Topiknyitó: Törölt felhasználó 2010. 04. 29. 16:28

random capital  

ma reggel hallottam a raido cafe-ban a random capital-ról.

megnéztem az oldalukat, nekem jobban tetszik, mint az equitas.



más is gondolkodik váltáson? szerintetek érdemes?
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
8uk52 2018. 08. 01. 19:55
Előzmény: #6179  Dale
#6180
Azt sajnos a Randi sem szereti, ezért maradt nálam is a w7
Dale
Dale 2018. 08. 01. 16:55
Előzmény: #6178  8uk52
#6179
Köszi, másik gépen már nálam is. Linuxot vhogy nem szereti. :)
8uk52 2018. 08. 01. 11:32
Előzmény: #6177  Dale
#6178
nálam megy
Dale
Dale 2018. 08. 01. 09:45
#6177
Másnál sem megy ma (0801) a NetBoon, vagy csak velem szórakozik?
gapminder
gapminder 2018. 07. 31. 15:50
Előzmény: #6172  hdl11
#6176
Köszi szépen
Drian875
Drian875 2018. 07. 31. 14:04
Előzmény: törölt hozzászólás
#6175
Első tippem, látatlanul ESMA.
Drian875
Drian875 2018. 07. 31. 14:04
Előzmény: #6166  Törölt felhasználó
#6174
Ez miért ért 4 minuszt?
Mennyi időre van és milyen adat benne?
Breaker 2018. 07. 31. 13:46
Törölt hozzászólás
#6173
hdl11
hdl11 2018. 07. 30. 19:47
Előzmény: #6171  gapminder
#6172

Szia.
Itt láthatod az éppen élő DAX certifikátok listáját, és a paramétereit:
https://www.erstemarket.hu/termekek/certifikat/tozsdeindex-certifikatok
Egy kis magyarázat a nevükhöz:
EB: Erste bank
DAX: Alaptermék
(OE): ha ez benne van, akkor nincs lejárati idő
T: Turbo = Tőkeáttételes
L/S: Long vagy short irány.
Sorszám
A Turbo certiket a kötési áron ütik ki azaz ha pl a prompt DAX eléri ezt a szintet, akkor már nem lehet többet kereskedni vele, és az Erste által meghatározott árat kapod érte, ami kb a kötési áron számolt certifikát érték. Ha gappel nyit az ár, akkor ez lehet kevesebb is.
Fontos még tudni, hogy a lejárat előtt 2-3 nappal van az utolsó kereskedési nap. Ha aznap nem adod el, akkor a lejárati napi záróáron lévő értéket kapod meg. Szóval van több nap amikor nem tudsz belenyúlni a végeredménybe, de lejárat előtt általában bevezetnek új certiket és oda át tudod kötni a meglévő pozidat.
A netboon ezeket a termékeket keresd.
Ha pl a villámkötés ablakba vennéd fel őket, akkor lista szerkesztése gomb, majd BÉT - Prompt-ot válaszd ki, majd a Certifikátok, és itt tudod kiválasztani, hogy mit szeretnél hozzáadni.
gapminder
gapminder 2018. 07. 30. 12:32
Előzmény: #6170  gapminder
#6171
Tudna abban segíteni valaki, hogy a random által hogyan, milyen termékkel lehet a Dax-ban tradelni? Említették régebben a certifikátokat.. De azt hol tudom megtalálni a Netboon-ban?
Egyébként futures-ökkel Magyarország-on milyen cégnél lehet kereskedni?
Előre is köszönöm, ha valaki tud segíteni.
gapminder
gapminder 2018. 07. 30. 12:29
Előzmény: #6169  imee01
#6170
Ez bizony nagy probléma nekem is :( konkrétan most újra kell gondolnom az egész módszeremet, hogy mit kezdjek, mivel én csupán amerikai tőkeáttételes ETF-ekkel kereskedtek az utóbbi időben..
imee01 2018. 07. 30. 10:55
#6169
A Mifid II visszavág. A Random Capital megszünteti az amerikai ETF-ek kereskedését, a BÉT-re pedig mégsem vezetnek be amerikai ETF-eket, mivel ezek nem rendelkeznek a Mifid II miatt szükséges dokumentummal. Mintha Trump betiltotta volna az amerikai ETF-ek exportálását. Ja nem, az EU tiltotta be ezek importálását. Újabb pofon a globalizációnak
-bubu-
-bubu- 2018. 07. 30. 09:05
#6168
Hűha, szép kis kalamajka okozódott a pénteki írásomból! Megerősítem ugyanakkor, hogy nincs személyes jellege a dolognak, de az általánosítás félreértésekhez vezethet, ezért őszintén sajnálom, ha bárkit megbántottam (mert magára vette), nem volt szándékomban. Minden jóban lehet rossz is és fordítva, ami valakinek jó, az könnyen lehet sokaknak rossz. Valakik a világ csodaemberét látják a Tesla Elon Musk vezetőjében, mások alkalmatlannak titulálják a munkájára. Ki így, ki úgy. Kinek van igaza? Az igazság sokszor legalább annyira szubjektív dolog, mint a szépség, a jóság, a bizalom és megannyi fogalmi társuk. Vitatkozni, veszekedni, vagy egyszerűen csak bármivel foglalkozni energia, nem is kevés. Aki pedig energiát kölcsönöz egy tevékenységének, abban kell is lennie oknak, persze tökéletes ok lehet a hobbi, a "szeretem csinálni" és megannyi, a materiális pénzkereseten, értelmi magyarázhatatlanságon túlmutató, személyes indok. Ezen reggeli írásának sincs túl sok köze az energia elhasználásának materialista levezethetőségéhez. Főleg, hogy sokaknak nem túl tetszetős. De, akinek nem az, elgondolkodott már azon, hogy sokaknak viszont kellemes, szórakoztató és esetenként hasznos dolog (ajándékok, valós idejű adatok stb.)? Mindenkinek írni más, mint valakinek. Lehetek tudományos, lehetek ironikus, lehetek érzékeny, romantikus és megannyi más, de leginkább mindenfélének kell lenni ahhoz, hogy mindenkihez lehessen szólni, nem állítom, hogy sikerrel mívelem, de a számok alapján nem is szégyenkezem (feliratkozók). A mottóm pedig, amíg e céget vezetem marad: Ügyfél, Ügyfél, Ügyfél. Amikor pedig már nem vezetem majd, akkor arra emlékezem, hogy a legfontosabb ez volt: Ügyfél, Ügyfél, Ügyfél. " - Hogy tanítja a varázsló úszni a pókot? - Hókusz, pók ússz!"
fullhd
fullhd 2018. 07. 30. 07:50
Előzmény: #6137  copa
#6167
Köszönöm, megtaláltam.
Törölt felhasználó 2018. 07. 29. 14:11
Előzmény: #6128  Törölt felhasználó
#6166
http://remake.atw.hu/bet-reszvenyek.zip
napos adatok, bét rv-k és bux
portfolio, adatletöltésről
lizabell
lizabell 2018. 07. 28. 21:48
Előzmény: #6071  -bubu-
#6165
Bubu, az Éva kérte, hogy másoljam be, ő most nem tud írni a fórumra, mert kimoderálták, 1 hónap bünti."random capital elszámolási rendszere teljesen megbízhatatlan lett
július 19-én észleltem először hosszú idő után, hogy a LOFO-val adott utasításom nem kötik össze estére az alacsonyabban vett vételemmel --- aznapi, később vett  visszavétel --- erre jött egy válaszlevél tőlük július 20-án, amiben elég zavarosan magyarázták, hogy több ügyfél kifogásolta ezt, és jelezni kell, ha igényt tartok LOFOs- eladás összekötésére aznapi alacsonyabb visszavétellel ---- jeleztem az igényem a napon belüli összekötésre ---- mondjuk már ez is furcsa, hogy ügyfél és ügyfél közt különbséget tesznek kérésre, hiszen az aznapi LOFO-s eladás elég egyértelmű, hogy összekössék egy alacsonyabb vétellel, még ha aznap időben később történt is ---
ezek után július 24-én próbálkoztam egy LOFOs- eladással és egy későbbi visszavétellel, azt összekötötték estére
július 25-én újra próbálkoztam egy LOFOs- eladással és egy alacsonyabb későbbi visszavétellel, azt megint nem kötötték össze este az allokációnál
tehát innentől kezdve teljesen kiszámíthatatlan az elszámolási rendszerük
azóta nem merek próbálkozni, csak sima vételeket kötök össze LOFO-s eladással, például 233-as Set group nyrt vételt mertem adni LOFO-val 247-en most pénteken --- na azt összekötötték
két dolgot nem értek:1: ha LOFO-s eladást hajt végre valaki és napon belül talál hozzá alacsonyabb vételt, miért kell ügyfél és ügyfél közt különbséget tenni, hiszen a LOFO-t ők hozták be a kereskedési lehetőségek közé2. Mi az, hogy egyik ügyfél ezt kéri, a másik meg azt?3. amióta írtam nekik, azóta is összevissza megy az esti elszámolás egyik nap összekötik, másik nap nem
ez oké így ? "
Breaker 2018. 07. 28. 16:48
Törölt hozzászólás
#6164
mage 2018. 07. 28. 16:34
Előzmény: #6161  Damon
#6163
Ha tényleg felmondod a  Portfolio trader-nél, ertse-nél a számlád, szerintem a random-nál szeretettel várnak.
Adelchi
Adelchi 2018. 07. 28. 15:46
Előzmény: #6161  Damon
#6162
"Ha ez sem segít (bár a főnököd nyilván másként fogja látni), akkor egyszerűen felmondom a számlát nálatok,ersténél és átviszem a számlám máshoz... Felmondási indokként majd a moderálást jelölöm meg, biztos örülnek majd neki!"Komoly befektető, komoly szakmai érvekkel alátámasztott pénzügyi szolgáltató  választása.
Damon 2018. 07. 28. 13:53
Előzmény: törölt hozzászólás
#6161
Kedves Adminisztrátor!
véleménynáci a topik eléggé, pl. Breaker fórumozónak nem kevesebb mint 7 SZÍNTISZTA személyeskedő hozzászólását sikerült bent hagynod...
Szerintem ez így nagyon nem korrekt, és hadd jelezzem már feléd, mert  - ha kicsi részben is - de tőlem kapod a fizetésed!!!!
Portfolio tradert használok, Portfólió ügyfél vagyok.
Én még soha nem tettem panaszt fórum alapján, de hétfőn megyek a Polgár u.-ba tanácsadásra, ha ezt a véleménynácizást, személyeskedést egyoldalúan tovább hagyod, akkor megkeresem a netes részleget, és panaszt fogok tenni a moderálásra...
Ha ez sem segít (bár a főnököd nyilván másként fogja látni), akkor egyszerűen felmondom a számlát nálatok,ersténél és átviszem a számlám máshoz... Felmondási indokként majd a moderálást jelölöm meg, biztos örülnek majd neki!
Én nem gazdagítok ilyen céget tovább akkor..
Vedd már észre, hogy konkrétan a konkurenciátokat támogatod az egyoldalú moderálásoddal...

Topik gazda

zsilak
3 2 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek