénzt.
philosopher
philosopher 2018. 09. 21. 12:24
Előzmény: #6593  MetalHeart
#6595

"a kisbefektetők meg akarják sokszorozni az eredeti befektetésüket"
Ez rendben van, az időtáv nem mindegy. 10 év alatt lehet 3-szorozni. Aki 2 hónap alatt akar duplázni, az mehet a kasznióba. De ugye az egyszeri kisbefektető úgy akar 2 hónap alatt duplázni triplázni, hogy közben kockázatot se akar arra, hogy sokat veszítsen a pénzéből. De ingyenebéd nincs, nem is kellene ezt sugallni. 
MetalHeart
MetalHeart 2018. 09. 21. 12:03
Előzmény: #6593  MetalHeart
#6594
Másképpen fogalmazva mennyi kisbüfi vállalna kiemelt kockázatot több tízmilliós tőkére ?
MetalHeart
MetalHeart 2018. 09. 21. 12:01
Előzmény: #6592  lord_of_the_kings
#6593
"Virág Ferenc szerint jó sztorik kellenek, ahol a befektetők elhiszik azt, hogy sok pénzt tudnak keresni, mert a kisbefektetők többsége nem arra vágyik, hogy az egymillió forintos befektetésén éves szinten 8 százalékot keressen, mert az a 80 ezer forint jó esetben arra elég, hogy megvegye a karácsonyi ajándékokat, a kisbefektetők meg akarják sokszorozni az eredeti befektetésüket, ez pedig a hazai blue chipekkel nem lehetséges."
Hmm...  ezt legfeljebb tényleg kisebb összeggel tudom elképzelni, de több 10 milliós tőkével diverzifikálni több tucatnyi abszolút ismeretlen, kezdő kispapírba... ez sztem kiemelt kockázatot jelentene... azaz komoly tőkével többszörözni már százmilliós tartományban járnánk és az nem 1-sel kezdődne ám...
lord_of_the_kings
lord_of_the_kings 2018. 09. 21. 11:43
Előzmény: #6590  lord_of_the_kings
#6592
"Virág Ferenc ebben a körben egy eléggé meghökkentő kijelentést tett, szerinte
a következő 4-5 évben 300 papír fog bekerülni a magyar tőzsdére,
de ezeknek jelentős részében nem lesz aktív kereskedés, Virág szerint csupán két tucat cég részvénye lesz aktívan kereskedett. Fontos lenne, hogy a következő években a lakossági kereslet is növekedjen a részvények iránt, és ne csak 50-100 ezer ember legyen aktív befektető, hanem ez a szám félmillió közelébe emelkedjen, ami nem is elképzelhetetlen, ha figyelembe vesszük, hogy a privatizációk idején közel 800 ezren váltottak át kárpótlási jegyeket. Virág szerint most jó lehetőség van arra, hogy Magyarországon kialakuljon egy széles lakossági körrel bíró tőkepiac."
Ez pont rímel arra, amit írtam. Szerintem piac van, és talán egyre inkább lesz itthon is. Ide kell hozni minél több embert, nem elvinni még azt a keveset is más piacokra, aki itt lehetne.
Juvefan
Juvefan 2018. 09. 21. 11:43
Előzmény: #6590  lord_of_the_kings
#6591
+
lord_of_the_kings
lord_of_the_kings 2018. 09. 21. 11:29
Előzmény: #6588  Hathor
#6590
Távol álljon tőlem, hogy meg akarjam mondani, hogy a cégnek milyen irányba kellene vagy nem kellene nyitnia, vagy mit kellene vagy nem kellene fejlesztenie, csak mint magánvéleményt írom le, hogy szerintem bőven elegendő, ha azt csinálja, és marad is annál, amiben zseniális és a magyar piacon bizonyosan utolérhetetlen: kereskedést biztosít a magyar tőzsdén. A forextől Isten mentse az egyszeri mezei magyar spekiket, és a többi egyéb ügyfél igényhez meg meg lehet találni a megfelelő céget. Nem kell egy cégnek kielégíteni minden ügyfél igényt.
A sakkverseny szerintem kiváló ötlet, nagyszerű társasági esemény lehet. Bár mivel Virág úrral gondolom mindenki szívesen játszana egy partit, lehet, hogy neki szimultánt kellene játszania. :)
Hathor
Hathor 2018. 09. 21. 10:29
Előzmény: #6583  Snapsz
#6589
Mi a kerdes? Transzferalasrol volt szo anno. Reszvenyt at tudsz transzferalni KBCtol Randomhoz. Penzt meg igen kiutalod ingyen KHszamlara, onnan a KHszamlarol meg beutalsz Random szamlara. Mire varsz valaszt?
Hathor
Hathor 2018. 09. 21. 10:23
Előzmény: #6587  Hathor
#6588
Javasoltam azt is, hogy nyitni kell a forex, index, arupiac fele. Ez erdekel minket. Meg tobb forgalmat generalna, es hatalmas piaci elonyt szerezne. A certik egy kalap fos, szerencsejatek. Biztositania kell a tredereknek a 23-24oras kereskedesi lehetoseget. Erre vagyunk nyitottak. Ezt meg kell oldania. Amig ezt nem teszi meg, a cegben nem lesz tovabbi novekedesi potencial. Jok az informatikai fejlesztesek is, ami most zajlik, de latom piaci ur van egy megbizhato szolgaltatoval, jo szolgaltatassal, nemi GARANCIAVAL a befektetok elhelyezett penzere az FX,index, arupiacos termekekre.
Ezt kell csinalni, es minimum duplazodik a forgalmuk, es ugyfeleik szama, utana atjon az emberek nagytobbsege.
En ezt tudom javasolni megfontolasra. Mas nem kell az onok szolgaltatasaba egyelore.
On egy megbizhato ember, en hiszek onben, es regi KBC, meg mostani munkajaban!
Lepni kell, ezen gondolkodjon, es haladjon az uton elore! 
Hathor
Hathor 2018. 09. 21. 10:09
#6587
Tisztelt Virag ur!
Olvastam reggeli hirlevelet. Jo olvasni onzetlen bizalmat, szemelyes kapcsolatat a randomos ugyfelekkel szemben.
A sakk olimpia helyett, foglalkozhatnank a piaci ismeretekkel, annak tanaval. Anno evi 3-4 komferenciat tartottak ugyfeleiknek. Egyre tobben voltunk a konferenciakon, az egy sikeres kezdemenyezes es nepszerusiti a ceget. Jo otlet a csaladiassag, de koncentraljunk arra, amirol szol az egyuttmukodesunk szerintem. Nem tudom hogy gondolja ezt a sakk szakkort, meg "olimpiat", de erdekesebb a tokepiacok iranyaba nyitni csapat epitest. Utana aki akar leul onnel egy sakk meccsre. Igy is lehet.
Udvozlettel: Hathor
-bubu-
-bubu- 2018. 09. 21. 08:51
Előzmény: #6585  Hathor
#6586
Írd majd meg mit tapasztalsz , én egyelőre nem látok semmi különöst a leírtakon kivül
Hathor
Hathor 2018. 09. 21. 08:49
Előzmény: #6563  hdl11
#6585
Most latom a valaszokat, koszonom atnezem majd a hozzaszolasokat, es kiprobalom majd az uj randit
-bubu-
-bubu- 2018. 09. 21. 08:47
Előzmény: #6583  Snapsz
#6584
Majd írd be kérlek mit válaszoltak, az lesz az autentikus 
Snapsz
Snapsz 2018. 09. 21. 08:39
#6583

Sziasztok.
RC-nél megnyitottam a számlát otthonról.
KBC-nél vagyok. Csak pénz van. Most hogy megfeleljek a számlahordozási akciónak, a KBC számláról visszautalom a pénzt a KHB bankszámlára, majd onnan az RC számlára? Mert ugye közvetlenül KBC-ről nem fogok tudni átutalni RC-re.
Írtam RC-nek is levelet ezzel kapcsolatban.
8uk52 2018. 09. 20. 13:38
Előzmény: #6581  -bubu-
#6582
Nálam a weboldal egyes részein van a hiba pl. Kereskedési felületek és Díjjegyzék, többinél nem látok gondot
-bubu-
-bubu- 2018. 09. 20. 13:32
Előzmény: #6578  horemheb
#6581
Nálam is rákérdezett a norton security hogy biztos telepítem e mert szerinte nem biztonságos de engedélyeztem 

Topik gazda

zsilak
3 2 1

aktív fórumozók