Topiknyitó: Portfolio 2010. 04. 02. 08:49

Ázsia: mérsékelt optimizmus  

Ugrás a cikkhez
Mérsékelt optimizmus és zömében enyhe pozitív elmozdulások jellemezték az ázsiai börzéken a kereskedés irányát. Jót tett a hangulatnak a tegnapi jó amerikai foglalkoztatottsági adat és az amerikai indexek erősödése is. A főbb indexek közül az 1...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=1&i=131019
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
pomperj
pomperj 2018. 02. 08. 04:53
Előzmény: #9077  Tazsomaru
#9099

Nem lehet, hogy az a XIV inkabb feher hattyu volt ? ;-)
Egyebkent pedig nem ironikus, hogy a VIX tradelesre kitalalt derivativa instrumentum epp a VIX-tol omlott ossze? Igaz, raugrott 500 M egy nap alatt, de hat ez volna a dolga, nem? ALighanem ez a bitcoin -ra hasonlito sors nem  marad egyedi, es boven latunk meg ilyent a bear market tovabbi progresszioja soran....az eddigi vola csak szereny izelito abbol, amit majd a (iii) hullam idejen fogunk latni. 
Az ETN es  ETF-ek nagy kilovesi idoszaka ezutan indul majd.
seri2 2018. 02. 07. 21:42
Előzmény: #9089  goapsy1
#9098
 venni akkor veszel,ha van eladó, adni meg akkor,ha van vevő.
"adni-venni amikor csak akarsz" az akkor megy,ha a szolgáltatód "képzi" az árat,és első körben a saját berkeken belül adja veszi a téma tárgyát.
chart-trader
chart-trader 2018. 02. 07. 21:20
Előzmény: #9093  pomperj
#9097
Van egy gyanúm, hogy a gázrészvények előrébb járnak. Mindkét említett részvény leszakította a többször tesztelt lokális aljat, amit most NG is tesztel. Ha ez igaz, akkor a gáz is töri a 2.5-2.6 közti támaszvonalat.
Tibi0002 2018. 02. 07. 21:20
Előzmény: #9093  pomperj
#9096
Mai előrelépés: 144.4 a 30 éves kötvény árfolyama, majdnem új mélypont.
Törölt felhasználó 2018. 02. 07. 20:48
Törölt hozzászólás
#9095
Törölt felhasználó 2018. 02. 07. 20:40
Előzmény: #9092  Boole
#9094
Már bocs, de mi abban a "szabályozott piac", hogy egy magyarországi bucket shop-ot telefonon (!) megbízol azzal, hogy vegyenek neked XY részvényből? Ha jól értem, a megbízást rendben teljesítették. 
 
úgy tűnik, fogalmad sincs mi az a szabályozott piac és hogyan kellene azon megjelenned (kereskedned)... a könyvedben mit írtál erről?
 
))
pomperj
pomperj 2018. 02. 07. 20:39
Előzmény: #9091  chart-trader
#9093

Az NG nekem nem ertheto most. 
Egyreszt erthetetlen, hogy  1 eve a gaz oldalaz, annak ellenere hogy olaj emelkedett  Nem kovette az olajat felfele, hanem 2.50-3.60 kozott hullamzott,  oldalazva. De a 2.60 eros support, nem esett ala, pedig tesztelte joparszor..
Masreszt most igaz, hogy az olaj 2 hete korrigal, es Brent mar 71--->66 esest produkalt, es az -8%.  De most a gaz, szokasa ellenere, lefele, megis kovette az olajat, visszaesett 3.05--->2.70 szintre. De most sem esett 2.60 ala.
.
Harmadszor a gaztermelo CHK es SWN nagyot esett 1 ev ota, le-felezodtek. Kptelenek ilyen gaz-arak mellett profitot produkalni.
Eddig igy gondolkodtam a NG kilatasirol. Amig nem szakad 2.60 ala, addig nem is valtoztatok rajta. De abszolut bizonytalan a helyzet, es rohadt nagyot tevedhetek.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20180207v00n8nvu.jpeg
Boole 2018. 02. 07. 20:09
Előzmény: #9089  goapsy1
#9092
Ha nincs felelősség, akkor nincs szabályozott piac. Ez ilyen egyszerű. 
chart-trader
chart-trader 2018. 02. 07. 20:03
#9091
Gázrészvényeket kivégezték. CHK -10 % , SWN -7 %
Törölt felhasználó 2018. 02. 07. 17:52
Előzmény: #9087  pomperj
#9090
Az emberi mohóság határtalan. Megérdemli aki úgy járt ahogy...
Az 'aha" pillanat nem véletlen, mindent az emberek idéznek elő. 
goapsy1
goapsy1 2018. 02. 07. 17:22
Előzmény: #9084  Boole
#9089
"de jó hírük az, hogy a papír még mindig a portfóliómat képezi, ezért realizált károm eddig nem keletkezett" 
    
Erre azért visszaírtam volna, hogy "bár egy 10%-os esés után kétségtelenül jó hír, hogy a papír még mindig a portfóliómat képezi immár vastag bukóban, de azt azért meséljék már el, hogy önök szerint mi a lényege a tőzsdének, ha nem az, hogy akkor adok-veszek, mikor szeretnék?"
pomperj
pomperj 2018. 02. 07. 16:24
Előzmény: #9086  Törölt felhasználó
#9087

En ugy gondolom, hogy most az SPY kilatasaira hetes-honapos charton es idotavlatban a TA is, es a funda elemzes is lefele mozgast valoszinusit.
Epp most olvastam Zsiday uj cikket, persze nalam jobban fogalmazott. De lenyegeben ugyanazt irja mint amit az elobb fejtegettem. En talan konkretabban,  szamokkal, O pedig a kozponti bankok uj szemleletmodjaval. De a lenyeg azonos: a fundak gyokeresen megvaltoztak a bond 2  hettel ezelotti support 149 leszakadasa ota. Es persze, ezt pedzegettuk itt a bond piacrol mar 2016  ota. Azota gyengulnek  a fundak, de az SPY  piacra csak most erkezett el az "aha pillanat"
http://keptarhely.eu/view.php?file=20180207v00neoc4k.jpeg
Törölt felhasználó 2018. 02. 07. 15:29
Előzmény: #9079  pomperj
#9086
Pomperj, az nem gond hogy ilyen rövid idő telt mióta leszakadtunk? Az ilyen le fel húzásoknak ennél több idő kell, hogy egy reálisabb chartot lássál és tudd elemezni?!?
...csak kérdezem. Aztán ha lehurrognak így jártam.
kozi723
kozi723 2018. 02. 07. 15:12
Előzmény: #9084  Boole
#9085
Nem lep meg amit írsz sajnos. Éppen ezért mindent self-made jelleggel kell intézni. És sajnos amíg megcsinálhatják, addig meg is fogják csinálni ami világ a világ. Nem Te leszel az utolsó. 
Boole 2018. 02. 07. 14:58
Előzmény: #9083  pomperj
#9084
Megkaptam a "tisztelt banktól" a panaszommal kapcsolatos vizsgálati jelentését. Egészen elképesztő. Tehát, ha valaki itthon a tisztelt bank által kínált szolgáltatást igénybe veszi (telefonon keresztül ad egyedi részvény vételi vagy eladási megbízást, de facto vesz a Deutsche Börse-n is jegyzett részvényt), és ezért a bank jutalékot számít fel (nem is keveset), akkor jó ha tudja, mert ezt írták nekem vissza, hogy "Felhívjuk szíves figyelmét, hogy Társaságunk Deutsche Börse-n zajló kereskedés tekintetében nem szolgáltat adatot sem az ajánlati könyv, sem az utolsó kötés árfolyamát illetően, erre vonatkozó ajánlata vagy kötelezettsége nincs." "A Társaság által ismert információk tájékoztató jellegűek és az Ügyfél felelőssége, hogy az adott pénzügyi eszközzel kapcsolatos valamennyi szükséges információt megismerje. Az Ügyfél ügyleteit annak ismeretében köti, hogy a Társaságnak csak a vele szerződéses kapcsolatban álló, a piacokon általánosan elismert adatszolgáltatóktól kapott információk állhatnak rendelkezésére, amelyek teljeskörűségéért az adatszolgáltató nem vállal kötelezettséget. Így a Társaság nem kötelezhető arra, hogy a pénzügyi eszközökkel kapcsolatos valamennyi, az Ügyfél ügyleteivel kapcsolatos szükséges vagy befolyásoló adatot, körülményt ismerje." Kérdem Én, akkor miért is kínál ilyen szolgáltatást. Akkor mondja azt, hogy nincs ilyen szolgáltatásom és kész. Hozzáteszem, hogy sem egy jogszabályi hivatkozás, sem egy üzletszabályzati megjelölés. Ez olyan, mintha az áramszolgáltató egy intézmény épületében letelepít egy 10 kV-os elektromos fogadó helyiséget és a földelést elfelejti. Ebből katasztrófa származik és a végén azt mondja, hogy a trafót és a kapcsolószekrényt importáltam Németországból. Ja igen, csak kínált egy szolgáltatást és a munkatársa szar munkát végzett.
Összefoglalva. Megveszek a bankon keresztül telefonon történt megbízással egy részvényt promton és amikor Én eladni szándékozom, akkor már a banknak nem kötelessége közölni velem az árjegyző árát (pedig a németeknél ment a kereskedés, én is láttam a neten keresztül, adtam is megbízást, nem adták el, többször is beszéltem velük, teljes káosz uralkodott, a bróker nem tudta, hogy mi a dolga, órákig nem mondott árat, mert állítása szerint a központ nem tud árjegyzői árat mondani, a Társaságnak bizonyára semmilyen kapcsolata nem volt a D. Börse-nek az árjegyzővel, netes vagy telefonos). Ezért felesleges volt a piacgazdaságra áttérni. Ezt nevezik szabályozott piacnak? Nevetséges. A jelentés többi részét már nem írom ide, mert olyan baromságokat írnak, hogy az szinte hihetetlen. Két értelmes a tárgyhoz tartozó megállapítás nem volt benne, azon kívül, hogy sajnálják, hogy kellemetlenségem keletkezett, de jó hírük az, hogy a papír még mindig a portfóliómat képezi, ezért realizált károm eddig nem keletkezett, ezért nem áll módjukban kártalanítani. Ezt a jelentést egy "hozzáértő" munkatárs írhatta. Így bízzon mindenki a magyar szolgáltatókban. Eddig sem bíztam.  
pomperj
pomperj 2018. 02. 07. 14:15
Előzmény: #9081  Tibi0002
#9083

1)Tibi, amit itt csinalunk paran, ez egy taktikai, par napos swing-trade. Vegulis, van egy jo meretes szakadas, amibol valami visszapattanasat varhatunk:  SPY -9% zuhe volt. Abbol fibo 62% recovery, az  +(5.5-6.0%) koruli fel-korrekcio, sot TA alapon valoszinu is. Az mar tradelendo setup. Es meg az is lehet, hogy ehhez a legjobb beszallo hatra van.
2)De az SPY piac a zuhanast kivalto fo ok, a bond-zuhanas  (kamat emelkedes), ami funda helyzet megfordulasanak fo oka: nos, azt nem diszkontalta le ezzel az esessel.  Sot, alig kezdte el, es meg  3-4x ennyi van benne.
.
Hogyan kalkultam ezt?  Itt egy modell.
A bond piac  kamat-melypontjan, 2016 kozepen 10Y kamat 1.45% volt, es EURUSD  1.05 korul.
Ez  a fundas vilagok legjobbika volt: soha nem latottan extrem kezdvezo allapot,  es ahhez tartozott SPY=2200-2300 szint.
Azota a dollar 1 eve gyengult, es az meg vitte fel SPY-t,  (plusz egy buborekkepzodes) , es folment SPY=2770 szintig. Ebbol a dollar gyengules volt az egyik hajtoero, a masik a vart TAX-csokkenes, ezek ketten egyutt meg a super jo kamathelyzetre  ratettek ujabb kb. +20% hajtoerot,  es az magyarazza is az SPY  masfel eves,  2300--->2770 extra rallyt.
.
Nade. 2018febr. lett,  es a 10Y kamat 1.45%--> 2.85% futott fel, ami drasztikusan uj helyzet. Elmult a letezo legjobb vilag (!). A 2.85% kamatszint a legjobbnak a duplaja, ennyi legutobb  2011-2013  evben volt, es ahhoz SPY=1400-1700 szint tartozott. Ez a mostani arnal -40%-al kevesebb.
Lehet ellenervkent hozni,  hogy most (meeg) tobb a profit. Igen, 2011 es 2013ban az Sp500 total EPS= 85 es  100 USD volt. Most meg 130 USD korul varjuk a 2017 evre. Tehat van +30%  profit novekmeny tenyleg,  de az SPY ar-novekmeny azota 80%.  Szabad pontosabban szamolni, de kb. ez a lenyeg.
.
Szoval, tulfutott az arfolyam, a mai fundak mar nem tamasztjak ala ezt az arat.  Az a letezo legjobb fundas vilag  elmult. A mostani tulfutas merteken  ugyan lehet vitazni, dehat 30%-45% nagysagrendu. Es nagyjabol 3-4x tobbszorose az a legbuborek, amennyi levegonek a kieresztese megtortent az utolso heten. Az a "extremen jo vilag" most mar  nincs ott hogy tamassza SPY-t ezen  a szinten.
Nincs vege az SPY arfolyam hozzaigazodasnak   az uj fundas (kamatszint es dollar) helyzethez. Eppen csak elkezdodott. Az adjusztalas eltarthat 1-2 evig. Fundasan a fenti gondolatmenet alapjan 30-40%-al lejjebb volna a helye.
 
pitcairn2 2018. 02. 07. 12:40
Előzmény: #9067  Tibi0002
#9082
havazik:)
Tibi0002 2018. 02. 07. 10:40
Előzmény: #9079  pomperj
#9081
2 napja még bear piacot vártál. Vagy ez a long várakozás rövidebb távra szól?

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek