Topiknyitó: Törölt felhasználó 2010. 04. 29. 16:28

random capital  

ma reggel hallottam a raido cafe-ban a random capital-ról.

megnéztem az oldalukat, nekem jobban tetszik, mint az equitas.



más is gondolkodik váltáson? szerintetek érdemes?
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2011. 08. 01. 21:22
Előzmény: #358  Törölt felhasználó
#360
nekem irdtak erre egy megoldast még anno a masik gepemen futott is, de most egy kicsit tavolabb vagyok az otthoni gepemtol igy konkretumot nem tudok irni. Kerdezdd meg oket emailben szerintem neked is segitenek majd, de ha a sok ugyfel miatt mégsem akkor hetvegen utana nezek es megirom neked ide.
Törölt felhasználó 2011. 08. 01. 10:30
Előzmény: #358  Törölt felhasználó
#359
Árban szinte ugyanott vagy mintha a Markerst néznéd és így összesen 1 szoftverrel lenne több (az rc platformjával kereskedésre), de természetesen a Te döntésed...

Én nem tudok random pluginról...
Törölt felhasználó 2011. 08. 01. 10:27
Előzmény: #356  Törölt felhasználó
#358
de nem akarok kbc-s számlát, az ilyen kisbüfiket ők épp elhajtják maguktól. Számlavezetési díj, stb.
Meg nem akarok annyi szoftvert nézegetni egyszerre.
Szóval nincs valami megoldás random+Ami-hoz realtime adatokra?
Törölt felhasználó 2011. 08. 01. 10:03
Előzmény: #355  Törölt felhasználó
#357
Konkrétan milyen problémákra gondolsz? Mert én nem találkoztam velük.

Egyszer volt egy nap, hogy reggel egy fél órát nem lehetett kereskedni, mert a random netszolgáltatója karbantartott. De ez egyedi eset volt.
Törölt felhasználó 2011. 08. 01. 09:48
Előzmény: #354  Törölt felhasználó
#356
Ha már megszoktad és egyéni igényeidnek megfelelően beállítottad az Amit akkor nem sok értelme van egy külön előfizetésre Markers ügyileg.
Tarts meg egy kbc-s számlát amiről csak rt-t kérsz és kész a dolog...
Törölt felhasználó 2011. 08. 01. 09:40
#355
Kedves RC ügyfelek. Mi a helyzet a technikai problémák terén mostanság? Eddig nem mertem váltani Equitasról, mondván, a hirtelen ügyfélszám-növekedés nem szokott jót tenni semmilyen informatikai rendszernek. Olvastam is problémákról. Egyenesbe jöttek a dolgok azóta?
Törölt felhasználó 2011. 07. 29. 17:17
#354
Korábban a PETI+petiexport+Amibroker hármast használtam.
A randomnál meg lehet valahogy oldani, hogy a random valamelyik szoftveréből realtime-ban legyenek exportálva az adatok az Amibrokerbe?
Illetve a random szoftver is olyan mint a peti, hogy csak a napon belüli chartot mutatja?
Trenvonalakat, támaszt, fibot stb kéne rajzolgatnom valahogy, randomosok, ti hogyan oldjátok ezt meg? Pl. külön előfizetés Markersre?
Törölt felhasználó 2011. 07. 22. 06:10
Előzmény: #352  Törölt felhasználó
#353
A korrektség megköveteli hogy elmondjam, este felhívtak és tisztáztuk a dolgokat. Elismerték, hogy az Estmedia óriási volatilitása miatt az utóbbi időben nem mindig sikerült a helyzet magaslatán maradni, valamint hogy a Keget már vissza lehetett volna engedni.

Egy szó mint száz, ha minden igaz, a jövőben a tdt felfüggesztések logikusabb és ami nagyon fontos, kiszámíthatóbb kezelését várhatjuk.
Törölt felhasználó 2011. 07. 21. 09:26
Előzmény: #351  Törölt felhasználó
#352
Mocsok egy cég ez a random. Idecsábítják az embereket hogy itt lehet tdt zni a kisabb papírokat is, na persze... Ahol van volatilitás ott megszüntetik, tajékoztatás nélkül, ahol meg egy napban van egy kötés ott meg meghagyják. Nehogy már a kereskedő is nyerjen rajtuk kívül.

Azt mondja az ügyintéző, hogy a tisztelt vezetőség minden nap felülvizsgálja, na persze. Keg ben hetek de inkább honapok ota nem lehet tdt-t nyitni, holott a honlapon mai napig fent van a kereskedhető papírok listáján. Tegnapi nappal megszüntették Estmediaban is a tdt t, mert az neki túl kockázatos... Mégis mi a fene kockázat van neki abban ha -10% on van egy részvény hogy én ráshortolok? (itt megjegyezném hogy külön tudják tiltani a shortot és a longot is) Had döntsem már én el hogy mit csinálok a pénzemmel, nem moneymanagementet kértem hanem egy felületet, amiért mellesleg havonta óriási összeggel "támogatom" őket!
Törölt felhasználó 2011. 07. 14. 12:31
Előzmény: #350  Törölt felhasználó
#351
Elnézésed kérem, szó sincs részemről kiabálásról. Nagy betűkkel a lényeget emelem ki, úgy tudom (tudtam) kiabáláshoz az egész mondatnak nagy betűvel kell lennie. Mindegy, várjuk közösen az adatokat.
Törölt felhasználó 2011. 07. 14. 11:28
Előzmény: #348  Törölt felhasználó
#350
Azért nem kell kiabálni velem.
Én sem teszem.

Nyugi, hosszú még a nap, 14:30-ra koncentráljunk.
Törölt felhasználó 2011. 07. 14. 11:23
Előzmény: #345  kispangit
#349
Jajj ne már. És ha áramszünet van, akkor lehet hogy az áramszolgáltató egy halálos áramütéstől mentett meg?
Törölt felhasználó 2011. 07. 14. 11:20
Előzmény: #346  Törölt felhasználó
#348
Figyelsz?

tényleg nem bántásiból, de szvsz a magyar piacon ez eddig egyedülálló volt, hogy e-mailt írtak, és gyorsan!
Se CIB, se Erste, se senki egyszer SE!

--- Ez mi? Napokkal előre BEJELENTIK a TERVEZETT (!!!) KARBANTARTÁST!!! Mindegyik!

Ha pedig LEÁLLÁS volt, akkor meg minek mondják KARBTANTARTÁSNAK?

Amiről te beszélsz, az szomorú DE MOST NEM ERRŐL VAN SZÓ. Hanem arról, hogy valami vagy KARBANTARTÁS vagy LEÁLLÁS.

Szóval hagyjuk ezt a "mit csináltak mások leállás esetén" szöveget, amikor itt kerek-perec kijelentette az RC, hogy KARBANTARTÁS van.
Törölt felhasználó 2011. 07. 14. 11:14
Előzmény: #343  Törölt felhasználó
#347
ja, és ha nem buktál, akkor már örülhetsz, ezt elfelejtettem mondani.
Törölt felhasználó 2011. 07. 14. 11:12
Előzmény: #342  Törölt felhasználó
#346
tényleg nem bántásiból, de szvsz a magyar piacon ez eddig egyedülálló volt, hogy e-mailt írtak, és gyorsan!
Se CIB, se Erste, se senki egyszer SE!

nekem nem kutyám, macskám egyik se, de több helyen voltam már, mint látható, xartak rám, pedig súlyos százezreket otthagytam csak brókerdíjból!
kispangit 2011. 07. 14. 11:12
Előzmény: #341  Törölt felhasználó
#345
Az nem jut senkinek az eszébe, hogy lehet, hogy a leállással egy méretes buktától mentettek meg?
Törölt felhasználó 2011. 07. 14. 11:10
Előzmény: #340  Törölt felhasználó
#344
én még jún. 30-án 397x-nél voltam :)
Törölt felhasználó 2011. 07. 14. 11:09
Előzmény: #339  Törölt felhasználó
#343
nyugi már. erste se, senki sem vállal erre felelősséget.
Ha nem lett veszteséged, akkor meg pláne örülj, én 1* az ersténél egy ilyen du.-i megállás, lassulás miatt 50rugót buktam alsó hangon... és xartak rám. És több* volt kiesés, és mindig nagy mozgáskor, pénteken.
Itt legalább a szoftver jelzett, ott még az se, csak nem történt semmi, ill 20 percel később, amikorra már ráborítottam vagy oda-vissza 100kontit.
Meg ez volt nálam az első, ennyi esélyt ők is kapnak.
Törölt felhasználó 2011. 07. 14. 10:54
Előzmény: #341  Törölt felhasználó
#342
Felejtsd el a kompenzációt szerintem. Tipikus ungarische cég, gyorsan rákenik másra a rumlit (függetlenül attól, hogy ki hibázott - mindegy csak NEM MI felelünk a végén) és úgy csinálnak mintha mi sem történt volna.

Abban igaza van "kivagyokén" kollégának, hogy ez előfordul(hat) bárkivel, csak a professzionális attitüd hiányzik az RC-ből, amivel egy-egy ilyen helyzetet annak leagalább (!!!) a súlyával megegyező módon lekezeljen.

A lényeg, hogy több hasonló eset már idén ne nagyon legyen. Akkor majd nem lesz min egymásnak ugrani és mindenki mosolyogni fog.

Törölt felhasználó 2011. 07. 14. 10:32
Előzmény: #339  Törölt felhasználó
#341
Abban igazad van, hogy valami kompenzációt adhatnának. Mivel pénzt biztos nem adnak, ezért mondtam, hogy esetleg ingyen reált adhatnának 1 hónapig azoknak, akik ma reggel be voltak jelentkezve a rendszerbe.

Topik gazda

zsilak
3 2 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek