Topiknyitó: Portfolio 2010. 04. 07. 15:45

A Fidesz kétharmadának örülne leginkább a piac (JP Morgan)  

Ugrás a cikkhez
A lehetséges magyarországi választási eredmények közül nem a Fidesz kétharmados többsége a legvalószínűbb, de a piac leginkább ennek örülne - áll londoni elemzők szerdán megjelent legújabb esélylatolgatásában. 2010.04.06 08:34 A Fidesznek kedvez...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=131214
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
pampa 2010. 04. 09. 07:14
Előzmény: #136  Törölt felhasználó
#140
Te így látod,én másképpen.
Nekem nem lenne tragédia egy kisebb Parlament,jobb ,olcsóbb önkormányzati rendszer,hatékonyabb közigazgatás,szociális ellátás,rokkanti rendszer. Egy a mai kor igényének megfelelő rendőrségi törvény,média törvény sem ártana.
Rendezni kellene a határon túli magyarok helyzetét is.Valószínűleg az Alkotmányban is van elavult mára már nem időszerű, rész. Ott is kellene takarítani.
stb,stb,stb...
És ez a jelen állás szerint a legnagyobb "sérelemmel" a Fidesz-nél járna.
Ezért írtam,hogy az országnak jó lenne a Fidesz-nek nem valószínű.
Végre lehetne TV elnök is.......mert a mostani rendszer képtelen egyet választani.

És valószínűleg a 2/3-al nem élne vissza a Fidesz mert így Európa közepén nagyon "szem" előtt lenne. És gondolom az MSZP is kihasználna minden demokratikus lehetőséget ezen probléma felvetésére.
Törölt felhasználó 2010. 04. 08. 23:20
Előzmény: #136  Törölt felhasználó
#139
sün, sün.!!

bohóc.....
Törölt felhasználó 2010. 04. 08. 23:20
Előzmény: #136  Törölt felhasználó
#138
géppuskázd egy kicsit az arabokat pihenésképpen
Törölt felhasználó 2010. 04. 08. 23:19
Előzmény: #136  Törölt felhasználó
#137
nyughass már konki
Törölt felhasználó 2010. 04. 08. 23:17
Előzmény: #133  pampa
#136
"Remélem meglesz,mert az országnak az lenne a jó. De hogy az a Fidesz-nek jó lenne e abban nem vagyok biztos."

Szerintem meg a Fidesznek jó, az országnak tragédia.
jumbo2 2010. 04. 08. 21:55
Előzmény: #132  Törölt felhasználó
#135
Nevetséges hazugság.
MSZP-s rágalom. Komcsi tempó.
Törölt felhasználó 2010. 04. 08. 21:13
Előzmény: #132  Törölt felhasználó
#134
apró módosítás kell a tv-en és szinte minden potenciális "maszop-gáncsot" ki lehet majd küszöbölni azzal, hogy ktg.vetési kérdésekben nem lehet népszavazni. mondjuk ezt én már a vizitdíj kiírásnál sem értettem...
pampa 2010. 04. 08. 20:58
Előzmény: #132  Törölt felhasználó
#133
liberalis

Szerintem már a választás eldőlt. Csak még nem tudjuk az eredményt. Arra még várni kell vasárnap estig.
Kár minden leütésért.
Szerintem a határon lesz a 2/3. Remélem meglesz,mert az országnak az lenne a jó. De hogy az a Fidesz-nek jó lenne e abban nem vagyok biztos.
szvsz
Törölt felhasználó 2010. 04. 08. 20:47
#132
Mit tesz majd legelőször is a 2/3-ad birtokában a Fidesz?
Elveszi az ellenzéktől azt a fegyvert, amelyet ő maga előszeretettel használt a kormánnyal és a kormányzópárttal szemben, ha máshogy nem tudta akaratát keresztülvinni: módosítja a népszavazási törvényt.
Mert jól tudja, ha komoly reformokba kezd, azt ez az eltunyult, minden segítséget az államtól váró nép nem fogja jó szemmel nézni és az első komolyabb intézkedésnél nemhogy a 2/3-ad, de az 50%-a sem lesz meg. Márpedig kénytelen lesz egy-két nemszeretem lépést is megtenni. És akkor az ellenzék nagy eséllyel maga is urnákhoz tudná vinni a népet. Ezt azonban minden eszközzel meg kell, hogy akadályozza a Fidesz. Mert a népakarat a 2/3-ot is annullálja. Ezt azonban nem engedhetik meg. Éppen ezért olyan átalakítást fognak véghez vinni a törvényen, amely szinte lehetetlenné teszi majd népszavazás kiírását azokban az ügyekben, amelyeket a Fidesz fontosnak talál.

Ezért nem szabad a Fideszt 2/3-ados győzelemhez segíteni.
Törölt felhasználó 2010. 04. 08. 20:39
Előzmény: #126  Törölt felhasználó
#131
"Én azt mondom, hogy vegyen mindenki nagy levegőt, igyon kurva sok bort, aludjon egy-két éjszakát és döntse el magában, ha mindenki csak ugyanazt tudja mondani, amit az elmúlt években mindig mondott, és nem jut el odáig, hogy na, a franc egye meg, lehet, hogy mást kell mondani, mint amit mondtam öt éven keresztül, mert láthatólag soha nem tudtunk megállapodni egymással. Mert ha mind a 190 ugyanazokat a mondatokat mondja, mint amit az elmúlt években mondott, akkor ugyanúgy nem fog történni semmi, mert ugyanúgy nem tudunk megállapodni. Bassza meg, ugyan nem értek egyet, de elengedem először. Csinálják!

Máskor meg azt, másik engedje el, hogy hadd csinálhassa. Az nem reform, hogy a többiek változzanak meg. Az nem reform, hogy egyébként kiállunk és mondjuk a népnek a mantrát. Az a reform, hogy hajlandóak vagyunk mi is egy sor ponton átértékelni mindazt, amit eddig gondoltunk és tettünk. És ehhez képest az első hónapoknak a dolga, a kiigazítás dolga, az csak szimpla kényszer. Be kell valljam. Ott tévedtek, ha azt hiszitek, hogy van választásotok. Nincsen. Nekem sincs. Ma legfeljebb az a választás, hogy megpróbáljuk befolyásolni, hogy mi történik, vagy rá fog omlani, a francba. A megoldás biztosan nem tökéletes, igazatok van. Biztosan nem. Csak nem tudunk jobbat. Olyat, amiben meg tudunk állapodni a szakma nagy részével, akivel el tudjuk fogadtatni a piacokkal, el tudjuk fogadtatni a koalíciós partnerrel, és nálunk, akik ezt egy páran a tetején csinálják a Bélától a Veres Janiig, Kiss Pétertől az Ildikóig, Szekeres Imrétől a Hillerig, meg mondjuk velem, nagyjából elhisszük, hogy körülbelül jó. Mert ezeknek el kell hinni. Egyedül külön-külön tudunk mást is, csak nem külön-külön vagyunk, hanem ott ülünk tizenegy néhányan az asztal körül és el kell fogadni. Én azt gondolom, hogy meg lehet csinálni. "

Ez az öszödi beszéd lényege.
pampa 2010. 04. 08. 20:38
Előzmény: #129  Törölt felhasználó
#130
csendes

Nézd meg ezt a videót.
Törölt felhasználó 2010. 04. 08. 20:29
Előzmény: #113  Törölt felhasználó
#129
Emlékeztek mit írtam délután?

Kubatov csak hencegett, szerepelt.
Nem kel lebecsülni az MSZP-t !!!

Most halgattam, néztem meg az MSZP adatbázisát!

Lehet, hogy sokkal jobb, mint a vagánykodó Kubatové!
Sokkal többmindenre lehet keresni!

link
jumbo2 2010. 04. 08. 20:29
Előzmény: #118  Törölt felhasználó
#128
Van egy olyan érzésem, hogy te egy olyan cégnek dolgozol, aki zsíros állami projektekből él.
jumbo2 2010. 04. 08. 20:27
Előzmény: #114  Törölt felhasználó
#127
komcsi, remélem most elkezded gyalázni az MSZP-t is. Neki is van adatbázisa:

link
Törölt felhasználó 2010. 04. 08. 20:20
Előzmény: #115  Törölt felhasználó
#126
az volt az öszödi beszéd üzenete, hogy ferenc testvér nem tett semmit az államadósság emelkedése ellen, mert nem kormányzással töltötte a reggelt a delet és az estét

Törölt felhasználó 2010. 04. 08. 19:53
#125
Továbbra sem értem. Miért örülne pont a JPMorgan a fidesz 2/3 ának? Vagy ez nem fontos?
Törölt felhasználó 2010. 04. 08. 19:26
Előzmény: #121  Törölt felhasználó
#124
"bűncselekményt csak természetes személy követhet el, jogi személy nem

feketevipera"

Hozzászólásaidat már meguntam kommentálni, de jól mutaja ez is, a "látszat és láttatás" és a valóság közötti mély szakadékot, ami a személyedet illeti témakörök és ahhoz tartozó színházi nagyjelenetként előadott kompetenciák tekintetében.

2004 május 1-én lépett hatályba EU csatlakozásunkkor a 2001 évi 104. törvény a a jogi személyekkel szemben alkalmazható büntetőjogi szankciókról.

fretek , ezek a Btk hatálya alá esnek, tehát bűncselekményekről van szó , és azok lehetséges szankcióiról

Van ebben az általános feltételek között egy, mely szerint, szükség van egy természetes személy által elkövetett szándékos bűncselekményre. Ennyi.

A Btk hatálya alá eső szankciókat lehet alkalmazni minden további nélkül jogi személyekre is. Naná...

Ha írsz valamit, alaposabban gondold át.
Törölt felhasználó 2010. 04. 08. 18:58
Előzmény: #115  Törölt felhasználó
#123
"üzenete" akkor lehetett volna csak, ha ez egy nyilvános beszéd

ez egy apró keresztmetszete volt annak a fertőnek, melyről a jóhiszemű publikum még ma sem tud semmit

mert a gazember mindig sokkal változatosabb aljasságokra képes, mint a becsületes azt álmában is akár feltételezné - így működik a többség szavazó, jóhiszemű

ha lett is volna "üzenete" (de nem volt) , bármi lehetett volna utólag belemagyarázva is akár, ezt az egyet kivéve

az mszp az emberek hülyítése segítségével alakult, szerveződött, zsírosodott és fungál, amióta csak létezik

nem "üzenhet" egy hal olyat , hogy mától kezdve vegyetek ki a vízől, mert ez tovább így nem mehet, elegem van

fretek ez teljesen másról szólt, csak ti magyaráztok bele kínkeservvel valamilyen jóhiszeműséget... vagy annak valamilyen szerencsétlen kis csíráját...

nagy nagy igyekezettel
Törölt felhasználó 2010. 04. 08. 17:45
Előzmény: #121  Törölt felhasználó
#122
Ez így van!

Ha az MSZP, vagy a JOBBIK a feljelentésében másra nem tud hivatkozni, mint a Kubatov beszédre, akkor feljelentéskiegészítésre szólítják fel a beadvány megfogalmazóit.

A kiegészítés elmaradása esetén az eljárást megszüntetik!
Törölt felhasználó 2010. 04. 08. 17:12
Előzmény: #120  pampa
#121
pampa, szerinted kit kellene feljelenteni? bűncselekményt csak természetes személy követhet el, jogi személy nem

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek