Topiknyitó: Portfolio 2010. 04. 23. 11:37

Durva támadás az OTP ellen: Sorosnak végleg ugrott a félmilliárdja  

Ugrás a cikkhez
Jogerősen pert nyert a Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyelete (PSZÁF) a Soros Fund Managementtel szemben, elutasította ugyanis a Fővárosi Ítélőtábla a Soros Fund Management LLC keresetét a PSZÁF közigazgatási határozatának felülvizsgálatára, melyet...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=132096
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2010. 04. 23. 16:08
Előzmény: #9  Törölt felhasználó
#11
1. Megszegett valamilyen kereskedési szabályt a Soros?
2. A mutyira hozták létre azt az 5 percet és fordítva sült el, mert több pénze volt?
3. Milyen kisrészvényes károsultak? Ez itt a tőzsde. Itt lehet veszíteni is.
4. Én fordítva gondolom. Vannak bizonyos szabályrendszerek. Vannak jogai longosnak, shortosnak egyaránt. Amikor lefelé ment miért nem szélesítették ki a sávot 30%-ra? Felfelé kiszélesítették, ezzel felrúgva a saját szabályaikat és sértve a shortosok jogait. Innentől kezdve nem tudom miért a Sorosban keresnek bűnbakot. Tükörbe sem ártana néha nézni. A shortosok jogait sértették a szabályok felrúgásával. Mert a szabály az legyen mindenkire nézve szabály igen tisztelt BÉT. És még sokan mások....
Phylaxa 2010. 04. 23. 15:57
Előzmény: #8  santiago
#10
Ezt én sem értem. Bedöntötte, mert bedönthető volt és bevállalta. Mi ebben a törvényellenes?
Törölt felhasználó 2010. 04. 23. 15:34
Előzmény: #7  Törölt felhasználó
#9
létre kell hozni egy tőzsdei alapot
ahol az ilyen károsultakat kifizetnék
aztán átmenne a tőzsde jótékonysági intézményé

lenne itt ám érdeklődés külföldi szinten

:D
santiago
santiago 2010. 04. 23. 15:13
#8
ez Sanyi bácsi országa..
a világon semmi szabálytalan nem volt abban a tranzakcióban. az otp-s brókereknek kb. pont 5 percük volt, hogy néhány százezer darabbal szembeálljanak és megakadályozzák.. ja, és rakjon vki egymásra egy otp/raffi chartot azokra a napokra..
Törölt felhasználó 2010. 04. 23. 15:11
Előzmény: #6  yossarian78
#7
Ebben az ügyben csak az a bajom , hogy a pszáf a soros spekulációs manőverének és annak nyereségének a négyszeresét vette vissza, holott a kis részvényesek vesztettek. Ergo, amit a soros alap nyert a kicsiktől, azt négyszeresen adta tovább a pszáfnak, anélkűl, hogy a kisrészvényesek bármiféle kártalanítást kaptak volna, vagy kapnának. Márpedig, ha négyszeres a tétel, annak negyedéből kártalanítani lehetne az érintett károsúltakat, a maradék 3/4-ed részen vígan jutalékozhatnának.

Soros meg azért disznó, mert azzal együtt, hogy búrkoltan , magayrúl , magyar szavakkal beismerte alapjának piacellenes tettét, semmi gesztust sem mutatott a kártalanításra, és még fellebbezett is a pszáf határozat ellen.

Elmehet a pszáf is, soros is a búsba !
yossarian78
yossarian78 2010. 04. 23. 15:00
Előzmény: #1  Portfolio
#6
Minden nagybefektető manipulálja az árakat. Gyakran ez már nem egyszerű adás-vétel, hanem háború, ahol mindenki az érdekeit védi. Sorost most megbüntették, nem mintha nem érdemelné meg, másokat meg nem.
Törölt felhasználó 2010. 04. 23. 14:53
Előzmény: #1  Portfolio
#5
Elmehet a búsba a pszáf is, és soros is !
Törölt felhasználó 2010. 04. 23. 11:50
Előzmény: #2  Törölt felhasználó
#4
engem az érdekelne, hogy hová teszik a fél milliárdot?

végkielégítés?

Törölt felhasználó 2010. 04. 23. 11:49
Előzmény: #2  Törölt felhasználó
#3
háromszor adja ezt ludas matyi vissza
Törölt felhasználó 2010. 04. 23. 11:48
Előzmény: #1  portfolio
#2
Gratulálok Tisztelt PSZÁF,

De talán nem Csányi papa pénze és lombard hiteleinek fedezése lenne jelenleg a PSZÁF legfontosabb feladata!

Hanem a hazudozó, uzsorázó magyar bankok megregulázása.

Ebből is látszik, hogy a PSZÁF egy tehetetlen bábszervezet, akit az üzleti körök saját tetszésük szerint arra használnak amire akarnak.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek