Topiknyitó: Portfolio 2010. 04. 02. 08:49

Ázsia: mérsékelt optimizmus  

Ugrás a cikkhez
Mérsékelt optimizmus és zömében enyhe pozitív elmozdulások jellemezték az ázsiai börzéken a kereskedés irányát. Jót tett a hangulatnak a tegnapi jó amerikai foglalkoztatottsági adat és az amerikai indexek erősödése is. A főbb indexek közül az 1...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=1&i=131019
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Boole 2018. 02. 12. 12:00
Előzmény: #9179  pomperj
#9180
Erre a logikus következtetésre jutottam Én is. Mivel vége van az alacsony kamatkörnyezetnek és hosszabb időre nem éri meg kötvényt tartani lejáratig, mert jelenleg alacsony a kamat és az alacsony kamat miatt kamatvágás alig várható reálisan, így ebből következő kamatfelárként prémium sem fog keletkezni még feltehetően 10 év alatt sem, ezért kötvényekbe sem menekül a pénz ilyen alacsony értékeknél. A forgalmi adatokból az is látszik, hogy ilyen gyors esésnél nem lehet jelentős tételeket kipakolni, tehát ha valóban komoly kiszálló jönne, ahhoz sokkal több idő kell. A kamatok emelkedésével a kametrések is nőni fognak és a fedezeti alapok kb. ott fognak nagyobb veszteségeket elvenvedni. Ha ebben az időben lenne egy pánik valami miatt és a likviditás is szűkülne, akkor nagyon sok pénz eléghetne. A fentiek miatt nem biztos, hogy ebben a helyzetben index CFD futures-el kéne kereskedni az időfaktor miatt, hanem inkább időhatár nélküli, távoli kiütési árral rendelkező index warrantokkal és részvényekkel először nyilván a short oldalon, majd ha eljön az ideje, akkor a long oldalon. 
pomperj
pomperj 2018. 02. 12. 11:17
Előzmény: #9178  Boole
#9179

Ez a 2 het SPY es DAX szakadas azert is kulonleges, mert sehol nem latszik  a "flight to quality", a menekules a bond biztonsagaba. Egesz egyszeruen ez sehol nincs. A penz latszolag nem menekult sehova, hanem szepen ult a reszvenyekben, es hagyta magat megsemmisulni, ugy -10% nagysagrendben.
A dolog azert fura, mert maskor, sot egeszen 2017 elejeig minden SPY gyengeseg idejen a Bond piacba futott at az ijedt penz, az allampapir biztonsagaba. De most nem.
Itt van a nemet Bund futures chart:  fel eve a 5Y Bund meg -0.6% kamaton is megvettek,  most a kamat nulla korul van,  de nem volt hajlando senki megvenni (!). Annak ellenere, hogy a DAX jo nagyot   (-11%) zuhant.
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20180212v00ncr4sj.jpeg
.
Eleg konnyu kovetkezteteseket levonni ebbol: a piac meg jobban fel a kamat tovabbi emelestol, mint a DAX/SPY osszeomlastol. Pedig a ket hetes zuhanas megis  -11%, az  siman elvitte a csodasnak titulalt ( es tovabbi bull evnek elo-prognosztozalt 2018 evet)  Januar hozamat. Az elozo 2017-es ev nyeresegenek a felet is eltorolte. Ha a piacnak igaza van, akkor a helyzet persze sokkal rosszabb, mint onmagaban  a zuhanasbol kovetkezik: akkor egyik oldalon  folulrol zuhano sziklak, a masik oldalon mely szakadek van. Hova menjen a penz?
.
Viszont kezdodik a kinai ujev. Ott is jo nagy, SSEC -8% eses latszik, es a Kinai chartot alighanem at kell szamoznom, mert a valami mas kilatas ...sokkal mas... lehetseges benne.  De ilyenkor a kinai hagyomany az arany-vasarlas, es kivancsi vagyok, hogy febr. vegere meglatszik-e majd a GLD arakon. Vagy oda se akar menekulni?
Boole 2018. 02. 12. 07:59
Előzmény: #9176  pomperj
#9178
Érdemes lenne alaposan átnézni a régebben kibocsájtott 30 éves és mostanában piacra dobott 30 éves és a 10, 5 éves államkötvényeket, a kamatkülönbözeteket, valamint a részvény volatilitási mutatókat. Ha ezek elkezdenek tágulni, valamint  növekedni, akkor újra nyitom a shortokat, addig ez a két kör nekem elég is volt. Őszig úgy is sok dolgom lesz. Jó szelet mindenkinek!
Törölt felhasználó 2018. 02. 11. 15:37
Előzmény: #9169  tberki
#9177
pomperj
pomperj 2018. 02. 11. 15:36
Előzmény: #9171  Tibi0002
#9176

Tibi, en meg nem lattam olyant, hogy overthrow-bol csatornavonal ala zart, aztan meg egyszer megfordult es csinalt meg egy overthrow tusket. Ilyen  dupla- tuskes vegzodest meg az utolso 300 ev legnagyobb buborekja sem tudott, pedig az a BTC buboreek nagyon lelkes kovetokkel birt, siman tudtak 1 M USD-s BTC arfolyamokat projektalni. Bizony, meg 2 honappal ezelott is.  BTC megverte a hirhedt South-sea bubble oruletet is. Es BTC-nek megse, eselye sincs ra hogy erdemi recovery legyen, pedig mar -60% zuhanast mutat, es ala zart a felso csatorna vonalnak.
.
Viszont: minden overthrow ugyanugy vegzodik, legalabbis a bear  elso idoszaka mindig hasonlo.
A kezdeti zuhanas  jellemzoen 4-8 het szokott lenni, es utana mindig jon egy 2-3 honapos fel-korrekcios idoszak. Most is ezt varom. De aztan jellemzoen 2 fele folyamat indulhat, es elore lehetetlen tudni, melyik lesz az.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20180211v01nzkbvj.jpeg
.
Az egyik tipus eset (b) recovery utan a klasszikus lepcsozes lefele: eses + oldalazas, a tipikus (c) hullam, ami akar 2-3 evig tart. Ilyen volt pl. a NIKKEI 1990 es DOW 1929 csucs utan, meg sok mas throwover utani chart.
A masik tipus pedig az, hogy az elso eses+recovery utan csinal egy sok-honapos savozasos (b) hullamot. Se nem kepes emelkedni, se nem hajlando elkezdeni a zuhanast, es akar 1.5 evig is csapkodhat kozvetlen a csucs alatti savban.  Ilyen volt pl. a DOW 2000.03 evi csucs utan, vagy a GLD a 2011.09 overthrow utan. MIndkettonel 1-1.5 evig szivosan kitartott, es csak utana kezdte meg a (c) hullamot lefele. Itt vannak erre  a peldak. 
Azt el tudom kepzelni, hogy most is igy lesz: az elso bezhuhanas utan elkezdodik egy 1.5 eves oldalazo csapkodo idoszak. A FED a Greenspan+Bernanke+Yellen utani,  30 evnyi beavatkozasi politikai utan, aligha fog egybol piac-semlegesre valtani, es tetlenul nezni az esemenyeket. Powell folytathatja  a hagyomanyt . Sok uj penzzel most is kepes lehet fenntartani a piacot. 
pomperj
pomperj 2018. 02. 11. 12:38
Előzmény: #9173  bgyu
#9175

Szia, eddig nem indult be JPY gyengesege USD ellen. De meg mindig ugy latom, hogy hosszu tavon a meghatarozo tenyezo az, hogy a vilag USD-ben van  eladosodva. Es ahogy a kamat emelkedik, ugy lesz egyre keresettebb a dollar...mert abban kell visszafizetni az adossagot az allamoknak is, a cegeknek is. Kenytelen  minden eladosodott allam azt venni, hogy fizetni tudjon. (Aztan lehet, hogy valami rohadt nagy meglepetes lesz ?)
http://keptarhely.eu/view.php?file=20180211v00nsd8hj.jpeg
Ez az oldalazo haromszog tenyleg jo regen tart,  igazad van, meg mindig nem indult el.  De mintha mar nagyon beszukult volna. Es hamar megfuthatja a hianyzo C-D-E pontokat, aztan megy felfele.  Az EUR elleneben is valami hasonlo USD erosodes alakul mar, de EURUSD-ben egy gyengebb USD rallyra szamitok....de azert minimum az utolso ev legnagyobb USD fel-korrekciojat, min 1.17 tajara. Ha meg tenyleg szakadanak a paicok, (A DAX remesen ronda, de a tobbi EU index is )  akkor az 1.03 sem sokaig lesz sokeves EUR melypont.  Meg CHF ellen is megerhetjuk az 1.10 szintet 2 even belul.
EUR regioban nem dollarban van az  adossag nagy resze....hanem sz## olasz, spanyol, portugal, lengyel, stb. stb EUR kotvenyekben. De azt se nagy buli tartani, ha egyszer kiderul hogy nem birnak majd a magasabb kamatokon fizetni. Az olaszok egy oriasi bomba az EUR szamara....plane ha  a marciusi valasztason a populistak tomegesen mennek szavazni es netan nagyon nyernek. Jo lesz vigyazni az EURO-val.
.
lhebamy 2018. 02. 11. 11:37
Előzmény: #9170  chart-trader
#9174
A cftc speculátor adatai szerint megvették az sp  esését.Egy hét alatt  majdnem duplázódott a nettó  long pozik száma.Nem valami jó ómen a jövőre nézve,ha ezeket nem gyilkolja le a piac.
bgyu 2018. 02. 10. 15:34
Előzmény: #9168  pomperj
#9173
János, ez hogy függ össze EurUsd-vel és UsdJpy-vel?
Ha indexek esnek, UsdJpy nem szokott emelkedni, pedig Te 120-ig vártad pár hónapja. 
zsoltee77
zsoltee77 2018. 02. 10. 14:36
Előzmény: #9170  chart-trader
#9172
és még akkor se kell temetni az emelkedő trendet, bár a kamatemelések hosszú távon nyomást helyeznek majd a tőzsdei árfolyamokra.
SP500 a 2009 óta tartó emelkedő trendcsatornából még 2400 alá szúrva se esne ki. 2016 elején kiesett, de folytatódott az emelkedés és visszatért a csatornába. Ha 2200-ig esne, még akkor se lenne minden veszve..
https://tvc-invdn-com.akamaized.net/data/tvc_3aefda4633d4f856dae8441433369c0b.png
Tibi0002 2018. 02. 10. 13:50
Előzmény: #9168  pomperj
#9171
Nekem kedvemre való a mostani lefelé mozgás, de továbbra sem merek medvét mondani, mert 2015. aug-ban és 2016. februárjában is simán megvették azokat a nagyobb eséseket, amik történtek. 1850 pontról felment 2880-ig. Óriási emelkedés. 
Most Sp500 1300 pontig tervezem elkölteni a szabad tőkét. + még van egy extra keret is. 
chart-trader
chart-trader 2018. 02. 10. 13:36
Előzmény: #9168  pomperj
#9170
Az szerintem nem lehet senkinél se kérdés ( legalábbis aki itt aktív), hogy ez nem egy szimpla rövid távú, hanem egy hosszabb távú korrekció. 
A kérdés viszont rövid távon, hogy meddig korrigálhatnak fel a piacok, ahol lehet a beragadt tételeket zárni és esetleg shortot nyitni. Én SP-ben 2720-40 környékére lövöm be a maxot, Daxban talán 12800 lehet ez. Viszont utána lefelé a 2200 és 10600-800 lehet a komolyabb megálló. 
tberki 2018. 02. 10. 11:35
Előzmény: #9168  pomperj
#9169
Csak kicsit kötekszem:Próbáld már meg léptékben hasonló módon ábrázolni az Y tengelyt, mondjuk százalékos ábrázolásban. A bal oldali ábrád 50% esést mutat a jobb oldali meg 10% körül. Nem állítom hogy nem esik még 40%ot, de azért a kettő nem ugyanaz a műfaj hogy a klasszikust idézzem.
pomperj
pomperj 2018. 02. 10. 11:21
Előzmény: #9167  Boole
#9168

Erdekessegkeppen ujra olvatam a forumot szeptember ota. Nagyon tanulsagos, es akinek van ra ideje,  nos, nagyon erdemes. Ez a tapasztalat igen fontos fel ev volt, es remelem hogy sokan fognak meg meriteni belole az invesztori  karrierjuk soran. Igy utolag is:  igen nagyra tartom az itt hozzaszolo kollegak kivalo helyezet ertekeleseit, es meglatasait.
.
1)Az SPY topping process befejezodott, Most mar minden index befejezte a throw-over tusket, es minden index ujra a felso csatorna-vonal  alatt zart. Ezzel reszemrol elmult minden ketely :  bear piacban vagyunk, ami legalabb 3 evig fog tartani.
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20180210v00nqstzd.jpeg
A tulloves minden tortenelmi normanal nagyobb volt, egyedul a 1929 hasonlo, azota  ota nem volt hasonlo nagysagu soha. Az persze nem biztos, hogy a legnagyobb tulloves egyben a legnagyobb meretu bear piac indulasat is jelenti. Erre nincsen Elliottnak sem guideline-ja,  persze egy embereleten belul nem is alakulhat ki, hiszen 89 eve volt hasonlo utoljara. (viszont 89 fibo szam!).  De vessunk egy pillantast az 1929 es 2018 evi csucsokra, ugyanis meglepo a hasonlosag.
Illetve: nem is meglepo. Legfeljebb az ido-dimenzio rovidult le: az elso melypontig 2 honap helyett 2 het telt el.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20180210v00npzjs8.jpeg
2)Megis, milyen lehet a folytatas? Aligha ketseges, honnan erdemes elovenni mintakat ? Igen, a hasonloan nagy tullovesek tortenelmebol.
foly. kov.
 
Boole 2018. 02. 09. 22:25
Előzmény: #9164  pitcairn2
#9167
Mindkettőtöknek köszönöm.
Törölt felhasználó 2018. 02. 09. 22:07
Előzmény: #9160  Boole
#9166
Törölt felhasználó 2018. 02. 09. 22:06
Előzmény: #9160  Boole
#9165

pitcairn2 2018. 02. 09. 22:03
Előzmény: #9160  Boole
#9164
Keffer 2018. 02. 09. 21:41
Előzmény: #9135  pomperj
#9163
Vajon az olaj meddig megy le?
chart-trader
chart-trader 2018. 02. 09. 21:31
Előzmény: #9161  kurkuma
#9162
Ezzel nemcsak Te vagy így. A tőzsdén kereskedők nagy többsége nem akar mínuszban kiszállni, mert reménykedik. És így lesznek beragadva. Én egy másik (eu-s) részvénnyel vagyok így (szerencsére csak a tőkém kisebbik részével), pedig ma már könnyíteni akartam, de a piac nem adta meg a lehetőséget. Ahogy most állunk, ezt talán jövő héten megteszi és leírok egy kis veszteséget. Inkább pár százezer Ft, mint több milliós ücsörgés sokáig.
kurkuma 2018. 02. 09. 21:26
Előzmény: #9154  kozi723
#9161
Az a helyzet, én kicsit sem bántam meg, hogy 12,35 környékén kidobáltam a RIG-et szép nyerőben. Az viszont nagy marhaság volt a részemről, hogy 10,60 körül vettem vissza belőle. Jánosnak igaza volt, mert volt rá lehetőség idejében könnyíteni (10,15-10,20), viszonylag kis veszteséggel dobni. Tényleg nem okoskodni akarok, de ebben a csapkodásban szerintem hasznosabb volt a "gyengeség".

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek