Topiknyitó: Törölt felhasználó 2010. 04. 29. 16:28

random capital  

ma reggel hallottam a raido cafe-ban a random capital-ról.

megnéztem az oldalukat, nekem jobban tetszik, mint az equitas.



más is gondolkodik váltáson? szerintetek érdemes?
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
wyl 2011. 07. 07. 11:38
Előzmény: #278  totoro
#280
Szerintem, amit írsz az tök fölösleges.
Ugyanis amikor tdt pozidat megnyitod,azt követően egy "új vételi vs eladási ajánlati" ablakot is nyithatsz, ahol előre beírod a szükséges adatokat mennyiség, készletértékesítési formát előre és ott hagyod az oldalon. Az Eq-val ellentétben attól, hogy nyitva van ez az ablakod, bármilyen egyéb tevékenységet pl másik oldalra is átmehetsz, sőt viszed magaddal ezt az ablakot is.
Aki meg esetleg más készletértékesítést akar alkalmazi, akkor pedig azt szivatja, ha az egyik készletértékesítés alapértelmezettre van beállítva.
Szerintem így korrekt, ahogy van.
wyl 2011. 07. 07. 11:24
Előzmény: #276  Törölt felhasználó
#279
A félreértések elkerülése végett, nem az RC-nél dolgozom, de még csak képviseletet sem látok el, hanem éltem csupán pár javaslattal, többek között az előbb felhozott témával kapcsolatban....
Gondolom tisztában vagy azzal, hogy egy önálló elemző programot mennyi idő alatt és milyen költségekkel lehet megoldani.
Lásd a portfóliós "Markers" elemző progit igény szerint X ezer Huf-os költségért havonta.
Azért azt sem szabad elfelejteni, hogy miért jöttél, jöttek át sokan az RC-hez. Gondolom a diszkont árai, és a szolgáltatásai miatt !!!!
Természetesen az igények irracionális függvényében a jelenlegi árakból kiárazódhat a diszkont is.....Itt a közelmúlt Equitas példája. Külföldi részvényekre volt igénye a tradereknek.... Tessék megkapták. Ez lett az ára :( Gondolom nem hiányzik senkinek hasonló sztori az RC-nél. Tehát csak racionálisan megfogalmazni az elvárásokat.
Aki elemezni akar, annak biztosítanak, ha minden igaz, egy olyan lehetőséget, hogy mindenki a kedvenc programjával analizálhassa a chartjait. természetesen aki csak simán kereskedik, annak bőven elég sztem a jelenlegi chart lehetőség is.
Szerintem hazai viszonylatban nem csak árakban, de funkciókban is veri a mezőnyt.
Úgyhogy az ár/érték megtartása mellett lenne célszerű kérni és nem elvárni bizonyos dolgokat.
Mindez csupán az én véleméyem szerint.
totoro
totoro 2011. 07. 07. 11:03
#278
A készletértékelés bevezetése engem szivat, mert daytraderként sokszor le kell csapnom az alkalomra, és eladni egy pill alatt. Csakhogy az hogy külön ixelgetem a készletértékelési elvet az időveszteség, és számomra felesleges bosszúság.

Én csak annyit kérnék, hogy az egyik elvet légyszives állítsátok alapértelmezettre, és majd aki mást akar az választ.

totoro
totoro 2011. 07. 07. 11:02
#277
A készletértékelés bevezetése engem szivat, mert daytraderként sokszor le kell csapnom az alkalomra, és eladni egy pill alatt. Csakhogy az hogy külön ixelgetem a készletértékelési elvet az időveszteség, és számomra felesleges bosszúság.

Én csak annyit kérnék, hogy az egyik elvet légyszives állítsátok alapértelmezettre, és majd aki mást akar az választ.

Törölt felhasználó 2011. 07. 07. 10:57
Előzmény: #274  wyl
#276
Fejlesszetek már egy tisztességes Chartoló modult a Randi alá!

A mostani kábé egy fősulis elsőszemeszteres vizsgamunkának SEM menne el. Értem én, hogy diszkont broki, de én hozzászoktam már, hogy nem kell külön csartoló alkalmazásokkal baszakodnom, ha látni akarom összefüggéseiben, tetszőleges időtávon az egyes instrumentumokat.

Javaslom töltsetek le egy demo ekútrédert és akkor látni fogjátok, hogy hogyan is kellene kinézni egy rendes kereskedési platformnak.

Köszönöm és tisztelettel,
Egy hűséges ügyfeletek

Törölt felhasználó 2011. 07. 07. 10:57
Előzmény: #271  Törölt felhasználó
#275
színeket nagyon egyszerűen formázhatod
tuladonságok
színek, pl emelkedő mellett legszélén jobbra rákattintasz,
felkínálja a lehetőségeket
katt egyedi
kiválasztod a neked megfelelőt, ok
folytatod a többit is, aztán a konfigban meg elmented őket
wyl 2011. 07. 07. 10:48
#274
Van egy jó hírem a TA kedvelőknek.
Pár héten belül, ha minden összejön, akkor letölthetőek lesznek a txt data fájlok az RC rendszeréből, melyeket automatikusan egy export fájl elmenti. Ezt követően egy gombnyomással (akár szűrve is) bekerülhetnek az intraday adat az Amibrokerbe, vagy Metastock elemző progikba. jelenleg bétában teszt alatt van.
Ezen kívül több apróbb fejlesztésre is sor kerül folyamatosan.
Mivel maximálisan nyitottak a kölcsönös érdekek/értékek támogatására, kikérik a véleményünket, javaslatunkat.
Rugalmasságukat és ügyfélbarát hozzáállásukat bizonyították már az elmúlt napokban is, mivel rövid időn belül megoldották többek között a 4 készletértékesítési formát és a NYESZ lehetőséget is.
Ezúton szíveskedjetek leírni, hogy mit hiányoltok a rendszeren, vagy esetleg milyen technika módosítások, hozzáadások kellenének még. Természetesen mindezt a racionalítások függvényében.
Törölt felhasználó 2011. 07. 01. 09:06
#273
Nem megy ez a Szvrkupac?
Törölt felhasználó 2011. 07. 01. 09:05
#272
Nem megy ez a Szvrkupac?
Törölt felhasználó 2011. 06. 30. 14:50
Előzmény: #270  Törölt felhasználó
#271
Én a netbroki pro-s felületet klónozom, kissebb, időközben rájött javítással.

Nekem az teljesen jól átlátható volt.

Itt némelyik szinnel van gondom, de majd alakul. Írok nekik.
Törölt felhasználó 2011. 06. 30. 14:16
Előzmény: #267  Törölt felhasználó
#270
Nem tudom,nekem egy kicsit káosz, mondjuk nem vagyok egy számítógépzseni. ))) Mindegy megy a pro a markerssel a másik gépen, ezen meg kötök.
McLain 2011. 06. 30. 14:09
Előzmény: #259  rigusz
#269
nekem is ma jött meg a pakkom.
ezek szerint az info majd holnap jön. monnyuk tök mind1, minden infot le is mentettem meg ki is nyomtattam.
McLain 2011. 06. 30. 14:08
Előzmény: #260  waryou
#268
hello waryou!

te is átszerződtél rc-hez?

ugyanis én is...
Törölt felhasználó 2011. 06. 30. 13:57
Előzmény: #264  Törölt felhasználó
#267
szvsz nem. kb. ugyanazt tudja.
Mert neked mi hiányzott?
Törölt felhasználó 2011. 06. 30. 13:56
Előzmény: #262  Törölt felhasználó
#266
Nem vonható össze a normál és a TBSZ számla nyereség, veszteség.
A megoldás az, hogy elöször megszünteted a TBSZ számládat, ekkor átkerülnek a rv.-ek és a pénzeszközök a normál számlára, majd ott realizálod a bukót, ha akarod.
Törölt felhasználó 2011. 06. 30. 13:51
Előzmény: #263  kata311
#265
Nem is lehet transzferálni TBSZ-re...
Törölt felhasználó 2011. 06. 30. 13:30
Előzmény: #251  Törölt felhasználó
#264
Én is portfóliós vagyok és tettem át egy kis zsetont hatizni. A rc felület olyan messze van a pro-tól mint makó jeruzsálemtől. Persze árban verhetetlen ez tény. Egyenlőre tesztelgetem,majd möglátjuk.
kata311
kata311 2011. 06. 30. 13:25
Előzmény: #262  Törölt felhasználó
#263
szvsz ha nem szünteted meg, hanem áttranszferáltatod, akkor fennmarad a jogfolytonosság
én így gondolom
Törölt felhasználó 2011. 06. 30. 13:10
Előzmény: #261  Törölt felhasználó
#262
Equitasnál van egy tartós befektetési számlám (az idei a gyűjtőév), ezen eddig veszteség van. Ha ezt megszüntetem, atteszem a pénzt a Randomos normál vagy TBSZ számlámra, akkor az esetleges nyereséggel szembeállítható a korábbi TBSZ-en elért veszteség az idei adóbevallásban? A Random GYIK-ja szerint nem, az equitas szerint viszont ugyanolyan árfolyamnyereségadó vonatkozik mindekttőre, azaz igen...
Törölt felhasználó 2011. 06. 30. 13:01
Előzmény: #260  waryou
#261
Az ajánlati könyv oszlopai között van egy "S V Mennyiség", meg egy "S E Mennyiség".
Ez "Saját Vételi mennyiség" vagy mi lenne?

Topik gazda

zsilak
3 2 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek